Jídelní lístek - short film - crowfunding kampaň

Jídelní lístek - short film

Pomozte nám natočit krátky studentský film o tom, co se stane, když překročíme hranici stereotypu, komfortní zóny.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Co se stane, když překročíme hranici stereotypu, hranici komfortní zóny, hranici pro nás známého? Překonání strachu z nevšedního a objevení jiných kultur. Povznesení se nad zaběhlý způsob myšlení, života i stravování. O tom pojednává náš připravovaný short film Jídelní lístek.

Snažíme se a máme potřebu světu něco sdělit pomocí krátkých filmů. Pracujeme na celistvém projektu s názvem Terapie – série krátkých filmů, které se věnují současným problémům (nejen) naší generace a poukazují na občasné stereotypy či předsudky. Momentálně pracujeme na dalším z dílů, který ponese název Jídelní lístek. Tento krátky film bude mít 8 až 12 minut a věnovat se bude překonávání hranicí známého, všedního a navyklého způsobu života a myšlení jednotlivých kultur. 

Dva díly jsme již natočili bez jakéhokoliv rozpočtu (Tísňové volání a Výtah - viz. níže), ale na další snímek, který nese název Jídelní lístek, chystáme něco většího. Chystáme natáčení ve speciálním ateliéru, chceme půjčit kvalitní techniku a různorodé budou i rekvizity a herci. Proto bychom chtěli vybrat částku 12 000,-, která však všechny náklady pokryje. 

Každý, kdo přispěje na vznik tohoto dalšího dílu, bude v titulcích uveden pod jménem či přezdívkou (dle vlastní libosti), obdrží pozvánku na připravovanou premiéru celého projektu Terapie a čeká ho vřelé osobní poděkování od režie a produkce přímo na místě. Navíc budete první, kdo bude mít možnost nový díl zhlédnout ještě před oficiální projekcí. Následně, podle výše příspěvku, můžete obdržet: po dokončení celého projektu DVD Terapie, soundtracky dílů ke stažení a další bonusy.

Za celý tým všem přispívajícím předem děkujeme a těšíme se na vás na naší první projekci!

Naše předchozí filmy:

Tísňové volání:

Všudypřítomná technika má bezesporu množství výhod a je to ideální prostředek ke komunikaci. Ne vždy nás může vyprostit z osobní vnitřní samoty či prázdnoty duše.

Výtah:

Metaforické znázornění myšlenky toho, že jen zřídkakdy můžeme najít v okolí více inspirace než v sobě samém nebo upozornění na přetvářku a masky lidí v naší blízkosti. Každý si snímek Výtah vykládá individuálně a to je přesně účel projektu.

Pokud se peníze úspěšně vyberou, natáčení proběhne druhý týden v květnu, a pro startery film vyjde na začátku června 2016.

Foto lokace natáčení:

received_1100076583376976.jpeg

12874486_1100076633376971_506289441_o.jpg

12476987_1100076600043641_2114480435_o.jpg

(Prostor bude samozřejmě vyklizen a zaplněn našemi rekvizitami)

 

Režie, scénář a kamera: Matěj Čížek

Produkce a střih: Lucas Saidl

Asistent produkce: Alžběta Málková

Zvuk: Matěj Sirotek

Tvář projektu: Sebastian Baalbaki

Ostatní herci: Zdeněk Procházka, Mai Lam Tranová

Co si o tomto projektu myslíte?