Kalendář Island 2020 - crowfunding kampaň

Kalendář Island 2020

Ahoj, do tohoto projektu se pouštím každý rok, pokaždé na jiné téma. Letos to bude Island, země ohně a ledu.

Ostatní
Kalendář Island 2020

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Dobrý den, Ahoj!

Jsme Bětka a Michal, alias Eventyr.cz, cestovatelé tělem i duší a na všech našich cestách fotíme a natáčíme. Momentálně se nacházíme na Islandu, kde pracujeme na rajčatové farmě. Na Islandu už jsme byli před třemi lety, skoro pět měsíců. Z těch dvou islandských cest vzniklo spoustu nádherných fotek a my bychom byli rádi, abyste se z nich mohli těšit i vy, u Vás doma.

Jak to začalo

Kalendáře vyrábíme každý rok, vždy na nějaké téma spojené s cestováním, nebo danou zemí. Začalo to velmi nevinně, kdy jsem si vymyslel, že nejbližší rodinu obdaruji kalendáři s vlastními fotkami z cest. Následujícího roku projevili zájem i známí a kamarádi. O další rok později už jsem využil svých FB stránek a cestovatelských přednášek a zájem se opět zvýšil, což mě velmi potěšilo. Během těch let jsem zkoušel různé varianty tisku a různé tiskárny. Letos podruhé zkouším využít Startovač.

Neznámý sever 2018

Tak toto byl kalendář pro rok 2018. Téma bylo severské, kdy jsem se zaměřil na nepříliš známá místa těchto evropských končin.

 

Nový Zéland 2019

Minulý rok jsme úspěšnou kampaň na startovači proměnili ve spoustu povedených kalendářů z nového Zélandu, kde jsme strávili 15 měsíců a byla to pro nás naprosto úžasná zkušenost.

Island 2020

Téma na následující rok je jasné, Island. Jak už to bylo loni, i letos se pokusíme do kalendáře vnořit i nějakou tu přidanou hodnotu, aby to nebylo jen o fotkách, ale také o daném místě. Ke každému snímku přidáme krátký popisek s QR kódem, který odkáže na rozsáhlejší povídání o vyobrazeném místě. A tak výstupem tohoto projektu nebude pouze fyzický kalendář s fotkami, ale i jakési digitální doplnění, kde mimo povídání najdete i další fotky z okolí.

Tohle je pár ukázkových snímků z širšího výběru, které by se mohly v kalendáři objevit. Jinak vybíráme z tisíců fotek a není to žádná sranda.

 

 

 

 

Jak bude kalendář vypadat?

Finální podoba bude stejná jako ta loňská, budeme pokračovat v rozjetém trendu, což je nástěnný A3 kalendář na šířku s 12+1 fotografiemi zobrazující přírodní scenérie tohoto kousku světa uprostřed severního Atlantiku.

Kdy kalendář spatří světlo světa?

Hned jak skončí tato kampaň a bude-li úspěšná, pošleme kalendáře do tiskárny. Od začátku listopadu budeme zpět v ČR, tak bychom byli rádi, kdyby do té doby byly kalendáře vytisknuty a my je mohli hned, jak se dostaneme domů rozeslat mezi Vás.

Jdete do toho s námi?

Vaší hlavní odměnou za podporu je samozřejmě kalendář. Nicméně si můžete vybrat i dva kalendáře, tři, nebo kolik uznáte sami za vhodné. Rovněž vám můžeme přibalit i plakát, nebo poslat pohled přímo z Islandu.

Moc všem děkujeme za podporu ;)

Michal a Bětka

 

Co si o tomto projektu myslíte?