startovac-uvodni-foto3.jpg

Jablkoň po čtyřicítce Knihy

Jablkoň letos slaví čtyřicáté výročí od svého založení. Oslavte toto jubileum s námi a pomozte s dokončením knihy Jablkoň po čtyřicítce. Děkujeme.

Jablkoň po čtyřicítce

Tož je nám čtyřicet

On by to byl pěkný věk, pokud ovšem k němu člověk nepřičte všechny ty roky předjablkoňské. Nejvíc to postihuje mě, protože jsem jediný v Jablkoni od začátku. Martin Carvan, Johnny Jůdl i Petr Chlouba přišli až později, a tak se jim toho zdaleka tolik nenasčítalo. Ale nejlépe je na tom Maruška Puttnerová, která v kapele zpívá teprve pět let. Díky ní jsme hodně omládli (tedy i já). Klidně teď můžeme říkat: sladkých čtyřicet.

Za ta léta toho Jablkoň hodně zažila, Česko křížem krážem procestovala i půl světa poznala. Tu a tam se porouchala, ale vždycky se zase nějak opravila a jela dál. A jede pořád, jen na zastávce s číslem čtyřicet si připomínáme, že je nám s ní fajn. Jubileum oslavíme koncertem v divadle Archa

jablkon foto maskace.png

Do Archy 20. dubna s námi přijdou zahrát Lenka Dusilová, Květy, Jarda Trabandita Svoboda, Jiří Stivín, Petr Váša, Michal Nejtek, bývalí jablkoňové Ivan Podobský a Ďusi Burmeč, a máme připravená i nějaká ta překvapení. V rámci koncertu bychom také rádi pokřtili knihu. A o tu nám právě jde, ponese název "Jablkoň po čtyřicítce".

Protože jste se často ptali, jestli nevydáme nějaký zpěvník, rozhodli jsme se před dvěma lety, že se do něj pustíme. Nicméně nejdříve to měl být jen takový malý jablkoňský zpěvníček: noty, akordy a texty.  Pak se však řeklo, že by tam asi mohlo být i pár fotek a vlastně nesmí chybět ani stručné, ale opravdu stručné povídání. Malý zpěvníček tak dál hezky rostl a rostl, až se nám časem nakupil materiál na opravdovou dospělou knihu. Např. velké povídání, jak to vlastně od začátku až do teď bylo; Ivan Podobský, zakládající člen Jablkoně, svého času herec divadla Semafor, nyní malíř tvořící v Českém ráji, nabídl k dispozici svůj obsáhlý a velmi osobní deníček (nejen o nekonečném jablkoňském cestování, ale i o tom, jaká to byla a nebyla sranda žít společný život jedné, tehdy ještě výhradně mužské, kapely) a spoustu dalších zajímavostí.

ukázka ze zápisníku Ivana Podobského.jpg

Co se fotek týče, sešlo se jich kolem tisíce. S těžkým srdcem jsme je museli probírat, jinak by se ze zpěvníčku stala nevydáníhodná tlustá bichle. Zbylo jich tedy něco přes sedmdesát. Písničky samozřejmě zůstaly, připravených je cca padesát a na pár dalších ještě pracujeme. Snažili jsme se je zapsat tak, aby k jejich hraní nebylo zapotřebí žádné speciální techniky či hluboké znalosti hudební teorie. Zkrátka jsme vybrali takové písně, které může hrát a zpívat téměř kdokoliv, kdekoliv a kdykoliv. Připravili jsme pro vás malé instruktážní CD se zajímavými hosty. Stále však nejsme rozhodnutí, jak bude vypadat úvodní stránka, i v tom nám můžete pomoct vy.

I když rozbijeme všechna prasátka, která doma chováme, na vydání to bohužel zdaleka nestačí. Jak už jsme předeslali, tvorba "zpěvníčku" se započala před dvěma lety. Během těch dvou dlouhých let se nám také podařilo vydat další desku. A na knihu už nezbývá.

Proto se obracíme na vás, přátelé a fanoušci Jablkoně, ale samozřejmě i na vás ostatní s prosbou: pomozte na svět knize "Jablkoň po čtyřicítce".

Připravili jsme celou řadu odměn, které postupně odkryjeme. Snad vás tedy některé zaujmou a nám se skutečně knihu podaří pokřtít. 

Ve všech případech děkujeme za podporu i za sdílení a šíření, a zároveň slibujeme, že nějakou tu dekádičku tady ještě budeme.

Michal Němec, Jablkoň

 

Snímek obrazovky 2016-10-21 v 15.21.44.png

Mich.jpg

 

těsto.jpg

Vybráno79 400 Kč(113 %)

113 %
70 000 Kčpožadováno
65startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuJablkoň

Odměny

0 KčPíseň věnovaná

Rádi vám i vašim blízkým udělíme píseň. Stačí se ozvat na kterémkoliv z našich koncertů. Výši příspěvku necháváme tentokrát na Vás a předem děkujeme. :)

Očekávané doručení odměny: prosinec 2017

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

300 KčCD Vykolejená

Rádi Vám zašleme podepsané CD Vykolejená všemi našimi členy. Nebo si je budete moct vyzvednout na některém z našich koncertů.

Očekávané doručení odměny: červen 2017

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

350 KčCD Dýchánek

Připravili jsme pro vás limitovanou edici instruktážního CD, aneb Jak pojmout jablkoňské písně zjednodušeně dýchánkovou formou. Účastno je hned několik zajímavých hostů.

Očekávané doručení odměny: červen 2017

Počet dostupných odměn: 44/50

Odměna nedostupná

500 KčKniha věnovaná

Knihu Vám pošleme podepsanou celou kapelou a s věnováním. Případně bude ještě horká připravena v divadle Archa 20. 4. 2017.

Očekávané doručení odměny: červen 2017

Počet dostupných odměn: 23/50

Odměna nedostupná

550 KčVinyl Vykolejená

Jablkoň po čtyřiceti letech a 18 CD opět na vinylu. Připravili jsme limitovanou edici alba Vykolejená, a to se všemi podpisy členů kapely a osobním věnováním pro každého z vás.

Očekávané doručení odměny: červen 2017

Počet dostupných odměn: 35/40

Odměna nedostupná

750 KčSměle na Nesmělou + vstupenka na slavnost

Staňte se součástí desetičlenného sborku v písni Velmi Nesmělá v rámci slavnostního koncertu v divadle Archa 20. 4. 2017. Od 30. výročí neměl Jablkoň na jevišti sbor, tak pojďte do toho s námi a naplno. :)

Očekávané doručení odměny: duben 2017

Počet dostupných odměn: 8/10

Odměna nedostupná

1 000 KčKniha donátorská

Knihu Vám pošleme s podpisy členů, s osobním věnováním a s čestným umístěním na speciální stránce pro Vás, dárce. Malé upozornění: odměna je časově omezena z důvodu tisku. To abychom vaše jméno do knihy zanesli včas.

Očekávané doručení odměny: březen 2017

Počet dostupných odměn: 6/12

Odměna nedostupná

1 400 KčJablkoňská lekce

Členové Jablkoně vám rádi dají speciální lekci na nástroj či hlas. Lekce potrvá 90 minut. Marie – zpěv (Praha), Johny – baskytara, el. kytara (Praha/Slaný), Martin – kytara (Slaný), Petr – bicí (Praha). Pozn. Každý z členů nabízí lekce dvě, tedy 4x2. Do poznámky prosím uveďte, o jaký nástroj byste měli zájem. O doručení lekce se individuálně domluvíme. :)

Očekávané doručení odměny: září 2017

Počet dostupných odměn: 6/8

Odměna nedostupná

10 000 KčKoncert Půljablkoně

Ještě jsme u vás nehráli? Zahrajeme, kde si budete přát, výjma politických akcí. Cena v sobě zahrnuje náklady za dopravu.

Očekávané doručení odměny: prosinec 2017

Počet dostupných odměn: 2/3

Odměna nedostupná

20 000 KčKoncert Jablkoně

Rádi si u vás zahrajeme, stačí nás jen ozvučit. Cena v sobě zahrnuje náklady na dopravu.

Očekávané doručení odměny: prosinec 2017

Počet dostupných odměn: 3/3

Odměna nedostupná