Hrobař - příběh slavné písně, jak ho neznáte - crowfunding kampaň

Hrobař - příběh slavné písně, jak ho neznáte

Pomozte nám vydat novelu Hrobař s příběhem z muzikantského prostředí, odehrávajícím se v ulicích Zlína a na jemu přilehlém Lesním hřbitově.

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Cílem (patrona) projektu (kapely Premier) je...

orez.png

... podpořit vydání novely Hrobař autora Jaroslava Irovského, rodáka ze Slušovic, našeho dvorního textaře a jednoho z nejvýraznějších mladých olomouckých spisovatelů. Kniha o formátu 125x190 mm a 185 stranách bude mít pevnou lepenou vazbu včetně papírového přebalu

Krom čtivého a napínavého příběhu, odehrávajícího se především v ulicích města Zlína a na přilehlém Lesním hřbitově, ji bude navíc zdobit i osm nádherných originálních obrázků od talentované olomoucké ilustrátorky Karolíny Wellartové, jejíž díla byla publikována v prestižních zahraničních magazínech, jako jsou Spirituality & Health nebo Orion, nejuznávanějším americkém časopisu o životním prostředí. Je také spoluautorkou ilustrované vlčí kroniky Přicházejí vlci, která vyšla v srpnu roku 2020. 

Kniha vyjde u pražského nakladatelství Jonathan Livingston a krom přímo u nás a Jaroslava bude k dostání i v síti knihkupectví Kosmas po celé ČR.

Příběh knihy:

Sám Jaroslav, autor, ji představuje coby jisté: "Psychologické drama s prvky fantaskna, v němž se mísí životní osudy členů zlínské rockové kapely Ask the Dust v čele s hlavním hrdinou knihy – frontmanem Jindřichem Bukovským. Ten svým nezřízeným způsobem muzikantského života bourá základy rodinného zázemí tvořeného jeho přítelkyní Monikou, aby poté nedobrovolně opustil byt a dostal se do „péče“ Jaromíra Duška, samotářského, podivínského hrobaře, pracujícího na zlínském Lesním hřbitově a bydlícího jen pár stovek metrů za jeho hranicí v odlehlém starém domě.

Jaký bude mít ponuré lednové počasí, atmosféra prostředí ztichlého hřbitova i samotný hrobař vliv na Jindřichovo smýšlení? Dokáže si zpětně uvědomit určité věci a především chyby, kvůli kterým skončil právě na tomto místě? A dokáže se vůbec změnit a být zodpovědnějším ve vztahu nejen ke své přítelkyni a k sobě samému, ale i ke kamarádům z kapely, s nimiž jej v létě čeká největší koncert jejich života?

A co samotný hrobař, který většinu volného času tráví v obývacím pokoji u teplých kamen za četby starých knih či poslechu klasické hudby? Neskrývá náhodou uvnitř svého zchátralého domu nějaké tajemství?" (oficiální anotace) A pojednává vlastně tato kniha přímo o postavě hrobaře ze stejnojmenné písně, popř. dokonce o nás, členech kapely Premier? :) Nic z toho samozřejmě předem neprozradíme, rozhodně se však máte na co těšit! (A již v první přidané Novince zazní kousek jedné z kapitol v podání samotného pana spisovatele.)

117819857_2842190322678507_7557604247252221356_o.jpg

Spojení "Premier + Hrobař" má potenciál. Rozviňme ho!

V roce 2016 s námi vystupoval coby host na housle hrající kamarád filmař Tomáš Zindler, který tehdy vyslovil zásadní myšlenku: „A co o hrobaři natočit nějaký film? Nebo napsat knihu? Krom názvu a samotné postavy hrobaře nebude mít její příběh s písní nic společného, ale bude i dále rozvíjet zásadní spojení "Premier + Hrobař", které se tak z hudebního světa přenese i do světa literárního.“ Nápad skvělý; leč nebyl nikdo, kdo by se realizace v podobě její tvorby ujal.

