Houpací Osel na papíře | crowdfunding kampaň

Houpací Osel na papíře

Pomozte nám dostat časopis Houpací Osel na papír. Připravujeme tištěné vydání s originálními články, které na internetu nenajdete.

Ostatní

Houpací Osel na papíře

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Ne že bychom to špatně propočítali, ale cena tisku nám málem zabila šéfredaktora. Pokračujeme dál, kolik nakonec vybereme?

Houpací Osel je novinařina z pera studentů a od srdce. Po roce a půl na internetu vydáváme tištěnou verzi. Je to život pod lampičkou, tváře od inkoustu, původní články, které na webu nenajdete, káva a publicistika. Konečně dáváme veřejnosti možnost podpořit naši práci. Časopis vydáme v menším nákladu, doufáme v pomoc čtenářů. Peníze použijeme na tisk a obrazové ilustrace.

"Jsme papírová, nikoli internetová kultura."

Pozvánka vedoucího vydání Jakuba Mikla:

"Tištěné vydání mapuje persónu mladého člověka v současném světě. Čekejte pohled studentů na svět kolem nich s patřičnou dávkou cynismu a malověrného ušklíbnutí. Pohled generace "fň" na sebe samu skrze sklenku levného alkoholu a pavědecký materialismus."

DSC_025611.jpg

Foto: hrnek se srdíčky

Úryvky z textů:

"Masivní rozvoj technologií a naše neschopnost se na ně vhodně adaptovat vede k extrémům, jakým je i úplné ponoření do online světa a odstřihnutí se od reálných přátel." – Andrzej Branny

"Velmi přínosným pro celý herní průmysl se stal případ Olgy Hepnarové, díky kterému došlo v žido-iluminátském sněmu nerdů k dohodě, že najíždění autem na chodníky se povolí. Díky nim můžeme hrát série GTA celé hodiny." – Jakub Mikel

DSC_026411.jpg

Foto: hrnek s hvězdičkami

Úryvky z textů:

"Přestaňme se vnímat jako oběti. Nikdo nemůže za naše problémy a ani je za nás nikdo jiný nevyřeší, byť by to tisíckrát sliboval. Dívejme se na svět optimisticky, neposlouchejme hlupáky, kteří kolem sebe šíří nenávist a vlastní komplexy a všem bude lépe. Tím se vyvarujeme populismu." – Tomáš Pika

"Zajisté máme v České republice statisíce individuí, která se nemohou dočkat, až jimi vystřelený projektil přilepí kolemjdoucí mozek na zeď přihlížejících domů. Toto nám noviny vnucují – lidi to totiž zajímá. Zajímá je, kolik lidí zemřelo, proč pachatel střílel a jakou měl barvu ponožek, popřípadě jak tyto ponožky souvisejí s jeho pohnutkami k vraždění." – Martin Klose

DSC_0284111.jpg

Úryvky z textů:

"Čůrat na roznětky výbušnin teroristů však jako reakce nestačí. A už vůbec ne jako prevence." – Marek Vašut

"Zde přichází celé odhalení. Jsme vysokoškolští pozéři, kteří jsou trapní, marní a pro facebookové lajky by hodili i štěně z mostu. Snažíme se vypadat, že všemu rozumíme, ale nerozumíme. Píšeme jen o svých pohledech na svět, které jsou však naivní, a jelikož nemáme vliv, tak nejsou ani názorotvorné." – Daniel Galuszka

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 12 650 Kč (126 %)
  • 126 %
  • 10 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 55 Startérů

Autor projektu

Houpací Osel - obrázek
  • projekt od Houpací Osel
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

50 Kč

Houpací Osel na papíře

Tištěná verze časopisu Houpací Osel. Čekejte originální články, které se neobjeví na internetu. Osobní předání v Olomouci jedním z redaktorů.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
100 Kč

Houpací Osel na papíře - poštou

Tištěná verze časopisu Houpací Osel. Originální články, které se neobjeví na internetu. Obdržíte také placku. Doručení poštou.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
250 Kč

Hrnek z edice Houpací Osel outsider web brand

Připravili jsme pro Vás hrnky s grafikou Houpací Osel outsider web brand. Na kávu, čaj, vodku, pivo atp. Obdržíte také tištěné vydání časopisu. Osobní předání v Olomouci jedním z redaktorů.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
300 Kč

Hrnek z edice outsider web brand - poštou

Připravili jsme pro vás hrnky s grafikou Houpací Osel outsider web brand. Na kávu, čaj, vodku, pivo atp. Obdržíte také tištěné vydání časopisu. Doručení poštou.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
350 Kč

Triko Houpací Osel

Triko z limitované edice Houpací Osel outsider web brand. Bylo vyrobeno pouze ve třech kusech, veřejnosti nabízíme jeden z nich. Bílé s grafikou, velikost L. Obdržíte také tištěné vydání časopisu. Pošleme poštou, nebo předáme osobně.

