uvodni fotografie.v01.jpg

Když dotek léčí: Rytmická masáž Ostatní

Pomozte nám přivést do České republiky Rytmickou masáž dle dr. Ity Wegman - terapeutickou metodu, která přirozeným způsobem pomáhá regeneraci a léčbě.

Když dotek léčí: Rytmická masáž

Vybráno169 970 Kč(113 %)

113 %
150 000 Kčpožadováno
94startérů
Podpořit projektZobrazit odměny

Pomozte nám přivést do České republiky terapeutickou metodu - Rytmickou masáž dle dr. Ity Wegman! Svým příspěvkem podpoříte běh prvního uceleného vzdělávání v naší zemi. Pojďme tak založit kvalitní základy, na nichž budeme moci stavět, přinášet komplexní péči našim pacientům a rozvíjet zdravý životní styl. Vyberte si z odměn, čekajících právě na Vás, od drobných balíčků, přes jednotlivé masáže, až po sedmitýdenní ozdravnou kůru.

Dnešní pacient sám aktivně hledá různé možnosti léčby a čím dál víc roste poptávka po přirozenější terapii. Proč by se měla ale vylučovat s tou klasickou? Rytmická masáž je něčím navíc. Je terapeutickou metodou, která doplňuje běžnou léčbu. Pomáhá tělu v regeneraci a mobilizaci vlastních sil v boji s onemocněním. Tím může stonání výrazně zkrátit a usnadnit.  

Přispějte a podpořte 15 konkrétních zdravotníků napříč celou republikou, kteří se rozhodli podstoupit náročné tříleté vzdělávání, aby tuto metodu zpřístupnili zdejším pacientům.

Co to vlastně je “rytmická masáž”?

Nepředstavujte si žádnou masáž v rytmu samby. Rytmická masáž je terapeutická metoda, která působí skrze takzvaný rytmický systém – srdce, krevní oběh a dýchání - proto “rytmická” masáž.

Hlavním cílem rytmické masáže je harmonizace a udržování rovnováhy všech složek lidského organismu - po stránce fyzické i psychické. Skrze působení na složku fyzickou ovlivňuje i tu duševní a mentální a podporuje síly růstu a regenerace podstatné k léčbě.

Pokud je pro Vás složité představit si tento aspekt, vzpomeňte si, jakou moc má pohlazení nebo třeba uchopení ruky - tělesný kontakt je pro naše já a naší duši velmi podstatný. Nejsou to různé oddělené části organismu, které by existovaly nezávisle na sobě. Je to pořád tatáž bytost. Pokud ztratíme komunikaci mezi jednotlivými články, ztratíme cestu k sobě samému. A jak může pomoci v léčbě ovlivnění psychiky? Odevzdaný, rezignovaný pacient, který nemá zájem a vůli se léčit, bude svoji nemoc prožívat daleko hůř, než ten, jenž je plný elánu a odhodlání se uzdravit.

Kdo jsme a čeho chceme dosáhnout?

Iniciativa pro vzdělávání v rytmických masážích, z.s. je nezisková organizace. Pracujeme převážně jako lékaři a zdravotníci a spojuje nás stejný cíl - naučit se rytmickou masáž, dále ji rozvíjet a přivést do praxe dostupnou pro českého pacienta.

Impulsem byla zkušenost ze zahraniční (zejména Rakouska, Německa a Švýcarska), kde je zmíněná metoda dlouhodobě uplatňována. Ideálním příkladem jsou pro nás kliniky, kde se využívá antroposofická medicína, která ke klasické medicíně přidává celostní pohled. Rytmická masáž zde má nezastupitelnou roli.

Momentálně je naše pozornost soustředěna nejvíce na organizaci kvalitního vzdělávání. Vaši podporu potřebujeme právě k umožnění realizace tohoto studia. Máme zahraniční lektory z Ita Wegman Akademie Steiermark schopné odpovědně vést oficiální certifikovaný kurz v České republice. Jsme odhodláni věnovat vlastní volný čas a prostředky, protože věříme ve smysl a široké možnosti využití rytmických masáží. Přesto to bez Vaší pomoci nebude možné.