Vše se změnilo v roce 2018, kdy do naší kapely nastoupil coby textař právě Jarda Irovský, v té době autor již šesti knih. Slovo dalo slovo a po seznámení jej s hrubým námětem, dal se Jaroslav do práce - a na začátku letošního února byl příběh napsán. Kniha již měla být vydána, žel… zaúřadoval covid, což je i hlavní důvod, proč jsme se nakonec rozhodli jít cestou tohoto projektu.

Formy odměny:

Tou základní a zásadní je kniha samotná. Každý, kdo si ji pořídí zakoupením zdejší Odměny a podpoří tím tento projekt, získá ji s věnováním, popřáním všeho dobrého a podpisy jejího autora a všech členů kapely Premier. Novela navíc vyjde přesně 4 týdny před Štědrým dnem: Nadělte ji tak sobě/někomu coby krásný vánoční dárek! :)

to su.pngKromě knížky můžete získat i jednu z osmi originálních perokreseb, a to včetně věnování a autogramu již zmíněné jejich autorky Karolíny Wellartové. Každá tvoří jedinečnou odměnu, a abyste se v nich co nejlépe orientovali a nekupovali zajíce v pytli, jsou všechny pojmenovány a ve formě miniatury i vyobrazeny na konci projektu. Navíc je zašleme i v jednoduchém skleněném fotorámečku, který je bude chránit před potenciálním poškozením.

Zbylé odměny jsou především zážitkové. Pořádáte firemní večírek? Narozeninovou party? Nebo provozujete nějakou hospůdku, kavárnu, podnik, kde chcete uspořádat originální večerní kulturní akci? Jak je libo! Stačí využít nabídku Jaroslavova autorského čtení z knihy (ať už individuálního nebo navíc spojeného s naším akustickým koncertem, v rámci nějž zahrajeme nejen naše největší hity, ale i písně z nejnovějších alb), platící po celý rok 2021, kdy už se snad celý covidem promořený svět vrátí zpět do normálu...

Nebo knihu můžete pokřtít či se přímo stát naším generálním sponzorem! Předem děkujeme. 

S jakým cílem, snem, plány… byla kniha napsána a tento projekt založen?

Jaroslav Irovský, autor knihy: „Napsat příběh, u nějž by se lidé zamysleli nad životními osudy ostatních či přímo nad svým vlastním. Příběh, který by se jim při/po četbě zavrtal hluboko do hlavy a oni se i díky tomu mohli přenést do všech těch pro ně (ne)známých míst, v nichž se děj odehrává. A coby malonákladový samizdat, plavající si v domácích literárních undergroundových vodách, bych si přál, aby měla komerční úspěch, který by zvýšil zájem i o mou dosavadní tvorbu. A samozřejmě aby se líbila. :)

Kapela Premier, patron knihy: „Vytvořit na základě obsahu novely muzikál – s příběhem proloženým našimi hity –, se kterým bychom následně objížděli nejen naši republiku, ale dostali se díky němu i do zahraničí.

Tomáš Zindler, autor námětu: „Použít tuto knihu coby předlohu k natočení celovečerního filmu, který by se dostal do kin a měl u diváků stejný ohlas, jako měla v 90. letech samotná stejnojmenná píseň u jejích posluchačů.“

Jsou to nemalé cíle a sny, viďte? :)

Budeme však moc rádi, když touto cestou pomůžeme společně splnit ten Jardův. Nejen proto, že si to coby talentovaný spisovatel zaslouží, ale i proto, že se od jeho snu můžeme odrazit ke splnění těch zbylých i my ostatní.  

Předem mockrát děkujeme za podporu a přejeme vám všem pevné zdraví a mnoho sil v této smutné době...

Vaši Dan, Dan, Jarda, Jarda, Jarda, Tomáš a Karolína

prvni tri.jpg

zakou.jpg

dfs.jpg

běda jestli.png

83271976_2768895906674616_3103956526763606016_o.png

Co si o tomto projektu myslíte?