Hydronaut DeepLab | crowdfunding kampaň

Novinky - Hydronaut DeepLab

Unikátní podvodní vědecká laboratoř pro výcvik kosmonautů, potápěčů a záchranářů

Technika

10. říjen 2013

Češi staví modul pro kosmický výcvik

Podvodní stanice poslouží k tréninku na lety do kosmu, ale i pro nácvik záchranářů a potápěčů ve specializovaných oborech.
Češi staví modul pro kosmický výcvik Obrázek

118.jpg

Zdroj: Lidové noviny

Před třemi lety to vypadalo jako vzdálený sen – konstruktér a pracovní potápěč Matyáš Šanda
tehdy představil svůj návrh podvodní stanice na Mezinárodnímastronautickém kongresu v Praze.
Jeho projekt Hydronaut ovšem tehdy existoval jen na papíře. Dnes stojí na dvoře průmyslového areálu
v Praze-Radotíně funkční prototyp, který se snad už v příštím roce zanoří do vody a přivítá první obyvatele. To vše bez grantů a dotací, jen díky pevné vůli několika nadšenců. A stovkám hodin jejich dřiny.

     Postupně se k projektu přidávaly partnerské firmy a instituce, které pochopily, že to autoři myslí vážně. Před několika dny vzniklo občanské sdružení Hydronaut – Centrum kosmického výzkumu, které celý projekt zaštiťuje.

     Začátky přitom nebyly snadné. „Kdybych jen seděl a čekal, až seženu
peníze, nehnul bych se z místa. Raději jsem vzal do ruky brusku a pustil se do díla. Pak se věci daly
do pohybu,“ říká Matyáš Šanda. Sehnal ocelovou cisternu s požadovanými parametry a vlastními silami ji začal přestavovat na obytnou ponornou stanici. Současné parametry odpovídají přistávacím modulům z programu Apollo.

     Útočiště našel v Radotíně v areálu firmy Kovoklima – Gürtler, které podle svých slov vděčí za to, že se povedlo projekt vůbec rozjet. „Je to náš pevný bod ve vesmíru,“ říká s úsměvem Matyáš Šanda.

     Svým entuziasmem postupně nakazil další spojence, kteří mu se stavbou pomáhají.Materiál – od plexisklových oken přes speciální nátěry po spojovací šroubky – získává od sponzorů a partnerů projektu. Na plánování samotného pobytu ve stanici navázal spolupráci s několika výzkumnými ústavy. „Jsem rád, že se daří plnit původní předsevzetí, aby se na stavbě podílely především české firmy a čeští odborníci,“ zdůrazňuje Matyáš Šanda.

Na týden k asteroidu.

Výsledkem bude podvodní laboratoř Deeplab (Hlubinná laboratoř) neboli H03 o objemu 20 m3, která pojme tři obyvatele a ponoří se do 30 metrů. Poslouží především kfyziologickým
i psychologickým výzkumům posádky v uzavřeném prostředí a pod vysokým tlakem.

     „Může se uplatnit nejen pro trénink kosmických letů, ale také pro nácvik záchrany zraněných a těžce nemocných osob v extrémním prostředí – například horníků v zatopeném dole,“ říká jeden ze spolupracovníků projektu Pavel Boháček z Ústřední vojenské nemocnice v Praze- Střešovicích.

     Původně byl pro umístění kabiny vytipován zatopený lom ve Svobodných Heřmanicích na Ostravsku, nyní se uvažuje také o Slapské přehradě. „Ta by byla logisticky výhodnější – je blíž Prahy a na břehu jsou k dispozici inženýrské sítě a veškeré zázemí pro obslužnou pozemní posádku, vědce a lékaře,“ konstatuje další spolupracovník David Vondrášek z Fakulty tělesné výchovy a sportu UK. Spolu s Matyášem Šandou a pracovním potápěčem Františkem Harantem vytvoří první trojčlennou posádku, která v kabině stráví týden.

     „V rámci první mise chceme simulovat let k asteroidu a zpátky přesně tak, jak ho v současné době plánuje americká NASA,“ vysvětluje Aleš Fiala, sekretář občanského sdružení, který má na starost komunikaci včetně týmové komunikace v extrémním prostředí.

     Posádka se bude tři dny zanořovat ke dnu, poté vystoupí „do volného prostoru“ a odebere vzorky. Pak se bude postupně vracet ke hladině. Na rozdíl od experimentů, jako byl Mars 500, který se odehrával ve velké hale, půjde v tomto případě účastníkům doslova o život. „Nemohou počítat s tím, že v krizové situaci zabouchají na dveře a někdo je vysvobodí. Pokud by se vynořili příliš rychle, dostaví se kesonová nemoc a zemřou. Dekomprese trvá dva dny,“ upozorňuje Pavel Boháček. Ne náhodou zní motto mise „Až na dno lidských možností“. Pro bezpečný návrat poslouží dekompresní kabina
u vchodu na spodní straně kabiny, která nahrazuje přechodovou komoru kosmických lodí.
Výzvou bude i samotný výstup do volného prostoru. Při odběru vzorků u skutečného asteroidu se
budou muset astronauti vyrovnat s velmi malou gravitací. „Zkuste si vrtat do skály ve stavu beztíže,“
říká Matyáš Šanda. Ve vodě bude nízkou gravitaci nahrazovat neutrální vztlak, při odběru vzorků se
budou testovat nejen vrtací technologie a nářadí, ale i speciální kotvící mechanismy, které zajistí, aby astronaut neodplul do volného kosmu – nebo akvanaut ke hladině. Obojí by znamenalo smrt.

Posádka i počítače pod tlakem

Řadu otázek je ale nutné vyřešit ještě před zahájením mise. Například je nutné definovat fyziologické i psychologické testy, kterými musí posádka předem projít. „Na tom spolupracujeme s Ústavem leteckého zdravotnictví v Praze v zastoupení lékařem plk. Milošem Sázelem, který bude zajišťovat bezpečnost posádky,“ říká Pavel Boháček. Zároveň se v tlakových komorách ústavu předem otestuje veškerá technika. „Zatím vlastně nikdo neví, zda a jak budou pod vysokým tlakem fungovat počítače a další přístroje,“ doplňuje David Vondrášek.

     Během mise bude přímo na břehu lékařský dohled zajišťovat v úzké spolupráci s ÚLZ Štěpán Novotný, vedoucí Oddělení hyperbarické a potápěčské medicíny Hyperbarické komory při Oblastní nemocnici Kladno. Dalším významným spolupracovníkem je Jaroslav Sýkora ze společnosti Qed Group, který se podílel i na projektech Štola 88 a Mars 500 a je čestným předsedou nově vznikajícího občanského sdružení. Stejně jako v Rusku, také zde bude zkoumat vztahy mezi členy posádky pomocí tzv. sociomap. Cílem první mise je ale především ověření všech postupů a technologií pro další, dlouhodobější pobyty. Kabina H03 má být pouze prototypem, který později může sloužit pro trénink báňských záchranářů, plánuje se i komerční využití – certifikované kurzy akvanautiky. „Některé naše partnery přilákalo právě to, že výzkum může mít praktické využití i na Zemi, jako je třeba péče o zraněné v extrémních podmínkách,“ připouští Pavel Boháček. „Proto jsme rádi, že účast na projektu přislíbil i tým nejlepších armádních medikůz Czech Association of Combat Medics,“ dodává. Devět měsíců na mořském dně Až se prototyp osvědčí – nebo naopak naznačí, co je potřeba upravit – přijde na řadu stavba větší kabiny pro šestičlennou posádku zvané Deephome (Hlubinný domov) neboli H01. Parametry bude odpovídat modulu Node 3 na Mezinárodní kosmické stanici a autoři ji chtějí nabídnout do služeb Evropské kosmické agentury. Tam by mohla sloužit až k devítiměsíčním pobytům. „Na doporučení ESA nás oslovila francouzská firma Comex, se kterou nyní jednáme. Trénuje evropské, ruské i americké astronauty, ale ponorný habitat jí zatím chybí,“ konstatuje Matyáš Šanda. Pokud se vše podaří, mohla by česká kabina putovat do Marseille. Americká NASA má k dispozici podobnou podvodní laboratoř Aquarius. Čím se bude ta česká lišit? „Američané nám, obrazně řečeno, svoje hračky nepůjčují – a Evropě zkrátka podobná podvodní stanice chybí,“ říká David Vondrášek. Kromě toho je americká stanice poměrně velká budova a nachází se v menší hloubce, takže nesimuluje extrémní podmínky kosmu tak věrně. „Další výhodou Hydronauta je jeho mobilita, kromě možnosti vynoření ke hladině lze stanici přemístit jinam, také ji můžeme rozložit na jednotlivé díly a smontovat, kdekoliv bude potřeba,“ dodává Matyáš Šanda. Od projektu se také odštěpila vedlejší vývojová větev, na jejímž konci bude ponorná kabina Deepfarm (Hlubinná farma) neboli H02. Podlouhlá kabina pro dvoučlennou posádku se zaměří na pěstování rostlin a řas a na výzkum uzavřených systémů, které by se v budoucnu mohly uplatnit při dlouhých kosmických misích. Rostliny i řasy produkují kyslík a zároveň mohou sloužit jako zdroj potravy. Na pokusech s rostlinami se budou podílet vědci z Botanického ústavu AV ČR v Průhonicích.

     Nezbývá než držet palce, aby se podařilo nadějně rozjetý projekt dotáhnout do konce. Pokud všechno bude postupovat stejným tempem jako dosud, budemít Česká republika příští rok k dispozici vlastní unikátní technické zařízení a o projektu Hydronaut ještě uslyšíme. 

Kabina H03 – DeepLab
■ šířka: 4,8 m
■ výška:7 m
■ váha: 30 t
■ objem: 20 m3
■ obytný prostor: 2,6 m x 4,6 m
■ dekompresní komora: výška 2,3 m, průměr 1 m

Zpět na výpis

  • Splněno 368 284 Kč (122 %)
  • 122 %
  • 300 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 211 Startérů

Autor projektu

Hydronaut - obrázek
  • projekt od Hydronaut
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

99 Kč

základní balíček "sponzor kosmického výzkumu"

Ikona, avatar, fb poděkování, pozadí na
plochu, spořič obrazovky, Vaše jméno bude uvedeno na našem WEBu mezi podporovateli projektu.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
200 Kč

samolepka

kvalitní stikera SPONZORUJI KOSMICKÝ VÝZKUM

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
250 Kč

Roční předplatné - Hydronaut NEWS

Personalizovaný Hydronaut newsletter - vědecké a sci-pop zajímavosti a články dle odborností členů Hydronaut…výběr podle zájmů + vše v odměně za 99 kč

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
400 Kč

samolepka

kvalitní stikerka SPONZORUJI KOSMICKÝ VÝZKUM,
s podpisem celé posádky MISE 1

Počet dostupných odměn: 46/50

Nelze podpořit
499 Kč

Digitální certifikát "Member of Hydronaut society"

Celý název zní . Obdržíte certifikát, jehož celý název je “Member of Hydronaut society of space research sponsors”. Certifikát bude nést Vaše jméno. Formát PDF. + odmena za 250

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
500 Kč

plakát SPONZORUJI KOSMICKÝ VÝZKUM

pochlubte se svým přátelům, kolegům či obchodním partnerům ...
barevný tisk na kvalitním papíře

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
599 Kč

After party

První akce pro členy společnosti sponzorů kosmického výzkumu: pozvánka na party při ukončeni testů.
Přípitek, smorgasbord, koncert kapel: prago union, green monster, dj Lucca, dj balthazar, dj nika77 + + odmena za 499

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
800 Kč

Fotografie s týmem a návštěva Hydronauta

Návštěva na základně Hydronauta v Radotíně. kvalitní káva je samozřemostí...

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
999 Kč

Tričko "Member of Hydronaut society"

tričko "Member of Hydronaut society of space research sponsors". Tričko je vyrobeno v ČR, každý kus může být originál na míru. (jednoduchá individualizace, něco jako číslovaný sítotiskový list, možný je i individuální text) + odměna za
499

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 200 Kč

"ochutnávka"

Zkušební potápěčský ponor, ochutnávka na bazénu,
zapůjčení kompletní výstroje, individuální přístup

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 500 Kč

Dárkový poukaz

Dárkový poukaz v hodnotě 500,-Kč na nákup zboží v potápěčské prodejně

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 800 Kč

Individuální návštěva Hydronauta

Návštěva centra v Radotíně + profi foto donátora se zařízením + odměna za 499

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
2 500 Kč

Individuální návštěva Hydronauta+tričko

Stejné jako 1800 + tričko nebo podepsaný certifikát

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
3 000 Kč

maska a šnorchl

základní osobní vybavení potápěče,
kvalitní, ověřené a vyzkoušené

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
3 000 Kč

Dárkový poukaz

Dárkový poukaz v hodnotě 1000,-Kč na nákup zboží v potápěčské prodejně

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
3 000 Kč

kšiltovka

kvalitní nepromokavá čapka klasického střihu s našitým logem HYDRONAUT DEEPLAB, limitovaná edice

Počet dostupných odměn: 49/50

Nelze podpořit
5 000 Kč

NÁVŠTĚVA BĚHEM MISE1

Osobní pozvání na pozemní základnu během konání MISE 1.

