newproject_1_original_iGZgVbSKLrC(1).jpg

Jak srovnat vbočený palec bez operace Knihy

Pomozte na světlo světa poslední knize o vbočených palcích, kterou budete potřebovat. Jak na související problémy, prevenci a komplexní řešení.

Jak srovnat vbočený palec bez operace

Vybráno53 562 Kč(109 %)

109 %
49 232 Kčpožadováno
169startérů
Podpořit projektZobrazit odměny

Vbočený palec je jako časovaná bomba, souvisí s milionem dalších problémů a barefooty jsou na něj obvykle krátké. Pomozte na světlo světa knize, díky které si vbočený palec už nikdy nikdo do své boty dobrovolně nebude muset pustit.

Díky Vám může být tato kniha v té správné ruce ještě letos!

(Tištěná kniha, cca 120 stran, měkká vazba)

Rozhovor, který změnil úplně všechno

“Paní Kejíková” zněla slova slečny Jany v telefonu. “Já cvičím, i když jsem tak unavená, že padám na hubu” 

Omluvila jsem se, mrzelo mě, že slečna Jana nemá dost motivace, aby si cvičení užívala. Za těch pár měsíců mi naše večerní telefonáty přirostly k srdci. Už jsem vymýšlela, co jí poradit, aby si cvičení více užívala a z telefonu zaznělo zase: 

“Paní Kejíková, vy to nechápete, já jsem nikdy nevydržela tak dlouho, abych měla takové výsledky.”

 Do očí mi vyhrkly slzy.

Byla jsem na slečnu Janu hrdá, opravdovsky a upřímně, protože to, co dokázala za poslední 4 měsíce, bylo neuvěřitelné. Její skoro mrtvé palce ožily, kostky se zmenšily a dokonce si té změny všimla i její máma (a to bez předchozího upozornění).

Uvědomuji si, že jsem slečně Janě pomohla zachránit palce za 5 minut dvanáct. Jakkoliv bych se mohla pochválit za úžasný výsledek, který mě hřeje u srdce a otočit list, spíše mě bolí fakt, že kdyby měla slečna Jana možnost smysluplné volby, nikdy by si nevybrala to, co ji dovedlo až ke mě a k nutnosti zachraňovat skoro mrtvé palce. 

Jsem vděčná za to, že znám slečnu Janu, že jsem jí mohla pomoci a že její boj se vbočenými palci úspěšně frčí na vítězné vlně. 

(Celý příběh slečny Jany je zdarma v Případové studii na mém webu http://zuzanakejikova.cz/pripadova-studie-zachrana-vbocenych-palcu-bez-sekani/).

 Jenže mi tohle nestačí!

Nebudu se dívat na utrpení jednoho člověka, aniž by se ostatní mohli tomu utrpení vyhnout, díky draze zaplaceným zkušenostem. Nebudu se dívat na to, jak si lidé kolem mě neužívají maximum ze svého těla jen proto, že nevědí jak. Nebudu se dívat na to, jak se lidé se vbočeným palcem plácají v problémech, které vyžadují komplexního řešení, protože to nikdo jednoduše a pořádně nevysvětluje.

 A v žádném případě nebudu zavírat oči! 

Vbočený palec je problém s nutností komplexního řešení, který se bude zhoršovat a nabalovat na sebe další a další problémy, dokud jej nezačnete řešit správně. Pevně věřím tomu, že by se lidé na vbočený palec dívali úplně jinak, kdyby někdo tušil, že se vbočeným palcem ze svého těla nedostanete maximum, ani kdybyste se rozkrájeli. 

Nebudu papouškovat znalosti, které jsem načerpala za stovky hodin kurzů, nebo přepisovat tuny knih a posílat dále noční bdění, které jsem nedospala dodnes. Přeji, aby každý člověk mohl znát minimálně pár souvislostí, které dnes zvládá ve zjednodušené verzi i moje pětiletá dcera, a které slečnu Janu dostaly v jejím celoživotním boji se vbočenými palci na vítěznou vlnu.

Protože nechci, aby kdokoliv musel riskovat a řešit problémy, které souvisejí se vbočenými palci, napsala jsem knihu, díky které lidé získají o problému přehled v celém jeho kontextu a možnost si vbočený palec do své boty dobrovolně vůbec nepustit.

Proč si dobrovolně nehýčkat vbočený palec?

Vbočený palec je jako kontrolka, která upozorňuje na nerovnováhu v pohybovém systému a tím na mnoho dalších problémů, které kvůli této nerovnováze vznikají. Ta nerovnováha způsobuje vychýlení prvního metatarzu do strany a to se při pohledu na palec projevuje právě vybočením. To nejmenší, co můžete pro své tělo udělat, je stabilizace prvního metatarzu. To je jediný efektivní způsob zastavení postupu a zhoršování problémů, které se vbočeným palcem souvisejí. 

 Jak to vypadá v noze?

Na obrázku jsem první metatarz zvýraznila růžově, vlevo vidíte první metatarz zdravého chodidla a vpravo vidíte první metatarz chodidla s vybočením. Při pohledu na chodidlo můžete vidět zahnutý první článek palce, vybočený palce, nebo mezeru mezi palcem a ukazováčkem - to jsou tři viditelné projevy vychýlení prvního metatarzu.

 

VP souvisejici problemy 2.jpeg

 

Jak to může vypadat v těle?

Jakmile se začnou vychylovat první metatarzy ze své fyziologické polohy, můžete číhat problém kdekoliv v těle, protože v těle má všechno své místo - to jediné správné. 

S vybočením palců nejsou na místě kotníky, kolena, kyčle a zaručeně máte nerovnováhu v pánvi. Nerovnováha v pánvi může ovlivnit polohu kteréhokoliv obratle. Obratle potřebují sedět na sobě, jako kostky, protože tvoří takový “tunel” pro míchu. Jenže to ještě není všechno, každé dva sousedící obratle musejí sedět na sobě, protože každý tvoří polovinu dírky, kterou z míchy procházejí míšní nervy.

VP souvisejici problemy.jpeg

Úplně nejbanálnější mechanický problém s možnými katastrofálními důsledky, vzniká tlakem na míšní nervy, když dva sousedící obratle nesedí na sobě a netvoří tu správnou dírku, která je třeba. 

Nejsem si jistá, zda si ještě někdo vzpomíná na telefony s drátem, nicméně všechny orgány komunikují skrze míšní nervy, podobně, jako jsme kdysi telefonovali “drátovým telefonem”. 

Když není “ta dírka” správně velká, může při komunikaci vznikat komunikační šum. Orgán třeba volá: “Už dost, už nepotřebujeme více” a Mozek slyší: “ chrrr potřebujeme více”

Mozek pak volá: Ještě více? To ještě nemáte dost?

A orgán slyší: “Chrrr více? a volá nééé, už néé, už máme dost!”

A mozek slyší: “Více chrrr více” a tak přidá. 

Člověka to může pěkně rozhodit.

Netvrdím, že vždycky je příčina každého problému takováto, nicméně pokud máte chronické problémy a vbočený palec, napadá mě komplikovaná filmová záchranná mise skupiny z roku 2484, jejímž úkolem bylo zachránit zničené zápisky velkého učence 20. století Adama Bernaua. Neúspěch mise naštěstí neznamenal zkázu Země, protože prognózu zkázy vygeneroval superpočítač zvaný CML, který jednoduše opravil děda, který se k němu dostal náhodou.

Poznatky současné lékařské vědy jsou neuvěřitelné, nicméně problémy, kterým se věnuji já, v mých očích řeší lékařská věda podobně jako expedice s filmovým názvem “Návštěvníci”. 

Veškeré problémy, které mohou souviset se vbočenými palci, doporučuji řešit jednoduše, předtím, než se vydáte na supertajnou misi pod vedením svého lékaře.

Pro koho bude kniha užitečná a jak?

Pro každého, kdo má “vbočené” problémy, pro každého, kdo pomáhá lidem řešit problémy těla (např. masér, tarapeut…), pro každého kdo pomáhá lidem procvičovat tělo (cvičitel, trenér…), pro každou ženu, které nadměrně zatížil tělo nový život (maminky po porodu) a pro každého, kdo nadměrně zatěžuje tělo a hledá cestu minimálního poškození (sportovci, vrcholoví sportovci…).

Každý bude znát jádro problému a komplexní řešení. Kdo pomáhá lidem řešit problémy a pečovat o tělo najde cestu, jak svou práci dělat efektivněji, lépe a důsledněji. Maminky najdou cestu regenerace, která prospěje celé rodině. Kdo tělo přetěžuje najde způsob, jak si dlouhodobě užívat nadlidské výkony a zdravý důchod.

Nejjednodušeji poznáte, zda pro Vás kniha může být užitečná, když mrknete na palec a pokud není úplně rovný, případně nesměřuje rovně dopředu, nebo je mezi palcem a ostatními prsty neobvyklá mezera, bude pro Vás kniha užitečná. Naučím Vás rozklíčovat jádro problému a problém vyřešit - a ještě něco - protože nechci, aby u té knížky někdo strávil mládí, vysvětluji všechno lidsky a jednoduše. 

 Pokud vypozorujete alespoň na jednom chodidle náznaky vbočeného palce a současně máte některé z následujících problémů, můžete částečně zajásat, protože máte velkou šanci, že kniha navede Vaše kroky směrem k řešení a úplnému vyřešení. V ideálním případě máte za sebou také lékařská vyšetření a nenapasovali jste se do žádné diagnózy, protože pak se můžete některým diagnózám jednou provždy vyhnout.

Kniha pro Vás bude užitečná, máte-li některé z problémů, které se díky komplexnímu řešení vbočených palců zmírní/vyřeší.

Vbočené palce jsou na dolních končetinách, proto se zaměřím nejdříve na dolní končetiny a pak problémy rozdělím podle toho, jak moc souvisejí se vbočenými palci. 

Kotníky - bolesti, úrazy

Lýtka - křeče (jinak nevysvětlitelné)

Kolena - bolesti, úrazy, problémy s chrupavkou, čéškou

Kyčle - problémy, bolesti, píchání

Specifickou skupinou problémů jsou křečové žíly a hemeroidy, menstruace, neplodnost, problémy s otěhotněním, v těhotenství, s impotencí, erekcí, protože jejich původ je obvykle smíšený a například u žilních problémů, potřebujete částečně posílit také cévní stěnu. 

V této skupině problémů můžete zmírnit obtíže také léky a doplňky stravy, se vbočenými palci souvisí ta část, na kterou jsou léky i doplňky stravy krátké. Některé problémy také potřebují řešení ve více fázích. Nejdříve komplexní řešení vbočeného palce a pak je třeba udělat pár specifických kroků navíc (u problémů v obalsti pánve). Pokud jste po lékařské stránce v pořádku, máte 99% šanci, že tímto postupem problémy vyřešíte. 

Naopak ischias (ústřel, houser) jde ruku v ruce se vbočeným palcem a vůbec nemá smysl jej řešit jakoukoliv chemií, ani doplňky stravy, pokud nemáte v plánu si jen v klidu dožít stáří.  

Snad kromě migrénových bolestí hlavy by se dalo říci, že čím je problém ke vbočenému palci blíže, tím více s ním souvisí. Jen trvalé vyřešení migrény se obvykle neobejde bez znalosti komplexní strategie řešení vbočených palců, i když na chodidle není skoro nic vidět. Za zmínku stojí také problémy se štítnou žlázou, bez kterých se vbočený palec obvykle neobejde.

Můžete mít jakékoliv nespecifické bolesti svalů/kloubů, kdekoliv v těle, na které se nevztahuje žádná diagnóza a nejsou psychosomatické. Také můžete mít problémy, které se projevují zvláštními bolestmi, jako cévní onemocnění, diagnóza se nepotrvrdí, protože stačí  “jen” stabilizovat metatarz a obnovit funkce struktur v dolní končetině.

Komplexní řešení vbočených palců Vám také může ulevit od bolesti způsobené atrózou (ne revmatoidní artritidou) a pomůže Vám ke kvalitnějšímu pohybu i s vyšším stupněm artrózy. 

Kniha pro Vás bude užitečná, i když nemáte o lidském těle ani páru, protože to je kniha pro čtenáře, ne pro mě, tak klidně risknu to, že se od srdce zasmějete mým asociacím, které si snadno zapamatujete. Hlavní je, že budete hned přesně vědět, co je příčina, co je důsledek a jak problémy řešit, aby výsledkem bylo vyřešení.

Nebudu nikomu tvrdit, že všechno, co doporučuji, je pro každého, to vůbec ne. Chci Vám pomoct s rozhodováním o možnostech řešení přesně podle Vašich potřeb a Vašich dalších problémů. Chci, ať máte přehled a rozhodujete se na základě relevantních informací, v kontextu svého těla a v kontextu Vašeho života.

Nemám tušení, které pomůcky pro Vás budou přínosné, nicméně Vám vysvětlím, kde je zakopaný pes a pak Vy budete vědět, které pomůcky jsou pro Vás přínosné a to je pro mě důležité.

Když se na Vás podívám já, vidím mistrovské dílo a ráda Vám dopřeju pohled skrze mé oči. Díky tomu uvidíte, že Vaše tělo, je dokonalé už teď. Když máte vbočený palec, nebo tělo svou dokonalost neprojevuje navenek, chybí jen konkrétní věci, které se potřebujete naučit. Ten zbytek je jen proces učení, nic víc. 

Maminkám po porodu prozradím tajemství, protože mají obrovskou výhodu i nevýhodu současně. Ženy, které využijí přirozené hormonální reakce svého těla při poporodní regeneraci, mohou mít lepší tělo, než měly, kdy dříve. Naopak ženám, které měly před těhotenstvím různé problémy a nerovnáhy, se ve většině případů každá nerovnováha úplně zbytečně zhorší, nemluvě o vzniku a zhoršení vbočených palců. Maminky, které pochopí tyto principy se nemusí děsit vbočených palců u sebe, ani svých ratolestí a zjistí, proč je dědičnost vbočených palců mýtus.

Jakmile pochopíte souvislosti, získáte maximum z každého cvičebního systému, ať už jste v roli cvičitele a vedete své klienty, nebo cvičíte pro sebe.

(Vrcholoví) sportovci najdou cestu, jak potřebují naddimenzovat své tělo, aby si mohli dlouhodobě  užívat nadlidské výkony a zdravý důchod. Nebudu nikomu kecat do tréninku, ten už je dokonalý, když se dostali tak daleko. Na vrcholu jsou úžasní všichni, jenže na špičce se už počítá každý sebemenší detail. Vysvětlím detaily, které většina trenérů přehlíží, protože jsou tak mrňavé, že by v nich nikdo nikdy nehledal rozdíl mezi vrcholem a špičkou.

Co říkají lidé… o mé práci, o mém psaní

(úryvky z referencí, které najdete celé na mém webu)

V posledním půlroce mi od neustálého sezení ve vlaku, v práci i doma začalo hodně bolet v kříži. A protože Zuzku Kejíkovou znám dlouhou dobu a vždycky na ní vidím zaujetí se kterým o těle, kostře i osobním rozvoji vypráví, nelenil jsem a napsal jí email na téma "vždyť na tom Tvém webu popisuješ, jak je to všechno snadné". Po několika telefonátech jsme si vyjasnili kdy mi záda bolet začínají, kdy to naopak ustupuje. Moc mě potěšilo, že stačí málo a pokroky se dostaví rychle. Na některé tipy sice ještě občas zapomínám, ale vede to ke znatelně příjemnější chůzi na mých plochých nohách. Někdy opravdu platí, že jednoduchá a dobře zformulovaná rada je nad zlato.

 Ladislav Mlynařík, vědecký pracovník

 

Autorka má dar vysvětlit i složité lékařské informace velmi přístupným způsobem a za použití technik sugestopedie si důležité pasáže čtenář zapamatuje a může nad nimi později dumat. Text osvěžuje vtipný a záživný styl autorky a mnoho velmi dobře zvolených názorných obrázků…

 Petr Maňas, programátor 

 Jak jsem počítala náklady

První zaslouženou odměnu ve výši 9% dostane Startovač, protože bez něj bychom se nepoznali :-)

Nejvíce se rozšoupnu, až mi na stole přistanou účty za všechno, co bude souviset s realizací knihy, naříklad úpravy dle technických specifikací pro tisk, tisk knihy, úpravy obálky, korekce, to vypadá kolem 50.000,-Kč.

Poslední náklady předtím, než budete držet v ruce své balíčky počítám řádově v tisících (drobné dárky, obálky, poštovné). Snad se mi na poště neprotočí panenky, protože to už bude jen 1-2 dny předtím, než najdete svou odměnu ve Vaší schránce.

Sečteno a podtrženo, 60.000,-Kč by mělo stačit. 

Protože jsem holka do nepohody a umím si utáhnout opasek, minimální osekanou částku jsem vypočetla na 49.232,-Kč. (To bude možná i bez kalhot :-)

 Proč přispět a co se stane, když se vybere méně/více…

Za příspěvek Vám budu vděčná, i když se nevybere cílová částka, protože si vážím toho, že se stanete součástí mého příběhu. Samozřejmě dostanete své peníze zpět a můžeme si společně povzdechnout, že společné vibrace našich příběhů nebyly dost silné.

A já? Vbočený palec je součástí mé každodenní reality, denně mám na očích nožky své dcery a dovedu si docela živě představit, jak by asi vypadaly za pár let, kdybych nevěděla to, co vím a neuměla to, co umím. Máte mé slovo, že to nevzdám, ani, když se nevybere dost, protože vím, jak moc je to důležité. Jen se moje pomoc pravděpodobně nedostane ke každému, kdo ji potřebuje.

 A když se vybere více?

Náklady nikdy nekončí, vždycky je co vylepšovat, co nového se učit, kam růst a jak pomáhat lidem lépe.

První na řadě bude investice do vyšší dohledatelnosti, abych mohla pomoci každému, kdo mou pomoc potřebuje a hledá ji a chce si nechat pomoct.

Dalším krokem bude grafická a textová úprava webu, aby se návštěvníci neděsili tím, jak web tvořím na koleně ve volném čase. Také by mi pomohla online platforma, která by byla pro klienty přehlednější a uživatelsky příjemnějí. Někdy se toho klienti se mnou naučí tolik, že z toho mají doma hlavu, jako kolo štěstí a pak doma nepracují nejlépe, jak mohou, protože si třeba nejsou jisti některými detaily. A tomu bych ráda předcházela.

 Další nezbytnosti na mě vybafnou cestou.

 A třeba se povede i velkolepý křest knihy, kde se potkáme osobně :-)

 A ještě mám něco, nad čím přemýšlím ve dne v noci, mám plnou hlavu nápadů, které přinesou snadnější a rychlejší výsledky s problémy, které se zatím nepotkávají s velkými úspěchy. Mohla začít učit techniky, které vyvíjím roky a mohla bych realizovat jeden nápad, který by změnil snad úplně všechno (ten si nechám, jako překvápko).

U knihy mám téměř všechno předchystáno, nicméně budu doplňovat Vaše jména a příběhy a budu knihy podepisovat a někdy se vytelí úplně všechno. Proto mám záložní plán pro případ velké tiskové (nebo jiné) katastrofy, v termínu dostanete jiný dárek, něco jako omluvné bonusové překvapení pod stromeček.

Jakékoliv dotazy směřujte na zuzana.kejikova@email.cz

Těším se a udělám všechno proto, aby všechno klaplo v termínu.

