Jurta pro Hrádeček | crowdfunding kampaň

Jurta pro Hrádeček

Pomozte nám přestěhovat lesní školku do jurty!

Ostatní

Jurta pro Hrádeček

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

My jsme Hrádeček

Hrádeček je skupina lidí, rodičů dětí, kteří s láskou a nadšením založili školku a školu Hrádeček. Jsme lesní školka a jsme lesní škola. Fungujeme jako neziskový spolek a snažíme se o to, aby děti které u nás máme byly šťastné, zdravě sebevědomé, autentické a aby byly co nejvíce v kontaktu s ekosystémem lesa, který nás na kopci v Hrádku ve Slezsku obklopuje.

123hrad.jpg

Je nás stále více a chceme růst

Dětí, které u nás chtějí být přibývá a my chceme, aby Hrádeček rostl a poskytoval podporu a útočiště více dětem a jejich rodičům. Místa venku máme dost. Lesů a luk je kolem nás klidně pro 100 dětí. Nyní potřebujeme rozšířit kapacitu objektů, kde se mohou děti schovat před nepřízní počasí, ohřát se, najíst a odpočívat. A číst, malovat, vyrábět, lenošit i řádit v polštářových bitvách.

234hrad.jpg

Vybudujeme JURTU

Proč jsme se zamilovali do jurty?

Jurta pro nás znamená ostrov harmonie uprostřed přírody. Tradiční jurta vytváří přirozený a harmonický příjemně osvětlený prostor. Je vyrobena pouze z přírodních materiálů - dřeva, lněné tkaniny, konopné rohože, tepelná izolace je z ovčí vlny. Jurta umožňuje snadné a  rychlé vytápění malými krbovými kamny. Jurta je ekologická, plně recyklovatelná stavba, samozřejmě a přirozeně zapadá do rázu krajiny.  

345hrad.jpg


Jurta bude znamenat jedinečný a autentický zážitek pro děti každý den. Cítíme a jsme přesvědčení o tom, že je to ideální řešení pro navýšení kapacity naší školky, které tolik potřebujeme.

... koukněte na web, který jsme pro naši kampaň připravili  http://bit.ly/2gFYVv3

Cena jurty se vším všudy činí celkem 650 000,- Kč. Prostředky zajišťujeme z vlastních zdrojů, hledáme firemní sponzory, kampaňujeme zde na startovači a jsme pevně rozhodnuti projekt uskutečnit. Za oněch 80 000,- odsud vybudujeme venkovní předjurtí, jako venkovní třídu, nainstalujeme kamna s kouřovodem a zajistíme kvalitní tepelnou izolaci jurty.. a to je velká pomoc!  

 

Hrádeček a jeho příběh

Iva a Martin Slovákovi, zakladatelé Hrádečku: "Příběh Hrádečku se začal psát v lednu roku 2014. V této době jsme začali hledat vhodnou školku pro naši dvouletou dceru Jitku. Prozkoumali jsme možnosti, které se v okolí nabízely, a zjistili, že je to filozofie lesní školky, která je nejvícev souladu s naším stylem života, hodnotami a také s charakterem a temperamentem naší dcery. Chvíli jsme zvažovali, že budeme dcerku vozit do nejbližší lesní školky, která právě otevírala v 50km vzdálené vesnici. Následně jsme se více ponořili do podmínek pro vznik takové školky a společně jsme se shodli na tom, že se vydáme dobrodružnější cestou a otevřeme lesní školku vlastní.  Ihned po vzniku tohoto nápadu se k nám připojila kamarádka, která řešila stejný problém se svým synem Bertíkem a do dvou týdnů jsme přibrali do týmu zkušenou a příjemnou pedagožku, která s námi absolvovala celý proces přípravy otevření školky.

S nadšením, přesně v duchu hesla: „Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody,“ jsme se pustili do práce. Z praktického hlediska bylo především potřeba zajistit vhodné prostory, což se nám díky podpoře nejbližší rodiny podařilo. Pronajali jsme si od rodičů část zděné budovy přímo u lesa na kopci v Hrádku ve Slezsku. Pak nastala fáze intenzivní rekonstrukce, vznikly návrhy interiéru školky, žádali jsme o granty, které by nám v začátcích pomohly a intenzivně jsme seznamovali okolí s naším záměrem. Chtěli jsme dětem vytvořit takové prostředí, ve kterém bude každé z nich moci jít svým vlastním tempem, kde se nebude zbytečně tlačit na výkon, kde nás opravdu budou zajímat individuální potřeby dětí, jejich aktuální radosti a starosti. Věříme, že v takovém prostředí mohou vyrůst silné autentické osobnosti, které dokáží vybalancovat svoje potřeby a respekt ke svému okolí. Zkrátka osobnosti, které jsou samy sebou.

