Jiří Tkadlčík, Vítězná cesta kolem světa | crowdfunding kampaň

Jiří Tkadlčík, Vítězná cesta kolem světa

Strongman světové třídy v kategorii do 105kg vyráží i letos sbírat zlaté medaile pro ČR, tentokrát hned na dva světadíly najednou! Budete u toho?

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Říká se: ,,Dotřetice všeho dobrého", nebo ne? A tak jsem se směle inspirovala, a po vzoru dvou našich opravdu velmi úspěšných projektů ,,Cesta za dobytím Anglie" ,,Silák na cestě na sever", které proběhly v roce 2015 a 2016 zde na Startovači, jsem se rozhodla pomoci našemu reprezentantovinejsilnějšímu a nejúspěšnějšímu českému strongmanovi ve váze do 105kg, POTŘETÍ, tentokrát však na opravdu velké a jedinečné misi

16216344_10209962697442224_1585266133_n.jpg

- JEDEN PROJEKT, DVA SVĚTOVÉ ZÁVODY. ZA CO BUDEME ,,UTRÁCET"? -

Věřím a v podstatě i tuším, že většina z vás, podporovatelů, je fanoušky Jiřího a víte, jak je na tom u široké veřejnosti ,,jeho" strongman sport: Snaha lidí, jako je Jiří, zviditelnit tento sport, je obrovská, i tak je to však zatím u nás v Čechách spíše ,,koníček několika velkých chlapů" bez větších sponzorů, kde veškeré náklady nejen na trénink, vybavení k tréninku určené, ale právě i velké závody, padají na bedra samotných sportovců. Chce-li sportovec opravdu reprezentovat Českou Republiku v zahraničí, tak jako Jiří, musí jeho peněženka ročně vydat na 4 velké závody přibližně čtyři sta tisíc korun (!)

Vaši finanční podporu bychom tedy použili jako náplast naší peněženky, kdy 80 tisíc korun, které chceme vybrat, představuje necelou polovinu nákladů na dva světové závody - Arnold Classic USA a Arnold Classic Australie! Finance budou potřeba na alespoň poloviční realizaci jeho účasti na soutěži - na ubytování, letenky, startovné a další nezbytnosti spojené s přípravou. 

15493986_10209580386324685_262215376_n.jpg

- CO MÁME ZA SEBOU A JAK POKRAČUJEME? -

V podstatě ani nevím, kde mám začít! Za poslední rok se událo tolik důležitých událostí, posunů, vítězství i drobných porážek, že by na jejich vypsání nestačil ani celý den. 

Rok 2016 byl pro Jiřího opravdu velmi náročný, zároveň však úspěšný po všech stránkách! Za 365 dní stihl odtrénovat 265 treninků, což je asi 530 hodin, což je 22 dní nepřetržitého makání! Nazvedal hrubým odhadem 2.600 TUN železa a kamení, což je přes 2 a půl MILIONU kilogramů! 

Z 13 náročných závodů jich 7 vyhrál a 3x skončil na bedně, jednalo se však zároveň 3 různé sporty - strongman, silový trojboj a Skotské hry! 

Vítězstvími se stal strongman šampionem a držitelem titulů na Arnold Classic Australia, Arnold Classic Africa a Champion of Asia, a zároveň tím získal tyto tituly jako první Čech v historii. Ovládl také šampionát v logliftu a deadliftu v Londýně, který mu přinesl titul Mistra Evropy, titul World's Strongest Man mu unikl o 3 příčky a je tak tedy 
4. nejsilnější muž světa střední váhy!

Do sbírky mu  momentálně, kromě titulu nejsilnějšího muže světa, na který si brousí zuby, chybí titul Arnold Classic USA, což je první ze zmíněných dvou kontinentů, kde by chtěl s vaší dopomocí Jiří bojovat 3. března, a rozdrtit tak svojí silovou formou soupeře ze všech koutů světa!

O 14 dní později, na opačném konci světa a druhém kontinentě, by pak rád obhájil titul na Arnold Classic Australia a stal se tak prvním ve střední váze, kdo vyhrál tyto dva nejtěžší závody v jeden rok. 

Nic se však netočí jen kolem závodění a vítězství, celý tento sport je spíše životní styl, je to způsob našeho bytí, součást něčeho mnohem většího, než se možná na první pohled zdá. Možná vám video ze tří loňských velkých závodů odhalí trošku více, než by se dalo poodhalit pouhým perem.

- STRONGMANEM (ne)MŮŽE BÝT KAŽDÝ - 

Surová síla, obrovské odhodlání, odolnost vůči bolesti. To je jen základní výčet vlastností, které musí mít ten správný strongman. Není to dřevorubec ani cirkusový silák, jak si představuje veřejnost, je to spíše někdo tak ,,bláznivý", aby se věnoval pravděpodobně nejtěžší a nejnáročnější silové disciplíně na světě, kdy soutěžící zvedají předměty o neskutečné hmotnosti, převrací pneumatiky těch nějtěžších těžařských vozů, bez problémů utáhnou i 20tunový kamion! 