Počet dostupných odměn: 7/10

Nelze podpořit
5 000 Kč

tričko

tričko "Member of Hydronaut society of space research sponsors". podepsané od všech členů týmu MISE1

Počet dostupných odměn: 10/10

Nelze podpořit
6 000 Kč

Vstupné na bazén na celou sezonu 2013/14

až 27 návštěv bazénu v Praze, něco pro vaše figury ... :)

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
6 000 Kč

ABC

Základní vybavení na šnorchlování (maska, ploutve, šnorchl)
osobní vybavení potápěče, kvalitní, ověřené a vyzkoušené

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
7 000 Kč

ROZHOVOR S POSÁDKOU BĚHEM MISE1

Návštěva pozemní základny a 6min videorozhovor s Vámi vybraným členem posádky během MISE 1. termín dle domluvy s velením podpůrného týmu během konání akce.

Počet dostupných odměn: 3/3

Nelze podpořit
8 000 Kč

JMENOVKA

Vaše jméno bude umístěno na specialní plaketě s hlavními partnery projektu u vstupu do H3 DeepLab + certifikát “Member of Hydronaut society of space research sponsors”.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
10 000 Kč

NESMRTELNOST II. - Plaketa do Měřínské skály

Vašim jménem bude pojmenován experimentální vrt do měřínské skály. Ke skále připevníme plaketu nesoucí Vaše jméno. Ta plaketa tam bude i za tisíce let + odměna za 499

Odměna vyprodána: 0/1

Nelze podpořit
10 000 Kč

NESMRTELNOST IV. - POJMENOVÁNÍ SADY VRTÁKŮ

Vašim jménem bude pojmenována sada vrtáků použitých při odběru vzorků...není vrták jako ''Vrták''....

Odměna vyprodána: 0/1

Nelze podpořit
10 000 Kč

DARNEDAR 10

NEPOTŘEBUJETE DÁREK A CHCETE PŘESTO PODPOŘIT ?
PAK JE DARNEDAR PRÁVĚ PRO VÁS.
DOSTANETE “JEN” RESPEKT S UZNÁNÍM OD HYDRONAUT CREW
A HLAVNĚ POCIT, ŽE JSTE TAK POMOHLI NÁM VŠEM.
PRO TY, KTEŘÍ VĚDÍ PROČ TO VŠECHNO...
KOSMÍR S VÁMI..

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
15 000 Kč

Dárkový poukaz

Dárkový poukaz v hodnotě 5000,-Kč na nákup zboží v potápěčské prodejně

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
16 000 Kč

kurz OWD

"ochutnávka" na bazénu + výcvik na otevřené vodě,
zapujčení výstroje, osobní přístup...
Základní potápěčský kurz OWD - OPEN WATER DIVER

STAŇ SE POTÁPĚČEM A PODPOŘ VESMÍRNÝ VÝZKUM !!!

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
20 000 Kč

DARNEDAR 20

NEPOTŘEBUJETE DÁREK A CHCETE PŘESTO PODPOŘIT ? PAK JE DARNEDAR PRÁVĚ PRO VÁS. DOSTANETE “JEN” RESPEKT S UZNÁNÍM OD HYDRONAUT CREW A HLAVNĚ POCIT, ŽE JSTE TAK POMOHLI NÁM VŠEM. PRO TY, KTEŘÍ VĚDÍ PROČ TO VŠECHNO... KOSMÍR S VÁMI..

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
30 000 Kč

DARNEDAR 30

NEPOTŘEBUJETE DÁREK A CHCETE PŘESTO PODPOŘIT ? PAK JE DARNEDAR PRÁVĚ PRO VÁS. DOSTANETE “JEN” RESPEKT S UZNÁNÍM OD HYDRONAUT CREW A HLAVNĚ POCIT, ŽE JSTE TAK POMOHLI NÁM VŠEM. PRO TY, KTEŘÍ VĚDÍ PROČ TO VŠECHNO... KOSMÍR S VÁMI..

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
40 000 Kč

DARNEDAR 40

NEPOTŘEBUJETE DÁREK A CHCETE PŘESTO PODPOŘIT ? PAK JE DARNEDAR PRÁVĚ PRO VÁS. DOSTANETE “JEN” RESPEKT S UZNÁNÍM OD HYDRONAUT CREW A HLAVNĚ POCIT, ŽE JSTE TAK POMOHLI NÁM VŠEM. PRO TY, KTEŘÍ VĚDÍ PROČ TO VŠECHNO... KOSMÍR S VÁMI..