Odměna vyprodána: 0/1

Nelze podpořit
400 Kč

Psychoterapie s Ondřejem

Šéfredaktor Houpacího Osla Ondřej Krupčík, kandidát na poznání nítí a přediva duše lidské. Je jen na Vás, o čem se bude mluvit... Také obdržíte tištěné vydání časopisu. (Olomouc)

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
400 Kč

Káva s Jakubem

Jakub Mikel je největší kavárník, intelektuál a nejplodnější autor Houpacího Osla. Provede Vás významem slov a tajuplnými zákoutími žurnalitiky. Také obdržíte tištěné vydání časopisu. (Olomouc, Zlín)

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
400 Kč

Drcení s Danielem

Daniel Galuszka je novinář, spisovatel a renesanční člověk. Nechte se překvapit. Také obdržíte tištěné vydání časopisu. (Olomouc a různě po světě)

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
400 Kč

Piko/lo s Pikou

Redaktor a hudebník Tomáš Pika Vás provede světem novinařiny, hudbou a rajskými zahradami. Také obdržíte tištěné vydání časopisu. (Olomouc)

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
400 Kč

Židoiluminace se Zdeňkem

Redaktor, právní konzultant Houpacího Osla a podnikatel Zdeněk Valášek. Ukrojí díl svého byznys-harmonogramu, aby Vám věnoval pár chvil. (Praha)

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
400 Kč

Vodka s Andrzejem

Andrzej Branny je hipster Houpacího Osla a ne-ořezávátko. Nová média a Demagog.cz. Také obdržíte tištěnou verzi časopisu. (Ostrava)

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
500 Kč

Efektivní podpora

Chcete-li nás štědře podpořit a přitom šetřit naše náklady, zvolte tuto možnost. Větší část investujeme do rozkvětu, vy obdržíte tištěné vydání časopisu.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
500 Kč

Večeře s Markem Vašutem

Marek Vašut je gantleman a externí zpravodaj Houpacího Osla, také novinář a historik. Vyryje Vám do srdce díru, útratu si uhradíte sami. Navíc obdržíte placku a tištěnou verzi Houpacího Osla. (Olomouc)

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
800 Kč

Pivo s redakcí

Alespoň dva členové redakce Vás pozvou na pivo. Také obdržíte tištěné vydání časopisu. (Olomouc)

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 000 Kč

Odměna pro příznivce

Pokud jste náš příznivce, zvolte tuto možnost. Obržíte časopis a exemplář každého typu odměny dle vlastního výběru. Kromě piva a trika.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 500 Kč

Portrét od Filipa

Výtvarník Filip Štelmak, ilustrátor, fotograf a aktivní umělec Houpacího Osla Vám vyhotoví portrét podle Vašeho přání. Na kvalitní plátno formátu A2. Také dostanete tištěnou verzi Houpacího Osla. (Olomouc)

Počet dostupných odměn: 2/2

Nelze podpořit
2 000 Kč

Odměna pro zatvrzelé příznivce a finančníky

Pokud jste buržoa, aristokrat nebo zatvrzelý příznivce, zvolte tuto možnost. Obržíte časopis a exemplář každého typu odměny dle vlastního výběru. Kromě piva a trika.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
5 000 Kč

Příplatek pro Miloše Zemana atp.

Jsme kavárníci. Pokud jste Miloš Zeman nebo někdo podobný, vyberte tuto možnost. Obržíte jeden exemplář každého typu odměny dle vlastního výběru. Kromě piva a trika.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
10 000 Kč

(Ne)oficiální sponzoring

Můžete být oficiálním či neoficiálním sponzorem našeho časopisu. Můžeme Vás uvést v tištěném vydání a také na stránkách po dobu jednoho roku. Nabídeme Vám exemplář každého typu odměny dle Vašeho výběru. Kromě trika.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit