KAPŘÍK METLÍK DO ANGLIE! - crowfunding kampaň

KAPŘÍK METLÍK DO ANGLIE!

Pomozte vyvézt českou rybí pohádkovou postavu Kapříka Metlíka do Anglie!

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Nápad napsat knížku o Kapříku Metlíkovi jsem dostal v 16 letech. Od té doby mi vyšly již čtyři knihy popisující jeho dobrodružství. Uspořádal jsem přes 1 000 autorských čtení v ČR a na Slovensku a získal mnoho fanoušků a čtenářů. Nyní je mi 32 let a rozhodl jsem se, že je nejvyšší čas seznámit s kapříkem Metlíkem i anglické „rostbífy“. Začnu ale od začátku.

Na podzim 2018 jsem se rozhodl převyprávět a zjednodušit 1. díl knižní série. A tak vznikla kniha Kapřík Metlík pro nejmenší.

Na rozdíl od dosavadních knih v ní bude kladen velký důraz na ilustrace. Obrázky budou CELOSTRÁNKOVÉ doplněné o stručný text rozdělený do 22 krátkých kapitol. Cítím, že jsem vytvořil něco krásného a barevného, a už se nemůžu dočkat, až se o to s Vámi podělím!

A tak Vás chci požádat o pomoc a uskutečnit tak můj VELKÝ SEN. Dostat mého Kapříka Metlíka do ANGLIE!

Ano, tušíte správně. Současně s českou verzí knihy bych totiž rád vydal i verzi anglickou. Obálka by mohla vypadat třeba takto:

Pokud se vybere cílová částka 80 000,-, jsem schopen uhradit překlad a jazykovou korekturu, sazbu, grafický návrh obálky a hlavně vytisknout anglické knížky! To ale není vše! Zaplatím i letenku do Anglie (low cost:)), abych mohl českého Kapříka Metlíka vyvézt na druhou stranu silnice. Za vaše peníze tak nejen vytisknu knížky, ale také s nimi i odletím (ideální příležitost pro ty, kdo už mě mají plné zuby:)). Zavazuji se, že v Anglii na několika místních primary schools uspořádám literární besedy! A na nich budu v angličtině anglickým dětem představovat anglickou verzi mé knihy o českém kapříkovi. S dětmi budu diskutovat, přibližovat jim naše ryby a rybářství, přírodu, tradice a literaturu. A také slibuji, že přivezu spoustu fotek a videí!

Kdo už přečetl mé knihy, ví, o čem Kapřík Metlík je. Je to pohádkový příběh malého kapřího děťátka vhozeného do velké a nebezpečné přehrady, v níž zažívá nespočet dobrodružství, poznává nové ryby a také všemožná nebezpečí. Avšak nyní nově… hledá své rodiče! Tatínka Jindřicha a maminku Evelínku. Najde Metlík své rodiče? A dostane se jeho příběh i k anglickým dětem?

Já věřím, že ano!

Co si o tomto projektu myslíte?