Kino Brasil - Karneval brazilského filmu | crowdfunding kampaň

Kino Brasil - Karneval brazilského filmu

Karneval brazilských filmů Kino Brasil proběhne 7. a 8. listopadu v pražském Bio Oko. Filmový festival doplní doprovodný tematický program.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

--- FOR ENGLISH PLEASE SCROLL DOWN ---

Jak to začalo

Máme rádi brazilské filmy. Proto nás dlouhodobě mrzela skutečnost, že jejich výběr a dostupnost jsou v České republice značně omezené. Do všeobecného povědomí vešlo jen několik málo filmů, vesměs zpracovávajících tematiku sociálních nerovností a prostředí favel. Třebaže tyto náměty jsou samozřejmě podstatnou složkou brazilské kinematografie, existuje mnoho filmů zpracovávajících odlišná témata. Postupně jsme pochopili, že pokud chceme vidět na českém filmovém plátně brazilské filmy, které v posledních letech zaujaly jak v domácím tak mezinárodním prostředí, nezbyde, než abychom je do Čech přivezli sami. A tak se zrodila idea uspořádat filmový festival.

team.jpg

Co je naším cílem?

Máme rádi Brazílii a chceme obohatit pohled české veřejnosti na tuto zemi. Ukázat, že Brazílie je mnohem více než pláže, fotbal a samba, nejčastější atributy, které z naší perpektivy přisuzujeme celé zemi kontinentálních rozměrů. Naším cílem je založit tradici filmového festivalu, který bude mít pokračování i v následujících letech. Nabídnout nejen kvalitní filmové zážitky, ale vytvořit zároveň i prostor a příležitost pro setkávání lidí, které spojuje zájem o Brazílii a její kulturu.

Detaily

Máme rádi listopad (konkrétně 7. a 8.) a Bio Oko. V tomto časoprostoru se uskuteční první ročník karnevalu brazilských filmů Kino Brasil. Přijďte i vy shlédnout náš výběr filmů, z nichž jsou některé již na cestě do Čech.

Blíže poznat vzdálenou exotickou zemi Vám umožní i připravovaný doprovodný program, který by měl zahrnovat ukázky méně známých brazilských tanců, ochutnávku tamní kuchyně, brazilskou party a další. A právě kvalita a rozsah doprovodného programu závisí na Vás. Vaše příspěvky použijeme na zajištění prostor, vystupijících a přednášejících i občerstvení a tisk materiálů, na kterých budeme program prezentovat. Brazílie je rozmanitá země a my bychom chtěli pro Vás připravit i rozmanitý doprovodný program.

 

10486456_1453028054971841_817830633118555642_n.jpg

 

... a ještě něco navíc

Přestože nám pomáhá několik zkušenějších přátel, nikdo z nás filmový festival nikdy nepořádal. Učíme se tak každým dnem a jednotlivé dílčí úspěchy nás naplňují nadšením. Každá pozitivní odpověď od producentů či domluvená součást doprovodného programu nás posouvá v našem snažení dále. Postupně se s vámi budeme dělit o potvrzené části programu. Sledujte naše novinky na facebooku:

https://www.facebook.com/kinobrasil

Proč to děláme?

Pořádat filmový festival je pro nás velké dobrodružství. Velice nás těší, že různí lidé již začali projevovat zájem nám pomoci a zažít tak část tohoto dobrodružství s námi. Za projektem nestojí žádná silná instituce ani grantové financování, za to však nadšení a vaše podpora. Podpořte nás a umožnětě nám tak uspořádat zajímavý program, který rozzáří dva pochmurné listopadové večery.

 Proč připravujeme festival slovy členů organizačního týmu

 

 

 

--- ENGLISH ---

How it all began

We love Brazilian movies. And we were not satisfied with their limited selection available in Czech Republic, mostly approaching the topics of social differences and slum environment. Even though those topics are very important for Brazilian cinematography, there are many movies dealing with other topics . Eventually we understood  that there is no other way than to bring those movies to Czech Republic by ourselves. And that’s how the idea of organizing a film festival was born.

