Hustá retro deska bez zásahu počítače | crowdfunding kampaň

Hustá retro deska bez zásahu počítače

Rádi bychom vydali gramofonovou desku nahranou analogově do pásu tak, jak vznikaly nahrávky do konce 70. let, kdy nikdo neupravoval hudbu v počítači.

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Ahoj startéři a startérky,

nabízíme vám k podpoření projekt, který je výjimečný v tom, že chceme vydat gramofonovou desku bez zásahu počítače. Většina těch nejlepších nahrávek v historii hudby vznikala v době, kdy se nahrávalo do magnetofonu, než přišly počítače a s nimi dolaďování, kopírování, posouvání rytmu a jiné digitální úpravy. I my bychom se chtěli vydat touhle cestou. Naše deska vznikne z originálního magnetofonového pásu, nikoli z cd nebo flashdisku, jako to dělají všechny dnešní kapely. Naše cesta bude: lampové kombo - lampový mikrofon - analogový pult - magnetofonový pás - vinylová deska. 

Analogové studio MSN RECORDING, kde nahráváme - http://www.analogstudio.cz/studio.html

01-d-2000x2000-98.jpg

Nevydáváme vinyl, že je to dnes "v módě"! Líbí se nám to kouzlo analogového zvuku - nahrávka není křišťálově čistá a "dokonalá", s jedničkami a nulami, s úplným tichem v pauzách, s absolutně srovnaným rytmem atd... Nahrávka z analogu je prostě přirozená, "živá", dynamická, s jemným šumem v pauzách...analog se prostě na zvuku podepíše a dá mu nezaměnitelný charakter. A kdo má dobré uši, tak pozná, že opravdu příjemný!

KOLAZ.jpg

Do této doby jsme nahráli a vydali už dvě autorská CD, která jsou žánrově velice pestrá, písničky jsou z oblasti rocku, popu, folku, ale najdete i písně v duchu rock’n’rollu, swingu nebo reggae. Inspirací jsou pro nás rockové kapely šedesátých let, což se projevuje v používání vícehlasů a širších harmonií. Naše první dvě desky jsme také nahrávali v analogovém studiu do magnetofonu, ale nikdy jsme nedošli až do konce, protože jsme vždy vylisovali pouze CD. Většina lidí totiž gramofon nemá a desky jsme vydávali hlavně kvůli nim, aby jim udělaly radost. 

kolaz2.jpg

 Rádi bychom teď udělali radost také sami sobě a pořídili si "starý dobrý vinyl" a vychutnali si ten jedinečný zvuk. V únoru 2018 jsme začali v analogovém studiu MSN RECORDING v Jablonci nad Nisou nahrávat naše třetí autorské album "Aeroplán". 

Finance od vás bychom použili pouze k vylisování gramofonové desky a uhrazení obalu - na obalu pracuje skvělá ilistrátorka Jana Kilianová (http://janakilianova.com/). Větší část nákladů (na nahrávací studio atd.) si uhradíme sami. Pomůžete nám prosím? 

Ukázka písničky Na Bali (zatím ještě bez dechové sekce)

Ukázka z 1. míchačky písniček Ragtime, Ztracená a Cirkus v životě z naší nové desky Aeroplán:

"Kus dobrý nálady" z našeho 2. CD "Cože?" (2016)

Naše písničky z prvních dvou desek si můžete poslechnout na http://bandzone.cz/nautica nebo na našich stránkách www.kapelanautica.cz. 

"Tanečnice" z našeho 2.CD "Cože?" (2016)

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 72 000 Kč (120 %)
  • 120 %
  • 60 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 73 Startérů

Autor projektu

NAUTICA - obrázek
  • projekt od NAUTICA
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

100 Kč

Placka a fotka

Pošleme ti retroplacku NAUTICA a fotku s poděkováním a podpisy všech členů.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
150 Kč

Vstupenka na křest naší nové desky

Získáš lístek na křest naší nové desky Aeroplán a k tomu naši placku a plakát jako bonus!

