HRY PRO MARII - crowfunding kampaň

HRY PRO MARII

Kabaret Dr. Caligariho se chystá natočit desku s názvem Hry pro Marii. Deska úzce naváže na debutové album Vzkříšení.

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Podělte se s námi a my se podělíme s Vámi!

Deska Hry pro Marii bude kompilátem skladeb ze stejnojmenného pódiového předstvení Hry pro Marii, které úzce navazuje na předchozí počin Kabaretu Dr. Caligariho. O konceptu Hry pro Marii se můžete dočíst níže. Nahrávání proběhne v březnu roku 2016 a vydána bude deska opět u vydavatelství Guerilla Records (vydání a navazující křest plánujeme v období duben - červen). Obal desky bude ilustrován malířem Petrem Válkem, stejně jako tomu bylo u předchozího alba Vzkříšení.

A aby jste neřekli, že vše necháváme na Vás, zde je kalkulace:

Pokoušíme se vybrat 28.000 Kč, což nepokryje celou částku potřebnou na studio. Jelikož pokud odečteme náklady potřebné na výrobu a dodání některých odměn, a také 9 %, které jsou za zprostředkování této kampaně, dostáváme se na cca 3/4 předpokládané ceny studia.

Tudíž Kabaret je připraven podílet se s Vámi!

Pokud se nám podaří vybrat více peněz než jsou naše předpokládané náklady na studio, budou zbylé finance využity na náklady pro výrobu CD nosičů.

Předem děkujeme za podporu!

-- Kabaret --

V.I.P VSTUPENKA na křest alba Hry pro Marii:

Odměna v podobě vstupenky na křest za 100 Kč platí pouze na křty Praha a Šumperk. Vstupenka na křest v Pardubicích je součástí odměny za 1.000 Kč.

Díky za pochopení této změny.

vstupenka VIP copy.jpg

 Speciální edice triček "Jsem jedním z nich" pro crowdfundingovou akci Hry pro Marii:

tričko hry pro marii 300 copy.jpg

Zde si můžete poslechnout dvě ukázky, které budou součástí alba Hry pro Marii. Tyto skladby byly natočeny v lednu 2015 ve studiu Šopa, kam v březnu zamíříme natočit celé album.

Hned teď

Kaputt

Takto vypadala práce ve studiu při natáčení singlu Kaputt

Určitě se můžete těšit také na video z letošního natáčení.

 

O příběhu HRY PRO MARII

Hra je situována stejně jako předešlé Chopinovo vzkříšení do prostředí blázince, kde je ústřední postavou šílený doktor Caligari. Hry pro Marii úzce navazují na dílo Chopinovo vzkříšení, ovšem nejde o pokračování příběhu, ale o jakousi retrospektivu. Příběh začíná narozením dítěte nezletilé dívce Marii, chovankyni psychiatrické léčebny. Otec dítěte je neznámý. Tajná policie se po otci snaží pátrat přímo v ústavu, kde je doktorem Albert Caligari. Policie vyslýchá přímo matku Marii, ale díky jejímu špatnému psychickému stavu, musí být hospitalizována. Policistů si ovšem všimne doktor Caligari, a vyjde jim v hledání pachatele vztříc. Dále výslech pokračuje u chovance, kterému se říká TO, který je hlavním podezřelým, jelikož je známo, že je Marii velice blízký. Policisté ovšem chovance shledají neškodným a hodlají po otci pátret dál. Doktor dostane strach, že Marie prozradí jméno pravého otce, a tak se ji rozhodne umlčet. Marii však najde na pokoji s policisty, zrovna když jim vypráví o jejich společných hrátkách mezi zimními svátky. Nespozorovaný doktor se vytratí do své ordinace, kde se rozhodne sepsat své přiznání a opustit psychiatrickou léčebnu, dřív než bude zatčen. Po doktorovi je vyhlášeno pátrání. Ten je bohužel nezvěstný. Léčebna je uzavřena a všichni pacienti jsou odvezeni do náhradních ústavů, až na 4 chovance, kterým se ve zmatku podařilo uprchnout. Léčebna je opuštěná a chátrá, do chvíle než je tajně osídlena podivnou sektou, která si říká Bratrstvo zvěstovatelů polární záře. Tato sekta se zde pravidelně pořádá své okultistické seance. Zrovna když sekta chystá svůj útok na tramvaje, které nedávají přednost chodcům na přechodech, zjeví se v kolektivu podivný stařík. Představí se jako osamělý smutný člověk, který hledá společnost a pochopení. Sekta jej ihned vezme za svého člena. Stařík se rychle zapojí do dění. Není to ovšem žádný osamělý stařík, ale jedná se o samotného doktora Caligariho, který se řadu let ukrýval ve starých katakombách ústavu. Doktora z podzemí vylákal ryk, jenž mu připomínal běsnění pacientů. Díky anonymitě nemá nikdo ze sekty ponětí, o koho jde. Doktor toho zneužije a namíchá členům záhadný lektvar pod záminkou lepší psychické odolnosti. Ti lektvar vypijí. Bohužel se o psychotropní látku, kterou doktor dříve uváděl pacienty do apatického blouznění, aby je mohl udržet ve své léčebně. Doktor cítí novou sílu, je zase sám sebou, má své nové pacienty. Ve chvíli opojení svojí mocí je doktor identifikován hlavním představitelem sekty, a to Marií Mrtvou, stejnou Marií, matkou jeho dítěte. Doktor si ihned uvědomí, o koho jde, poznává také ostatní chovance, kteří uprchli před uzavřením léčebny. Doktor nemešká, tasí v holi ukrytý nůž a bodá Marii. Když si uvědomí co udělal, je pozdě, Adam syn Marie oplakává svoji matku, TO běduje, jelikož byl do Marie tajně zamilovaný. Jediný Eduard Exekutor je výsledkem dění velice potěšen a ukončuje příběh pekelným smíchem.

 

 1. Dějství:   Zrození Adama
 2. Dějství:   Po jménu otce syna Marie        
 3. Dějství:   Otec kajícníkem
 4. Dějství:   Nasebevzetí postu Marie

 

Zrození Adama

 1. INTRO
 2. Cizí oothéka
 3. Diagnóza

Po jménu otce syna Marie

 1. Krabičky babičky
 2. Uranový důl
 3. Kaputt
 4. Z kulí pulec

Otec kajícníkem

 1. Co mé oči neměly vidět
 2. Fussgangerubergang
 3. Mihulí guláš
 4. Tajemný šarlatán

Nasebevzetí postu Marie

 1. Alternativní medikament
 2. Písmenka
 3. Hned teď
 4. Pro Kristovy rány

 

Charaktery postav

alb.png

JMÉNO: Dr. Albert Caligari

MÍSTO NAROZENÍ: Německo

DIAGNÓZA: šílený, sobecký, panovačný, majetnický

AGRESE: extrémně nebezpečný

 

mat.jpg

 JMÉNO: Adam

 MÍSTO NAROZENÍ: Ústav pro duševně choré

 DIAGNÓZA: manipulativní, časté stavy úzkosti, apatický

 AGRESE: neškodný

 

mar.png

 JMÉNO: Marie Mrtvá

 MÍSTO NAROZENÍ: Polsko

 DIAGNÓZA: přecitlivělá povaha, deprese vyvolané výchovou

 AGRESE: neškodný

 

edu.png

 JMÉNO: Eduard Exekutor

 MÍSTO NAROZENÍ: ČR

 DIAGNÓZA: autoritativní, toužící po moci, nenávistný

 AGRESE: nebezpečný

  

TO.png

 JMÉNO:  TO

 MÍSTO NAROZENÍ: Neznámý uranový důl

 DIAGNÓZA: duševně rozpolcený, zmatený, hektický, náladový

 AGRESE: mírně nebezpečný

 

 "Podělte se s námi a my se podělíme s Vámi!"

Co si o tomto projektu myslíte?