HRAVE O ZIVE STRAVE_BANNER .jpg

HRAVĚ O ŽIVÉ STRAVĚ Knihy

Pomozte s vydáním první odborné publikace v českém jazyce, zaměřující se komplexně na vitariánství (raw food ), veganství a vegetariánství u dětí.

HRAVĚ O ŽIVÉ STRAVĚ

Vybráno124 774 Kč(147 %)

147 %
85 000 Kčpožadováno
193startérů
Podpořit projektZobrazit odměny

Tento krásný projekt vzniká ve spolupráci nás - všech rodičů i nerodičů, kteří chtějí to nejlepší jak pro své děti, sami pro sebe tak i své okolí.
KNIHU POŠLEME KDEKOLIV PO SVĚTĚ za poplatek. Zdarma je poštovné však jen v rámci ČR :)

O čem je kniha a kde se nacházíme?
Již napsaná kniha Hravě O Živé Stravě je první odbornou publikací v českém jazyce, zaměřující se komplexně na vitariánství (živou stravu, raw food), veganství a vegetariánství u dětí. Vzniká ze srdce ve spolupráci s týmem lidí, kteří umožnili její vznik a stále zdarma pomáhají, abychom tuto publikaci měli v rukou již před Vánoci 2015.

Kniha otevírá vícero schůdných cest stravování a svým citlivým přístupem tak umožňuje volbu. Nenabádá k žádnému striktnímu stravovacímu kultu!

Co v knize najdete?

 • Proč vitariánství, co znamená, jaké jsou přínosy a vhodnost tohoto stravování u dětí - Co říká dnešní věda na vitariánství, veganství a vegetariánství.
 • Vitariánská výživa u dětí v PRAXI! Makro a mikronutrienty, které třeba sledovat, kolik jich dítě potřebuje, kde je získat a jak zajistit jejich dostatek jak u malých jedlíku tak nejedlíků.
 • Něco málo o vodě. Důležitost vody, jakou vodu pít a jak si ji připravit doma.
 • Jak začít s vitariánstvím u dětí dle věku a praktické tipy. Nejdůležitější superpotraviny pro děti, alternativy kojení. Sója, lepek, kravské mléko ano či ne? Kdy a s jakými potravinami začít u dětí dle věku.
 • Transformační jídelníček a příklady raw dnů pro děti dle věku: 6 měsíců, 6-9 měsíců, 9-12 měsíců, 12-18 měsíců, 18 měsíců – 3 roky. Transformační jídelníček od 4 let, veganský jídelníček na celý týden!
 • Vybavení kuchyně a nakupování bio potravin: Spotřebiče potřebné k úspěšnému přechodu a tipy na nákup s omezeným rozpočtem. Vysvětlení přínosů bio potravin, jak je poznat. Jak a kde nakupovat s omezeným rozpočtem.
 • Ingredience v živé kuchyni a kde je nakupovat: Vysvětlení skupin potravin v živé stravě, jejich přínosy, dostupnost, kde nakupovat ingredience v bio kvalitě.
 • Není cukr jako cukr a glykemický index (GI): Vysvětlení GI a proč je důležitý, jaké cukry používat a kterým se vyhnout
 • Přes 60 raw veganských a vařených vegetariánských či veganských receptů: Nápoje, snídaně, svačinky, hlavní jídla a dezerty

V knize také najdete názory dalších odborníků, jak z České republiky a Slovenska, ale také z Kanady a Ameriky, kteří se tématu vitariánství, vegetariánství či veganství věnují buď aktivně a praktikují tento životní styl anebo se zabývají výzkumem této problematiky.
Kniha je ve formátu 175×240 mm, na matném křídovém papíře, aby vynikly fotografie, v pevné vazbě a v rozsahu cca 224 stran.

HRAVE O ZIVE STRAVE_BANNER .jpg


Knihu máme již napsanou, projde ještě editací a grafickými úpravami a jen čekáme, zda se nám podaří vybrat penízky na její tisk a distribuci.

Kdo jsme?

Hlavní autorkou knihy je Eva Hájková, MPH, MBA, která je specialistkou v preventivní medicíně a výživě. Eva praktikovala preventivní medicínu v Londýně přes 8 let a nyní i se svou rodinou žije v Austrálii. 

Do knihy dále přispěli:

 • Mgr. Zuzana Švédová, Dis, která je nutriční terapeutkou a přispěla do kapitoly makro a mikronutrientů a poskytla odbornou recenzi ke knize.
 • Mgr. Lucie Šimková, která přispěla do knihy tématem kojení a alternativy kojení. Lucka je specialistkou v preventivní medicíně a laktační poradkyní.
 • Mgr. Zuzana Jurasová je specialistkou v preventivní medicíně s dlouhodobými zkušenostmi v oblasti výživy. Zuzka poskytla recenzi ke knize a dbala na nutriční vyváženost receptů.
 • Daniel Škubal a Andrea Bitomská, kteří jsou zakladately blackkale.cz a vyrábí bio, raw nepasterizované džusy. Dan a Andy přispěli kapitolou o ingrediencích a kde je nakupovat v bio kvalitě.

PharmDr. Margit Slimáková, která je specialistkou na zdravotní prevenci a výživu a poskytla knize odbornou recenzi.

O grafické zpracování knihy se postarali Marcel a Eva MochaloviLLEV design, kteří knize dodali tvář a hravou energii.
Klára DlouháShoot Me With Love, která se zúčastnila holistického ozdravného programu v Austráli, pořádaný Evou a jejím manželem Michalem. Klára svými fotografiemi zajistila, aby jste recepty jedly rovnou z knihy :)

05_HRAVE O ZIVE STRAVE_nahled (1)-page-003 (1).jpg


Silvia Yoder, která je také jednou z účastníků našeho ozdravného programu pomáhá se sháněním sponzorů, distribucí a mediálními kampaněmi.
Pavel Kurfürst pak zajistil webové stránky www.hrave-o-zive-strave.cz, aby jste měli možnost se o knize více dozvědět, objednat si ji a přečíst si spoustu zajímavých informací nejenom na téma vitariánství ale co všichni vlastně děláme.
Jana Van Niekerk zajistila promo video a bonusová videa ke knize.

Mgr. Tereza Havlíčková se postarala o editaci knihy tak, aby byla čtivá a bez gramatických chyb  a překlepů.

Všichni tito skvělí lidé pracují na knize zcela zdarma a s velkým entusiasmem. Jde nám o to, aby generace našich dětí i nás samotných byla opravdu zdravá, šťastná, spokojená a chceme ukázat dalším lidem, že krásné a smysluplné věci mohou vznikat i bez peněz.

Až tedy na tisk… kdy se nám nepodařila najít tiskárna, která by knihu vytiskla zcela zdarma... Pomůžete prosím?

Vyberte si z nabízených odměn, které jsou velmi zajímavé a hlavně praktické :) Poštovné za knihy a odměny v rámci ČR je zcela ZDARMA :)

Tady ukázka:

Čerstvé šťávy od Black Kale s.r.o

blackkale.jpg

Svačinkové sáčky od Mags Bags

magsbags.jpg

vysokorychlostní mixér Optimum 9200, 2000kW a 42.000 otáček za minutu

optimum.jpg

Flaska na harmonizaci vody

Flaska.jpg

Děkujeme z celého SRDCE.

Vybráno124 774 Kč(147 %)

147 %
85 000 Kčpožadováno
193startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuEva Hájková

Odměny

200 KčE-book Hravě o živé stravě

E-book Hravě o živé stravě obdržíte emailem ihned, jakmile bude kniha graficky zpracována a vydána.

Očekávané doručení odměny: prosinec 2015

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

490 KčKniha a E-book

Obdržíte jednu tištěnou a nádherně graficky zpracovanu knihu ve tvrdém obalu, na matném křídovém papíře PLUS E-book. Cena je i s poštovným po celé ČR.

Očekávané doručení odměny: prosinec 2015

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

500 KčKniha, E-book a pohled z Austrálie

Obdržíte jednu tištěnou a nádherně graficky zpracovanu knihu ve tvrdém obalu, na matném křídovém papíře. Cena je i s poštovným po celé ČR. PLUS nádherný pohled od autorky z Austrálie :)

Očekávané doručení odměny: prosinec 2015

Počet dostupných odměn: 0/10

Odměna nedostupná

700 KčKniha, E-book a 2x svačinové sáčky od magsbags.cz

Obdržíte jednu tištěnou a nádherně graficky zpracovanu knihu ve tvrdém obalu, na matném křídovém papíře PLUS E-book PLUS dva svačinové sáčky (jeden menší a druhý větší) od http://www.magsbags.cz/shop/mala-svacinkova-kapsa-barevni-ptacci/. Cena je i s poštovným po celé ČR.