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
200 Kč

Naše první nebo druhé CD + placka a plakát

Pošleme ti buď naše 1. CD "NAUTICA" (2014, 14 autorských písniček) nebo naše 2. CD "Cože?" (2016, 13 autorských písní a jeden bonus House of the Rising Sun, obsahuje navíc booklet s texty a zajímavostmi o tom, jak naše písničky vznikaly). Po mailu se domluvíme, které CD si vybereš :-) Placka a plakát jako bonus!

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
300 Kč

Naše třetí autorské CD "Aeroplán"

Přestože je pro nás prioritou vydat gramofonovou desku, je nám jasné, že spousta z vás gramofon nemá, a proto pro vás přichystáme limitovanou edici CD "Aeroplán".

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
450 Kč

Naše první, druhé i nejnovější autorské CD

Nejprve dostaneš naše první i druhé CD. Na prvním (2014) je 14 autorských písní, na druhém CD "Cože?" (2016) je 13 autorských písniček a jeden bonus House of the Rising Sun, obsahuje navíc booklet s texty a zajímavostmi o tom, jak naše písničky vznikaly. Až nám vyjde naše třetí CD "Aeroplán", pošleme ti ho fofrem poštou. Placka a fotka jako bonus.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
500 Kč

Naše nová gramofonová deska s věnováním

Až vinyl vylisujeme, pošleme ti ho fofrem poštou s osobním poděkováním a podpisy všech členů kapely. Ještě před tím, než si poslechneš ten výjimečný zvuk, získáš jako bonus kompletní MP3 nahrávky "do sluchátek" + placku a fotku s podpisy.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
700 Kč

Balíček

Získáš naši novou gramofonovou desku "Aeroplán", jako bonus CD "Aeroplán" včetně MP3 nahrávek, placku, plakát a dva lístky na křest naší nové gramofonové desky.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 000 Kč

Velký balíček

Získáš všechna tři naše autorská CD a až nám vyjde vinyl, pošleme ti ho fofrem poštou a s ním i dva lístky na křest naší desky. Jako bonus získáš kompletní MP3 nahrávky našich všech tří desek "do sluchátek".

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
3 000 Kč

"Bronzový partner"

Uvedení vašeho loga a aktivního linku na našich stránkách na dobu 1 roku. K tomu získáš naše první dvě autorská CD a až nám vyjde vinyl, tak i gramofonovou desku "Aeroplán" včetně CD "Aeroplán" a dvě vstupenky na křest, kde tě představíme jako sponzora, umístíme tvé logo v sále i ve videoprojekci.

Počet dostupných odměn: 9/10

Nelze podpořit
5 000 Kč

"Stříbrný partner"

Uvedení vašeho loga na naší nové gramofonové desce a vašeho aktivního linku na našich stránkách po dobu 2 let. K tomu ti pošleme naše první dvě autorská CD a až nám vyjde vinyl, tak i desku "Aeroplán" včetně CD "Aeroplán" a dále 4 lístky na křest, kde tě představíme jako hlavního sponzora, umístíme vaše logo v sále i ve videoprojekci.

Počet dostupných odměn: 3/5

Nelze podpořit
10 000 Kč

"Zlatý partner" a kmotr desky

Uvedení vašeho loga na naší nové gramofonové desce a vašeho aktivního linku na našich stránkách po dobu 3 let. K tomu ti pošleme naše obě CD a až nám vyjde vinyl, tak i desku "Aeroplán" včetně CD "Aeroplán" a dále 10 lístků na křest, kde tě představíme jako generálního sponzora, umístíme vaše logo v sále i ve videoprojekci. Bude nám ctí, když se budeš chtít stát jedním z kmotrů naší nové desky.

Počet dostupných odměn: 3/3

Nelze podpořit
15 000 Kč

Koncert kapely NAUTICA

Nabízíme ti koncert kapely NAUTICA (60 - 90 minut) na soukromé či veřejné akci, včetně zvučení a cestovních nákladů.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit