Klubovna jako ze škatulky! - crowfunding kampaň

Klubovna jako ze škatulky!

„A co děti? Mají si kde hrát?“ No, tak ty naše skautské zatím mají. Aby to tak ale bylo i nadále, chceme naši klubovnu v Praze - Modřanech opravit :)

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Cílem našeho projektu je oprava skautské klubovny v Praze - Modřanech a pořízení nového vybavení do ní, aby se prostředí, ve kterém se děti scházejí, stalo hezčím a zejména lépe využitelným. A to jak po prostorové stránce (díky přesunu kuchyňky) tak třeba i díky novým židlím, které budou v jednom kuse a nebudou se kývat tak, že se na ně jeden až bojí sednout.

Skautské hnutí v Modřanech existuje již od roku 1933. A v lednu 2018 to bude přesně dvacet let od doby, kdy jsme získali od Prahy 12 do pronájmu jako klubovnu dvě místnosti v budově bývalých jeslí, kde dnes sídlí také CMŠ Studánka.
Vážně dvacet let? No páni! :-)

Jakkoliv to zní neuvěřitelně, je to fakt. A faktem také je, že po těch dvaceti letech si už naše klubovna zaslouží důkladnou péči. A jak by také ne, když se v ní v týdnu střídají na schůzkách tři oddíly mladších členů a do toho se ještě konají schůzky členů již nějakou dobu dospělých.

Nějaké ty úpravy a opravy samozřejmě probíhají pravidelně každé léto, kdy si klubovna na dva měsíce od všech schůzek odpočine, a může tak podstoupit základní kosmetické úpravy.
Proč tedy zrovna letos plánujeme místo obvyklé malé údržby na to jít takříkajíc od podlahy?

11750691_142419972758386_4216713920902451384_n.jpg

Inu, právě proto, že na to jdeme od té podlahy doslova. Podařilo se nám dohodnout s městskou částí věc, po které jsme toužili již dlouho – srovnání všech podlah v klubovně a odstranění betonového soklu z jedné místnosti, na kterém se sice impozantně vyjímá kuchyňka, ale který zabírá podstatnou část prostoru jinak využitelného pro hry a aktivity s dětmi.

Začátkem léta tedy přijdou milí pánové vyslaní městskou částí a srovnají nám všechno (jen doufáme, že ne i celou klubovnu :-) ) se zemí. Aby svou práci mohli provést, musíme ale celou klubovnu kompletně odstrojit a vyprázdnit. A když už budeme mít tu prázdnou klubovnu s krásně srovnanými podlahami, byla by škoda toho nevyužít, co říkáte?

Léto plné práce a co z toho

Jakmile budou podlahy v klubovně srovnány (a my se vrátíme z tábora, což zcela náhodným řízením osudu budou termíny totožné :-) ) se pustíme do generálních oprav a renovace vybavení klubovny. To bude zahrnovat:

- vymalování všech stěn, které najdeme,

- opravu vlastnoručně vyrobených dřevěných půdiček,

- přesun kuchyňky z místa bývalého betonového soklu k jedné ze stěn, kde nebude překážet,

- pořízení nových židlí,

- zařízení toho, aby naše tiskárna spolehlivě tiskla, a ne, aby se v ní pořád zasekávaly papíry,

- spoustu drobnějších věcí jako je natření mříží na oknech i vchodu nebo výměna zářivek :-)

- A aby tohle všechno bylo v dokonalém bezpečí, máme také v plánu provést výměnu zámku a klíčů k němu, protože za těch dvacet let zůstalo nezvěstných už dost kopií klíčů na to, abychom z toho byli krapet nervózní.

Troufáte si na to?

To tedy troufáme :-) Kromě srovnání podlah máme v plánu co nejvíce prací zvládnout svépomocí, abychom minimalizovali náklady (protože skaut je hospodárný, a také proto, že nás práce na vlastní klubovně prostě baví :-) ). Nechceme nic z toho ale dělat polovičatě – nechceme kupovat levné židle, které se za půl roku při hrách rozpadnou, nechceme mít místo skříní v kuchyňce bedny plné nádobí, ve kterých se nejde vyznat, a ani nechceme dávat zpět sundané půdičky bez toho, abychom vyměnili ztrouchnivělé či zlomené kulatiny.

