Móda pro skutečné ženy - crowfunding kampaň

Móda pro skutečné ženy

Módní kolekce na jaro 2015 bude inspirovaná květinami, vodou, skutečnými ženami. Pomozte mi nakoupit kvalitní materiály a příští jaro bude barevné!

Umění

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Ženskou módu navrhuju už šest let. Ohromně mě baví vymýšlet nové střihy, vybírat materiály, mám radost, když objevím něco, co mi pomůže celý model posunout o kousek někam dál – třeba italskou rodinnou firmu, která ručně vyrábí úžasné smaltované knoflíky. Právě materiály jsou pro mě při návrhu kolekce klíčové.

Navrhuju modely pro každodenní nošení. K čemu je móda, kterou nikdo nenosí? Nejsou ale obyčejné. Obyčejné šaty by si jen těžko kdo oblékl na vyhlášení Českých lvů a s obyčejnými modely bych nejspíš nevyhrála v soutěži Arfashion Designer 2013.

video-screenshot01.png

Za těch šest let jsem navrhla dvanáct kolekcí, vymyslela spousta střihů (podívat se na ně můžete tady). Chci, aby moje další kolekce – ta na jaro 2015, na kterou už mám hotové skici – byla ještě lepší než ty předchozí. Chci, aby byla radost si oblékat každý kousek z ní. Proto ji budu navrhovat na skutečné ženy, ne na modelky s „dokonalými“ mírami. A proto v ní chci použít co nejlepší materiály. Materiály, které vzniknou v Evropě, abych měla jistotu, že vznikají ve férových podmínkách.

Jenže látek musím objednat nejméně sto metrů.
To stojí víc peněz, než mám.


Jaká vlastně příští kolekce bude?

Chci, aby nová kolekce byla ženská. Budou v ní jednodušší, volnější, pohodlné siluety. Celá kolekce bude inspirovaná květinami, vodou, skutečnými ženami. Vyjadřuje klid, uvolnění a svobodu. Květiny se budou objevovat především v detailech a hodně budu používat výšivku.

uvodni.jpg

Dosud jsem nové modely zkoušela na figurínách a modelkách. Ale figurína nemá ruce a nohy, neřekne mi, jestli ji model škrtí a jestli se jí líbí. Jarní kolekci budu proto zkoušet na skutečných ženách různých postav, výšek a tvarů. Oslovila jsem svoje klientky a jejich kamarádky, ale jestli se k nám chcete přidat, napište mi! Určitě mi pomůže, když o mně řeknete dalším lidem, třeba v práci nebo na facebooku.

Je to jen na vás.

 

Proč na kolekci pracuju už teď?

Chci, aby se o kolekci zajímaly butiky. Proto ji musím ji mít hotovou o půl roku dřív, než přijde do obchodů – takže je zapotřebí, aby byla hotová letos v srpnu.

crouwdfounding_07.jpg

Už teď mám hotové skici. V květnu budu šermovat pravítkem a křivítkem a krejčovským metrem – to budu ze skic dělat střihy. V červnu se chopím nůžek a špendlíků a ze střihů vzniknou první verze modelů. Během července každý z nich tak šestkrát předělám, aby seděl opravdu pořádně, aby se dobře oblékal a abych s ním byla spokojená. Na začátku srpna pak ušiju modely, které budeme vyfotíme do katalogu, fotky vyretušujeme… a bude skoro hotovo. V září pak celou kolekci představím veřejnosti. Na představení vás určitě pozvu!

Kdyby se podařilo vybrat víc peněz, budu moci nakoupit víc variant látek, knoflíků nebo stužek. Kolekce tak bude barevnější a zábavnější. Pro představu: role viskózy nebo deset metrů hedvábí stojí kolem 300 euro, role úpletu přijde na 1100 euro.

Budu ráda, když se stanete součástí tohoto příběhu.

Jak moc se na něm budete chtít podílet, je jen na Vás. Za pomoc všem moc děkuju!

Jestli se mě chcete na cokoli zeptat, napište mi na jana@janaminarikova.cz.

 

Co si o tomto projektu myslíte?