Kalendář Nový Zéland - crowfunding kampaň

Kalendář Nový Zéland

Ahoj, do tohoto projektu se pouštím každý rok, pokaždé na jiné téma. Letos to bude daleký Nový Zéland!

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Kia Ora,

jmenuji se Michal a spolu s přítelkyní Bětkou se už cca rok nacházíme na dalekém Novém Zélandu. Pracujeme, cestujeme a hlavně fotíme! A rádi bychom vám touto cestou přinesli trochu toho Zélandu i do vašich domovů.

Jak to začalo

Kalendáře vyrábím každý rok, vždy na nějaké téma spojené s cestováním, nebo danou zemí. Začalo to velmi nevinně, kdy jsem si vymyslel, že nejbližší rodinu obdaruji kalendáři s vlastními fotkami z cest. Následujícího roku projevili zájem i známí a kamarádi. O další rok později už jsem využil svých FB stránek a cestovatelských přednášek a zájem se opět zvýšil, což mě velmi potěšilo. Během těch let jsem zkoušel různé varianty tisku a různé tiskárny. Až konečně minulý ročník jsem byl s výsledkem i sám spokojen. Což se nestává často, protože jsem tak trochu perfekcionalista. Tento rok však zkouším poprvé ke svému kalendářovému projektu využít právě Startovač.

Neznámý sever 2018

Tak toto byl můj kalendář pro rok 2018. Téma bylo severské, kdy jsem se zaměřil na nepřiliš známá místa těchto evropských končin.

Nový Zéland 2019

Téma na následující rok je jasné. Nicméně finální podobu stále dolaďujeme, neboť jsme momentálně na cestách po Jižním ostrově, který jsme zatím neviděli celý. A tak na náš externí disk přibývají další a další snímky. Pokusíme se do kalendáře vnořit i nějakou tu přidanou hodnotu, aby to nebylo jen o fotkách, ale také o daném místě. Jedním z našich nápadů je, že ke každému snímku přidáme krátký popisek s QR kódem, který odkáže na rozsáhlejší povídání o vyobrazeném místě. A tak výstupem tohoto projektu nebude pouze fyzický kalendář s fotkami, ale i jakési digitální doplnění, kde mohou být třeba i videa. Jak řikám, je to jeden z nápadů...uvidíme jak to celé dopadne. Poštou nebo osobně, je to na vás. Fotek máme tisíce, zde přidáváme alespoň pár snímků, které by se potencionálně mohly v kalendáři objevit. Tato země je však plná překvapení a tak je dost dobře možně, že třeba zítra vyfotíme ještě něco lepšího.

    

Jak bude kalendář vypadat?

Finální podobu kalendáře neznáme zatím ani my. Ale budeme pokračovat v rozjetém trendu, což je nástěnný A3 kalendář na šířku s 12+1 fotografiemi zobrazující přírodní scenérie tohoto kousku světa na druhé straně planety.

Kdy kalendář spatří světlo světa?

Samozřejmě to bude ještě před Vánoci. Počítám, že do konce října dáme finální podobu dohromady a pošleme do tiskárny ihned po skončení této kampaně, bude-li úspěšná. No a do konce listopadu by vše mohlo být po všem a kalendáře byste měli mít ve svých domovech.

Jdete do toho s námi?

Vaší hlavní odměnou za podporu je samozřejmě kalendář. NIcméně si můžete vybrat i dva kalendáře...nebo kolik uznáte sami za vhodné. Rovněž vám můžeme přibalit i plakát, nebo poslat pohled přímo ze Zélandu. Pro pár vyvolených uspořádáme příští jaro v Moravském krasu fotokurz. Pokud máte nějaké speciální požadavky, jako například poštovné na Slovensko, nebo jakokouliv kombinaci odměn, neváhejte nás kontaktovat.

Moc všem děkujeme za podporu ;)

Michal a Bětka

Co si o tomto projektu myslíte?