 

What is our goal?

 

We love Brazil and we want to enrich the view of this country among Czech public. We want to show Brazil as much more than just beaches, football and samba. Our goal is to set a tradition of film festival that will continue in the next years. We want to offer not only top movie experiences, but also create a platform and opportunity to meet for people united by common interest in Brazil and its culture.

 

Details

 

We like November (particularly 7th and 8th) and we like Bio Oko. That’s when and where the first edition of Brazilian film festival Kino Brasil will take place. Come all of you to see our movie selection that is already on its way to Prague!

 

To help you get to know closely this exotic country, we want to prepare additional program, which should include performances of less known Brazilian dances, degustation of Brazilian cuisine, an evening party with live music etc. And that’s what depends on you. The quality of additional program will depend on your contributions. We will use the contributions to pay for space for events, to pay to  performers and lecturers as well as for refreshments and for print of promo materials on which the program will be presented. Brazil is a diverse country and we would love to prepare a diverse program for you!

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 20 980 Kč (104 %)
  • 104 %
  • 20 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 53 Startérů

Autor projektu

Saudade, z.s. - obrázek
  • projekt od Saudade, z.s.
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

100 Kč

Chci pomoci!

Za stokorunu si jen tak tak koupíte oběd, a večer máte už zase hlad. Od nás za tuto částku získáte dobrý pocit z pomoci jiným, který Vám vydrží týdny a týdny!

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
200 Kč

I wanna help and I don’t speak Czech!

To carry around all the good feeling of helping us we offer you a beautiful linen bag with festival logo and exotic toucan. The bags will be distributed at Bio Oko during the festival and are available in natural and black color.

Počet dostupných odměn: 40/40

Nelze podpořit
200 Kč

Chci pomoci a mít vzpomínku!

Abyste tu nálož dobrého pocitu unesli, pořiďte si krásnou a praktickou plátěnou tašku s motivy festivalu. Předání tašky se uskuteční během festivalu – ve dnech 7. a 8. listopadu v prostorách Bia Oko.

Počet dostupných odměn: 89/100

Nelze podpořit
250 Kč

Chci pomoci a rád se napiju!

Už jste ochutnali brazilskou pálenku cachaçu? Pokud ano, určitě ne s námi. A my si s Vámi rádi připijeme jednou speciální během zahajovacího večera.

Počet dostupných odměn: 3/5

Nelze podpořit
250 Kč

Chci pomoci a mám rád daleké kraje!

Dostáváte rádi pohledy? A ten z Rio de Janeira už máte? Nebo víte, koho ve vašem okolí by potěšil? Za podporu našemu festivalu a při spolupráci brazilské pošty můžete očekávat překvapení z teplých krajin ve vaší poštovní schránce.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
250 Kč

Chci pomoci a rád se něco dozvím!

Zvídavé jedince bychom rádi pozvali na přednášku “Úvod do brazilské portugalštiny a kultury” vedenou osvědčeným lektorem a organizátorem festivalu Pavlem. Přednáška proběhne ve čtvrtek 4.12. ve večerních hodinách v Praze. Více informací naleznete na stránce:
http://www.naucmese.cz/pavel-sembera

Počet dostupných odměn: 11/12

Nelze podpořit
300 Kč

Chci pomoci a rád zkouším nové věci!

Chcete se na chvíli ponořit do afrobrazilské kultury a vyzkoušet capoeiru, “hru” na pomezí tance a bojového umění? Získejte jednu ukázkovou lekci od zkušených lektorů z Adabá Capoeira. Tréninky probíhají v Praze dvakrát do týdne,konkrétní datum je na domluvě s lektory, maximálně však do konce roku.

Počet dostupných odměn: 5/10

Nelze podpořit
350 Kč

I wanna help and I don’t speak Czech! 2

If you are a fashion lover, you will certainly love our beautiful t-shirts with festival logo and exotic toucan. It fits everyone! The t-shirts will be distributed at Bio Oko during the festival, and they are available in men’s (sizes S – XL in dark grey, pacific grey, stone blue and sand colors) and women’s version (sizes S – L in pacific grey, brown and petroleum blue). In case of order please choose your size and color directly.

Počet dostupných odměn: 39/40

Nelze podpořit
350 Kč

Chci pomoci a rád se parádím!

Pokud patříte mezi milovníky módy, určitě se Vám bude líbit naše šedé tričko s motivy festivalu a krásným tukanem. Zaručeně sluší každému. Trička budou vydávána v prostorách Bia Oko během festivalu, a to v provedení pánském (velikosti S - XL v šedé, světle modré a pískové barvě) a dámském, (velikosti S-L ve světle šedé, hnědé a petrolejové barvě).
V případě objednávky prosím rovnou napište velikost a barvu.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
400 Kč

Chci pomoci a rád si občas do něčeho bouchnu!

Chcete si vyzkoušet, jak se správně hraje na brazilské perkuse? Během individuální 60ti minutové lekce pod vedením Brazilce Marcuse se to jistě naučíte! Místo a čas lekce po domluvě s lektorem, který hovoří i anglicky.

Počet dostupných odměn: 5/5

Nelze podpořit
660 Kč

Chci pomoci a jít do kina!

Jste zvědaví, jaké filmy jsme si pro Vás připravili a nechcete, aby Vám náhodou nějaký zajímavý unikl? Máme jednoduché řešení. Pořiďte si permanentku na všech šest projekcí celovečerních filmů a my Vám navíc rezervujeme místo v sále na přání. Kdo si dřív permanentku pořídí, ten lépe sedí!
Lístky budou k vyzvednutí 7.11. v místě konání festivalu.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 500 Kč

Chci pomoci a rád se dobře najím!

Pro velký úspěch přidáváme možnost se dobře najíst! Umíte si představit, co se v Brazílii jí? My Vám dáme dokonce ochutnat! Okuste Brazílii všemi smysly. Část organizačního týmu festivalu pro Vás připraví tříchodovou brazilskou večeři pro 2 osoby doplněnou zážitky z Brazílie a příprav festivalu. Termín po domluvě v průběhu listopadu či prosince v sídle spolku Saudade na Praze 8.

Počet dostupných odměn: 1/2

Nelze podpořit
1 500 Kč

Chci pomoci a rád jsem vidět a slyšet!

Chcete se dostat na plátno kina? Víte, co byste v 30 vteřinách vzkázali festivalovým divákům? My Vám tento prostor poskytneme a vzkaz (v mezích slušnosti) promítneme před hlavní projekcí festivalu. Natáčení se bude konat v neděli před festivalem ve večerních hodinách v Biu Oko.

Počet dostupných odměn: 3/3

Nelze podpořit
1 500 Kč

Chci pomoci a rád se dobře najím!

Umíte si představit, co se v Brazílii jí? My Vám dáme dokonce ochutnat! Okuste Brazílii všemi smysly. Část organizačního týmu festivalu pro Vás připraví tříchodovou brazilskou večeři pro 2 osoby doplněnou zážitky z Brazílie a příprav festivalu. Termín po domluvě v průběhu listopadu či prosince v sídle spolku Saudade na Praze 8.

Odměna vyprodána: 0/2

Nelze podpořit
3 000 Kč

Chci pomoci i s celou rodinou!

Pokud je Vás doma víc, co fandí brazilskému filmu, toto je možnost právě pro Vás! Rodinný balíček obsahuje dvě trička, tašku, dvě permanentky na festival, jeden vstup na dětskou projekci s workshopem, přípitek s organizátory a jejich neskonalou vděčnost!

Počet dostupných odměn: 3/3

Nelze podpořit