Čím se rytmická masáž liší od té normální?

Základem techniky byla klasická, nám dobře známá, tzv. švédská masáž. Tu Dr. Ita Wegman ve spolupráci s Rudolfem Steinerem postupně rozvíjela dle antroposofického nahlížení na člověka. Rytmická masáž se tím stala jednou z terapeutických metod antroposofické medicíny.

Na rozdíl od klasické masáže pracující přednostně s nervosvalovou soustavou a pojivovou tkání se snaží rytmická masáž fungovat o něco komplexněji. Jak již bylo řečeno, působí skrze takzvaný rytmický systém. Přes neurovegetativní složku ovlivňuje metabolismus a vyrovnávající funkce celého organismu. Účinek prohlubující dech přispívá k regulaci výstavby a vylučování, uvolňuje přílišný svalový tonus, strachy a nachází uplatnění při terapii bolesti.

Zjednodušeně řečeno - klasická masáž pracuje v místě vzniklého problému (především svalového spazmu) a řeší důsledek; rytmická masáž si klade za cíl dostat se k samotné příčině onemocnění.


Jak ale docílíme onoho hlubšího účinku? Hlavním rozdílem je, že nepracujeme s tlakem. Kvalita doteku se přizpůsobuje potřebám pacienta - od velmi jemných proudících hmatů, po intenzivní hnětení tkáně. Všem společné je rytmické střídání jakéhosi nasávání a zpětného uvolňování. Ruka terapeuta hraje roli takového periferního srdce. Udá impuls a poté dá tělu čas na jeho zpracování. Tento moment je velmi důležitý pro nastartování regenerace, zlepšení prokrvení a rozběhnutí správných životních procesů.

Rytmickou masáží můžeme pomoci, naučíme-li se dokonale chápat souvislosti lidského organismu, jeho anatomické struktury, fyziologii pochodů v těle a patofyziologii jednotlivých onemocnění. Zároveň se musíme naučit vnímat jemné nuance a fenomény lidského těla a správně na ně reagovat. Vodítkem nám jsou například poměr dechu a pulsu, zóny horšího prokrvení, chladnější oblasti těla, zvýšené napětí svalů a tkáně, atd.

Kdy využijeme rytmickou masáž?

Rytmická masáž může být nápomocna při akutních i chronických onemocněních, stejně jako preventivně. Využitím této metody se nám otevírají možnosti ovlivnění životních sil, které jsou potřebné v procesech výstavby, regenerace a léčení. Máme tak schopnost intervence na místech, kde nám v mnoha ohledech v konvenční medicíně schází další možnosti.

Naším cílem rozhodně není popírat zákony klasické medicíny. Rytmická masáž je něčím navíc, co může podpořit jakoukoliv formu terapie tím, že tělu pomůže mobilizovat vlastní síly v boji s onemocněním.

Jak vidíte, rytmická masáž je poměrně složitá metoda. Jde o celý soubor dovedností a znalostí, které je nutné dlouho studovat, prakticky cvičit a rozvíjet. A proto není možné jasně a jednoduše vystihnout celou podstatu této metody v několika málo řádcích.

Pokud jsme Vás zaujali a hledáte odpovědi na další otázky, neváhejte se nám ozvat a my je zodpovíme co možná nejlépe. Jako u každé praktické metody nejlepší zkušenost získáte zažitím masáže na vlastní kůži!

Jak finance využijeme?

Konkrétně Vaše dary pokryjí výdaje spojené s produkcí vzdělávání, čítající náklady na materiál (například masážní lehátka, prostěradla, vlněné deky, masážní role a další). Dále finance využijeme na příspěvek na ubytování a cestovní výlohy českých lektorů, pronájem prostor a rozsáhlý překlad studijních materiálů (převážně z a do němčiny). V neposlední řadě sponzorské dary uhradí část kurzovného. Vzhledem k tomu, že kurzovné odpovídá rakouským ekonomickým poměrům, je plná cena pro většinu z nás nedosažitelná.

Nastavená částka 150 000 Kč je minimální suma, kterou potřebujeme vybrat, abychom mohli dál pracovat, ale rozhodně nepokryje všechny náklady.

Suma, která nám nyní chybí k realizaci 2. ročníku vzdělávání a je nutno ji dofinancovat, je 21 900€ (564 582 Kč). Obdobné náklady bude vyžadovat i 3. závěrečný ročník studia. Současně proto oslovujeme i české a zahraniční nadace. Někteří nám již finanční pomoc přislíbili, někteří nám přispívají jiným způsobem - jako například značka Weleda, jež nám daruje své produkty jako odměny Startérům. Velmi si toho vážíme a chtěli bychom touto cestou vyjádřit velké díky!

Realizace 1. ročníku již byla podpořena mimořádnou částkou od švýcarské nadace Schwestern Farnikova Stiftung a dalšími sponzory, za jejichž dary také upřímně děkujeme!

Pokud bychom přeci jen přesáhli potřeby kurzu, zaručujeme Vám, že finance využijeme smysluplně za účelem dalšího vzdělávání v této oblasti (například k organizaci praktických seminářů, kurzů přímo v nemocnicích a podobně).

Žádná částka, kterou naší věci přispějete, není moc malá a žádná není moc velká.

Jak náš kurz probíhá?

Tříleté vzdělávání rytmické masáže zakončené certifikovaným diplomem nabízí Ita Wegman Akademie Steiermark. Jde o první ucelené studium organizované v České republice, které vede Dr. Charlotte Allmer MSc, MEd.

Každý rok proběhne 1 modul, který je rozdělen do 3 týdenních bloků po 80 vyučovacích hodinách. Čas mezi jednotlivými částmi kurzu je věnován praktické práci účastníků, která probíhá pod odbornou supervizí. Na jaře 2018 již zdárně proběhl 1. ročník.

Podmínkou účasti je dokončené nebo započaté zdravotnické vzdělání.

Podrobné informace o vzdělávání naleznete na našich stránkách nebo na webové stránce IWA.

Slovo závěrem

Většinu onemocnění nemůžeme vyléčit jediným předepsaným práškem. Změnu vyžaduje především pacientův přístup a jeho aktivní podílení se na léčbě. A právě v této oblasti může pomoci rytmická masáž. Klade důraz na individuální a zároveň komplexní přístup a snaží se zohledňovat všechny aspekty aktuálního stavu pacienta. Je jakýmsi zdravým impulzem, který v ošetřovaném vyvolá nastartování regeneračních procesů.

Podpořte nás, rytmická masáž může pomoci v budoucnu právě Vám či Vašim blízkým.

 

 

Jaké odměny na Vás čekají?

Poděkování na webových stránkách

Uvedení Vašeho jména nebo jména Vaší firmy na našich webových stránkách jako podporovatele vzdělávání.

Placka s logem

Placka s originálním logem Iniciativy pro vzdělávání v rytmické masáži.*

Plátěná taška

Bavlněná plátěná taška s ručním potiskem originálního loga Iniciativy.*

Čaj

Bylinný čaj ve 3 variantách, možný individuální výběr.

Meduňka - nať meduňky.*

Krásné ráno - zelený čaj Sencha, chrpa, nať mučenky, banán, kokosový olej, květy slunečnice.*

Klidný spánek - meduňka, květ lípy, levandule, heřmánek.*

Tričko

Bílé bavlněné tričko s potiskem originálního loga Iniciativy, k dispozici v běžných konfekčních velikostech.*

Masážní olej Weleda

Masážní olej na přírodní bázi bez přidaných syntetických konzervantů, barviv a parfémů z řady přírodní kosmetiky Weleda.*

K dispozici jsou ve dvou velikostech 50ml a 100ml. Menší nabízíme pouze arnikové, větší lze individuálně vybrat z variant arnika, levandule či měsíček.

