Festival Klatovský Majáles 2013 - crowfunding kampaň

Festival Klatovský Majáles 2013

Bojujeme s nudou, probouzíme naše ospalé město k životu, dáváme prostor mladým lidem se realizovat a nabízíme kvalitní kulturu. Pojďte do toho s náma!

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

PROČ POTŘEBUJEME VAŠÍ POMOC 

Naším cílem je nabídnou mladým lidem akci, kde budou mít možnost slyšet a vidět něco, co v Klatovech nikdy nebylo a pravděpodobně asi dlouho nebude. Chceme rozšířit obzory, nadchnout, pobavit a motivovat. Myslíme si, že tyhle věci jsou pro rozvoj člověka zásadní, a proto by měly být k dostání zadarmo. Kapely ale zadarmo nehrají a workshopy se zadarmo nepořádají, kvalitní zvukař stojí stejně jako největší headliner, proto jsme se rozhodli využít tohoto způsobu a požádat lidi, kteří nám fandí, o pomoc. 

Dostali jsme grant 100.000,- Kč od Nadace Vodafone a 30.000,- Kč od města Klatovy – to je celkem třetina všech nákladů na festival. Dále nás podporují naši sponzoři, kterých ale letos moc není. (Třikrát sláva těm, kteří s námi zůstávají.) Bohužel téměř 90% firem, které oslovíme s nabídkou partnerství a žádostí o podporu, nás odmítá. Spousta z nich se vymlouvá na krizi. Jaká je ale situace pro nás? Krizová ještě víc.

Z celkového rozpočtu 360.000,- Kč nám stále ještě část chybí, abychom neskončili v mínusu. Pokud vám není lhostejný kulturní život v Klatovech a uvědomujete si, že je třeba s tím něco udělat - podpořte nás. My vám můžeme slíbit, že vás nezklameme.

 

TÝM A MYŠLENKA FESTIVALU

Letos je majáles tým tvořen již skupinou 20ti lidí s věkovým průměrem 18 let, kteří celý festival organizují z dobré vůle ve své volném čase a bez nároku na honorář. Jsme hrdinové z Klatov, kteří chtějí přinášet to nejlepší co česká scéna nabízí.

Nechceme aby místní prchali za zábavou do jiných větších měst, ale chceme aby mladí lidé své město vnímali pozitivně, užívali si ho a měli ho rádi jako my. Nemůže být přece nic lepšího, než si vážit místa odkud pocházíme a lidí v jejichž blízkosti žijeme.  

 

PROGRAM FESTIVALU 

Již klasickou sestavu aktivit (průvod, workshopy, filmová noc a koncerty kapel) letos rozšiřujeme o 3 dny a několik nových prvků, které by měly přivést na festival více návštěvníků ale především zapojit více mladých lidí do samotné organizace:

1/ Ve středu 22.5. 2013 bude festival předběžně zahájen vernisáží výstavy klatovských mladých fotografů a fotografek, kteří jsou studenty klatovských středních škol a sami si výstavu organizují, následuje warm-up party v Café Jednorožec.

2/ Ve čtvrtek 23.5. 2013 oficiálně zahajujeme průvodem a koncerty místních studentských kapel do 25-ti let, kterým tak dáváme příležitost získat nové publikum, představit se na zavedeném festivalu a zviditelnit se prostřednictvím majálesové propagace.

3/ V pátek 24.5. 2013 se kromě workshopů uskuteční velká akce v nově otevřeném skateparku, kde proběhnou závody a exhibice jezdců z Klatov i celé republiky, akce bude pokračovat první klatovskou hiphop party a vystoupením lokálních raperů.

4/ V sobotu 25.5. 2013 se bude konat hlavní den festivalu s vystoupením velkých kapel celorepublikového významu - United Flavour, MIDI LIDI, Prago Union a mnoho dalších...

Poprvé zajišťujeme zdarma dopravu na festival – festivalový bus, který návštěvníky hlavního dne festivalu přiveze a po skončení zdarma odveze do okolních vesnic, kam nejezdí autobus ani vlak. Dáváme tak mladým návštěvníkům možnost získat nové kulturní zážitky a nebýt závislí na omezené veřejné dopravě. 

 

POJDŤE DO TOHO S NÁMA A PODPOŘTE NÁS   -->

Co si o tomto projektu myslíte?