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
50 000 Kč

NESMRTELNOST III. - Palubní počítač

Byl tu Hal i Holly. Teď máte příležitost, aby se palubní počítač jmenoval po Vás. Při expedici se mu nikdo neopováží říkat jinak + odměna za 999

Odměna vyprodána: 0/1

Nelze podpořit
50 000 Kč

DARNEDAR 50

NEPOTŘEBUJETE DÁREK A CHCETE PŘESTO PODPOŘIT ? PAK JE DARNEDAR PRÁVĚ PRO VÁS. DOSTANETE “JEN” RESPEKT S UZNÁNÍM OD HYDRONAUT CREW A HLAVNĚ POCIT, ŽE JSTE TAK POMOHLI NÁM VŠEM. PRO TY, KTEŘÍ VĚDÍ PROČ TO VŠECHNO... KOSMÍR S VÁMI..

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
60 000 Kč

DARNEDAR 60

NEPOTŘEBUJETE DÁREK A CHCETE PŘESTO PODPOŘIT ? PAK JE DARNEDAR PRÁVĚ PRO VÁS. DOSTANETE “JEN” RESPEKT S UZNÁNÍM OD HYDRONAUT CREW A HLAVNĚ POCIT, ŽE JSTE TAK POMOHLI NÁM VŠEM. PRO TY, KTEŘÍ VĚDÍ PROČ TO VŠECHNO... KOSMÍR S VÁMI..

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
70 000 Kč

DARNEDAR 70

NEPOTŘEBUJETE DÁREK A CHCETE PŘESTO PODPOŘIT ? PAK JE DARNEDAR PRÁVĚ PRO VÁS. DOSTANETE “JEN” RESPEKT S UZNÁNÍM OD HYDRONAUT CREW A HLAVNĚ POCIT, ŽE JSTE TAK POMOHLI NÁM VŠEM. PRO TY, KTEŘÍ VĚDÍ PROČ TO VŠECHNO... KOSMÍR S VÁMI..

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
80 000 Kč

DARNEDAR 80

NEPOTŘEBUJETE DÁREK A CHCETE PŘESTO PODPOŘIT ? PAK JE DARNEDAR PRÁVĚ PRO VÁS. DOSTANETE “JEN” RESPEKT S UZNÁNÍM OD HYDRONAUT CREW A HLAVNĚ POCIT, ŽE JSTE TAK POMOHLI NÁM VŠEM. PRO TY, KTEŘÍ VĚDÍ PROČ TO VŠECHNO... KOSMÍR S VÁMI..

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
90 000 Kč

DARNEDAR 90

NEPOTŘEBUJETE DÁREK A CHCETE PŘESTO PODPOŘIT ? PAK JE DARNEDAR PRÁVĚ PRO VÁS. DOSTANETE “JEN” RESPEKT S UZNÁNÍM OD HYDRONAUT CREW A HLAVNĚ POCIT, ŽE JSTE TAK POMOHLI NÁM VŠEM. PRO TY, KTEŘÍ VĚDÍ PROČ TO VŠECHNO... KOSMÍR S VÁMI..

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
100 000 Kč

NESMRTELNOST V. - POJMENOVÁNÍ FOYER

VAŠÍM JMÉNEM BUDE POJMENOVÁN VSTUPNÍ PROSTOR DO STANICE DEEPLAB + dárky v celkové hodnotě 20.000kč

Počet dostupných odměn: 1/1

Nelze podpořit
100 000 Kč

DARNEDAR 100

NEPOTŘEBUJETE DÁREK A CHCETE PŘESTO PODPOŘIT ? PAK JE DARNEDAR PRÁVĚ PRO VÁS. DOSTANETE “JEN” RESPEKT S UZNÁNÍM OD HYDRONAUT CREW A HLAVNĚ POCIT, ŽE JSTE TAK POMOHLI NÁM VŠEM. PRO TY, KTEŘÍ VĚDÍ PROČ TO VŠECHNO... KOSMÍR S VÁMI..

