Kde ženy vládnou - crowfunding kampaň

Kde ženy vládnou

Že Amazonky dávno vymřely? Hloupost. Podpořte vydání naší knihy a vypravte se s námi do míst, kde mají navrch ženy!

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Book-swipe-NEW.jpg

Zavedeme vás do čtyř velmi neobvyklých kultur. Poznáte mexické indiánky, které své muže překonávají nejen inteligencí, ale i objemem. V Indonésii prozkoumáte jediný muslimský matriarchát. Vysoko v čínských Himálajích navštívíte nejromantičtější etnikum na světě. A nakonec se na severovýchodě Indie seznámíte s nenápadným kmenem, jehož muži zoufale bojují za rovnoprávnost.

Map 16-9 700px.jpg

Jak to celé začalo

Jmenuju se Katka a 12 let cestuju po světě, maluju, píšu a pracuju v humanitárních organizacích. Můj přítel Simon pochází z jihozápadní Anglie. Vystudoval výtvarné umění a 20 let se věnuje kreativním uměleckým projektům v různých částech světa.

Před deseti lety mě napadlo začít mapovat „ženské kmeny“. Nechtěla jsem na to být sama, a proto jsem začala naléhat na Simona, aby se k mé bizarní expedici připojil. Nějakou dobu dělal drahoty. Tvrdil, že je to proti jeho chlapské přirozenosti, a že bude vypadat jako feminista. Po chvíli ho zas představa dobrodružných výprav do zakázaných království sexy Amazonek v potrhaných oblečcích nadchla až příliš. Nakonec se však milostivě uvolil k tomu, že bude moje feministické putování usměrňovat vyváženou mužskou perspektivou.

 A tak se zrodil náš projekt.

Fotka my.jpg

O knížce

Na každém místě jsme strávili dva až tři měsíce. Načrtávali jsme místní lidi, zaznamenávali jejich příběhy a pročítali historicko-etnografické studie.

Výsledkem je tato svérázná publikace, přesahující žánr cestopisu, která má ambice zaujmout i ty nejzatvrzelejší mužské šovinisty.

Vyjde na přelomu března a dubna 2016. Bude mít velikost A5, 392 stránek a více než 200 ilustrací, které často vznikaly přímo na cestách. Pro dokreslení atmosféry jsme přidali i pár fotek.

Ukázky

Minang Page spread-6.jpg

S každou kapitolou začíná nové dobrodružství. 

Minang Page spread-3.jpg

Naše zážitky kořeníme zábavnými historicko-etnografickými fakty.

Minang Page spread.jpg

Doplňujeme ilustrované mapky.

Minang Page spread-5.jpg

Atmosféru dotváříme obrázky i fotkami.

Minang Page spread 4.jpg

A to hlavní – rozhovory s místními lidmi doprovázíme ilustracemi, které vznikaly během našich cest.

Další ukázku (v pdf) si prosím stáhněte tady

Více se dočtete též na  blogu Kde ženy vládnou či na mém blogu na iDNES.

A mrkněte se i na moje webové stránky: www.katerinakaraskova.cz

Máte otázky? Napište mi na: karak6aj@hotmail.com

Proč přispět? Kvůli odměnám!

Kniha vyjde pod nakladatelstvím Agentura Krigl. Protože jsme si ji ale chtěli vytvořit přesně podle svých představ, s barevnými ilustracemi a bez kompromisů, musíme se na jejím vydání finančně podílet.

A pokud nám s tím pomůžete, nepřijdete zkrátka. Máme pro vás nachystány nejen hodnotné, ale i vtipné odměny, které neseženete nikde jinde.

Děkujeme.

Rewards 1.jpg

Rewards 2.jpg

 

 

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?