Je to sport, kde má kromě svalů svoje místo především srdce bojovníka. 

14470422_685083838324659_7093943982565682687_n.jpg

- TI NEJLEPŠÍ SE NERODÍ, FORMUJÍ SE -

Pravdou je, že talent nerozhoduje a ti nejlepší jsou skutečně těmi, které zformoval život, jejich dřina, píle a neskutečné odhodlání. Takovým člověkem je i Jiří. 

Nikdy jsem se nesetkala s nikým, kdo by si šel tak tvrdě za svým, kdo by kráčel po své cestě tak jasně a samozřejmě, jako se chce nadechnout, nikdy jsem neviděla podobný drive a jiskru v oku. Je to životní přesvědčení, charisma a špetka něčeho vyjímečného, co z něj sálá, a je-li toto způsob, jakým mu mohu pomoci, pak je to mojí povinností. 

Byla doba, kdy stál sám proti všem, kdy mu celý svět dával šach mat, přesto ze své cesty nikdy nesešel. Má-li někdo šanci dokázat nemožné, pak je to právě on.

Poslední odstavec tedy tématicky věnuji Jirkovým velkým myšlenkám:

,,Dneska to bylo všechno nějaké těžší, ale to mě nedonutí se vzdát, spíš naopak. Rozhodl jsem se trošku vyšperkovat přípravu na Arnolda v USA a zvládnout hned po něm obhájit i Austrálii! Postavit se výzvě je nutnost a pokud existuje šance, jak tohle realizovat a vyhrát na 2 kontinentech jeden z největších závodů strongmanů během jediného měsíce, JDU DO TOHO a tu možnost najdu! 

Někdy si ale říkám, proč to vlastně dělám. Jsou to ty chvíle, kdy sedím doma, po dvou tvrdých trénincích denně, leduji si pohmožděné tělo, krvácím. ŘÍkám si, jestli je stále tohle ta moje cesta, jestli nezacházím příliš daleko. Snažím se překonat bolest, problém mi dělá i nádech a výdech, jsem v nekonečném koloběhu, ze kterého nelze vystoupit. Ale nikdy, nikdy nepouštím na mysl myšlenky, že bych to vzdal. 

V těch nejtěžších chvílích nepřemýšlím o porážce, naopak. Přemýšlím o tom, jak se budu radovat z vítězství, jak budu reagovat, co budu dělat. Přemýšlím, kolik z vás stojí za mými zády, jako opora. Vždycky jsem věřil, že dojdu daleko, že dojdu tam, kam chci, kam mířím, ale nikdy jsem nečekal, kolik z vás půjde se mnou. Kolika z vás změním život motivací a tím, že si i vy najdete svůj bod, svůj střed vesmíru, svoji životní cestu a půjdete po ní. 

Vím, že nejsem sám, dnes už ne. A i když máme v životě každý chvíle, kdy sraženi na kolena klečíme jako boxer v ringu s rozbitým nosem, i ten nejposlednější kousek síly musíme vždycky vynaložit na to vstát a boxovat dál. 

Život máme jenom jeden a čas je to nejcennější, co v něm máme, je to komodita, která se nedá koupit, nedá se získat, je jí jen tolik, kolik nám bylo dáno, a já cítím povinnost využít ho tak maximálně, jak jen to bude možné. Chci vyždímat ze života i tu poslední kapku, která mi náleží, chci jít neustále dopředu a chci dosáhnout na všechny své cíle. Každý máme možnost mít cokoliv chceme, jen za to musíme umět zaplatit.

A tak asi dnes platím. A i když platím bolestí, stejně vím, že zítra půjdu a budu opět dřít jako kůň, budu opět krvácet - ale navrdory všemu strašně šťastný. Je to moje cesta, moje poslání, je to součást mě, nejen pouhý sport. Je to cesta, která mi dala vše.

Věřím, že budu nejsilnějším mužem světa. Dám tomu celé své srdce. A strašně děkuju, že jste v tom se mnou, že mi podáváte pomocnou ruku, že i vy věříte. Česká země dá světu nejsilenějšího muže planety, to už je mnou napsaná budoucnost. Na mých botách přeci stojí trefně ,,Český lev"!

Letos jsem opět připraven bojovat a zvítězit - za sebe, za vás! "

Jiří Tkadlčík 

16176035_10209963974714155_1795348620_n.jpg

Chceme-li něco opravdu z celého srdce, celý vesmír se spojí, abychom to mohli uskutečnit. Věřím proto, že se nejen vesmír, ale především my spojíme a pomůžeme i potřetí velkému strongmanovi z malého města k vysněným a vydřeným cílům. 

