Kiene swing - Montenegro | crowdfunding kampaň

Kiene swing - Montenegro

Pomozte nám s posledním krokem k jednomu z nejunikátnějších skoků kiene swing v historii Evropy, sto metrů volným pádem do nejhlubšího kaňonu Evropy.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

V Montenegru, jedné užasné zemi na divokém Balkáně, stojí jedinečný most. Jedinečný tím, že 174 metrů pod ním protéká řeka Tara a překlenuje nejhlubší kaňon v Evropě.  A my na něm můžeme uskutečnit nejunikátnější adrenalinový skok v historii.

Za pomoci dynamických lan, úvazků a dalšího vybavení se střemhlav vrhneme dolů do kaňonu, 100 metrů volným pádem, než budeme zachyceni do kienovy houpačky.

Staňte se součástí našeho týmu, ať už z pohodlí domova nebo přímo na místě samém, a pomozte nám s financováním akce, ať naše životy nevisí na vlásku, ale na dynamických lanech.

Přepišme dějiny adrenalinového sportu, natočme snímek a ukažme co dokáže český člověk, když ho podporují Ti správní lidé.

Kiene swing - adrenalinový sport, při kterém se skáče z mostu, skály nebo jiného vyvýšeného místa do lana, po kterém následuje obří houpačka (kyvadlové skákání z mostů na horolezeckém laně). Oproti Bungee Jumpingu, kde se skokan pohybuje na pružném laně volným pádem dolů a poté zase nahoru, tak při tomto pohybu volným pádem skokan padá volným pádem a poté je "stržen" lanem a už se jen houpá. Název Kienova houpačka vznikl od jejího zakladatele, za kterého je považován Helmut Kiene, který jako první absolvoval tento závratný kyvadlový seskok, při němž měl lano uvázané na jednom mostě a odskakoval z mostu druhého. Toto vše se odehrálo ve francouzském Annecy, kde jsou mosty vzdálené od sebe 50 metrů a lpí se nad soutěskou Cailles ve výšce 150 metrů. Upevnil tedy lano na zábradlí jednoho mostu a druhý konec přetáhl na most druhý, kde se navázal a odtud také skočil.

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 16 023 Kč (106 %)
  • 106 %
  • 15 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 23 Startérů

Autor projektu

Moravský adrenalin - obrázek
  • projekt od Moravský adrenalin
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

200 Kč

Originální díky

Všem kdo nám pomůžou, dáme originalní díky ve snímku, který natočíme v Montenegru. Tento snímek bude samozřejmě sdílen na Youtube kanálu + můžeš očekávat pohlednici z našich cest.

Počet dostupných odměn: 60/64

Nelze podpořit
500 Kč

Tričko Moravský adrenalin

Tohle tričko nesmí chybět ve Tvém šatníku.
Obrázek na prsou
Logo na zádech
Triko naživo
Design byl stvořen dětmi z jedné Brněnské školky.

Počet dostupných odměn: 29/32

Nelze podpořit
1 500 Kč

Adrenalinový zážitek

Skoky z mostu, paintball nebo motokáry s partou úžasných lidí, zdolání vrcholu v Tatrách, via ferraty v Rakousku, lekce lezení či spolulezení na skalách? Vyber si, co Ti vyhovuje.

Počet dostupných odměn: 16/16

Nelze podpořit
2 500 Kč

Získej místo v úvodu snímku

Jedná se o výjimečný skok, řekněme bláznivý. A to lidi baví. Přispěj nám a my Ti dáme prostor v úvodu našeho snímku z Montenegra + Ti předáme DVD s exkluzivním materiálem pořízeným při natáčení a fotografie z expedice.

Počet dostupných odměn: 4/4

Nelze podpořit
5 000 Kč

Staň se členem výpravy

Ve čtvrtek 13.4.2017 v 17:00 se za Tebou zabouchnou dveře od auta. Uvelebíš se a po tisíci kilometrech si uděláme pauzu v Sarajevu, kde se osvěžíme a pak budeme pokračovat v cestě k našemu mostu. Večer se utáboříme a začnou přípravy na skok. Sobota ráno, rozbřesk, skok, sto metrů volným pádem a Ty za to můžeš taky. Malá oslava a vyrážíme zdolat Bobotov kuk. Cepín a mačky Ti samozřejmě už vezeme. Jdeš do toho s námi?

Počet dostupných odměn: 2/2

Nelze podpořit