HROZBA SVĚTŮ - crowfunding kampaň

HROZBA SVĚTŮ

Podpořte krátkometrážní fan-film inspirovaný Star Wars universem, připravovaný amatérskými tvůrci. Vůbec první na československé internetové scéně!

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Co když existuje ve vesmíru klíč ke všem galaxiím, kterého se budou chtít zmocnit Sithové, zlé osoby, které ovládají Sílu a tento Mezigalaktický Klíč najdou.

Od převzetí moci nad vesmírem je dělí pouze Jedi, jménem Yrwell, který na poslední chvíli Klíč vezme a uteče s ním. Objeví se u nás, na planetě Zemi, kde se potká s táborníky, kterým bude vyprávět on nástrahách, co na ně čekají a jaké zlo se blíží do jejich světa. Společně s nimi se snaží zjistit, jak se dostat zpátky, ke své paní a uchránit klíč i tento svět.

Podaří se mu za pomoci obyčejných lidí ze Země zachránit Vesmír?

Již brzy uvidíte i postavy, vystupující ve příběhu!

 

 

Jsme skupina mladých amatérských tvůrců z Česka a Slovenska. Setkali jsme se náhodou na serveru v aplikaci Discord. Začali jsme se spolu víc bavit a zjistili, že máme velmi podobné zájmy a máme chuť pro tvorbu filmů. Proto jsme nejprve neoficiálně založili skupinu, kterou jsme později pojmenovali KNITR PRODUCTION. Je nás momentálně kolem deseti a máme v plánu nějaké projekty. Oficiálně jsme se dali dohromady 7. května 2022

 

 

Rozhodli jsme se společně natočit projekt pod názvem Hrozba světů, film inspirovaný ságou Star Wars. Bude se tedy jednat a vůbec první Sci-Fi fan-film na československé internetové scéně. Film uvidíte na YouTube. Film by měl trvat 30 - 40 minut. Jde o krátkometrážní film.

Už dříve jsme se rozhodovali, zda nenatočíme právě něco na toto téma. Sešli jsme se a společně zvolili datum natáčení. Datum natáčení je určen na léto.

Za nedlouho jsme se byli podívat na místa, kde bychom mohli natáčet a vybrali jsme. K tomu jsme napsali celý scénář za pouhých pár dnů. Naše chuť do projektu nás vedla neuvěřitelnou rychlostí vpřed.

Náš projekt je rozdělen do sedmi etap. V každé se věnujeme něčemu detailně. První dvě etapy běžely hodně rychle. Založili jsme dvě sociální sítě, Facebook a Instagram. Zde se můžete podívat do zákulisí projektu. Pravidelně zde přidáváme příspěvky. Podívejte si i na sérii ZA KAMEROU!

Několik rekvizit si vyrábíme sami. Tudíž ve filmu uvidíte speciální předměty vyrobené námi.

Budeme mít i vlastní hudbu, popř. licencovanou hudbu

Scházíme se pravidelně jednou týdně a domlouváme všechno, co potřebujeme. Za nedlouho se budeme scházet ještě častěji a plánovat do detailu scény.

 

FOTOGRAFIE Z FOCENÍ NA PLAKÁT A NATÁČENÍ PROMA:

 

 

REŽIE, STŘIH, VFX EFEKTY: Marián Jenis

Marián má bohaté zkušenosti s natáčením a střihem videí. Je zkušený v oblasti filmu. Natáčí např. svatby, rozhovory, reportáže. Skončil navíc na 2. místě v soutěži SAFI (soutěž amatérských filmařů). Vypomáhá při změně scénáře.

PRODUCENT, HEREC: Jáchym Zalubil

Jáchym na Star Wars vyrůstal. Je fascinován šermem na světelné meče a na táboře byl vedoucím, kde učil děti šermovat a zahrál si vrchního velitele stráží. Děti byli překvapené a spoustu si toho odnesly. Dohlíží nad veškerým děním nad projektem.


SCENÁŘ, HEREČKA, CO-PRODUCENT: Kristýna Mudříková

Kristýna je mimo scénáristu a herečku propagátor. Má na starost sociální sítě. Má sedmileté zkušenosti s hraním. Mimo to ráda fotí a upravuje fotky. Jejím koníčkem je psaní příběhů, převážně se věnuje thrillerům a fantasy. Star Wars začala sledovat na podzim, ale je zaujata příběhem a efekty. Na starost má mimo výše uvedené věci taky Instagram a Facebook.

 

PROPAGÁTOR, HEREČKA: Anna Hudcová

Anna s filmováním nemá až tak moc velké zkušenosti, ale je otevřená novým věcem, Star Wars zná. Ambiciozní a zapálená pro to, překonávat sama sebe, chce světu ukázat, že něco dovede. Díky ní se nasbírali komparzisté. Pravidelně sdílí náš projekt mezi lidmi.

 

SCENÁŘ, HEREC: Martin Biel

Martin je velký fanoušek jak Star Wars tak i jiných velkých projektů. Je začínajícím spisovatelem a jeho tvorbu používá do Dungeons and Dragons, je tedy jedním ze scénáristů. Martin byl jedním z hlavních kontrolórů ohledně Lore-Friendly věcí, jelikož má Star Wars historii velmi nastudovanou.

 

HEREC: Michal Rábek

Michal je čerstvý absolvent gymnázia v Nitře. V minulosti hrál v ochotnickém divadle, proto má rozhodně bohaté zkušenosti s hraním. Star Wars sleduje od 12 let a má široké znalosti o tomto světě.

 

HEREČKA: Dominika Jurasová

Dominika herecké zkušenosti má minimální, proto je jen vedlejší rolí. Vztah ke Star Wars má blízký, baví ji, ráda se na to dívá. Je velmi komunikativní a má zkušenosti se šermem.

 

 

 

Jelikož teprve začínáme, budeme potřebovat Vaši pomoc! Základní techniku již máme a kostýmy se už též řeší.

Vaše dary půjdou na:

TECHNIKA (půjčení techniky):

- FujiFilm kamera X-T4 4 800 Kč

- Dron DJI mini 2 3000 Kč

- Objektivy Samyang VDSLR MK2 2 070 Kč

- Stabilizátor Zhiyun-Tech CRANE 3S 3 600 Kč

- Stativy a stojany pro světla 720 Kč

- Světla 2 100 Kč

- Zvuková technika - Rode Boompole PRO (ex G5-4M MKII), Sennheiser ME67 / ME66, rekordér Zoom F8 6 000 Kč  

 

REKVIZITY A KOSTÝMY:

- Světelné meče 9 600 Kč

- Noctusova róba 1 200 Kč

- Noctusova maska 980 Kč

- Zbroj Jedi 1 240 Kč

3D tisk 960 Kč

 

HUDBA:

- licence na hudbu 2 500 Kč

 

 

 

 

 

NATÁČENÍ PROMA 2. VERZE 10 - 12. 6. 2022

Co si o tomto projektu myslíte?