VYBUDOVÁNÍ INDIAN STUDIA 2.0 - crowfunding kampaň

Novinky - VYBUDOVÁNÍ INDIAN STUDIA 2.0

INDIAN je herní pořad, který od roku 2006 natáčel své díly ve studiu jiné společnosti. Nyní chce tým vybudovat studio vlastní. Pomozte i vy!

Hry & Apps
Dva měsíce uplynuly od chvíle, kdy jsme startovali náš projekt v rámci Indiana - Studio 2.0. Do této chvíle se do podpory této myšlenky přihlásilo 177 z vás. Což je obrovské číslo a my děkujeme!

Rádi bychom vás pozvali na náš dnešní živý stream, ve kterém všem startérům osobně poděkujeme za celou úspěšnou kampaň. Dozvíte se v něm informace o odměnách, o tom, co nás čeká dál, o tom, kam se chceme dále posouvat a zároveň budeme připraveni na chatu naslouchat komentářům či otázkám.

Blíží se konec kampaně. Už zítra se začnou přepočítávat vaše příspěvky na náš účet a nám začne makačka s vyplněním všech odměn a odesláním je k vám. A hlavně: začne makačka s budováním studia. Všechny informace o průběhu se samozřejmě dozví všichni skrze email či zadané kontaktní informace. Včetně toho, kdy budeme mít veškeré věci připravené k odeslání.

Prosíme tedy všechny naše startéry, aby si nezapomněli ještě dnes nejlépe vyplnit adresu kam odměny zaslat (ti kteří mají něco dostat domů). Uděláte tak z administrace Startovače.

Odměny začneme připravovat okamžitě po tom, co dostaneme peníze. A plánujeme jejich odeslání do 30 dnů od skončení kampaně zde na Startovači.

Zveme vás na Advík 2013

Součástí naší celoroční kampaně je i účast na festivalu Advík 2013, kam vás vřele zveme! Nabízíme vám 3 dny nabitého herního programu! Budete si u našeho pódia moci vyzkoušet Oculus Rift, dozvíte se zajímavé informace z celé herní scény, budeme mít zajímavé hosty z celé české a slovenské YouTube a Herní komunity. A hlavně: možná budeme mít na akci někoho z vás! :)

Pokud vás akce zaujala, velmi brzy budeme mít program na našich stránkách www.indian-tv.cz a další informace se dozvíte z www.advik.cz, mimochodem: akce se koná od 8. do 11.8. v Modré Škole, Praha 4. Takže dostupnost je velká :). Rádi vás tam uvidíme!

Abychom to shrnuli

  • Startéři, doplňte/zkontrolujte si adresy v administraci! :)
  • Fanoušci, nezapomeňte na dnešní stream o Startovači
  • Fanoušci, nezapomeňte na Advík 2013!

A hlavně, pořádnej potlesk pro vás všechny, protože vybrat 100.000 na herní projekt, to se v česku nepovede každému a chceme, abyste věděli, že je to hlavně váš úspěch. Vaše dobročinnost a vaše snaha dostat herní scénu výš! Tak doufáme, že to s námi bude stát za to!

PS: poděkování patří i klukům, kteří rozjeli Startovač.cz a vytvořili tak unikátní platformu pro získání financí tolik potřebných pro další projekty. Díky za tu šanci!

Děkujeme všem.

Za herní pořad Indian,
Filip Kraucher, Fiola

Konečně je zde video Gelua a Fioly, kteří se rohodli informovat, co bude se startovačem a Indianem dále.

Videí samozřejmě bude více. Tým Indiana hodlá stavbu celého studia řádně zdokumentovat! Díky všem za podporu! :)

Když jsme před týdnem spouštěli kampaň zde na Startovači, neuvažovali jsme vůbec nad tím, jakým způsobem se pro náš projekt nadchne tolika lidí. Ve chvíli, kdy píši tento příspěvek, máme vybráno přes 77.000 a protože je to velká slušná částka, která nám pomůže pokrýt v podstatě 100% našich předchozích plánů. Uvažujeme, co by se stalo, kdyby peněz bylo více... Cíl byl splňen, čas na další cíl! Obrázek

Fotografie pochází z jednoho našeho živého streamu se zapůjčenou technikou. Náš největší cíl je mít takovou techniku k dispozici kdykoli.

Nový cíl: 90.000,- Kč

  • Nové mikrofony pro redakci + Indian Play + druhá kamera (!)

Jistě víte, že natáčení našich livestreamů nebo dabování Indiana není úplně jednoduchým úkolem. V první řadě se lišíme tím, že každý redaktor má svůj vlastní mikrofon a dabuje si příspěvky do pořadu sám. V tuto chvíli vlastníme mikrofony, se kterými děláme v našich podmínkách doslova čáry a kouzla. Nyní však přichází doba zamyslet se nad tím, zda by nebylo vhodné i v tomto segmentu trochu investovat a získat lepší vybavení právě na produkci. Vždyť, o ten zvuk nám jde taky!

Druhá kamera nám poslouží v ještě lepším natáčení.

Nový cíl: 100.000,- Kč

  • Vytvoření zajímavějších kulis pro studio Indiana + nákup ZOOM H4n externího nahrávacího zařízení

Zatímco jsme doposud žili v představě, že chceme jen to nejnutnější a nehleděli jsme na kvalitu, nyní si můžeme vybírat! Pokud vybereme částku 100.000,- Kč, budeme moci vytvořit zajímavější studio - vybrat lepší sedačku, možná lepší a bytelnější stěnu a takový nábytek, který nám pomůže nahrávat lépe díly Indiana.

Zoom nám pomůže při nahrávání externě. Možnost nahrávat zvuk mimo kameru do zařízení, které se zvukem umí a je pro to určeno, to je prostě sen.

Nový cíl: 120.000,- Kč

  • Nákup nabušeného herního notebooku + herních perfiérií

Mít v našem studiu přímo možnost sednout a třeba s hostem zahrát nabušenou závodní hru pomocí volantu nebo streamovat z hezkých kulis speciály právě z notebooku - to hodně usnadní celou produkci. Díky notebooku budeme moci i během vysílání mnohem lépe organizovat chat a navíc z něj můžeme hrát živě hry a využít tak hlavní počítač na snímání obrazu a tím zajistit kvalitu streamu.

Nový cíl: 160.000,- Kč

  • Nový audiomix a nové bezdrátové mikrofony pro natáčení.

Mít pořádný audiomix hodně pomůže v celkové produkci. My zatím jeden máme, pokud ale chceme rozšířit naše studio dále, tak jako tak bude potřeba zakoupit mix pořádný. Takový setup nám dá k dispozici zapojit novější a lepší mikrofony. Chceme nakoupit další mikrofony pro natáčení našich pořadů.

Nový cíl: 200.000,- Kč

  • Hardware střižna

Pokud by se podařilo vybrat kolem 200.000,- Kč, pak zakoupíme veškeré věci pro HW střižnu, která nám pomůže s kompletním streamováním. Žádné propady FPS, stabilní internetový stream, možnost dělat živé streamy z akcí pomocí naší vlastní techniky. Tohle je vyloženě náš sen - mít studio připravené kompletně k úplné nezávislosti.

Další cíle?

Samozřejmě, že máme další cíle, které chceme rozšiřovat. Otázkou je, zda o nich vůbec můžeme takto uvažovat. Věříme, že jsme tímto příspěvkem dali všem vědět, kam se chceme posouvat a také proč chceme následující vybavení zakoupit. Využijte komentářů pokud vám není cokoliv jasné, nebo byste si přáli i vy něco přidat. Pokud máte tip, jaké vybavení by nám mohlo pomoci - napište! Těšíme se!

Nezapomínejte, že i když máme splněno - můžeme udělat studio lepší, větší, výkonější a tím pádem usnadnit přípravu dalších pořadů a zvětšit četnost streamování či nahrávání videí!

Nebo máte strach, že budeme smutní, když se žádný z těchto cílů nepovede? Nebudeme! To, co jste dokázali do této chvíle, je neskutečné a pamatujte, že už nyní máme dostatek prostředků budovat stabilní studio. Zkuste si ale představit, že to může být ještě lepší a stačí k tomu málo: stačí se jen zapojit :). Důležité je vědět, že vždy můžeme jít někam dál. A pokud nám pomůžete, budete svědky zrodu dost možná nejkreativnějšího audio/video studia, který v ČR nemá obdoby, protože je financováno jen a pouze svými diváky!

Už připravujeme k odeslání první odměny!

To nejdůležitější je, že s odměnami nemusíme čekat až na konec kampaně. Velmi brzy uvidíte fotografie, dopisy, kódy, trička, zkrátka vše, co jsme vám slíbili! Vzhledem k tomu, že už máme původní částku vybranou, můžeme se věnovat přípravě odměn pro ty, kteří už nám přispěli. Za to jim dvakrát větší dík!

Plno odměn ovšem ještě zbývá k vyčerpání! Tak se neostýchejte! Podpořte nás a vyberte si svou exkluzivní odměnu. A pokud vám něco chybí, stačí napsat a uvidíme, zda něco nevymyslíme ;).