Crowdfunding title pic.jpg

Kde ženy vládnou Knihy

Že Amazonky dávno vymřely? Hloupost. Podpořte vydání naší knihy a vypravte se s námi do míst, kde mají navrch ženy!

Zapotecs (10)_cut.jpg

Vybráno41 850 Kč(209 %)

209 %
20 000 Kčpožadováno
72startérů
Podpořit projektZobrazit odměny

Book-swipe-NEW.jpg

Zavedeme vás do čtyř velmi neobvyklých kultur. Poznáte mexické indiánky, které své muže překonávají nejen inteligencí, ale i objemem. V Indonésii prozkoumáte jediný muslimský matriarchát. Vysoko v čínských Himálajích navštívíte nejromantičtější etnikum na světě. A nakonec se na severovýchodě Indie seznámíte s nenápadným kmenem, jehož muži zoufale bojují za rovnoprávnost.

Map 16-9 700px.jpg

Jak to celé začalo

Jmenuju se Katka a 12 let cestuju po světě, maluju, píšu a pracuju v humanitárních organizacích. Můj přítel Simon pochází z jihozápadní Anglie. Vystudoval výtvarné umění a 20 let se věnuje kreativním uměleckým projektům v různých částech světa.

Před deseti lety mě napadlo začít mapovat „ženské kmeny“. Nechtěla jsem na to být sama, a proto jsem začala naléhat na Simona, aby se k mé bizarní expedici připojil. Nějakou dobu dělal drahoty. Tvrdil, že je to proti jeho chlapské přirozenosti, a že bude vypadat jako feminista. Po chvíli ho zas představa dobrodružných výprav do zakázaných království sexy Amazonek v potrhaných oblečcích nadchla až příliš. Nakonec se však milostivě uvolil k tomu, že bude moje feministické putování usměrňovat vyváženou mužskou perspektivou.

 A tak se zrodil náš projekt.

Fotka my.jpg

O knížce

Na každém místě jsme strávili dva až tři měsíce. Načrtávali jsme místní lidi, zaznamenávali jejich příběhy a pročítali historicko-etnografické studie.

Výsledkem je tato svérázná publikace, přesahující žánr cestopisu, která má ambice zaujmout i ty nejzatvrzelejší mužské šovinisty.

Vyjde na přelomu března a dubna 2016. Bude mít velikost A5, 392 stránek a více než 200 ilustrací, které často vznikaly přímo na cestách. Pro dokreslení atmosféry jsme přidali i pár fotek.

Ukázky

Minang Page spread-6.jpg

S každou kapitolou začíná nové dobrodružství. 

Minang Page spread-3.jpg

Naše zážitky kořeníme zábavnými historicko-etnografickými fakty.

Minang Page spread.jpg

Doplňujeme ilustrované mapky.

Minang Page spread-5.jpg

Atmosféru dotváříme obrázky i fotkami.

Minang Page spread 4.jpg

A to hlavní – rozhovory s místními lidmi doprovázíme ilustracemi, které vznikaly během našich cest.

Další ukázku (v pdf) si prosím stáhněte tady

Více se dočtete též na  blogu Kde ženy vládnou či na mém blogu na iDNES.

A mrkněte se i na moje webové stránky: www.katerinakaraskova.cz

Máte otázky? Napište mi na: karak6aj@hotmail.com

Proč přispět? Kvůli odměnám!

Kniha vyjde pod nakladatelstvím Agentura Krigl. Protože jsme si ji ale chtěli vytvořit přesně podle svých představ, s barevnými ilustracemi a bez kompromisů, musíme se na jejím vydání finančně podílet.

A pokud nám s tím pomůžete, nepřijdete zkrátka. Máme pro vás nachystány nejen hodnotné, ale i vtipné odměny, které neseženete nikde jinde.

Děkujeme.

Rewards 1.jpg

Rewards 2.jpg

 

 

 

 

Vybráno41 850 Kč(209 %)

209 %
20 000 Kčpožadováno
72startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuKatka

Odměny

150 KčPohled

Pošleme vám pohled s naší ilustrací (jednoho ze čtyř „ženských kmenů“) a s osobním poděkováním.

Očekávané doručení odměny: květen 2016

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

350 KčKniha

Stanete se předplatitelem naší knížky, kterou vám zašleme až domů. (Cena zahrnuje poštovné a balné.)

Očekávané doručení odměny: květen 2016

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

450 KčPodepsaná kniha a pohled

Knížku opatříme našimi autogramy, a navrch přidáme děkovný pohled s ilustrací. (Cena zahrnuje poštovné a balné.)

Očekávané doručení odměny: květen 2016

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

550 KčKniha s věnováním, osobní záložka a pohled

Dostanete od nás nejen knížku s věnováním, ale navíc i barevnou záložku s matriarchálním moudrem, které vytvoříme speciálně pro vás. A k tomu děkovný pohled. (Cena zahrnuje poštovné a balné.) Pokud chcete knihou obdarovat nějakou Amazonku anebo podpantofláka, uveďte prosím její či jeho jméno.

Očekávané doručení odměny: květen 2016

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

750 KčKniha s věnováním, plakát a pohled

Získáte knihu s věnováním a výstavní barevný plakát o velikosti A3, kterým jistě ohromíte (případně vyděsíte) své partnery a partnerky. A navíc děkovný pohled. (Cena zahrnuje poštovné a balné.) Unikátní dekorace pro každou aspirující feministku či zapřisáhlého mužského šovinistu!

Očekávané doručení odměny: květen 2016

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 500 KčKniha s věnováním, obrázek a pohled

Za tuto částku pro vás máme nachystáno něco opravdu speciálního – podepsanou kopii mojí malby Tehuána o velikosti A4 z limitované edice 1/20 na kvalitním papíru. A k tomu knížka s věnováním i děkovným pohledem. (Cena zahrnuje poštovné a balné.) Pozor: nutnost pro všechny domácnosti, kde vládnou ženy!

Očekávané doručení odměny: květen 2016

Počet dostupných odměn: 17/20

Odměna nedostupná

2 000 KčKniha s věnováním, obraz a pohled

Tímto se stanete hrdým majitelem či majitelkou podepsané kopie Simonovy malby Muž pod pantoflem o velikosti A3 z limitované edice 1/20 na kvalitním papíru. Samozřejmostí je knížka s věnováním a děkovným pohledem. (Cena zahrnuje poštovné a balné.) Věčná připomínka toho, kdo u vás doma nosí kalhoty!

Očekávané doručení odměny: květen 2016

Počet dostupných odměn: 19/20

Odměna nedostupná

5 000 KčKnihy a beseda

Pojďte si to doopravdy užít a pronikněte do zákulisí našeho putování. Nabízíme vám dvouhodinovou besedu s promítáním, obrázky a tradiční hudbou. (Na termínu se domluvíme individuálně.) Besedovat a povídat si můžeme česky, anglicky či dvojjazyčně! A k tomu vás podarujeme i třemi podepsanými výtisky naší knížky. (Cena zahrnuje naši dopravu v rámci České republiky.)

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

10 000 KčVšechno dohromady

Chcete přispět k rozšíření matriarchátu v Čechách? Staňte se naším mecenášem! Vaše jméno zmíníme na čestném místě na našich webových stránkách a sociálních sítích. Na každé přednášce či besedě vám veřejně poděkujeme, případně vystavíme vaše logo. K tomu od nás dostanete: 5 výtisků naší knihy, plakát, kopii ilustrace dle vašeho výběru a soukromou besedu kdekoli v rámci České republiky.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná