Kalendář nočních památek ČR 2021 - crowfunding kampaň

Kalendář nočních památek ČR 2021

Podpořte vydání fotokalendáře "Noční památky ČR 2021"

Umění
Kalendář nočních památek ČR 2021

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Zdravím všechny milovníky českých památek,

jmenuji se Honza a již řadu let se zabývám fotografováním krajiny a památek a jelikož jsem patriot, tak hlavně jezdím po naší krásné vlasti.

Kde se tento nápad vzal?

Nejdříve jsem fotil pouze památky a postupně jsem přičichl i ke krajinářské fotografii. Z počátku jsem fotil západy a východy slunce, ale těchto fotografií byl plný internet a chtěl jsem se alespoň trochu odlišit, tak jsem začal koketotovat s noční fotografií. Pořídil jsem kvůli tomu extra fotovýbavu pro noční fotografii a začal zkoušet vše možné i nemožné. Až jednou jsem byl v Jižních Čechách a fotil jsem nasvícený zámek v Hluboké nad Vltavou a tu mne napadlo, jak by to asi vypadalo, když světla zhasnou. Byl příjemný večer, tak jsem si řekl, že bych to mohl zkusit . Aplikace v telefonu mi ukazovala, že Mléčná dráha bude po půlnoci přímo nad zámkem, byla jasná obloha a bylo rozhodnuto. Sice se to potom začalo trochu zatahovat, ale nakonec to vyšlo. A v tu chvíli mne napadlo, že bych mohl takto nafotit sérii památek a vydat kalendář.

Proč to zkouším tady?

Jelikož je tento nápad dosti časově a hlavně finančně náročný, tak bych si přál, aby to i někomu udělalo radost a fotky přišly do tisku a lidem zdobily stěny. Proto budu velmi potěšen, když vás tento nápad osloví a rozhodnete se mne podpořit ať už pořízením kalendáře a nebo jiných odměn, ale i případným sdílením.

 

Kdy múžete čekat odměnu?

Samozřejmě po úspěšném skončení projektu :-)

Pohlednice - budu odesílat průběžně během návštěv vybraných památek

Kalendáře - cca během června 2020

Barevný plakát - v případě výběru z již pořízených fotografií prakticky okamžitě, jinak během focení sem budu přidávat fotky nočních památek

Fotoobraz na plastové desce - v případě výběru z již pořízených fotografií prakticky okamžitě, jinak během focení sem budu přidávat fotky nočních památek

Workshop - po předchozí domluvě a případné obsazenosti termínu a samozřejmě v tom bude i velkou roli hrát počasí

 

Všem velmi děkuji za jakoukoliv podporu :-)

Co si o tomto projektu myslíte?