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
120 000 Kč

SVATBA

jedinečný okamžik v jedinečném prostředí ...
svatební obřad ve 20m hloubce pod vodní hladinou. v suchu...
pro opravdové srdcaře.... termín dle domluvy

Počet dostupných odměn: 1/1

Nelze podpořit
120 000 Kč

DARNEDAR 120

NEPOTŘEBUJETE DÁREK A CHCETE PŘESTO PODPOŘIT ? PAK JE DARNEDAR PRÁVĚ PRO VÁS. DOSTANETE “JEN” RESPEKT S UZNÁNÍM OD HYDRONAUT CREW A HLAVNĚ POCIT, ŽE JSTE TAK POMOHLI NÁM VŠEM. PRO TY, KTEŘÍ VĚDÍ PROČ TO VŠECHNO... KOSMÍR S VÁMI..

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
140 000 Kč

DARNEDAR 140

NEPOTŘEBUJETE DÁREK A CHCETE PŘESTO PODPOŘIT ? PAK JE DARNEDAR PRÁVĚ PRO VÁS. DOSTANETE “JEN” RESPEKT S UZNÁNÍM OD HYDRONAUT CREW A HLAVNĚ POCIT, ŽE JSTE TAK POMOHLI NÁM VŠEM. PRO TY, KTEŘÍ VĚDÍ PROČ TO VŠECHNO... KOSMÍR S VÁMI..

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
160 000 Kč

DARNEDAR 160

NEPOTŘEBUJETE DÁREK A CHCETE PŘESTO PODPOŘIT ? PAK JE DARNEDAR PRÁVĚ PRO VÁS. DOSTANETE “JEN” RESPEKT S UZNÁNÍM OD HYDRONAUT CREW A HLAVNĚ POCIT, ŽE JSTE TAK POMOHLI NÁM VŠEM. PRO TY, KTEŘÍ VĚDÍ PROČ TO VŠECHNO... KOSMÍR S VÁMI..

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
180 000 Kč

Valhalla

Valhalla - 8 dní, 7 lidí, základní OWD výcvik pro celou posádku, moře, fauna, mělčí vrak. termín dle domluvy info@hydronaut.eu

Počet dostupných odměn: 1/1

Nelze podpořit
180 000 Kč

DARNEDAR 180

NEPOTŘEBUJETE DÁREK A CHCETE PŘESTO PODPOŘIT ? PAK JE DARNEDAR PRÁVĚ PRO VÁS. DOSTANETE “JEN” RESPEKT S UZNÁNÍM OD HYDRONAUT CREW A HLAVNĚ POCIT, ŽE JSTE TAK POMOHLI NÁM VŠEM. PRO TY, KTEŘÍ VĚDÍ PROČ TO VŠECHNO... KOSMÍR S VÁMI..

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
200 000 Kč

SPONZOR

VAŠE SAMOSTATNÉ LOGO nebo jméno vygravírované do "zlaté" plakety velikosti A4, umístěné u hlavního vstupu do přechodové komory s označením :
SPONZOR STAVBY A KOSMICKÉHO VÝZKUMU a získáte respect s uznáním + dárky v celkové hodnotě 20.000kč

Počet dostupných odměn: 1/1

Nelze podpořit
200 000 Kč

DARNEDAR 200

NEPOTŘEBUJETE DÁREK A CHCETE PŘESTO PODPOŘIT ? PAK JE DARNEDAR PRÁVĚ PRO VÁS. DOSTANETE “JEN” RESPEKT S UZNÁNÍM OD HYDRONAUT CREW A HLAVNĚ POCIT, ŽE JSTE TAK POMOHLI NÁM VŠEM. PRO TY, KTEŘÍ VĚDÍ PROČ TO VŠECHNO... KOSMÍR S VÁMI..

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
300 000 Kč

HLAVNÍ SPONZOR

VAŠE SAMOSTATNÉ LOGO nebo jméno vygravírované do
"zlaté" plakety velikosti A3, umístěné u hlavního vstupu do přechodové komory s označením :
HLAVNÍ SPONZOR STAVBY A KOSMICKÉHO VÝZKUMU

a získáte respect s uznáním + dárky v celkové hodnotě 30.000kč

Počet dostupných odměn: 1/1

Nelze podpořit
300 000 Kč

DARNEDAR 300

NEPOTŘEBUJETE DÁREK A CHCETE PŘESTO PODPOŘIT ? PAK JE DARNEDAR PRÁVĚ PRO VÁS. DOSTANETE “JEN” RESPEKT S UZNÁNÍM OD HYDRONAUT CREW A HLAVNĚ POCIT, ŽE JSTE TAK POMOHLI NÁM VŠEM. PRO TY, KTEŘÍ VĚDÍ PROČ TO VŠECHNO... KOSMÍR S VÁMI..

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit