uvodni.jpg

Móda pro skutečné ženy Umění

Módní kolekce na jaro 2015 bude inspirovaná květinami, vodou, skutečnými ženami. Pomozte mi nakoupit kvalitní materiály a příští jaro bude barevné!

Móda pro skutečné ženy

Ženskou módu navrhuju už šest let. Ohromně mě baví vymýšlet nové střihy, vybírat materiály, mám radost, když objevím něco, co mi pomůže celý model posunout o kousek někam dál – třeba italskou rodinnou firmu, která ručně vyrábí úžasné smaltované knoflíky. Právě materiály jsou pro mě při návrhu kolekce klíčové.

Navrhuju modely pro každodenní nošení. K čemu je móda, kterou nikdo nenosí? Nejsou ale obyčejné. Obyčejné šaty by si jen těžko kdo oblékl na vyhlášení Českých lvů a s obyčejnými modely bych nejspíš nevyhrála v soutěži Arfashion Designer 2013.

video-screenshot01.png

Za těch šest let jsem navrhla dvanáct kolekcí, vymyslela spousta střihů (podívat se na ně můžete tady). Chci, aby moje další kolekce – ta na jaro 2015, na kterou už mám hotové skici – byla ještě lepší než ty předchozí. Chci, aby byla radost si oblékat každý kousek z ní. Proto ji budu navrhovat na skutečné ženy, ne na modelky s „dokonalými“ mírami. A proto v ní chci použít co nejlepší materiály. Materiály, které vzniknou v Evropě, abych měla jistotu, že vznikají ve férových podmínkách.

Jenže látek musím objednat nejméně sto metrů.
To stojí víc peněz, než mám.


Jaká vlastně příští kolekce bude?

Chci, aby nová kolekce byla ženská. Budou v ní jednodušší, volnější, pohodlné siluety. Celá kolekce bude inspirovaná květinami, vodou, skutečnými ženami. Vyjadřuje klid, uvolnění a svobodu. Květiny se budou objevovat především v detailech a hodně budu používat výšivku.

uvodni.jpg

Dosud jsem nové modely zkoušela na figurínách a modelkách. Ale figurína nemá ruce a nohy, neřekne mi, jestli ji model škrtí a jestli se jí líbí. Jarní kolekci budu proto zkoušet na skutečných ženách různých postav, výšek a tvarů. Oslovila jsem svoje klientky a jejich kamarádky, ale jestli se k nám chcete přidat, napište mi! Určitě mi pomůže, když o mně řeknete dalším lidem, třeba v práci nebo na facebooku.

Je to jen na vás.

 

Proč na kolekci pracuju už teď?

Chci, aby se o kolekci zajímaly butiky. Proto ji musím ji mít hotovou o půl roku dřív, než přijde do obchodů – takže je zapotřebí, aby byla hotová letos v srpnu.

crouwdfounding_07.jpg

Už teď mám hotové skici. V květnu budu šermovat pravítkem a křivítkem a krejčovským metrem – to budu ze skic dělat střihy. V červnu se chopím nůžek a špendlíků a ze střihů vzniknou první verze modelů. Během července každý z nich tak šestkrát předělám, aby seděl opravdu pořádně, aby se dobře oblékal a abych s ním byla spokojená. Na začátku srpna pak ušiju modely, které budeme vyfotíme do katalogu, fotky vyretušujeme… a bude skoro hotovo. V září pak celou kolekci představím veřejnosti. Na představení vás určitě pozvu!

Kdyby se podařilo vybrat víc peněz, budu moci nakoupit víc variant látek, knoflíků nebo stužek. Kolekce tak bude barevnější a zábavnější. Pro představu: role viskózy nebo deset metrů hedvábí stojí kolem 300 euro, role úpletu přijde na 1100 euro.

Budu ráda, když se stanete součástí tohoto příběhu.

Jak moc se na něm budete chtít podílet, je jen na Vás. Za pomoc všem moc děkuju!

Jestli se mě chcete na cokoli zeptat, napište mi na jana@janaminarikova.cz.

 

Vybráno75 810 Kč(117 %)

117 %
65 000 Kčpožadováno
56startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuJana Minaříková

Odměny

200 KčLátková brož

Získáváte brož vyrobenou z látky zakoupené díky vašemu příspěvku a poděkování na mých webových stránkách.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

600 KčSmaltovaná ručně vyráběná brož

Získáváte ručně vyrobenou italskou smaltovanou brož ve stylu celé kolekce a poděkování na webových stránkách.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 000 KčPodepsaná kopie skici z kolekce

Získáváte barevnou kopii libovolné skici ke kolekci s mým podpisem, k ní brož z látky zakoupené díky vašemu příspěvku a poděkování na webu.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 000 KčPoukaz na nákup modelu z kolekce

Za tisíc korun získáte dárkový poukaz v té samé hodnotě na nákup modelů z kolekce jaro 2015, brož z látky zakoupené díky vašemu příspěvku a poděkování na webu.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 500 KčCingrlátko

Drobný šperk, který můžete nosit na kabelce nebo ho můžete použít třeba jako přívěšek na klíče. Několik ručně vinutých broušených korálků, které jsou na řetízku s karabinkou. Každý kousek bude trošku jiný. Pro lepší představu se podívejte na fotky v Novinkách.

Počet dostupných odměn: 14/15

Odměna nedostupná

2 000 KčOriginální podepsaná skica

Za dva tisíce korun můžete mít originál skici ke kolekci s mým podpisem podle vlastního výběru, brož z látky zakoupené díky vašemu příspěvku a poděkování na webu.

Počet dostupných odměn: 30/30

Odměna nedostupná

2 000 KčPoukaz na nákup modelu z kolekce

Za dva tisíce korun získáte dárkový poukaz v téže hodnotě na nákup modelů z kolekce jaro 2015, brož z látky zakoupené díky vašemu příspěvku a poděkování na webu.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

2 500 KčÚpletový šátek

Získáváte úpletový šátek z látky s angorskou vlnou, jehož potisk odpovídá tématu celé kolekce. A k němu ještě brož z látky zakoupené díky vašemu příspěvku a poděkování na webu.

Počet dostupných odměn: 10/10

Odměna nedostupná

5 000 KčAdopce prêt-à-porter modelu

Když se rozhodnete adoptovat konkrétní prêt-à-porter model z kolekce, získáte osobní poděkování na etiketě modelu i na webu, originální skicu adoptovaného modelu, jeho fotku ve formátu A4 a brož z látky zakoupené díky vašemu příspěvku.

Počet dostupných odměn: 13/15

Odměna nedostupná

5 000 KčHedvábný šátek

Získáváte šátek z pravého hedvábí potisknutý ve stylu celé kolekce, brož z látky zakoupené díky vašemu příspěvku a poděkování na webu.

Počet dostupných odměn: 4/5

Odměna nedostupná

10 000 KčAdopce couture modelu

Když se rozhodnete adoptovat konkrétní couture model z kolekce, získáte osobní poděkování na etiketě modelu i na webu, originální skicu adoptovaného modelu, jeho fotku ve formátu A4 a brož z látky, zakoupené díky vašemu příspěvku.

Počet dostupných odměn: 2/3

Odměna nedostupná