Jan Fic vydává album "Město" | crowdfunding kampaň

Jan Fic vydává album "Město"

Jak to dopadne, když se potká bluesman a magor jako je Honza Fic s podobně střeleným producentem Martinem E. Kyšperským? Pomozte a uvidíte

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Život rockový hvězdy je super! Tak proč doháje někdo chce vydávat BLUESOVÝ album?! Jenže jistě víte, že jsem magor (nebo jak napsal uznávaný odborník Ondřej Bezr: "Poněkud nevyzpytatelný muzikant"), takže to možná bude trochu "jiný" bluesový album. Navíc Martin E. Kyšperský, kterej si to celý vzal do parády jako producent, je taky dost blázen. Takže...

Vyleze z toho divnoalbum? Přelomový bluesový album v našich končinách? Bude to hezký, bude to úchylárna, nebo jaký to vlastně bude?!

Abyste (abychom) se to dozvěděli, potřebuji Vaši pomoc k dotažení alba do finále. Nechci ale Vaše peníze zadarmo, takže jsem připravil odměny, jaký by se mně samotnýmu líbily. Od společných chlastaček v nejzapadlejších brněnských putikách, kde se příběh alba formoval, přes nástroje, na který se album nahrávalo a jeho energie v nich navždycky zůstane prorostlá, po workshopy na výrobu Vašeho vlastního Diddley bow, cigar box guitar a jiných lidových nástrojů, které na albu zní. No a samozřejmě taky to album samotný, žejo :D Přeju příjemnou zabavu.

A když se to povede, tak to bude začátkem prosince hezky na vinylu, kterej bude celej krásnej, a vy si ho budete moct vychutnat jako první, hezky u kafíčka... nebo možná u flašky bourbonu. To nechám na Vás ;)

A když se to hodně povede a vybere se nějaká koruna navíc, může vzniknout pár krásně divných videoklipů pro váš, abych tak řekl, komplexnější, multismyslovější prožitek z Města.

 

                                         

                          Vyrob si cigar box guitar, ukážu ti jak na to v individuálním workshopu.

12711182_175113606197096_1350687654305452395_o.jpg

 

Na tuhle cigar box guitar jsem nahrál nejtemnější okamžiky alba. Teď může být tvoje.

35646167_608071529567966_6857058550993125376_o.jpg

 

Tenhle FošnoBird ze střešního trámu. Je v něm zakletá energie jak prase. A můžeš ho mít doma.

23116988_506774813030972_2933129105015093608_o.jpg

 

Na tuhle červenou relic kytaru Jet Fly jsem nahrál ty nejlepší sóla z alba.

43159119_510265062775403_3850353046022258688_n.jpg

 

Nebo ti postavím kytaru na míru, protože krom hraní, chlastání a dělání dětí nic jinýho neumím. Třeba takovouhle.

Co si o tomto projektu myslíte?

Autor projektu

Jan Fic - obrázek
  • projekt od Jan Fic
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

100 Kč

Poznámky k sebevraždě

Tohle je moje sbírka krátkých bluesových povídek ze života, kterou jsem nikdy nevydal. Je v ní ale rozepsaných dost motivů z Města, a ty ji můžeš mít a všechno si to přečíst. Sbírka je psaná rormou "dopisů nikomu" na jednotlivých listech z nebělenýho papíru ve velký obálce.

Počet odměn není omezen

150 Kč

Digitální Město

Pokud nemáš gramec, dostaneš za svý prachy ke stažení pořádnou dávku Města aspoň do telefonu nebo komplu. Pokud nemáš mobil ani kompl, tak potom nevim.

Počet odměn není omezen

250 Kč

Lupen na křest + Digitální Město

Chceš mít předem zajištěnej lupen na křest a k tomu dopředu naposlouchaný Město, ať si tam můžeš v pohodě broukat už známý melodie? Tak ber! Dostaneš tak krásnej papír, se kterým můžeš do backstage a rozptýlit mou nervozitu před koncertem, nebo si po koncertě zahrát na mý krámy a já nebudu nervózní, že ještě nemůžu na bar ;)

Počet odměn není omezen

400 Kč

Vinylový Město

Pokud gramec máš nebo chceš prostě krásný artefakt na výstavu, jdi do toho! A hlavně - o tohle tady přece jde. Jestli zbyde i na fixku, tak tam přihodím podpis.

Počet odměn není omezen

410 Kč

Ocelový Město

Pokud si spíš než na blues potrpíš na metal, bude se ti víc než mý nový album líbit moje audiokniha Ocelový Město, nahraná v rámci projektu "Lejeme u literatury" na motivy slavného stejnojmenného románu.

Počet odměn není omezen

550 Kč

Triko "Johnny Fic's Bitch"

Trocha merche neuškodí. Ode mě ale obyčejný tričko s potiskem nečekej. Tohle je ručně malovaný triko v superlimitovaný edici 5 kusů. Víc jich prostě nebude. A nosit na prsou nápis "Johnny Fic`s Bitch", to nejde nemít. A nebojte, nemaluju to já.

Počet dostupných odměn: 1/5

560 Kč

Kurz poflakování se jako správnej bluesman

Za tenhle mrzký peníz tě protáhnu večerním Brnem po těch nejzapadlejších koutech a pajzlech, kde se rodil příběh Města. Povím ti historky, co nejdou vymyslet. Většinou dost vtipný, ale ne moc veselý. Panák toho nejlepšího a nejlevnějšího chlastu v ceně ;)

Počet odměn není omezen

1 000 Kč

Buď bluesman, vyrob si Diddley Bow!

Chceš být skutečnej bluesman, ale jsi pořád jen středostavovskej středoevropan? Na individuálním worshopu tě naučím, jak si aspoň vyrobit ten nejvíc bluesovej drnkací nástroj vůbec! Budeš jak Seasick Steve, jen střízlivější. Možná.

Počet odměn není omezen

2 500 Kč

Buď sofistikovanější bluesman, vyrob si cigárbednu

Jestli věříš ve svou šikovnost, na tomhle celodenním workshopu v dílně Red Bird Instruments se naučíš vyrobit si cigar box guitar, tedy "kytaru z krabice od doutníků" - nejrozšířenější bluesovej nástroj na světe, a taky stěžejní nástroj na albu.

Počet dostupných odměn: 5/7

3 000 Kč

Město u tebe v obýváku

Chceš zažít atmosféru Města tak intimně a syrově, jak to jen jde? Soukromej bytovej koncert by to mohl splnit. Pozvi kámoše, dej do lednice pivka a já se svou one man band zařídím zbytek. Jestli se hodně nebojíš sousedů, vezmu s sebou dvoumetrovýho hromotluka s obrovským bubnem. Ideální věc na narozeniny nebo pohřby.

Počet dostupných odměn: 6/6

5 900 Kč

Cigar box kytara, na kterou se nahrávalo Město

Démonická krabicová kytara, na kterou jsem nahrával ty nejtemnější okamžiky Města. Tuhle třístrunnou kytaru jsem vyrobil z desky klavíru z 19. století, na které se objevila výrazná přírodní kresba, připomínající lebku nebo draka. Zní to blbě, ale vypadá to hustě. Krom toho skvěle hraje a je postavená na profesionální používání. K nástroji dostaneš certifikát a poděkování.

Odměna vyprodána: 0/1

Vyprodáno
6 000 Kč

Město s celou kapelou

Hledáš ideální muziku na svou oslavu, svatbu nebo funus? Už nemusíš! Já a moje kapela The Weathermakers ti vykouzlíme atmošku, že na to jen tak nezapomeneš. V pronajatým kulturáku, klubu, hospodě nebo na zahradě (pouze od května do října a podmínkou je pět zásuvek na 230 V). Zn: Nejsme Juke box, ale po pár pivech si na nás taky zatrsáš :)

Počet dostupných odměn: 3/3

13 000 Kč

Fošno Firebird

Heavy relic Firebird z mé dílny (Red Bird Instruments). Tělo vyrobeno z cca 150 let starého střešního trámu, krk z bukové spojky mezi trámy (ze stejný střechy). 100% (moje) ruční práce. Hodně záležitost pro fajnšmekry. Velmi silná energie. Znáte z videí k Městu. Certifikát a poděkování samozřejmostí.

Odměna vyprodána: 0/1

Vyprodáno
15 000 Kč

Kytara Jet Fly, na kterou se nahrávalo Město

Tahle bláznivá retro kytara je mým originálním modelem (Red Bird Instruments) a na album jsem na ni nahrál ty nejlepší sóla a vypalovačky, takže bude nasáklá Městem už navěky. Kromě toho je tahle 100% handmade podivná heavy relic (tedy uměle stařená a omlácená) kytara vybavená ručně vinutýma snímačema od RM Pickups, mechanikama Gotoh nebo parádním vintage tremolem. Certifikát a poděkování samozřejmostí.

Počet dostupných odměn: 1/1

16 000 Kč

Kytara na míru

A protože v životě umím jen hrát, chlastat, dělat děti a vyrábět kytary, dvěma lidem vyrobím libovolnou kytaru z palety Red Bird Instruments (fotky na facebookové stránce) za parádní cenu. Ale bacha, snímače (dle tvýho výběru) nejsou v ceně. Nutná konzultace předem!

Odměna vyprodána: 0/2

Vyprodáno