... koukněte na náš web http://hradecek.com

1. září 2014 jsme školku slavnostně otevřeli. První rok byl obdobím hledání a ukotvování se v naší filozofii. S malými zkušenostmi, ale s velkým nadšením jsme tvořili školku, do jaké bychom sami chtěli chodit. Do druhého školního roku jsme už vstoupili jako profesionální organizace, s ukotvenou vizí a s vědomím vlastní hodnoty. Toto se nám pak vrátilo v intenzivním nárůstu počtu dětí ve školce, postupně jsme zvětšovali náš tým a učili se školku řídit ve větším počtu.

Od 1. září 2016 jsme otevřeli navazující komunitní školu. Do naší školní skupiny docházejí děti, které jejich rodiče učí doma a my jim poskytujeme prostor pro seberozvoj, tříbení sociálních dovedností a v neposlední řadě výživný program v prostředí okolní přírody. 

S tím jak naše komunita dynamicky roste, vyvstává stará známá otázka „kam s ním?“ Problém, který nás v tuto chvíli nejvíce pálí je ten, že naše stávající kapacity jsou naplněné a chceme je navýšit. Zvážili jsme všechny dostupné i nedostupné možnosti a nakonec se rozhodli k velkému kroku – postavit vlastní jurtu, kam přestěhujeme od příštího školního roku naši lesní školku. Stávající zázemí tak bude sloužit výlučně škole, ale zároveň budou moci obě instituce spolupracovat. Odkoupíme pozemek v blízkosti stávajícího zázemí a škola i školka budou nadále v těsném sousedství. 

 DSCN0200.jpg

Držte nám palce a podpořte náš projekt :-)

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 90 633 Kč (113 %)
  • 113 %
  • 80 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 71 Startérů

Autor projektu

Lesní škola a školka Hrádeček - obrázek
  • projekt od Lesní škola a školka Hrádeček
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

300 Kč

Líbí se mi co děláte

Líbí se mi, co v Hrádečku děláte, a chci takový přístup pro více dětí. Stejně jako všichni ostatní dárci budete uvedení na našem webu a facebooku společně s poděkováním.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
500 Kč

Umělecké dílo

Splňte dětský sen a vyzdobte si dům či byt originálními uměleckými díly malých umělců z Hrádečku. Za 500,- Vám vybrané dílo doručíme v jednoduché paspartě a s originálním podpisem malého autora.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 000 Kč

Tričko s novým logem Hrádečku

Za příspěvek 1000,- získáte tričko ve Vaší velikosti a barvě s vytištěným novým a unikátním logem Hrádečku. Jak vypadá? Neřekneme Vám to, nechte se překvapit. Logo je právě ve výrobě a bude kouzelné.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 500 Kč

Vstupenka na ples Hrádečku

Jedinečná benefiční akce, která se 11.2.2017 uskuteční v Nýdku. Živá hudba od kapely Café 80, překvapující show skupiny Divoké kočky, jídlo z domácího hovězího a místní zvěřiny, skvělí lidé, příjemné prostředí a možnost potkat se s námi - zakladateli Hrádečku. Za 1500,- nám přispějete a navíc můžete být u toho.. a přispět ještě víc :).

Počet dostupných odměn: 10/10

Nelze podpořit
2 500 Kč

Romantická večeře v jurtě

Pomozte přestěhovat školku do jurty a užijte si přímo v ní romantickou večeři - v zimní verzi Vám k večeři bude praskat oheň v krbu, v letní verzi Vás čeka posezení na terase s výhledem na Beskydy a příjemné zurčení přilehlého potůčku. Večeře z domácích surovin, z domácí kuchyně. Samozřejmě té naší, Hrádečkovské.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
5 000 Kč

Nocleh v jurtě

Užijte si povznášející pocit z velkorysé podpory smysluplného projektu a užijte si večer s vynikající večeří a navíc celou noc v naší (v zimě vyhřáté) jurtě. Po probuzení Vás bude na naší terase čekat bohatá snídaně. Domácí vajíčka a čerstvě upečený domácí chléb? Jen u nás.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
10 000 Kč

Wellness víkend v jurtě

Těžko byste hledali způsob jak efektivněji investovat Vaše peníze a navíc si nikde tak aktivně neodpočinete jako u nás v jurtě. Garantujeme Vám autentické zážitky - sekání dřeva místo posilovny, přírodní studánku místo jacuzzi, procházku ranní rosou místo Kneippova chodníku. V ceně víkendu je polopenze - romantická večeře při svíčkách a ranní snídaně na terase. Vše z domácích surovin.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
250 000 Kč

Vzdělání v Hrádečku

Není lepší školka než lesní. Přispějte nám na celý projekt a zajistěte místo pro Vaše dítě nebo vnouče (nebo neteř nebo syna kamarádky Vaší první manželky, kohokoli dle Vašeho výběru) v Hrádečku bez placení školného na celý jeden rok :-). Získáte náš vděk, Vaše jméno bude vyryto na čestném místě, zajistíme prezentaci v médiích, vpodstatě cokoli si řeknete - i to modré z nebe zkusíme :-).

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit