Ivo Cicvárek - album Padá - crowfunding kampaň

Novinky - Ivo Cicvárek - album Padá

14 nových písniček. Doprovodná kapela Velký svět: klavír, kytara, samply, cello, bicí, basa. Skvělí hosté navrch. Originální texty. Muzika s duší!

Hudba

Malby Martiny Trchové

Posledních pár dní sbírky - a několik jedinečných odměn stále zbývá. Malby Martiny Trchové Obrázek

Za prvé: obrovské díky Startérům. Spadla ze mě velká nervozita, když jsme překonali hranici 100%. Peníze, které se vyberou navíc, samozřejmě dáme do desky. Bude-li jich výrazně víc, pak např. do tvorby videoklipu. Odměn zůstává ještě spousta a hlavně: Martina Trchová, která maluje náš booklet, se rozhodla věnovat originály některých svých maleb do sbírky. Jsou to plátna 40x40 cm, kombinovaná technika. K mání je tak např. titulka celé desky. Martina je renomovaná výtvarnice, písničkářka mající na kontě Anděla - a jeden z našich vzácných hostů na nahrávce. Máte tak jedinečnou možnost odnést si kromě hudby i plátno, které bude navždy připomínat dobu, kdy vznikla deska Padá. Váš Ivo

Větrem mě vláčej

https://soundcloud.com/ivo-cicv-rek/vetrem-me-vlacej Větrem mě vláčej Obrázek

Duet s Martinou Trchovou.

Představuje tu tichou stranu alba. Akustickou, zamilovanou, jemnou. Hlavně se pak nevyděste, když na albu najdete i folk-rockově-elektronické kousky - které ovšem teprve mícháme a hledáme jejich správné vyvážení.

Jak nám to Padá

12 dní za námi, 63% vybráno. A jak nám to Padá při dokončování alba? Jak nám to Padá Obrázek

Na začátku tohoto týdne se strhla malá smršť ve vybírání odměn, která nás během 48 hodin postrčila výrazně kupředu, co se zdárného výsledku sbírky týče. Magická hranice 50% byla překročena, teď se pomalu blížíme ke 2/3. 

Martina Trchová se v průběhu listopadu rozhodla, že úplně každá stránka bookletu by měla být originál - a to i tehdy, pokud se bude jednat jen o "pouhý" podklad pro text písničky. Zároveň budou v bookletu strany, které nebudeme "kazit" písmem - jen čisté obrazy. Martina nakoupila další plátna 40x40 cm, barvy, spreje a experimentuje s kombinací malby, nástřiků a kresby tuší. Strašně se mi to líbí, vzniká tak svébytný umělecký cyklus, který se k Vám dostane ve zmenšenině bookletu. 

Ve studiu u Kuby Šimáněho jsem dozpíval všechny sólové party, Pavel Čadek dvojhlasy. Ve finále jsme si přizvali ještě do tří písniček Markétu Tulisovou na ženské druhé hlasy. Inspirovalo mě to natolik, že do závěrečné písně Veronika jsem přihrál navrstvený vícehlas do pozadí, mírně počítačově upravený, aby zněl... zvláštně.

Souběžně s tím vybíráme takzvané "vítězné" verze. Jde o to, že při zpívání většinou nahraju 3-6 verzí písničky - a teprve s čistou hlavou o pár dní později vybíráme, co se povedlo nazpívat nejlépe.

V příštím týdnu už bychom rádi vyslali do světa první smíchaný "singl" - duet s Martinou Trchovou. Je to jedna z nejtišších a zároveň nejakustičtějších písniček na desce, kterou jsme schválně nechali ve velmi prosté podobě. Tak se těšte.

Ivo

P.S. Než jsem stačil publikovat tuhle novinku, jsme přes 2/3. Díky moc.