Kateřina Mrlinová & spol. poprvé ve studiu - crowfunding kampaň

Kateřina Mrlinová & spol. poprvé ve studiu

První CD vsetínského šansonového tria zpěvačky Katky Mrlinové, klavíristy Honzy Ondruška a saxofonisty Honzy Holeni.

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Valašská formace hudebníků se dala dohromady před pěti lety. V začátcích doprovázel zpěvačku Kateřinu Mrlinovou na klavír Honza Ondrušek. Jeden Jan je málo a tak doplňuje trio dva roky na to další. Hrou na saxofon okořenil písničky koketující se šansonem Honza Holeňa.

Ani jeden z trojice muzikantů není žádný začátečník. Každý má zkušenosti s vystupováním na pódiích i natáčením ve studiu. Všichni mají na svém kontě několik hudebních nosičů ať už z působení v „domovských“ kapelách či jako hosté v jiných seskupeních.

Od začátku působení Kateřiny Mrlinové & spol. na žádaných a úspěšných koncertech po celém Valašsku se množily dotazy, zda má skupina natočené CD. Po pěti letech sbírání textů mohou konečně hrdě odpovědět, že mají. Tedy natočeno mají, s výrobou desky čekají na laskavé příznivce a kamarády, kteří jim prostřednictvím Startovače snad pomohou ke zdárnému průběhu, na jehož konci bube vytoužený křest…

Během pěti let jsme vytvořili šansonový recitál. Hrajeme písničky převzaté ale i melodie s vlastními texty. Ty pro nás napsali naši hudební přátelé, Anna Koňaříková, Blanka Prudilová, Dušan Trličík a Jiří Dareba Václavík.

Nový hudební nosič ponese deset skladeb. U pěti se můžeme pochlubit vlastním textem. Dvě písničky na desce jsou převzaté z originálů, dříve nazpívaných Edith Piaf (Non, je ne regrette rien) a Larou Fabian (Je t´aime). Další skladby se hrají v rádiích v podání Věry Špinarové či Marty Kubišové. Text k jedné ze skladeb jsme si půjčili od Jiřího Žáčka, čtyři písničky otextovali výše jmenovaní kamarádi.

Natáčeli jsme ve vsetínském studiu Pro-Marts s Milanem Volčíkem. Kromě zpěvu, klavíru a saxofonu se jako hosté představí dva dlouholetí přátelé. Dan Káčer a Tomáš Vunderle Koudelka okořenili několik písniček zvukem basových kytar.

A na co se můžete těšit, dopadne-li všechno tak, jak plánujeme? (Prvních pět je s "našimi texty"):

Držím na chodníku stráž

Lidská komedie

Loď

Magdaléna

Pod pařížským nebem

Blues o noční tramvaji (Jiří Žáček)

Blues o tom, že život je chlap (Marta Kubišová)

Je t´aime (Lara Fabian)

Kdo zná (Věra Špinarová)

Non, je ne regrette rien (Edith Piaf)

 

Děkujeme kamarádům textařům a jsme hrdí na to, že jsme mohli tyto „naše vlastní“ písničky nahrát na naše první CD. A všem startérům na Startovači děkujeme, že nám pomohli nastartovat výrobu nosiče, který – věříme, že ano – společně pokřtíme v polovině června na vsetínském zámku.

Co si o tomto projektu myslíte?