KLUB SMÍCHU / "Laugh Club" | Absolventský film - crowfunding kampaň

KLUB SMÍCHU / "Laugh Club" | Absolventský film

Absolventský horor o tzv. „Klubu smíchu“, do kterého se přihlásí mladá introvertní dívka Laura, aby se opět naučila radovat ze života.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

O projektu / "About project"

Společnost se stabilizovala. Podařilo se vymýtit většinu nemocí, chudobu a nezaměstnanost. Lidé mohli být konečně šťastni a přesto nebyli. Zničehonic se začala zemí šířit vlna sebevražd. Nadějný vědec Enriko využije situace a založí tzv. „Klub smíchu“. Mladá introvertní dívka Laura se po smrti své mladší sestry rozhodne do institutu přihlásit s nadějí, že se znovu naučí radovat ze života.

Film je inspirován reálnými událostmi, kdy ve 30. letech minulého století propukla v Budapešti za nevyjasněných okolností vlna sebevražd, čehož využil jakýsi profesor a založil instituci, kde učil lidi úsměvu a radosti do života.

"The society had been stabilised. The majority of diseases, the poverty and the unemployment had been eliminated. Happiness had been awaiting the human kind – but happy they have been not. Out of nowhere a wave of suicides has started to spread over the land. Enriko, a promising scientist, takes the best of the situation and starts the Laugh Club. Laura, a young introvert woman, decides to sign up for the Club after her sister dies, hoping to find a lost joy of life.

The movie has been inspired by the real-life events of the 1930s, when a wave of suicides began to spread across Budapest, surrounded by hazy circumstances. Back then, a professor took advantage of the state and founded an institution, in which he had been teaching people to laugh and to enjoy their life."

Klub smíchu

 

Na co peníze použijeme? / "What we’re going to do with your money"

Přípravy i samotné natáčení již máme za sebou. To ale není vše! Čeká nás ještě dlouhé období postprodukce, které zahrnuje nejen střih filmu, ale také zvukové úpravy, color grading, práci s vizuálními efekty a v neposlední řadě také nahrání autorské hudby či samotná distribuce spojená s účastní na filmových festivalech.

"The preparation works and the filming itself are finished now. Anyway, not everything is! A long post-production period lays ahead. It consists not only of the cut – sound adjustments and the color grading need to be done, visual effects created and the music recorded. Not to mention distribution processes."

 

Kdo jsme? / "About us"

Začínali jsme jako studenti Filmové akademie Miroslava Ondříčka a nyní jsme především přátelé, které pojí láska k filmu a společná vytrvalost jít si za svými sny. Zároveň nechceme dělat věci jen napůl, ale vyhrát si i s těmi nejmenšími detaily. Tím bychom chtěli docílit toho, aby byl zážitek z výsledného díla, co možná nejlepší a oslovil co nejvíce lidí. A k tomu nám můžete dopomoct právě vy!

"At first we have been FAMO students, now we are – first and foremost – friends, bonded by the love to the film industry and the persistence on our way to fulfill our dreams. We refuse to do anything in a half-hearted manner, therefore we aspire to deal even with the tiniest details. We want the movie experience to be the best it can be and to adress as many people as possible. And you can help us get there!"

 

Proč by jste měli projekt podpořit? / "Why you should support the movie?"

Rádi bychom do české filmové produkce přispěli originálním, osobitým a vzrušujícím hororem se silnou myšlenkou, která nestaví na laciných lekačkách, ale pečlivě buduje atmosféru a předkládá děsivou realitu doby, která není té současné příliš vzdálená.

"We would love to contribute to the Czech film industry – our contribution should consist of an original, distinctive and (least, but not last) exciting horror movie underlayed by a powerful idea, a movie building the desired feeling with care, not depending on cheesy “startle ‘n‘ scary“ moments. A horror movie depicting a terrifying reality set in a time not far from the one we live in."

 

Herci a štáb / "Actors and Crew"

 

Parametry filmu / "Disclosure"

Žánr: horor/mysteriózní / "mysterious-horror"
Stopáž: 25 minut
Výroba: srpen-září 2019 / "August-September 2019"
Datum dokončení: říjen 2019 / "October 2019"
Předpokládaná premiéra: Listopad 2019 / "November 2019"

 

Odměny / "Rewards"

© 2019, KLUB SMÍCHU

Co si o tomto projektu myslíte?