Očekávané doručení odměny: prosinec 2015

Počet dostupných odměn: 0/5

Odměna nedostupná

890 Kč2x kniha a E-book

Obdržíte dvě tištěné a nádherně graficky zpracované knihy ve tvrdém obalu, na matném křídovém papíře PLUS E-book. Cena je i s poštovným po celé ČR.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 000 KčKniha, E-book a skleněná flaška na vodu

Obdržíte jednu tištěnou a nádherně graficky zpracovanu knihu ve tvrdém obalu, na matném křídovém papíře PLUS E-book PLUS flaštičku na strukturalizaci vody od www.flaska.eu. Cena je i s poštovným po celé ČR.

Očekávané doručení odměny: prosinec 2015

Počet dostupných odměn: 0/5

Odměna nedostupná

1 300 Kč3x kniha a E-book

Obdržíte tři tištěné a nádherně graficky zpracované knihy ve tvrdém obalu, na matném křídovém papíře PLUS E-book. Cena je i s poštovným po celé ČR.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 500 KčVita Mecenáš

Obdržíte dvě tištěné a nádherně graficky zpracované knihy ve tvrdém obalu, na matném křídovém papíře PLUS E-book PLUS uvedeme Vaše jméno v knize PLUS poděkování od autorky v knize :) Cena je i s poštovným po celé ČR

Očekávané doručení odměny: prosinec 2015

Počet dostupných odměn: 2/10

Odměna nedostupná

2 000 KčKniha, E-book, BIO potraviny a SPIRALIZÉR

Obdržíte jednu tištěnou a nádherně graficky zpracovanu knihu ve tvrdém obalu, na matném křídovém papíře PLUS E-book PLUS poděkování od autorky PLUS jméno v knize PLUS Spiralizer na tvorbu raw špaget PLUS balíček české bio pohanky PLUS balíček bio quinoy PLUS láhev bio lněného oleje vše od firmy www.alternativashop.cz. Cena je i s poštovným po celé ČR.

Očekávané doručení odměny: prosinec 2015

Počet dostupných odměn: 0/3

Odměna nedostupná

2 000 KčKniha, E-book a balík 6-ti čerstvých bio šťáv

Obdržíte jednu tištěnou a nádherně graficky zpracovanu knihu ve tvrdém obalu, na matném křídovém papíře PLUS E-book PLUS balíček 6-ti 0,5l čerstvých, nepasterizovaných, bio šťáv od www.blackkale.cz PLUS jméno v knize. Cena je i s poštovným po celé ČR. POZOR - šťávy nelze poslat mimo ČR a SK.

Očekávané doručení odměny: prosinec 2015

Počet dostupných odměn: 0/3

Odměna nedostupná

5 000 KčHRDÝ SPONZOR KNIHY

Obdržíte pět tištěných a nádherně graficky zpracovaných knih ve tvrdém obalu, na matném křídovém papíře PLUS E-book PLUS uvedeme Vaše jméno či jméno firmy v knize a na webu PLUS poděkování od autorky PLUS pohled z Austrálie od autorky PLUS 90-ti minutová konzultace výživového poradenství či terapie šité na míru s autorkou knihy Evou Hájkovou. Cena je i s poštovným po celé ČR.

Očekávané doručení odměny: prosinec 2015

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

10 000 Kčkniha, E-book a série profi fotek na míru

Obdržíte jednu tištěnou a nádherně graficky zpracovanu knihu ve tvrdém obalu, na matném křídovém papíře PLUS E-book PLUS sérii fotek šitých na míru od autorky fotek v knize Kláry Dlouhé www.shootmewithlove.com PLUS poděkování od autorky v knize

Počet dostupných odměn: 1/1

Odměna nedostupná

10 000 KčKniha, E-book a MIXÉR Optimum 9200

Obdržíte jednu tištěnou a nádherně graficky zpracovanu knihu ve tvrdém obalu, na matném křídovém papíře PLUS E-book PLUS vysokorychlostní mixér Optimum 9200, kterým si připravíte recepty z knihy. Cena je s poštovným po celé ČR: http://www.froothie.cz/store/froothie-blenders/optimum-9200

Očekávané doručení odměny: prosinec 2015

Počet dostupných odměn: 0/1

Odměna nedostupná