kampan_garageband.jpg

Jak na zvuk s Applem Knihy

Potřebujete se naučit pracovat se zvukem? Děláte podcasty, videa nebo si chcete třeba složit první skladbu? Naučíme vás pracovat s GarageBandem.

Jak na zvuk s Applem

Vybráno102 727 Kč(205 %)

205 %
50 000 Kčpožadováno
250startérů
Podpořit projektZobrazit odměny

Zajímá vás práce se zvukem a nebo potřebujete pracovat se zvukem, ale neorientujete se v této oblasti? Potřebujete kvalitně nahrát rozhovor? Připravit profesionálně znějící podcast? Zpracovat si podkresovou hudbu, ruchy nebo zvukové efekty pro svá videa? A nebo si chcete zkusit složit nějakou skladbu na počítači? Chybí vám hudební vzdělání, znalosti nebo zkušenosti? Pak přesně pro vás připravujeme elektronickou knihu Jak na zvuk s Applem.

 

Proč bychom chtěli vybrat 100k Kč?

Cílovou částku 50k jsme díky vám dosáhli a na elektronické knize usilovně pracujeme. Pokud nám pomůžete dosáhnout 100k, tak projekt bude 2x lepší. Každý, kdo nás podpoří získá kromě elektronické knihy i její profesionálně zpracovanou audio verzi. Proč je audio důležité? Protože se dobře poslouchá kdekoli, kdykoli a při jakékoli činnosti. Navíc audio verze knihu zpřístupní zájemcům s celou škálou zrakových postižení, pro které je audio skvělým oborem. Pomozte nám dosáhnout 100K ?

 

Jak to všechno začalo?

Mám za sebou dva velmi úspěšné projekty, které vznikly i díky podpoře zde na Startovači. Vše začalo s projektem Jak na Apple Fotky, ve kterém jsme si ukázali, o kolik může být jednodušší práce s fotografiemi díky Applu. Následoval projekt Jak na iMovie, ve kterém jsem naučil tisíce fandů jednoduše, zábavně a rychle stříhat videa. A právě videotvorba mě přivedla ke třetímu tématu – zvuku.

Zvuk byl vždy mou slabinou. Možná si vzpomenete na spartánské začátky u podcastu Digit.cz, který měl zvuk pověstně špatný. Od té doby jsme se hodně posunuli a zvuk v mém YouTube kanálu Alisczech zní mnohem lépe, ale pořád je kam se zlepšovat. A protože vím, jak těžké je dobře zaznamenat zvuk, zpracovat, vylepšit jej, sehnat vhodnou pokresovou hudbu a udělat finální mix, rozhodl jsem se vystoupit z komfortní zóny a pustit se do projektu Jak na zvuk s Applem.

obsah

Vytvořili jsme tandem

V oblasti zvuku jsem beznadějným amatérem. Proto jsem k projektu přizval profesionála nejpovolanějšího. Pavel Černoch je špičkový mistr zvuku, který pracoval pro česká i světová rádia. Pavel je navíc i skvělým učitelem a tak jsme vytvořili tandem. Pavel dodává všechno špičkové know-how a mým úkolem je, aby vznikla kniha, která bude čtivá, srozumitelná pro úplné laiky a ve které nebude chybět nic, co amatér potřebuje vědět, aby se neztratil.

Jsem vlastně pokusným králíkem, na kterém testujeme vše co napíšeme a věřte mi, že když to zvládnu já, tak to zvládne každý!

 

Pro koho je projekt určen

Knihu Jak na zvuk s Applem nepíšeme ani pro profesionální hudebníky, ani pro profesionální zvukaře. Píšeme ji pro nás všechny ostatní, kterým chybí hudební vzdělání, často hudební sluch a přesto potřebujeme se zvukem pracovat. Protože potřebujeme nahrát rozhovor, vydat podcast, připravit si podkresovou hudbu, ruchy nebo efekty pro své video apod.

Kniha popisuje práci v aplikaci GarageBand, která je zdarma a v češtině k dispozici všem Apple uživatelům. Jde o neuvěřitelně srozumitelnou aplikaci, která je vhodná zejména pro amatéry, kteří potřebují dosáhnout velmi dobrých výsledků s minimálním úsilím.

Vysvětlíme si, kdy je dobrý GarageBand na iPhonu, iPadu a kdy na Macu. Naučíme vás vše, co budete pro práci se zvukem potřebovat.

 

Co v knize najdete

V první části knihy si ukážeme nejjednodušší cestu jak začít se zvukem na Apple zařízeních. Vysvětlíme si, v čem všem nám mohou pomoci automatické nástroje a ukážeme si, že šanci má opravdu každý.

Následně si představíme zvukové vybavení a příslušenství. Vysvětlíme si rozdíly mezi mikrofony a probereme do čeho má a do čeho nemá smysl investovat.

Následně se pustíme do samotné práce v GarageBandu. Popíšeme jak zaznamenávat zvuk a jak léčit jeho neduhy a chyby. Naučíme se připravit podkresy a skládat jednoduché skladby, jak na ruchy a různé efekty.

Na závěr si vysvětlíme, jak správně exportovat zvuk a přidáme užitečné informace navíc.

 

Ucelené edice 

Jak na zvuk s Applem bude již třetí knihou v edici Jak na. První vyšla kniha Jak na Apple Fotky, kterou si přečetlo již přes 2 000 čtenářů a právě se chytá vydání její anglické verze. Druhá kniha byla Jak na iMovie, která popisuje střih videa pro běžné amatréské tvůrce. A v plánu je i čtvrtá kniha zaměřená na Final Cut Pro, která bude stavět právě na základech z knihy o iMovie a na práci se zvukem.

GarageBand

Časový harmonogram

Jsme si jistí, že kniha Jak na zvuk s Applem české Apple komunitě chybí, a proto jsme na ní již začali pracovat. Ale budete to právě vy, kteří rozhodnete o tom, zda ji dokončíme a v jaké podobě.

Pokud vybereme cílovou částku 50 000 Kč, vznikne elektronická kniha a bude vydána 30. dubna 2021.

Pokud bychom vybrali 100 000 Kč, můžete se těšit i na audio verzi knihy, kterou bychom připravili do měsíce od vydání elektronické knihy. Audio kniha by byla k dispozici všem, kdo podpoří projekt zde na Startovači.

A v případě, že bychom vybrali 150 000 Kč, přidáme všem podporovatelům i video kurz, ve kterém uvidíte všechny postupy ve video podobě. Video kurz bychom pro vás připravili v průběhu prázdnin 2021.

 

Spolu to zvládneme

Žijeme v době, která je pro nás mnohé náročná. Pojďme ji společně využít k tomu, abychom se někam posunuli. Naučili se něco, o čem jsme si mysleli, že to nedáme. Pojďme spolu zvládnout práci se zvukem.

Předem díky všem za podporu.

Honza

 

 

Honza Březina

Prakticky celý život se věnuji visuální tvorbě. Začal jsem s digitální fotografií, následovala video tvorba, YouTube videa a video podcasty. Skoro 15 let vyjadřuji své emoce a předávám své zkušenosti prostřednitvím obrazu. Celou dobu se potýkám se zvukem, pro který nemám ani vlohy, ani vzdělání. Rozhodl jsem se to změnit a ke skvělému obrazu přidat s pomocí Pavla i skvělý zvuk.

Co se týče mých zkušeností, vydal jsem přes 1000 videocastů, zpracoval pro klienty stovky video projektů a napsal tisíce článků a 3 knihy věnované právě multimediální tvorbě. Přes 15 let se věnuji práci pro českou Apple komuniku a stál jsem u zrodu projektů jako byla a jsou MujMac.cz, Macforum.cz, Digit.cz, Alisczech.cz, iPure.cz či ilumio.cz.

 

Pavel Černoch

Vyrůstal jsem v rodině, která mě od batolecích let vedla k hudbě a vnímání zvuku. Jelikož otec je profesí varhaník a varhanář, dostalo se mi nejen klasického hudebního vzdělání, ale i hlubší vhled do analýzy zvuku.
Byť jsem se nakonec naučil hrát na pár hudebních nástrojů a navštěvoval řadu soukromých učitelů hudby a zpěvu, rozhodl jsem se jít dále studovat kompozici a operní zpěv na konzervatoř, převážila nabídka pracovat v profesionálním zvukovém studiu v Praze.  
Od roku 2007 pracuji na volné noze jako sound designer. V minulých letech jsem vedl zvukovou produkci v rádiu Kiss Publikum a regionálních odpojích pro rádia Beat, Impuls a Country Rádio ve Zlínském kraji. Můj hlas můžete znát jak z rádíí Kiss Publikum, Rádia Kroměříž či Rádia R66, kde jsem vytvářel a namlouval zvukové obaly a jingles.
Ve své zvukové praxi jsem v rádiích spolupracoval s celou řadou herců a muzikantů v rámci celé České republiky. Jako je namátkou: Marin Dejdar, Josef Náhlovský, Bolek Polívka, Richard Krajčo, Dalibor Janda, kluci z Horkýže Slíže, nebo hlasový imitátor Petr Martinák.
V současné době je téměř jisté, že když naladíte jakékoliv rádio, před pandemií navštívili velké komerční nebo malé artové kino, narazíte na mou tvorbu či barytonový promo hlas. V minulosti jsem dodával nebo stále dodávám zvuk pro: BBC /rádio/, Český rozhlas, Cinema City, Škoda Auto, Mercedes, Fiat, Letní filmovou školu, Festival České Hrady Cz, Trnkobraní … statisticky jsem vyprodukoval více jak 20 tis reklamních spotů, rozhovorů a pořadů do rádií, jingles a promo spotů do kin, TV a divadel.
A v neposlední řadě jsem autorem seriálu Zvuková bonboniéra v magazínu iPure, a tvůrcem jeho zvukové podoby, kterou namlouvá Dana Verzichová z budějovického divadla.

Pavel Černoch

Vybráno102 727 Kč(205 %)

205 %
50 000 Kčpožadováno
250startérů
Podpořit projekt

Odměny

99 KčKafe u Starbucks

Proč 99 Kč? Není žádným tajemstvím, že jsem milovníkem kávy od Starbucks. A tak číslovka 99 pro mě znamená jedno latte, kterým si mohu zpříjemnit den strávený za klávesnicí přípravou knihy. I drobnosti mohou udělat den hezčí. Na vás za tento příspěvek čeká poděkování v knize a dobrý pocit, že jste podpořili projekt, který je potřeba.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

199 KčCelý svět ve tvém mobilu - video

Když člověk pracuje na videu, občas potřebuje pěkné, neokoukané pozadí pod titulek, na úvod, závěr nebo třeba do přechodu. Vybral jsem 100 fotografií, které vám nabízím v plném 4K rozlišení jako pozadí pro vaše videa. Najdete zde vše, od slavných míst až po abstraktní materiály.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

199 KčZákladní zvuková banka

Pavel sáhl do svého bohatého audio archivu a vybral pro vás 100 vlastních ruchů, předělů a zvukových efektů, kterými můžete oživit svou audio a video tvorbu.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

245 KčJak na zvuk s Applem pro rychlíky

Prvních sto z vás, kteří se rozhodnete zakoupit elektronickou knihu Jak na zvuk s Applem si můžete užít 50% slevu a získat knihu za polovic.

Očekávané doručení odměny: květen 2021

Počet dostupných odměn: 0/100

Odměna nedostupná

245 KčJak na zvuk s Applem pro rychlíky II

Prvních sto z vás přispělo tak rychle, že jsme se rozhodli přidat dalších 100 knih Jak na zvuk s Applem s 50% slevou.

Očekávané doručení odměny: květen 2021

Počet dostupných odměn: 16/100

Odměna nedostupná

343 KčJak na zvuk s Applem

Elektronická kniha s 30% slevu pro všechny, kdo nestihli akci pro rychlíky nebo ty, kteří nás chtějí podpořit o trochu víc.

Očekávané doručení odměny: květen 2021

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

690 KčLimitovaná edice knihy

Chcete limitovanou, číslovanou a signovanou verzi elektronické knihy, která bude mít jednou bezesporu historickou a možná i sběratelskou hodnotu? Pozor, k dispozici je jen 42 kusů!

Očekávané doručení odměny: květen 2021

Počet dostupných odměn: 27/42

Odměna nedostupná

840 Kč3 knihy za cenu 2

Chcete získat všechny tři elektronické knihy ze série Jak na? Nabízíme vám Jak na Apple Fotky, Jak na iMovie a Jak na zvuk s Applem za zvýhodněnou cenu!

Očekávané doručení odměny: květen 2021

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

990 KčJak na zvuk s Applem + dárek

Chcete k elektronické knize získat i unikátní fyzický dárek? Za 990Kč můžete k eknize dostat signovanou velkoformátovou fotografii Honzy Březiny s vlastnoručním podpisem vytištěnou na archivní papír.

Očekávané doručení odměny: květen 2021

Počet dostupných odměn: 0/10

Odměna nedostupná

1 990 KčZ očí do očí

K elektronické knize vám přidáme 90 minutovou on-line konzultaci, při které s vámi můžeme probrat vaše individuální potřeby, zodpovědět dotazy a vyřešit problémy.

Počet dostupných odměn: 9/10

Odměna nedostupná

1 990 KčJak na zvuk s Applem + VIP dárek

Chcete k elektronické knize získat i unikátní fyzický dárek? Za 1990Kč můžete k eknize dostat signovanou velkoformátovou fotografii Honzy Březiny dle vlastního výběru s vlastnoručním podpisem vytištěnou na archivní papír.

Počet dostupných odměn: 9/10

Odměna nedostupná

2 990 KčSteve Jobs

Záleží vám na české Apple komunitě? Můžete si dovolit štědrou podporu a líbí se vám tento projekt? Za vaší štědrost vám nabízíme osobní poděkování v knize, signovanou elektronickou knihu a k tomu 90 minutovou on-line konzultaci.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

5 000 KčFirma co se stará

Jste firma, která podniká v našem oboru nebo má produkty pro Apple komunitu, a chcete, aby se o nich vědělo? Podpořte moji kampaň a já o vašich službách či produktech napíšu článek na svůj web a v mé knize budete uvedeni jako partneři projektu s popisem činnosti a odkazem na web.

Počet dostupných odměn: 5/5

Odměna nedostupná

10 000 KčFirma, co má srdce

Jste firma, které záleží na tom, aby vznikaly krásné, užitečné a ryze české projekty? Máte produkt, který chcete, abych představil ve video recenzi? Mám pro vás férovou nabídku. Přihoďte desítku a já s vámi udělám video rozhovor nebo video recenzi a dostanete unlimited licenci knihy pro své zaměstnance a podepsanou verzi s věnováním pro pana ředitele.

Počet dostupných odměn: 4/5

Odměna nedostupná