Vybráno53 562 Kč(109 %)

109 %
49 232 Kčpožadováno
169startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuZuzana Kejíková

Odměny

100 KčPro radost

Chcete se podílet na projektu a neláká Vás žádná odměna? Můžete přispět jen tak :-)

Očekávané doručení odměny: prosinec 2017

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

150 KčE- book

Získáváte odměnu rovnou do Vaší e-mailové schránky. Kniha v elektronické podobě ve formátu pdf bude zabalena v příloze děkovného e-mailu.

Očekávané doručení odměny: prosinec 2017

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

350 KčTištěná kniha

Budete držet v ruce tištěnou knihu, díky které už nikdy nebudete muset tápat, chybovat a zbytečně ztrácet čas a vyřešíte Vaše vbočené palce jednou provždy. Můžete se pohodlně zavrtat někam, kde budete ignorovat vnější svět a rychle vstřebávat zkušenosti, které jsem roky shromažďovala, popisovala a ilustrovala.

Očekávané doručení odměny: prosinec 2017

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

400 KčTištěná kniha + e-book

Můžete si užívat kouzlo tištěné knihy a soušasně všechny přínosy knihy v elektronické podobě. Nebudete muset tápat, chybovat a zbytečně ztrácet čas a vyřešíte Vaše vbočené palce jednou provždy. Můžete rychle vstřebávat zkušenosti, které jsem roky shromažďovala, popisovala a ilustrovala z tištěné i z elektronické verze.

Očekávané doručení odměny: prosinec 2017

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

500 KčPodepsaná kniha

Každou knihu vezmu do ruky, otevřu a podepíšu, vlastnoručně zabalím do obálky a odnesu na poštu. Když si balíček rozbalíte osobně, budou Vaše ruce jediné ruce, které se knihy dotknou bezprostředně po autorce :-)

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

550 KčPodepsaná kniha + e-book

Knihu vezmu do ruky, otevřu a podepíšu, vlastnoručně zabalím do obálky a odnesu na poštu. Předtím, než kouknete na podpis v tištěné verzi, si můžete užít knihu v elektronické podobě, kterou zabalím do přílohy děkovného mailu.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 000 KčKniha s podpisem a Vaším jménem

Chcete se podílet více? Jasně, že knížku vezmu do ruky, otevřu a podepíšu... a bude i e-book. Jenže já pro Vás chci více! Získáváte mou osobní pozornost - vlastnoručně Vám vykouzlím věnování přímo pro Vás!

Očekávané doručení odměny: prosinec 2017

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 500 Kč5 knih

Chcete knihu prodávat ve svém salonu, ukázat svým klientům, že sledujete nové trendy? Zapojit se do projektu s výsledky, nad kterými se lidem tají dech? A ještě vydělat nějakou kačku prodejem knihy? Samozřejmě budete uvedeni na mém webu, jako oficiální partneři prodeje knihy.

Očekávané doručení odměny: prosinec 2017

Počet dostupných odměn: 3/3

Odměna nedostupná

4 999 Kč10 knih + cca 2h přednáška o halluxech u Vás

Knihy můžete získat poštou ihned, nebo... Přijedu, dovezu knihy, udělám přednášku pro Vaši komunitu a po přednášce zájemcům knihy ráda podepíšu. Tato odměna je velmi flexibilní, její doručení by mělo proběhnout nejpozději do dubna 2018, ať je léto 2018 bohatší minimálně o pár srovnaných palců. Samozřejmě budete uvedeni na mém webu, jako oficiální partneři prodeje knihy.

Očekávané doručení odměny: leden 2018

Počet dostupných odměn: 3/3

Odměna nedostupná

5 000 KčKniha s podpisem, Vaším jménem a Vaším příběhem

Chcete mít v knihovně památku na naše společné dobrodružství? Máte ode mě jednu stránku prostoru, pro to, co chcete, aby se nezmazatelně vepsalo do našeho společného příběhu a bylo přikováno k Vašemu jménu a fotografii. Určitě projde i malá reklama :-) P.S.: Protože chci, aby Vaše prezentace byla úžasná a naše společná cesta co nejzábavnější, obsah odsouhlasíme společně s korekcí.

Počet dostupných odměn: 4/5

Odměna nedostupná