Hustá retro deska bez zásahu počítače - crowfunding kampaň

Hustá retro deska bez zásahu počítače

Rádi bychom vydali gramofonovou desku nahranou analogově do pásu tak, jak vznikaly nahrávky do konce 70. let, kdy nikdo neupravoval hudbu v počítači.

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Ahoj startéři a startérky,

nabízíme vám k podpoření projekt, který je výjimečný v tom, že chceme vydat gramofonovou desku bez zásahu počítače. Většina těch nejlepších nahrávek v historii hudby vznikala v době, kdy se nahrávalo do magnetofonu, než přišly počítače a s nimi dolaďování, kopírování, posouvání rytmu a jiné digitální úpravy. I my bychom se chtěli vydat touhle cestou. Naše deska vznikne z originálního magnetofonového pásu, nikoli z cd nebo flashdisku, jako to dělají všechny dnešní kapely. Naše cesta bude: lampové kombo - lampový mikrofon - analogový pult - magnetofonový pás - vinylová deska. 

Analogové studio MSN RECORDING, kde nahráváme - http://www.analogstudio.cz/studio.html

01-d-2000x2000-98.jpg

Nevydáváme vinyl, že je to dnes "v módě"! Líbí se nám to kouzlo analogového zvuku - nahrávka není křišťálově čistá a "dokonalá", s jedničkami a nulami, s úplným tichem v pauzách, s absolutně srovnaným rytmem atd... Nahrávka z analogu je prostě přirozená, "živá", dynamická, s jemným šumem v pauzách...analog se prostě na zvuku podepíše a dá mu nezaměnitelný charakter. A kdo má dobré uši, tak pozná, že opravdu příjemný!

KOLAZ.jpg

Do této doby jsme nahráli a vydali už dvě autorská CD, která jsou žánrově velice pestrá, písničky jsou z oblasti rocku, popu, folku, ale najdete i písně v duchu rock’n’rollu, swingu nebo reggae. Inspirací jsou pro nás rockové kapely šedesátých let, což se projevuje v používání vícehlasů a širších harmonií. Naše první dvě desky jsme také nahrávali v analogovém studiu do magnetofonu, ale nikdy jsme nedošli až do konce, protože jsme vždy vylisovali pouze CD. Většina lidí totiž gramofon nemá a desky jsme vydávali hlavně kvůli nim, aby jim udělaly radost. 

kolaz2.jpg

 Rádi bychom teď udělali radost také sami sobě a pořídili si "starý dobrý vinyl" a vychutnali si ten jedinečný zvuk. V únoru 2018 jsme začali v analogovém studiu MSN RECORDING v Jablonci nad Nisou nahrávat naše třetí autorské album "Aeroplán". 

Finance od vás bychom použili pouze k vylisování gramofonové desky a uhrazení obalu - na obalu pracuje skvělá ilistrátorka Jana Kilianová (http://janakilianova.com/). Větší část nákladů (na nahrávací studio atd.) si uhradíme sami. Pomůžete nám prosím? 

Ukázka písničky Na Bali (zatím ještě bez dechové sekce)

Ukázka z 1. míchačky písniček Ragtime, Ztracená a Cirkus v životě z naší nové desky Aeroplán:

"Kus dobrý nálady" z našeho 2. CD "Cože?" (2016)

Naše písničky z prvních dvou desek si můžete poslechnout na http://bandzone.cz/nautica nebo na našich stránkách www.kapelanautica.cz. 

"Tanečnice" z našeho 2.CD "Cože?" (2016)

Co si o tomto projektu myslíte?