IMG_9778 - Kopie - Kopie.JPG

Indigové pohádky Knihy

Je nás devět ilustrátorů a rozhodli jsme se udělat krásnou knihu pro děti. Říkáme tomu Vizuální orgie nebo také Velký imaginativní impuls.

IMG_9778 - Kopie - Kopie.JPG

Vybráno123 383 Kč(308 %)

308 %
40 000 Kčpožadováno
295startérů
Podpořit projektZobrazit odměny

Ahoj,

je nás devět ilustrátorů a jedna autorka a rozhodli jsme se udělat krásnou knihu pro děti. Nechceme dělat další spotřební kus, ale originální knihu, obsahem i zpracováním, na kterou se nezapomíná.

Protože máme na facebooku celkem kladné ohlasy, odvážili jsme se nyní přijít až sem a požádat vás o pomoc. Dali jsme dohromady vlastní peníze, ale stále ještě jich je pár potřeba, knížka musí být celá krásná, nic nechceme šidit.

skřítek02.jpg


Jak bude kniha vypadat?

V knize je devět pohádek, každou z nich ilustruje jiný autor. Každá pohádka je proto zpracovaná osobitou technikou, od klasického oleje, akrylu, vodovek či tuže až po perokresbu, fantaskní koláž nebo náročnou malbu na hedvábí. V pohádce o mašince má svého zástupce i komiks (update 5. 10. - bohužel, komiks se nám zasekl kdesi na pomezí imaginace a reality, nějak nevzniká... a tak jsme spolupráci ukončili a mašinka osiřela, ale držte nám palce, ilustrátor nástupce se snad již klube... Děkujeme ...)

 

mirka maluje.jpg

Na co půjdou vybrané peníze

Na návrh obálky, sazbu, tisk, výtisky do Indigového řetězu (co je Indigový řetěz viz úplně dole - na Indigový řetěz je věnována i sms platba) a 10% provizi Startovači.

bumbáca.jpg

O čem pohádky vypravují?

Pohádky oslavují lidskou kreativitu, svobodu, individualitu i víru v celek a přesvědčení, že vesmír je dobrý. Jsou třeba i o tom, že každý z nás má ohromnou moc tvořit svůj svět a že k tomu ani nejsou potřeba čáry... 

vendulka stromeček velkým 01.jpg

"... Cesta k lepšímu světu vede dušemi dětí.." Maria Montessori

Citát Marie Montessori, revoluční pedagožky v přístupu k dětem, je takovým naším mottem. Věříme, že krásné věci mají smysl. Díky jedinečným ilustracím má každá pohádka jiné ladění. Je svá a originální. Čili přesně taková, jaké si přejeme, aby byly naše děti. Doufáme, že i naše pohádky s sebou kromě jiného ponesou takovéto poselství.

cvrčík lucie01.jpg

Jak jsme na tom teď

Malování je prakticky u konce, chybí už jen komiks a pracuje se na obálce. Hledáme také ten správný font a grafické rozvržení. Děkujeme tímto mnohokrát panu Františku Štormovi ze Střešovické písmolijny za pomoc s fontem, je to člověk z nejpovolanějších, moc si toho vážíme! (Co vidíte zde v ukázkách jsou obrázky, ke kterým přijde text, není to ještě finální podoba stránek, včetně prvního obrázku skřítka, kde je text pouze pokusný :-)

prasátka03.jpg

Děkujeme ze srdce též paní Janě Jůzlové z nakladatelství Euromedia za profesionální dohled nad texty, je to náš pevný kmen, na který se v tvůrčích záchvatech můžeme spolehnout, děkujeme za to bezpečí :-) 

Tvůrkyně Indigových pohádek

(fotky a rozsáhlejší info se sem bohužel nevešlo, vše najdete zde)

Martina Svobodová text www

  • studuje žurnalistiku, pracuje, má dvě malé děti, vydala cestopis Smích a pláč Afriky o roční cestě Afrikou, k tvoření pohádek ji inspirovaly její děti, kterým připadalo divné, že princezna musí být vždy krásná, příroda je zlá a že to nejlepší, co člověk může získat, je půl království.

Alice Vegrová malba na hedvábí www a fb

  • je nositelkou ceny Franze Kafky za přínos evropské kultuře, maluje vlastní technikou akvarelovými pigmenty na hedvábí, kombinovanou technikou voskové batiky (překrýváním hotových barevných ploch horkým voskem), tvoří snový svět, její hedvábné obrazy jsou oblíbené mezi sběrateli umění, už za komunismu se věnovala parapsychologickým výzkumům, které farmatická lobby po revoluci zamkla do trezoru, optimistická žena plná dobré energie, ideová lídryně, totem a maskot celého týmu. 

Miroslava Kolářová Šulcová nesmrtelný akvarel v objetí tuše www

  • po studiích ilustrace a vizuální tvorby vystudovala ateliér environment, živí se výtvarnou tvorbou, má dceru Sáru, věří, že v životě je nejdůležitější žít s velkým Ž - správně, s láskou, bez výčitek a s pocitem vnitřní svobody...

mirka01.jpg

Lucie Blaževská melancholický akryl www

  • Lucie Blaževská je grafická designérka pracující v reklamce a ve volném čase se věnující svému projektu LIL LU. Studovala grafický design na FUD a Maryse Eloy v Paris, výjimečným smyslem pro život na plný pecky s jejím světlem v očích umí vidět svět přes krásná barevná sklíčka, co vidí, dokáže svým osobitým způsobem reprodukovat štětcem i na počítači, vytváří fascinující obrázky připomínající říši divů.

Vendula Pucharová Kramářová síla oleje v ženských rukách www

  • vystudovala malbu, pořádá výstavy, nejraději maluje rozměrné oleje, je členkou sdruženi JustArt, věří, že máme žít tak, abychom kdykoli se za sebou ohlédneme, mohli říct jen: JO!, chtěla by zapadlou lesní hájenku, s ateliérem, malou hospůdkou a velkým zvěřincem, prodávala by tu dobrý rum, nyní žije s manželem, dvěma psy, kočkou a želvou.

_MG_3387 - Kopiea.jpg

Lucy Hudec počítačové čarování www a fb

  • cítí se "umelcom vo voľnom čase", ráda si hraje s počítačovými pastelkami, miluje pěkné věci a obrázky, ve své tvorbě je neposedná a stále se hledá, když jí ráno zazvoní budík, usměje se, žije s mužem, dvěma psy a kocourem Bertem.  

Renata Nádvorníková objektově s akrylem www

  • silná intuitivní žena, jejíž obrazy jsou plné symbolů, skrytých poselství a významů, ráda do nich vkládá prostorové objekty, kameny, energii a sílu myšlenky, maluje v alfě a thétě, kudy je potřeba léčit a co přijde, narodila se v Jižní Africe, žila dlouho v Indii, miluje jaro, léto, podzim a zimu, má dcery Sofii a Sáru.

Lucie Rusalka Netíková snění s pastelkou www

  • žije divoce a svobodně se svým divokým a nespoutaným mužem spisovatelem a třemi dětmi po boku, ilustrovala několik knih, její tvorba je silná, hluboká a zádumčivá, harmonie v přírodě přenesená do permakultury je jí nekonečnou inspirací.

ořešák.jpg

Zdeňka Morávková Řezbová nůžky, foťák, koláž www a fb

  • vystudovala ateliér environmentu, pracovala v Národní galerii jako lektorka, organizuje tvůrčí dílny a inspirační setkání pro děti a dospělé, vdechla život Rychlebské jurtě, baví ji tvorba s lidmi v krajině a pro krajinu, má holčičky Elišku a Lauru.

