Inspirace pro Tebe - crowfunding kampaň

Inspirace pro Tebe

Chráněná dílna Inspirace v Praze 1 jako jediná v ČR zaměstnává handicapované dívky. Váš příspěvek pomůže trvale zaměstnat další.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Náš cíl

Inspirace pro Tebe - je jediná chráněná dílna v ČR zaměřená na zaměstnávání handicapovaných dívek a žen. Váš příspěvek, prosíme o 30 000,-Kč, nám pomůže  zaměstnat jednu handicapovanou ženu, které by jinak hrozilo, že bude nečinně čekat doma na invalidní důchod. Váš příspěvek uhradí náklady na její mzdu po dobu tří měsíců. Během této doby ji naučíme vyrábět výrobky (malovaný porcelán, z textilu, vosku, mýdla), jejichž prodejem a rovněž díky spolupráci s Úřadem práce hl.m. Prahy získáme další prostředky na její zaměstnávání na dobu neurčitou. Dotyčná znevýhodněná dívka si díky Vám bude moci přivydělat k invalidnímu důchodu, mít pravidelný program, dobré společenství a naučí se nové věci. Děkujeme!!!

Jak to bude fungovat?

75% mzdových nákladů handicapované dívky za jedno čtvrtletí, které uhradíme díky Vašemu daru, chráněné dílně na základě smluvního ujednání vrátí úřad práce. Vámi podpořená žena tak bude moci být zaměstnaná i nadále, díky vratce úřadu. Chybějících 25% mzdových nákladů díky Vaší startovací pomoci trvale zaměstnané handicapované kolegyni umí chráněná dílna Inspirace opatřit prodejem výrobků, tedy předně výrobků dotyčné zaměstnankyně. Vy tedy zaměstnankyni s postižením vyplatíte mzdu za první čtvrtletí, chráněná dílna s úřadem práce ji díky tomu bude moci zaměstnávat trvale! 

Proč podpořit tento projekt?

Chráněná dílna Inspirace zaměstnává už pátým rokem handicapované dívky a ženy, kterým by jinak hrozilo, že budou doma pasivně čekat na invalidní důchod., protože chráněných dílen je nedostatek, dílen zaměřených na ženy a dívky ještě méně. Umožníte lidem, který už tak mají život složitý, mít zaměstnání. Mít zázemí a cítit se v rámci možností jako normální pracující lidé. Být potřebný. Pomůžete k tomu, aby dílna nemusela každý měsíc doufat, že se najde sponzor, který  poskytne prostředky. Díky vaší startovací pomoci se stane trvale ekonomicky udržitelným projektem. 

Odměny

Odměny jsou z recyklovaných materiálů. Snažíme se o zpracovaní veškerého materiálu, který obdržíme. Vyrábíme, různé textilní zboží, svíčky, mýdla nebo voskové figurky. 

Veškeré produkty jsou ručně šité, vyráběné nebo malované, proto jejich výroba stojí nějaký čas. Odměny, které nabízíme za Vaše příspěvky, bude nejlepší, když si po domluvě osobně vyzvednete přímo v chráněné dílně v Praze kousek od Václavského náměstí v průběhu jara roku 2020. Pro mimopražské jsme určitě ochotni odměnu doručit na zaslanou adresu. 

Na obrázku může být: one or more people a food

Co si o tomto projektu myslíte?