Jezerní běh 2015 - crowfunding kampaň

Jezerní běh 2015

Podpořte happening v industriální krajině severních Čech. Jezerní běh je běžecký závod, pochod i umělecká intervence v oblasti výsypek, dolů a jezer.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Pomozte nám uspořádat pro vás i letos Jezerní běh krajinou jezer, rypadel, hor a chladících věží! Provedeme vás krajinou, kam se jinak nedostanete, a na závěr vám otevřeme na celou noc železniční stanici Duchcov, kde pro vás připravujeme atmosférickou afterparty.

Jezerní běh je pohybový a umělecký happening v krajině severních Čech, tedy v krajině se špatnou reputací ale svébytným kouzlem. 5. září 2015 pro vás několik hodin pro vás otevřeme krajinu rekultivací, napouštějících se jezer, důlních propadlin, hor, továren a odkališť. Na tato místa je jinak vstup zakázán. Čeká vás zhruba dvacetikilometrová trasa přes Radovesickou výsypku nedaleko města Bílina, kterou můžete jít nebo běžet.

Akci pak uzavře afterparty v jedinečném prostoru železniční stanice Duchcov. Můžete se těšit na pohybový workshop (Kateřina Bilejová), divadelní performance (Storytelling), hudbu (Moonflower, Můra, DumDum Duo, U-73), výtvarné umění (Dagmar Šubrtová, Martin Zet, Oldřich Bystřický), autorské šperky z materiálu nalezeného na výsypce a další. Součástí afterparty bude také zahájení umělecké expedice do krajiny severních Čech s názvem Frontiers of Solitude.

P1020703.jpg

Železniční stanice Duchcov 

Proč podpořit Jezerní běh? Jde o jedinečnou akci v neobvyklých kulisách. Už třikrát jsme vás zavedli do unikátních prostor severočeského industriálu a rádi bychom vás pozvali do krajiny rekultivací i počtvrté. Zároveň jsme zajistli atmosférické zázemí unikátní socialistické stavby proskleného nádraží v Duchcově, kde budeme až do odjezdu prvního ranního vlaku na Prahu pořádat jezerní afterparty.

Abychom pro vás zajistili všechny vystupující umělce a performery, potřebujeme právě vaši podporu. Odměnou vám bude nejen nezapomenutelný pocit, že jste podpřili právě Jezerní běh :), ale především akce samotná - a to jak samotný běh/pochod/happening, tak závěrečná afterparty až do pozdních ranních hodin.

Za vaše příspěvky předem moc děkujeme a těšíme se, že si společně užijeme letošní Jezerní běh. 

Sledujte náš web www.jezernibeh.cz a náš Facebook www.facebook.com/jezernibehIMG_0398.jpg

 Běh/pochod/happening krajinou v pohybu

 

Jaká je krajina severních Čech? Je hezká nebo ošklivá? Mrtvá nebo živá? Chceme se do ní vracet nebo raději utéct? To můžete zjistit právě na Jezerním běhu.

 

IMG_9657.jpg

 Elektrárna Ledvice na trase Jezerního běhu 

JP_JEZERNIBEH_MG_1081.jpg

 Jezerní šperky vyrobené z toho, co se najde na výsypce 

_DSC3663_IBRA_NET.jpg

Jezerní šperky s jednou z jejich autorek

 

dohromady2.jpg

Tričko s originální kresbou od členky týmu Mariany Šlechtové

JP_JEZERNIBEH_MG_0919.jpg

After....

JP_JEZERNIBEH_MG_0990.jpg

..ale ještě před afterparty.

P1020706.png

Železniční stanice Duchcov

 Za fotografie z běhu děkujeme Evě a Ibrovi, za fotografie Duchcova Heleně Čtyroké.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?