K čemu jsou barvy. (krátkometrážní film) - crowfunding kampaň

K čemu jsou barvy. (krátkometrážní film)

Pomozte nám zrealizovat psychologické drama o nefunkčním vztahu mezi otcem a jeho dcerou, kteří bojují se svým vnitřním pocitem dobra a zla.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Plakát Startovac 2 a.png

Někdo rád maluje, někdo se motá v kuchyni. Jiní skládají hudbu, další zase sportují. Je toho mnoho a každý si najde to své. A já si našla film!

 

52594324_10213039182766737_2420162286875312128_n.jpg

BOJ O NADĚJI ANEB PŘÍBĚH FILMU

Jedná se o krátkometrážní film z rodinného prostředí odehrávající se na samotě uprostřed lesů.

Jeho cílem je přiblížit divákům nitro lidí, ve kterém se odehrává bitva mezi dobrem (láska, radost, trpělivost, laskavost, naděje) a zlem (vztek, smutek, sobectví, nenávist, hrubost). Ukázáno je to na jednoduchém příběhu otce a jeho dcery, jejichž manželka/matka jim před rokem zemřela. Otec se díky této tragédii absolutně změnil a obrátil tak svůj smysl života špatným směrem. Dcera se naopak snaží ve svém vnitřním boji obstát, nenechat se otcovou volbou zmanipulovat a nebrat si z ní příklad. I přes výslovný zákaz otce se stále schází se svým přítelem vlkem, Démonem.

Film by měl poukázat na skrytou laskavost a odvahu v každém z nás. Do svého vlastního vnitřního boje můžeme zasáhnout jedině my a vybrat si ten směr, který považujeme za správný.

Mezi dnem a nocí neexistuje rozdíl, utápíte se v myšlenkách a bojujete uvnitř sebe. Snažíte se nespadnout do propasti, dotýkáte se světla. Cítíte bázeň a zoufalství s nekonečným pocitem vděčnosti. Hranice mezi nadějí a beznadějí je tenká.

K čemu jsou barvy. když si nedokážeme vybrat ani mezi bílou a černou.

 

88009061_10215631140764067_8744263573082996736_n.jpg

BUDEME MÍT OPRAVDU "VLKY"

Jedná se o plemeno československého vlčáka vzniklé zkřížením německého ovčáka s karpatským vlkem. Skvělá majitelka ČSV Kateřina má neskutečně poslušnou smečku, která neslyší na piškoty a pokyn "aport". Vlčáky cvičí pro tematické fotografování s "vlky". Největší hérec Démon hraje dokonce v zahraničních filmech a stala se z něj hotová hvězda. Můžete se tak těšit na neuvěřitelné výkony těchto chlupáčů.

Vaší podporou přispějete i na tuto skvělou "vlčí" partu včetně  jejich paničky.

107489888_10216710354703741_8933500666604954147_n.jpg

 

 

 

 

 

Pokud máte zájem, můžete si přečíst rozhovor s chovatelkou, který jsem vytvořila v rámci studia.

 

image00072.jpegKDO JSEM

Ráda píšu, ráda točím. Věnuji se scenáristice, režii a psaní. Vystudovala jsem SŠ se zaměřením filmová tvorba, nyní studuji VOŠ publicistiky a na ní vedlejší specializaci tvůrčí psaní literárně scenáristické. V tomto oboru bych ráda pokračovala, jelikož už od dětství vím, že je to pro mě neuvěřitelná vášeň! a nejen pro mě. Štáb je do filmové branže zabrán stejně jako já! Podpořte začínající filmařku a ostatní, kteří se podílejí na tomto projektu.

Nejsme jen tak někdo. Řada z nás je na vyšší úrovni, točí, stříhá, dokonce i skládá hudbu. Jiní se snaží proniknout do nitra kinematografie. Budeme tak rádi nejen za finančí podporu na pronájem techniky, lokací nebo honorář hercům, ale i nás samotných.

 

PROČ PODPOŘIT PROJEKT

Pro začínající filmaře není žádný projekt jednoduchý. Výše zmíněný pronájem techniky, lokací, poskytnutí honoráře hercům i štábu, zajištění cateringu, digitální a obrazové postprodukce včetně tvorby plakátů i merchandisingu...není lehké. Každý někde začíná a já začínám tady.