Levandulové produkty Weleda

Masážní olej, koupel, sprchový krém a rostlinné mýdlo na přírodní bázi bez přidaných syntetických konzervantů, barviv a parfémů z řady přírodní kosmetiky Weleda.*

Měsíčkové produkty Weleda

Masážní olej, ochranný balzám, koupel a pleťový krém na přírodní bázi bez přidaných syntetických konzervantů, barviv a parfémů z řady přírodní kosmetiky Weleda.*

Vhodné nejen pro děti.

Levandulový polštář

Ručně šitý polštář plněný pohankovými slupkami z biodynamického zemědělství a levandulovými kvítky pro usnadnění usínání a prohloubení spánku.*

Potah polštáře bude ušit ze 100% bavlny a ručně potištěn originálním logem Iniciativy. Velikost cca 35x35 cm.

Polštář lze také nahřát.

Nahřívací polštářek

Ručně šitý nahřívací polštářek z pohankových slupek z biodynamického zemědělství s lístky šalvěje, který je určený pro přikládání na prochladlá, bolestivá či ztuhlá místa.*

Šalvěj je pro tyto účely vhodnou bylinou, protože přispívá k regulaci tepla a uvolňuje křeče. Potah polštářku bude ušit ze 100% bavlny a ručně potištěn originálním logem Iniciativy. Velikost cca 15x90 cm.

Med

Sklenička medu od včelaře.*

Rytmická masáž

Ukázka masáže, provedená účastníky kurzu.

Možno také věnovat formou neadresného dárkového  poukazu.

Tato odměna je k dispozici na mnoha místech - v Praze, Brně, Ostravě, Táboře, Příbrami, Dobrovici, Ústní n. L., Děčíně, Semilech a Lauchhammeru (v Německu). Termín a místo konání bude individuálně dohodnuto s každým Startérem.

Sedmitýdenní kúra

Na míru ušitá kúra k podpoře regenerace, čítající pravidelná ošetření 1x týdně po dobu 7 týdnů, prováděná účastníky kurzu.

Možno také věnovat formou neadresného dárkového  poukazu.

Tato odměna je k dispozici v Praze, Ostravě a Příbrami. Termín a místo konání bude individuálně dohodnuto s každým Startérem.

Víkend s rytmickou masáží

Víkendový pobyt na biodynamické farmě Fořt v Krkonoších.

Ukázka rytmické masáže, zajímavé rozhovory s účastníky a organizátory kurzu, aktivní odpočinek v přírodě, jóga od certifikované lektorky, další pohybová cvičení atd.

V ceně je zahrnuto ubytování a plná penze (strava je připravována ze surovin biodynamické kvality).

Doprava v ceně zahrnutá není, hradí si ji sám Startér.

V případě naplnění kapacity se budou konat 2 turnusy v průběhu roku 2019.

Masážní den pro Vaše zaměstnance

Den masáží vedený účastníky kurzu pro Vaše zaměstnance u Vás ve firmě.

Vhodné jako teambuilding či odměna pro Vaše zaměstnance.

Celý den Vašim zaměstnancům budou k dipozici 2-3 účastníci kurzu. Zaměstnanci budou mít možnost zažít ukázku masáže doslova na vlastní kůži. Jedna masáž bude trvat přibližně hodinu.

*Odměny budou k vyzvednutí ve stanovenou dobu na stanovených místech v Praze, Brně, Ostravě, Táboře, Příbrami, Dobrovici, Ústní n. L., Děčíně, Semilech, Hořovicích a Lauchhammeru (v Německu) nebo budou po dohodě odeslány poštou na úhradu adresáta.


Vybráno169 970 Kč(113 %)

113 %
150 000 Kčpožadováno
94startérů
Podpořit projekt

Odměny

110 KčAltruista

Poděkování na našich webových stránkách

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

220 KčOplackuj se

Placka s originálním logem Iniciativy Poděkování na webu

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

240 KčNapij se

Bylinkový čaj Med od včelaře Poděkování na webu

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

330 KčSbal si

Plátěná taška s ručním potiskem loga Iniciativy Placka Poděkování na webu

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

440 KčNamaž se

Masážní olej s arnikou Weleda 50ml Placka Poděkování na webu

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

480 KčVyspi se

Levandulový polštář s ručním potiskem loga Iniciativy Poděkování na webu

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

500 KčZahřej se

Nahřívací šalvějový polštářek s ručním potiskem loga Iniciativy Poděkování na webu

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

550 KčObleč se

Triko s potiskem loga Iniciativy Poděkování na webu

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

660 KčZahřej se spíš víc

Nahřívací šalvějový polštářek s ručním potiskem loga Iniciativy Bylinkový čaj Med od včelaře Poděkování na webu

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

770 KčNamaž se spíš víc

Masážní olej s arnikou, levandulí či měsíčkem Weleda 100ml Placka Poděkování na webu

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

880 KčZažij masáž

Rytmická masáž Poděkování na webu

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

990 KčOdpočiň si s levandulí

Levandulový polštář s ručním potiskem loga Iniciativy Masážní olej s levandulí Weleda 100ml Poděkování na webu

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 100 KčZažij masáž a naolejuj se

Rytmická masáž Masážní olej Weleda 100ml Poděkování na webu

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

2 200 KčSbal si spíš víc

Rytmická masáž Plátěná taška s ručním potiskem loga Iniciativy Masážní olej Weleda 100ml Nahřívací šalvějový polštářek s ručním potiskem loga Iniciativy Placka Poděkování na webu

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

3 300 KčPosbírej všechny odměny

Rytmická masáž Triko s potiskem loga Iniciativy Plátěná taška s ručním potiskem loga Iniciativy Masážní olej Weleda 100ml Levandulový polštář s ručním potiskem loga Iniciativy Nahřívací šalvějový polštářek s ručním potiskem loga Iniciativy Bylinkový čaj Med od včelaře Placka Poděkování na webu

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

4 400 KčOdpočiň si s měsíčkem

Masážní olej s měsíčkem Weleda 100ml Měsíčkový ochranný balzám Weleda Měsíčková koupel s bylinami Weleda Měsíčkový pleťový krém Weleda Nahřívací šalvějový polštářek s ručním potiskem loga Iniciativy Plátěná taška s ručním potiskem loga Iniciativy Placka Poděkování na webu

Počet dostupných odměn: 8/10

Odměna nedostupná

5 500 KčNajdi rytmus

Sedmitýdenní kúra rytmické masáže Poděkování na webu

Počet dostupných odměn: 2/7

Odměna nedostupná

6 600 KčNauč se odpočívat

Víkend s rytmickou masáží a odpočinkem na biodynamické farmě Poděkování na webu

Počet dostupných odměn: 20/20

Odměna nedostupná

7 700 KčOdpočiň si s levandulí spíš víc

Masážní olej s levandulí Weleda 100ml Levandulová koupel Weleda Levandulový sprchový krém Weleda Levandulové rostlinné mýdlo Weleda Levandulový polštář s ručním potiskem loga Iniciativy Bylinkový čaj s levandulí Plátěná taška s ručním potiskem loga Iniciativy Placka Poděkování na webu

Počet dostupných odměn: 10/10

Odměna nedostupná

22 000 KčPečuj o své zaměstnance

Den rytmické masáže pro Vaše zaměstnance Poděkování na webu a uvedení jako hlavního sponzora

Počet dostupných odměn: 4/5

Odměna nedostupná