Ilustrovaná knížka pro děti Pavlíkův svět - crowfunding kampaň

Ilustrovaná knížka pro děti Pavlíkův svět

Příběhy ze života malého Pavlíka, který nejraději dělá to, co ho baví. V životě ale musí zvládat i situace, které se mu vůbec nelíbí.

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Pavlíkův svět

Je ilustrovaná kniha příběhů pro děti ze života malého Pavlíka. Pavlík nás zve do svého světa, ve kterém nejraději dělá to, co ho baví. Život mu ale přináší i situace, které se mu moc nelíbí a se kterými se musí vypořádat.

A o čem nám Pavlík vypráví? O tom, že má hlavu plnou velkých nápadů a vynálezů a že musí chodit do školy. Jak se mu narodila mladší sestřička a jak je smutný z rozchodu rodičů, či smrti morčátek. Jak se cítí trapně, když vyzradí tajemství a jaké to je bydlet u mámy i u táty. Jak nastoupil do první třídy se zlomenou nohou, jak mu přijde legrační mít vši, jak měl strach, když propíchl pneumatiky u auta a mnoho dalšího. Příběhy začínají, když je Pavlíkovi šest let a končí, když je mu osm.   

Kniha je formátu B5 a má 77 stran (17 kapitol a 13 barevných ilustrací).

Jak knížka vznikla?

Poté, co jsem vydala omalovánky Mandaly tvořivosti a knihu Jak se tvoří mandaly, tak mě napadlo, že by bylo hezké vytvořit ještě něco dalšího. Pavlíkovy příběhy se pak nečekaně začaly psát v mojí hlavě, když jsem zrovna jela tramvají na večerní tancování. Vystoupila jsem, vrátila se domů a začala psát. Pak jsem psala pokaždé, když se přihlásil nový příběh. Knížka vznikala dlouho a nejprve nebylo jasné, zda vůbec bude dokončena, natož vydána. K jejímu vydání mě nakonec přesvědčilo to, že Radka Sedlačíková přijala můj návrh knihu ilustrovat. Radka je zkušená ilustrátorka a její obrázky doprovázejí už několik knih pro děti.

Čím je kniha zajímavá?

Po dopsání poslední kapitoly, jsem do knihy zařadila ještě jeden, zcela výjimečný příběh. Napsal ho můj syn. Můžete zkusit hádat, který to je. Přála bych si, aby se knížka dětem líbila a třeba v nich probudila touhu psát vlastní příběhy.

Ukázky z knihy:

ukázka - vánoce

ukázka - morčátka

Co ještě?

Společně s knihou vznikl i Rodinný kalendář na rok 2020 ve formátu A3 naležato a omalovánky formátu A5. Navíc můžete získat i originály Radčiných obrázků, které jsou kresleny akvarelovými pastelkami na tvrdém papíře velikosti A3. Odměny, které si zde objednáte, k vám budou doručeny nejpozději do poloviny prosince tohoto roku, takže se mohou objevit i pod vánočním stromečkem.

Ukázka z kalendáře:

kalendář

Ukázka z omalovánek:

omalovánky s rámečkem

Poděkování

Moc děkuji všem, kteří se rozhodnete tento projekt jakýmkoliv způsobem podpořit. Děkuji Radce Sedlačíkové za krásné ilustrace a celkovou pomoc a podporu. Děkuji svým dětem za inspiraci. Děkuji Jirkovi Lukáškovi za pomoc při tvorbě videa. Děkuji nakladatelství Metoda za cenné konzultace ohledně tisku. Děkuji všem, kteří mě při tvorbě knihy jakkoliv provázeli.

Co si o tomto projektu myslíte?