Už dlouhu dobu mám ve svých myšlenkách příběh, který se konečně realizuje. Na specializaci ve škole jsem napsala scénář a rozhodla se jej natočit. Projekt by se tak stal součástí malého studenstkého cvičení. Byla bych proto moc ráda za vaši podporu a ochotu mi pomoci k natočení tohoto filmu.

 

A CO DÁL

Pokud nám situace dovolí uskutečnila by se premiéra filmu v jednom z pražských kin včetně rozhovorů s jednotlivými tvůrci štábu. Promítal by se nejen vytvořený film, ale také film o filmu (behind the scenes). Úvodní píseň, která by k filmu vznikla by zazněla v živém podání. Nechybělo by občerstvení a určitě bychom vymysleli další zajímavý program.

Projekt by se přihlásil do filmových soutěží (festivaly v rámci České republiky i mezinárodní).

 

____________________________________

NÁŠ ŠTÁB 

SCÉNÁŘ A REŽIE Karolína Vonášková PRODUKCE Tereza Kudrnová KAMERA Zbyněk Prokop a Dominik Hrubý STŘIH Karolína Vonášková, Martin Kirov a Zbyněk Prokop HUDBA Anna Škodová MASKY A KOSTÝMY Renata Polmová VÝROBA REKVIZIT/kresba Eva Černá PRÁCE SE ZVÍŘATY Kateřina Siňorová GRAFIKA A ANIMACE Adam Dvořák a Petr Koky FOTOGRAF Bartoloměj Horvarth FILM O FILMU Pavel Sedláček

____________________________________

 

TR_plakát kop.jpg

MÁ TVORBA

Jestli máte zájem můžete se podívat na mé filmy zrealizované během školy či mimo ní.

 

Plakát k fanouškovskému krátkometrážnímu filmu Lara Croft: Tajemství Anchu inspirovaný videoherní sérií Tomb Raider získal cenu za nejlepší plakát v mezinárodním fetivalu PIMFF (Prague International Monthly Film Festival).

Ve starověkém Egyptě představoval symbol Anchu život a nesmrtelnost. Mocnou sílu, jež malý artefakt po staletí skrývá, touží k nekalým účelům získat Grace Waller. Zastavit ji dokáže jedině archeoložka Lara Croft vlastnící deník s indiciemi svého zesnulého otce. Během výpravy musí svést boj se svým nitrem, láskou a zradou.

 

OKNO plakat vyska.jpg

Absolventský film Okno na SŠ postoupil do finálového kola studentských filmů na mezinárodním festivalu PIMFF (Prague International Monthly Film Festival).

Toužíme po dokonalosti, ale nikdo z nás neví, jak vlastně vypadá. Naopak pod Vánočními svátky si především vybavíme radost a lásku. Přijde ale nečekaný okamžik, kdy odhalíme dokonalost a Vánoce se stanou negací. Maminka malé Ivety odjíždí do práce červeným autem. Uvidí ho její dcerka přijíždět na Štědrý den opět zpátky?

 

Znělka 8.ročníku FestMichael Najdi si svou barvu i ty byla tvorbou 4.ročníku na SŠ a získala cenu za nejlepší znělku školního roku 2017/2018.

 

 

fotografie z natáčení SŠ (48hour film project, Já nejsem ty)

FB_IMG_1519591185661.jpg

FB_IMG_1519591571976.jpg

 

 

 

 

 

 

JAK TO ZAČALODSC_0041.jpg

Začalo to kurzem mažoretek, později literárně dramatickým kroužkem na ZUŠ, přes výtvarku, hraní na flétnu a kytaru, street dance i balet a dokonce také karatem. Bylo těžké najít si něco, co by mě opravdu zajímalo a bavilo.

Později jsem shlédla film 'Krev jako čokoláda' a objevila svůj koníček. Psaní! Film mě k tomu odhalení inspiroval a uvědomila jsem si, že už jako malá jsem si hrála s panenkami a vymýšlela svá vlastní dobrodružství plná zápletek. A tak jsem začala psát knížky.

Na SŠ jsem si také oblíbila scenáristiku a režii a zjistila jsem, že můj život nenaplňuje jen tužka a papír, ale také tvoření audiovizuálních věcí. Tak či tak žiji oběma, i když občas inklinuji k jedné více, než k druhé.

 

fotografie z natáčení SŠ (Okno, Najdi si svou barvu i ty)

FB_IMG_1511442921617.jpg

received_1652333951495135.jpeg

 

 

 

 

 

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?