9 z 10 minut myslím na hudbu. Dostaneš mě na 10? - crowfunding kampaň

9 z 10 minut myslím na hudbu. Dostaneš mě na 10?

.. Bylo mi řečeno, že nemám šanci se prosadit. Že tuhle hudbu tady nikdo neposlouchá.. Ale když věříte, že budete létat, copak se lze vzdát?

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

.. Tak co song Blind Wonderman nahoře. Líbí se ti? Jestli ano, tak proč potřebuji tvojí pomoc?

Bylo mi řečeno, že nemám šanci se prosadit. Že tuhle hudbu tady nikdo neposlouchá.. že NEMÁM ŠANCI VYBRAT TAKOVÉ PENÍZE. Ale co bys dělal (nebo dělala:) ty, kdybys cítil (nebo samozřejmě cítila :)) šanci dělat to, co na světě miluješ nejvíc?

  • Žijeme ve světě samouků, žijeme ve světě YouTubu. Někdo by mohl namítnout, že přece není potřeba utrácet peníze, když si to můžeš udělat sám. Domácí studio, vlastní produkce.
  • Já ale věřím, že každý má potenciál a talent pro něco jiného, a proto bychom se měli soustředit na to, co nám dává největší smysl.
  • Já se soustředím na pravdu. Na pravdivý příběh. Na pravdivý způsob vyprávění — hudbou, kterou skládám. V tom se cítím silný. V tom se cítím doma.
  • A jiní (kvalitní produkce, sbor, muzikanti) se zase soustředí na produkci, na práci ve studiu, na své instrumenty, a tam odvádějí 100% práci.

Proč mi přispět? Proč teď…? 

Steve Josephson, režisér a choreograf, ale především člověk, kterého si nesmírně vážím a se kterým bych se konečně zase rád viděl, mi řekl: při poslechu téhle hudby si připadám, že jsem zase člověkem... Můžu vypnout a nechat svět, ať si mě chvíli nevšímá... Trochu mě tím zaskočil, ale nakonec jsem zjistil, že to je přesně ten důvod, proč dělám hudbu a proč si myslím, že to je důležité pravé teď, jako nikdy předtím — Být opět člověkem. 

Tým startovače mi ještě doporučil, abych vysvětlil co přesně dostaneš za své peníze.. Je to asi nesrovnatelné, ale kdybych měl šanci podpořit v začátcích třeba Linkin Park a řekl bych, že vlastně bez mého příspěvku by nenatočili Hybrid Theory, měl bych ze sebe dobrý pocit. Proč? Protože jejich hudba dodala lidem po celém světě kuráž, energii, šířila se miliónem éterů a já bych na ně byl hrdý.. Hudba obecně nám vypráví jeden z příběhů, které potřebujeme slyšet, abychom byli šťastní. Já píšu pouze o tom, čemu stoprocentně věřím. Takže tedy...

Proč tolik a co budu dělat s tvým příspěvkem?

  • Stalo se, že se moje demo zalíbilo Dru Castrovi - čtyřnásobnému vítězi grammy (TO SNAD NENÍ MOŽNÝ!!!), který pracoval s takovými umělci jako Mary J. Blige, Usherem, R. Kellim (BOŽEEEEE), Eminemem nebo Jamie Foxxem. Pro mě — kluka z malé země uprostřed Evropy — byla vždy představa  pracovat s takovým člověkem stejně vzdálená, jako možnost živit se hudbou…
  • Ale po nahrání Blind Wonderman jsem tomu začal věřit… Zatím jsme nahráli jenom tohle, ale je ochotný a chtěl by se mnou pracovat dál. Já ale nemám žádné vydavatelství. Už na tu předchozí píseň jsem si musel sehnat peníze sám, prodal jsem svojí největší lásku - kytaru PRS Standard 22 z roku 1994, ale zbytek už si to musím hradit sám.
  • Když jsme nahrávali Blind Wonderman, nazpíval jsem své party v pražském studiu Hostivař a Drua jsem měl u toho na skypu. Ale v průběhu nahrávání mi bylo čím dál tím jasnější, že největší práci odvedu tam. V Atlantě s Druem ve studiu.
  • Letos mělo vyjít další nahrávání v Paříži, ale bohužel k tomu nedošlo, protože mi nakonec nevyšly peníze.
  • Mám v šuplíku dalších 25 písní, kterým věřím, protože už je hraju doma potisícé, narozdíl od těch stovek ostatních, které skončily v koši nebo maximálně někde na disku.
  • Z těch 25 si myslím, že stačí nahrát alespoň 2, abych mohl začít. Samotné písně budou stát 5000 dolarů a letenku a ubytování si budu platit sám.

Mám tedy v plánu nahrát v Atlantě 2 písně, natočit k ním (na vlastní náklady) klipy a vydat je jako singly, které dostanete a které se pokusí oslovovat tebe a kohokoliv..

Děkuju všem, co mě doteď podporovali...

Představ si, že umíš létat, ale nikdo ti to nevěří… A nikoho to ani nezajímá. Zkoušel jsem tu píseň dostat do rádií, ale jak jsem již řekl, bylo mi člověkem z českého hudebního průmyslu (mám zakázáno použít jméno) řečeno, že se “tohle tady nikdy hrát nebude, protože na to nejsou lidi připravený”.

A tak jsem za takové komentáře vděčný bohu (nebo komukoliv, kdo tam je):

"Máš neuvěřitelnej talent - kdyby existoval Buh a zjistil, že ty děláš něco jinýho než hudbu, tak by ti dal pěstí."
Kamarádka se srdcem

"Už navždy si tě budu pamatovat takhle."
Starší kamarádka se srdcem

"You have something you can be very proud of"
Dru Castro, nositel 4 cen grammy 

“ahoj...tvuj hlas je uzasnej...!!!...chci rict ze na me to pusobilo jako kdyz posloucham nekoho jiz etablovaneho a pevneho v kramflecich...celou dobu jsem mel mrazeni v zatylku a cekal ze prijde ostry strih toho klidu pred bourkou do ostre kontrastujiciho zvuku prave trhaneho listu papiru...(;...hraju na kytaru...ale nejsem ten co hledas...(;...nicmene mam dojem ze by tvuj hlas zvladl i pekne divoky party a ze by mu to take sluselo...(;...tak preju hodne stesti pri hledani tech spravnych kolegu muzikantu...(;...ahooj milos…”
Milos Hudec, muzikant

Už teď jsem vděčný i tobě

Jestli jsem tě alespoň trochu přesvědčil, musím ti poděkovat. Děkuju ti, že ses dostal - nebo dostala :) - až sem. Jsi nositelem příběhu a vlastností, které mě na životě fascinují a motivují. Chci ti udělat radost. Cítím, že jedině pak budu moci svobodně dýchat. A když se rozhodneš přispět jakoukoliv částkou, odpovíš tím lidem, kteří ve mě nevěří, že nikdy není pozdě na to, dělat co máš na světě nejraději.

A teď už asi tušíš, proč 9 z 10 minut myslím na hudbu a proč jsme rok natáčeli toto video:…

Děkuju ti za jakoukoliv pomoc. :)

S láskou,
Kester Bayne

Co si o tomto projektu myslíte?