A proto jsme se rozhodli založit tenhle projekt a získat díky němu potřebné finance k úspěšným opravám a renovaci vybavení. Ale nebojte, nečekáme, že nám peníze dáte jen tak, protože se hezky usmíváme. Máme pro vás připraveno několik odměn :-)

Odměny

Dobrý skutek
"Po dobrém skutku následuje dobrý pocit. A právě ten chci za svůj příspěvek mít. Stačí mi tedy, když na mě s vděčností (a slzou dojetí u oka) vzpomenete, až prvně vejdete do opravené klubovny."

Diplom od dětí
"Jako malý jsem vždycky rád dostával na táborech a dalších akcích diplomy. Chci jeden takový dostat i za příspěvek na opravu vaší klubovny. Hezky ručně psaný a malovaný přímo od dětí, které se v klubovně scházejí."

Pohled od srdce
"Rád dostávám pohledy a rád se dozvím, co se dělo na nějaké vaší výpravě zajímavého. Za můj příspěvek mi tedy pošlete z jedné z nich pohled a napište mi v něm, co jste dělali pěkného."

Tabule slávy
"Není nic lepšího, než mít své jméno vypálené do dřevěné tabulky, která bude hrdě viset v klubovně vedle výsledků bodování a dalších důležitých seznamů celý rok od otevření opravené klubovny. To chci!"

Bez názvu.jpg

Něco voňavého k čaji/kávě
"Rád si dávám odpoledne čaj či kávu, a rád u toho uzobávám různé sušenky. Moc rád bych si také dal voňavé máslové sušenky, které budou navíc ve tvaru skautské lilie, abych mohl u jejich pojídání vzpomínat, jak vám můj příspěvek pomohl s opravami."

Na památku (skoro) z pouti
"Srdce z pouti má doma kde kdo, já bych rád doma měl váš střediskový znak z perníku. Buď abych ho samou láskou snědl, nebo aby mi zdobil poličku a já mohl vysvětlovat návštěvám, že jsem přispěl na opravu skautské klubovny."

Jedna-z-moznych-verzi-pernikoveho-znaku-strediska.jpg

Něco na dlouhé večery
"Za svůj příspěvek chci vidět, jak probíhala rekonstrukce klubovny. Chci tedy dostat sestřih videa z proběhlých prací. Navíc chci, aby na konci tohoto videa bylo osobní poděkování pro mě od jednoho z vašich členů."
Pro představu se můžete podívat na video z loňské schůze světlušek (holky od 6 do 12 let), kde jsme zkoušeli, co všechno zvládá nově pořízená akční kamera:

Časopis až pod nos
"Chci přispět na renovaci klubovny a zlepšení vybavení v ní, ale chci vidět fyzický důkaz toho, že to k něčemu bylo. Proto mi po zahájení rekonstrukce budete po dobu jednoho roku poštou (pokud se nedohodneme jinak) zasílat střediskový časopis Lampyris, který tvoří převážně děti, a ve kterém se dočtu spoustu zajímavých věcí z oddílového života i mimo něj."

Sojka práskačka
"Rád vám přispěju na opravu klubovny, ale jsem zvědavý, co se v klubovně děje během rekonstrukce a i po ní. Chci tedy od vás dostávat po dobu jednoho roku od zahájení rekonstrukce každý měsíc e-mailem krátký zpravodaj, kde bude popsáno, co se v klubovně událo a přiložena vždy alespoň jedna fotka."

Co vás cvrnkne do nosu
"Jsem srdcem dobrodruh a rád se nechávám překvapit. Proto jako odměnu za svůj příspěvek chci něco, na co jste v klubovně narazili během oprav a úklidu s nimi spojeného. Něco, co vás udivilo, co jste nečekali… prostě něco, k čemu mi můžete přidat zajímavý příběh či popis."

Párty hárd
"Na opening párty v opravené klubovně se chci mít jako pán. Chci mít své jisté místo k sezení, u kterého najdu na začátku oslavy talíř s pochutinami přímo pro mě a speciální koktejl i s deštníčkem. Navíc si chci odnést na památku dětmi vytvořený diplom s poděkováním a dostávat po dobu jednohor roku e-mailový zpravodaj o dění v klubovně."

Sponzor opravy
"Nechci nic hmotného, chci mít po dobu jednoho roku své logo/znak/jméno s poděkováním u vás na webu, aby každý, kdo na něj zavítá, viděl, že jsem vám s opravami pomohl."

Hlavní sponzor opravy
"Chci mít umístěné po dobu jednoho roku své logo/znak/jméno s poděkováním viditelně u vás v klubovně. Tak si každý vzpomene na můj příspěvek pokaždé, když jeho oči v klubovně padnou na mé logo/znak/jméno."

Co si o tomto projektu myslíte?