JIHOČESKO kreslená kniha vtipů - crowfunding kampaň

JIHOČESKO kreslená kniha vtipů

Pomozte nám s vydáním unikátní zábavné a zároveň vzdělávací knihy o jižních Čechách - netradiční knihy, kde jsou významné památky nakresleny vtipem.

Knihy
JIHOČESKO kreslená kniha vtipů

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Víte, v jakém městě v jižních Čechách naleznete bludný kámen a Černou věž? Znáte místo, kde se narodil Jan Žižka, či které město chová v zámeckém příkopu medvědy? Všechny tyto a mnoho dalších znalostí můžete načerpat z nové knihy Jihočesko, kterou chceme vytvořit na motivy oblíbené stolní hry Jihočesko, aneb z Budějc až na konec Šumavy.

O co jde
Kniha plná kreslených vtipů, která vás provede tímto překrásným krajem proslaveným rybníky, spoustou hradů a zámků, Šumavou a nezaměnitelnou jihočeskou architekturou. Vše, co jste kdy chtěli vědět o jižních Čechách, se dozvíte právě teď. A ještě se u toho královsky pobavíte.

37.jpg


Proč děláme knihu?
Před šesti lety jsme tedy z lásky k Jižním Čechám, jejich historii, kultuře i přírodním památkám připravili stolní hru Jihočesko. Úspěch, s jakým se rozšířila nejen mezi Jihočechy, nás velmi mile překvapil, a proto bylo nasnadě vymyslet, jak její slávu šířit dál. Z nadšení mého tedy vznikl nápad vybrat vtipy z hrací plochy, přikreslit ještě další, přidat k nim doprovodné vzdělávací texty a celé to vydat jako velmi zajímavou knihu s cílem potěšit a pobavit obyvatele i návštěvníky našeho kraje. Kniha je vlastně celá připravená, chybí nám jen peníze na její vydání. Knihu děláme také proto, že se setkáváme neustále s kladnou odezvou a přáním vytvořit ještě něco dalšího na téma Jihočesko. Připravili jsme také výstavu těchto obrázků, která proběhla v létě na zámku v Třeboni. Máme tedy čerstvé pozitivní ohlasy také přímo od návštěvníků.

Jak kniha přesně vypadá?

Kniha je plnobarevná. Rozměry přibližně 21 x 21 cm. Má měkkou vazbu, přibližně 168 stran (možná ještě nějaký ten vtip přidáme). Vždy na jedné straně vtip, na druhé straně texty – vždy v češtině, němčině a angličtině. Někdy je vtip na šířku na celé dvoustraně jako na ukázce Holašovice. Všechny originální ilustrace kreslíře Martina Hrona vycházejí z historických pramenů a reálných fotografií památek a nebyly dosud publikovány. Autorem textů a celého konceptu Jihočesko je Stanislav Zrůst. Knihu vydáme na podzim 2017 v nákladu do tisíce kusů.

35.jpg

Na co potřebujeme peníze?
Finanční prostředky použijeme na výrobu a tisk knihy, aby se dostala do prodeje přes eshop a přes  síť knihkupectví Kanzelsberger. Jsme přesvědčeni o tom, že kdo je fanouškem naší hry, nebo návštěvníkem či obyvatelem krásných jižních Čech a má jen trochu rád humor a vtip, mohl by poslat nějakou korunu, abychom v tom nezůstali sami. Celý projekt - jak hru, tak putovní výstavu, kterou jsme započali na zámku v Třeboni - jsme dělali čistě z nadšení a proto, že máme rádi jižní Čechy. Jinak je to záměr víceméně ztrátový.

Trochu nechtěně podporujeme i cestovní ruch – podobná kniha v tomto stylu zatím neexistuje. Od Jihočeské centrály cestovního ruchu, kterou jsme opakovaně kontaktovali, jsme se však žádné podpory nedočkali, resp. nikdo nám ani neodpověděl na email nebo na telefon. Vše financujeme výhradně z vlastních prostředků, ale na knihu už nám nezbyly peníze. Proto jsme trochu zdravě naštvaní :-) a chceme to tomu navzdory knihou celé dotáhnout do konce. Tedy ve finále - stolní hra, putovní výstava a kniha o tom, jak jsou jižní Čechy krásné. (PS: ještě jsem chtěl udělat mobilní kvízovou hru Jihočesko, ale to už bylo úplně mimo naše možnosti)

Zapojte se prosím a pomozte nám šířit pozitivním a vtipným způsobem zajímavosti jižních Čech. Děkujeme, že jste dočetli až sem. Děkujeme za podporu, za sdílení a šíření.

Pexeso Jihočesko 150 Kč

2.jpg

Plakát v tubusu s vtipem 300 Kč

1.jpg

Kniha Jihočesko 400 Kč

kniha.jpg

Kniha Jihočesko a magnetka 500 Kč

3.jpg

Stolní hra Jihočesko a magnetka 600 Kč

5.jpg

Stolní hra Jihočesko, kniha Jihočesko a magnetka 1000 Kč

4.jpg

10 knih Jihočesko (2 zdarma) 3600 Kč

6.jpg

Kniha Jihočesko a karikatura pro dva 5000 Kč

7.jpg

 

Co si o tomto projektu myslíte?