iPrázdniny s učiteli 2 - crowfunding kampaň

iPrázdniny s učiteli 2

V rámci 10týdenní prázdninové akce pro učitele získá ten nejinspirativnější možnost věnovat iPad vybranému žákovi z jeho školy. Chybí už jen ten iPad.

Technika
iPrázdniny s učiteli 2

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

O čem jsou iPrázdniny s učiteli

iPrázdniny s učiteli je akcí Virtuálního Digicentra Elixíru do škol, která má za cíl ukázat žákům, rodičům a široké veřejnosti učitele v trochu jiném světle, než jak je znají ze školy. iPrázdniny jsou o radosti a inspiraci, a také o tom, dokázat, že učitelé umí technologie používat.

Akce trvá 10 týdnů (letos od 22. 6. do 30. 8.), obsahuje 10 aktivit a nabízí 10 výstupů. Svým rozsahem tak kopíruje 10 měsíců školního roku. Každou z aktivit, kterou si učitelé během akce vyzkouší, mohou následně realizovat se svými žáky během následujícího školního roku.

Proč celá tato kampaň

Při 1. ročníku iPrázdnin s učiteli (na konci léta 2019) jsme ocenili nejaktivnější učitelku a věnovali jí iPad pro jednoho vybraného žáka z jejich školy. Tehdy jsem tento iPad věnoval do akce já společně s mým kolegou Bořivojem Brdičkou.

Pro 2. ročník touto kampaní vyzýváme další učitele a všechny ostatní, kteří znají mě a Bořivoje Brdičku, znají Spomocníka a tak ví, co děláme a proč to děláme, a samozřejmě také ostatní, kterým to celé bude dávat smysl, aby přispěli společně s námi a udělali opět radost jednomu žákovi či žákyni, který bude následně moci tento iPad využít ve svém vzdělávání.

Proč právě iPad

iPad je pro mne, od počátku jeho vzniku, především symbolem využití technologií ve vzdělávání. Vnímám jej jako univerzální nástroj, který lze využít jak ke konzumaci, tak k tvorbě obsahu, a který může inspirovat ke kreativitě a tvoření něčeho nového, úžasného. Právě iPad mě přivedl na myšlenku pojmenovat celou akci iPrázdninami s učiteli, aby se i v názvu zrcadlila symbolika, kterou toto zařízení pro mě má.

iPrázdniny s učiteli nejsou soutěží, nejde tu o princip učitelé, něco vytvořte a my vás odměníme. Proto učitelé iPad nezískávají. Získají totiž něco lepšího - možnost věnovat jej vybranému žákovi ze své školy. iPrázdniny se tak snaží dělat radost i dětem, inspirovat je a posouvat dál.

Jaký iPad chceme věnovat a proč právě uvedený typ

iPad 7. generace (případně 8. generace, bude-li do října 2020 vydán), 32 GB, na barvě nezáleží v ceně 9990 Kč. Tento typ iPadu má ideální velikost displeje pro naše účely (10,2 palců), podporuje Apple Pencil a externí klávesnici a je tak zcela komplexním a dostatečným zařízením určeným ke vzdělávání. 

Jak, kdy a komu hodláme iPad předat a co se s ním následně stane

iPad pro žáka osobně předáme vybrané, nejinspirativnější učitelce či učiteli z iPrázdnin s učiteli 2 na podzimní konferenci Učitel IN 2020 na ZČU v Plzni, 10. 10. 2020. O tom, kdo bude v letošních iPrázdninách nejinspirativnější, rozhodnou zástupci všech partnerů akce (Elixíru do škol, ZČU v Plzni a Spomocníka) po skončení akce, nejpozději v průběhu září 2020.  

S učitelem, který získá iPad pro svého žáka či žákyni, budeme po předání následně domlouvat proces spravedlivého výběru tohoto žáka u nich na škole.

Se žákem poté připravíme rozhovor na Spomocníkovi, ve kterém se zeptáme, jak svůj iPad používá a co mu/jí jeho získání přineslo nového. 

Co získáte za svůj příspěvek

Pozveme vás na konferenci Učitel IN, konanou 10. 10. 2020 na ZČU v Plzni, kde proběhne slavnostní předání iPadu. Zde vám za vaši podporu poděkujeme formou drobných upomínkových předmětů od partnerů Virtuálního Digicentra.

Pro 5 z vás, kteří přispějí nejvíce, minimálně však částkou 1000 Kč, máme navíc připravenu pěknou powerbanku v původní hodnotě 720 Kč. 

Co když částku na iPad nevybereme

Bude mě to mrzet, ale iPrázdniny kvůli tomu nezruším. Baví mě dělat pro učitele tuhle akci, dělám ji zadarmo, úplně sám a dělám ji rád.

Jak říká Steve Jobs: "Jediným způsobem, jak dělat skvělé věci, je dělat to, co milujete."

Odkazy k akci iPrázdniny s učiteli

iPrázdnin s učiteli 2 (2. ročník akce)

Další akce Virtuálního Digicentra

O předchozí akci a jejím zakončení

Záznam z loňského předávání iPadu a dalších ocenění účastníkům iPrázdnin s učiteli

Co si o tomto projektu myslíte?