Ištabela Barela divukrásná perokresba www a fb 

  • experimentátorka duší i tělem, pěstuje si nekontrolovatelné momenty přemýšlení, jako růže v sadu, zajímá ji, odkud přicházejí a noří se kořínky do její mysli, chytá průstřely vizí, které uchopí nebo také ne; má dceru Jasmínku a za sebou spoustu konceptuálních výstav, opravdový divoch výtvarné scény včetně lásky k africkým bubnům. 

jácinka.jpg

Indigový řetěz - inspirujte ostatní, inspirujme se navzájem, a pošleme výtisky do každého dětského domova v ČR

Pohádky jsou hodně o tom jak být silný a že je vpořádku být jiný a také o naději a i proto bychom rádi věnovali výtisky dětským domovům... a říkali jsme si, že by se to určitě dalo udělat nějakou zábavnou formou, zapojit lidi...  Tak vznikl nápad na Indigový řetěz. Věnujeme rovnou 148 knížek, pokud se vás 148 zapojí. Do čeho? Pohádky všeobecně inspirují a zlepšují svět a totéž budeme dělat my - a vy :-)

Jak? Napíšete nám svůj příběh o tom, co chcete na sobě změnit, nějaké předsevzetí, třeba že se naučíte hrát na loutnu nebo začnete zdravit tu nepříjemnou paní odvedle :-) My jej pak zveřejníme na blogu Indigových pohádek. V poslední době vzniká mnoho krásných projektů na zlepšení života ve městech, pro přírodu atd., což je super, no největší změna vždycky začíná u nás samotných, v našem myšlení, určitě máte zkušenost, že někdy stačí jedna správně cílená věta a váš život se ubírá jiným směrem... 148 příběhů o snaze o vlastní změnu už je pěkná dávka inspirativní vlny :-) Ještě vysvětlení proč 148 - tolik dětských domovů je v ČR. Své příběhy můžete posílat na mail nebo skrze kontaktní formulář hned po zaregistrování do řetězu. Začneme je postupně zveřejňovat. 

Do každého domova poputuje jeden výtisk, kde bude vaše jméno i s vaším inspirativním příběhem, budete si moci vybrat "svůj" domov, kam půjde "vaše" knížka... 80 Kč jde na poštovné, knížku dodáme my... Těšíme se na všechny články řetězu!

Vybráno123 383 Kč(308 %)

308 %
40 000 Kčpožadováno
295startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuMia Svobodová

Odměny

80 KčIndigová duše zapojená v Indigovém řetězu

Všechno není jen o penězích. Inspirace nebo dobrý skutek může mít větší sílu než hromada dukátů. Zapojte se do Indigového řetězu a buďte jednou ze 148 Indigových duší. Popis najdete úplně dole na stránkách. 80 Kč je určených na poštovné. Na konci řetězu rozdáme Indigové pohádky do dětských domovů.

Počet dostupných odměn: 124/148

Odměna nedostupná

280 KčVýtisk Indigových pohádek

Výtisk knihy Indigové pohádky s věnováním.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

450 KčIndigové pohlazení

Výtisk knihy Indigové pohádky a ilustrace z knížky vel A5 vytištěná archivními inkousty na kvalitním papíru, podepsaná.

Počet dostupných odměn: 25/50

Odměna nedostupná

480 KčDva výtisky Indigových pohádek

Dva výtisky knihy Indigové pohádky s věnováním, včetně poštovného.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

490 KčIndigové pohádky a Skřítek Kvítek

Výtisk knihy Indigové pohádky a postavička z pohádky skřítek Kvítek. Skřítek Kvítek je heboučký a měkoučký, ručně a s láskou dělaný skřítek z českých materiálů z rukou švadlenky Radky, pouhých 111 kusů a ani o chlup víc :-)

Počet dostupných odměn: 75/111

Odměna nedostupná

1 000 KčIndigový mecenáš

Vaše jméno v seznamu podporovatelů v knize i na webu, výtisk Indigových pohádek k tomu.

Počet dostupných odměn: 0/14

Odměna nedostupná