16176933_10209962698962262_890410291_n.jpg

Svět potřebuje své ,,Tkadlčíky" s veškerou jejich silou, odhodláním, vůlí i bojovností. Ten ,,náš" je však jen jeden, buďme hrdí.

Děkujeme za pomoc!

Valerie Mirić a TEAM TKADLČÍK

16176620_10209962702202343_894898812_n.jpg

- VEŠKERÝ KONTAKT - 

Sociální sítě: Facebook Instagram
Veškerá videa: YouTube kanál
Vlastní kolekce: Merch TEAM TKADLČÍK

Emailová schránka: info@jiritkadlcik.cz

Veškeré dotazy směřujete, prosím, právě na emailovou adresu nebo na Facebookovou stránku, bude nám ctí zodpovědět veškeré dotazy a podat bližší informace o všem kolem Jiřího osoby.

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 144 276 Kč (180 %)
  • 180 %
  • 80 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 156 Startérů

Autor projektu

Valerie Mirić - obrázek
  • projekt od Valerie Mirić
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

100 Kč

Sto-Kačka

Sto koruna je částka, která se počítá!

Na oplátku vám budiž od srdce poděkováno především na Jirkově facebookové stránce!

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
200 Kč

Pohled ze světa

Originální pohled z USA nebo Austrálie, podepsaný Jiřím, doručený až k vám domů - a který kontinent vám pošleme? To už se nechte překvapit :)

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
400 Kč

Střední cesta

Klasická a stylová odměna v podobě suvenýru z Ameriky nebo Austrálie - Srdce sběratele zaplesá!

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
600 Kč

Jedinečná karta s věnováním a podpisem

Originální a jedinečná podpisová karta z dílny profesionálního fotografa, zalaminovaná, na vždycky :)

Do poznámky nám, prosím, klidně napište cokoliv o sobě a své životní cestě, aby bylo věnování opravdu ,,na míru".

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
800 Kč

Originální patriot tričko s vlastním jménem

Tričko z edice Jiřího Tkadlčíka = záruka originality a jedinečnosti! Na přední straně český lev v českých barvách -> Zadní potisk tvoří hláška #PřipravenZvítězit a VAŠE JMÉNO!

Potisk je vyráběný nejnovější technologií, kdy je součástí trička a je tedy prakticky nezničitelný.

Do poznámky při objednání této odměny nám nezapomeňte napsat požadovanou velikost a jméno, které chcete nosit na zádech!

NÁHLED TRIČKA ZDE

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
800 Kč

Dámská varianta PATRIOT trička s vlastním jménem

Samozřejmě jsme zařadili mezi odměny i dámskou verzi trička z edice Jiřího Tkadlčíka! Na přední straně český lev v českých barvách -> Zadní potisk tvoří hláška #PřipravenaZvítězit a VAŠE JMÉNO!

Potisk je vyráběný nejnovější technologií, kdy je součástí trička a je tedy prakticky nezničitelný.

Do poznámky při objednání této odměny nám nezapomeňte napsat požadovanou velikost a jméno, které chcete nosit na zádech!

NÁHLED TRIČKA ZDE

Odměna vyprodána: 0/10

Nelze podpořit
1 800 Kč

Celodenní individuální seminář Jiřího Tkadlčíka

8 hodinový seminář o silovém tréninku a všem, co k němu patří! Téma bude nejen strongman sport a powerlifting, ale také cvičení obecně, druhy specializace, závodní příprava, strečink a mobilita i stravovací návyky a suplementace. Vše individuálně VČETNĚ TRÉNINKU!

Kapacita je 40 lidí, ti budou rozděleni do dvou skupin dle data semináře, které jim bude více vyhovovat - sobota 15. dubna nebo sobota 22. dubna. Seminář proběhne v Praze, v prostorách Fitness Bitevní Pole.

Do poznámky při objednání této odměny nám napiš datum, které ti vyhovuje, po skončení projektu tě kontaktujeme a vše doladíme.

Počet dostupných odměn: 37/40

Nelze podpořit
3 000 Kč

Sponzor projektu

Moc milá pomoc v podobě tohoto sponzorského daru znamená jmenovité poděkování všude kde to jen bude možné - na sociálních sítích, videologu i všude okolo a navíc se, samozřejmě, setkáte s Jiřím v Praze osobně, na trénink či obyčejný pokec, stačí se domluvit! :)

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
6 000 Kč

Světový partner!

Tato částka znamená partnerství v tomto projektu!

Za tuto obrovskou pomoc bychom rádi nabídli slova díků všude, kde to jen půjde - na sociálních sítích, videích, logo firmy nebo jméno jednotlivce vložené ke každému videu, které doprovází obě cesty po světě a samozřejmě přátelské osobní setkání v Praze včetně dárku z cest od nás!

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit