Jízdárna ze štěpky, ohraničení a osvětlení - crowfunding kampaň

Jízdárna ze štěpky, ohraničení a osvětlení

Pro potřeby nové vznikajícího centra u Ujčově pro volnočasové aktivity s koňmi, provozování hiporehabilitace bychom potřebovali vybudovat jízdárnu.

Ostatní
Jízdárna ze štěpky, ohraničení a osvětlení

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

V roce 2019 vznikla v Ujčově nová stáj. Tato stáj preferuje chov koně jeho přirozenou formou bez omezování pohybu. Myšlenka systému vznikla v zahraničí, anglicky Paddock Paradise, česky Ráj pro koně. Jedná se o chov v systému přístřešků na zpevněném povrchu. Má to mnoho výhod, největší výhodou jsou sociální interakce ve stádě. Klidní a spokojení koně.

Naše stáj jse zabývá Agroturistikou, chovem koní, výcvikem koní a jezdců a v budoucnu hiporehabilitací. Ke všem popsaným aktivitám schází prostor zvaný Jízdárna. V rámci výstavby našeho chovatelského zařízení jsme pro tento prostor vybrali místo uvnitř areálu, jelikož na výcvik koní i jezdců je třeba klid. V součané chvíli jako Jízdárnu používáme prostor u hlavní cesty, který je k tomuto účelu sice vhodný, ale je zde mnoho rušivých podnětů.

Foto zobrazuje nynější Jízdárnu využívanou k výcviku.

Další foto zobrazuje současný stav prostoru budoucí Jízdárny, jedním z pokusů bylo navozit piliny, to jde ovšem pomalu, navíc koně si ten prostor oblíbili k odpočinku a rádi v pilinách spí.

Na počátku to byla džungle, nejprve nastoupili chlapy s motorovkama, následně bagr... na foto se díváme na prostor budoucí Jízdárny krátce po odbagrování náletových dřevin.

Džungle to byla všude, zemní práce trvaly 3 měsíce. Pár foto našeho hospodářství před a po přeměně...

také napajedla pro koně bylo potřeba nejprve vybagrovat, poté zpevnit a dodělat finální úpravu...

a takhle koníci pijí přirozeně, dle jejich potřeb...

Tohle vše jsme zvládli sami, pomocí našich financí. Zbývá jediné, dodělat Jízdárnu...prostor je nachystaný, upravený bagrem a svahovou lžící. Materiál k štěpkování máme vlastní a to tedy potřebujeme? 

1) půjčit štěpkovač a postěpkovat materiál

2) nakoupit materiál na výstavbu ohrazení, jelikož kovová stěna haly je nebezpečná pro jezdce i pro koně, postavit ohrazení.

Do projektu vkládáme vlastní práci, velké množství financí, naše nadšení, avšak řemeslníkům za jejich práci platit musíme.

Jízdárna bude sloužit k výcviku koní a jezdců, v budoucnu také k provádění hipoterapie.

Náš projekt je zaměřen na nejezdce, vzniká zde nový prostor, který má sblížit lidi a koně.

Budeme moc rádi, pokud náš projekt podpoříte, přijedete si pro jednu z odměn a popřípadě se zapojíte do budování Jízdárny s námi, všichni jsou vítáni.

 

Co si o tomto projektu myslíte?