startovac_cover_png.png

Miroslav Horníček očima přátel, očima sběratele Knihy

Kniha o Miroslavu Horníčkovi pohledem sběratele obsahuje autorovy známé i neznámé fotografie a texty a příspěvky přátel k jeho stému výročí narození.

hornicek_obalka_cover.png

Milí přátelé, cílovou částku se podařilo vybrat, děkuji!


O ČEM KNIHA JE

V knize zúročuji svou několikaletou badatelskou a sběratelskou činnost zaměřenou na život a dílo Miroslava Horníčka. Čtenářům jsou předkládány vzpomínky na moudrého člověka, kamaráda, pracovitého umělce se srdcem a smyslem pro humor. Kniha odráží všechny umělecké a tvůrčí činnosti Miroslava Horníčka a popisuje navázaná přátelství s dalšími výraznými osobnostmi z oblasti umění.

Kniha je díky svému obsahu unikátním počinem. Obsahuje deset kapitol:

Herec / Reportér / W+H / Fotograf / Spisovatel / Fejetonista / Výtvarník / Běla / Přátelství / Kuriozity

Uvedeny jsou jak vzpomínky přátel a kolegů, tak vyobrazeny dobové archiválie, artefakty, programy divadelních her, fotografie, rukopisy, dosud knižně nepublikované glosy, fejetony, zajímavé dopisy přátel a mnoho dalšího.

Vkladem této knihy jsou příspěvky a vzpomínky přátel blízkých Miroslavu Horníčkovi, např. Hany Hegerové, Jiřího Suchého, Milana Lasici, Sylvy Daníčkové, Moniky Švábové, Vladimíra Justa, Anny Sovákové, Pavla Koppa a dalších, které byly sepsány pro příležitost vydání této publikace.

 

PROČ VÁS ŽÁDÁM O POMOC

Výroba knihy je nákladná záležitost. Nechtěl jsem jít cestou kompromisu a proto jsem pro výrobu knihy oslovil Karla Kerlického a jeho nakladatelství KANT, které je proslavené pouze oceňovanými publikacemi. Těšit se tak můžete na knihu, která si zaslouží ve vaší knihovně místo i vedle těch nejkvalitnějších uměleckých publikací.

Předpokládaný počet stran knihy je 180–190 (celobarevných), formát 245 x 220 mm, vazba pevná V8. Kniha vyjde v nákladu 1 000 ks, prodejní cena cca 500 Kč. Přímé náklady na knihu jsou přes dvě stě tisíc korun. Větší část je již nyní pokryta díky štědrým sponzorům, o zbylou částku nyní žádáme vás, přátele, kamarády, známé i náhodné kolemjdoucí.


NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

Chete-li projekt podpořit symbolicky, vyberte si pohlednice nebo reprodukci důvtipné koláže Miroslava Horníčka.

Za 500,- Kč si můžete pořídit samotnou knihu, pokud si pospíšíte do 25. února, budete dokonce uvedeni v knize! To stejné platí i v případě dárkového balíčku, ve kterém kromě knihy dostanete ještě set pohlednic a reprodukci koláže.

Favoritem je pak kombinace knihy, balíčku a vstupu na křest knihy v hodnotě 1300,- Kč. Křest proběhne v neděli 10. března od 17 hodin ve vinárně Na břehu Rhôny, přítomni budou všichni dobří lidé, kteří se podíleli na vzniku knihy, stejně jako vážení hosté a těšit se můžete i na hudební program. Tentokrát však nebudou v popředí dobře utajené housle, ale violoncello v rukách mého syna Tomáše, který přednese pro přítomné několik skladeb. Drobné pohoštění i sklenka vína jsou v součástí pozvání.

Na břehu Rhôny

Speciální kategorií jsou pak “zážitkové” odměny z dílny mladší generace, odměny v duchu doslova rodinném! Za 3000,- Kč se můžete podívat do Berlínské filharmonie, výstavní galerie, strávit krásné odpoledne s dětmi nebo si nechat profesionálně zpracovat vaše videozážitky. 

 

V nejvyšší kategorii jsou přichystané odměny pro partnery knihy. Takovýto významný podporovatel bude mít možnost se v knize prezentovat, být veden jako spoluvydavatel, lze uzavřít smlouvu o umístění loga, reklamy... Možností je více - záleží na vzájemné dohodě.

Podporovatel navíc bude pozván na křest knihy a obdrží větší počet výtisků. Jako velké poděkování navíc přidám jednu cennost ze své sbírky.

Odměny - předměty se sbírky

PODĚKOVÁNÍ

Milí přátelé, pokud jste dočetli až sem, znamená to, že uvažujete o podpoře projektu. Věřím, že se podaří najít dostatek prostředků a zrealizovat nejen tento sen, ale především důstojnou poctu k nedožitým stým narozeninám Miroslava Horníčka. Děkuji!


Vybráno56 800 Kč(107 %)

107 %
53 000 Kčpožadováno
42startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuPetr Jamník

Odměny

100 KčPOHLEDNICE

Vystavte si doma krásnou pohlednici s tvorbou Miroslava Horníčka, na výběr máte ze tří jeho povedených fotografií. Pokud se nemůžete rozhodnout, nechte výběr na nás.

Očekávané doručení odměny: prosinec 2018

Počet dostupných odměn: 50/50

Odměna nedostupná

200 KčSET POHLEDNIC

Set tří pohlednic s fotografiemi, jejichž autorem je Miroslav Horníček. Jednou můžete třeba zkrášlit svůj domov a druhé dvě poslat kamarádům.

Očekávané doručení odměny: prosinec 2018

Počet dostupných odměn: 30/30

Odměna nedostupná

350 KčREPRODUKCE KOLÁŽE

Pověste si na stěnu reprodukci koláže od Miroslava Horníčka.

Očekávané doručení odměny: prosinec 2018

Počet dostupných odměn: 15/15

Odměna nedostupná

500 KčKNIHA

Pořiďte si krásnou novou publikaci, kterou si již v březnu budete moci přečíst nebo ji někomu věnovat jako dárek.

Očekávané doručení odměny: prosinec 2018

Počet dostupných odměn: 51/70

Odměna nedostupná

900 KčKNIHA JAKO DÁRKOVÝ BALÍČEK

Potěšte sebe nebo své blízké balíčkem, který kromě knihy obsahuje také set tří pohlednic a reprodukci koláže. Pokud tento balíček zakoupíte do 25. února, navíc bude v knize otisknuto s poděkováním vaše jméno, či vámi zvolené jméno.

Očekávané doručení odměny: prosinec 2018

Počet dostupných odměn: 42/50

Odměna nedostupná

1 300 KčDÁRKOVÝ BALÍČEK + SETKÁNÍ V RHÔNĚ

Na tuto odměnu se těšíme nejvíce! Přijďte s námi oslavit křest knihy do vinárny Na břehu Rhôny v neděli 10.3.! Těšit se můžete na vybrané hosty a krátký violoncellový recitál. Při odchodu dostanete v taštičce knihu (kde budete uvedeni), reprodukci koláže a set pohlednic.

Očekávané doručení odměny: prosinec 2018

Počet dostupných odměn: 38/40

Odměna nedostupná

1 600 KčDÁRKOVÝ BALÍČEK + SETKÁNÍ V RHONĚ (VSTUP PRO DVA)

Pokud chcete na křest dorazit s doprovodem, je tato odměna pro vás. Při odchodu dostanete společnou tašku s knihou (kde budete uvedeni), reprodukcí koláže a setem pohlednic.

Očekávané doručení odměny: prosinec 2018

Počet dostupných odměn: 12/20

Odměna nedostupná

3 000 KčDO GALERIE S LUCKOU (+KNIHA)

Jmenuji se Lucie Jamníková a pracuji v Galerii hlavního města Prahy, kde mám na starost PR a marketing. Ráda vás provedu výstavou, kterou si sami vyberete, nebo pokud mne necháte, nějakou vám doporučím. Odměna je pro dva, v ceně je kafíčko a zákusek v přilehlé kavárně.

Očekávané doručení odměny: červen 2019

Počet dostupných odměn: 3/3

Odměna nedostupná

3 000 KčDO BERLÍNSKÉ S TOMÁŠEM (+KNIHA)

Jmenuji se Tomáš Jamník a dva roky jsem hrál v Berlínské filharmonii. Filharmonii znám nazpaměť, ukáži vám její veškerá zákoutí a krásy, půjdeme se společně podívat na koncert dle vašeho výběru. Odměna je pro dva, v ceně je legendární preclík plněný máslem, po kterém už nikdy nebudete chtít jíst jiné preclíky.

Očekávané doručení odměny: červen 2019

Počet dostupných odměn: 2/3

Odměna nedostupná

3 000 KčDĚTSKÉ ODPOLEDNE S EVOU (+KNIHA)

Jmenuji se Eva Jamníková, v současnosti žiji v Berlíně, kde studuji na univerzitě obor hudební pedagogika a vedu dětský kroužek Mateřídouška. Ráda pro vás a vaše malé děti připravím v Praze či Berlíně interaktivní program plný hudby, pohybu, malování, ve kterém si celá rodina zkusí, jaké to je ponořit se do tvorby a probudit v sobě uměleckého ducha.

Očekávané doručení odměny: červen 2019

Počet dostupných odměn: 3/3

Odměna nedostupná

3 000 KčRODINNÉ VIDEO SE ŠTĚPÁNEM (+KNIHA)

Jmenuji se Štěpán Jamník a pracuji v televizi Nova jako reportážní technik a zvukař. Vystudoval jsem zvuk na filmové škole v Písku a jednou z mých dovedností je audiovizuální tvorba. Z vámi vybraných materiálů pro vás sestříhám krátké video, kterým můžete potěšit sebe nebo vaše blízké.

Očekávané doručení odměny: červen 2019

Počet dostupných odměn: 3/3

Odměna nedostupná

5 000 KčVYBRANÝ ZÁŽITEK + BALÍČEK + SBĚRATELSKÝ KOUSEK

Pokud se vám líbí všechny odměny, je pro vás tato možnost nejlepší. Vyberte si jeden výše uvedený “zážitek”, k němu dostanete pozvánku na křest ve vinárně Na břehu Rhôny, knihu (kde budete uvedeni), set pohlednic i reprodukci koláže. Jako poděkování přidáme původní plakát s Miroslavem Horníčkem z 80. let.

Počet dostupných odměn: 1/5

Odměna nedostupná

15 000 KčPARTNER KNIHY

Staňte se partnerem, v knize necháme 1/8 stránky pro vaši prezentaci, získáte 4 výtisky a také vstup pro dvě osoby na křest knihy ve vinárně Na břehu Rhôny. Jako poděkování dostanete krásný sběratelský kousek, původní reprodukci koláže Miroslava Horníčka ve formě PFka s jeho vlastnoručním podpisem.

Očekávané doručení odměny: prosinec 2018

Počet dostupných odměn: 2/2

Odměna nedostupná

25 000 KčVELKÝ PARTNER KNIHY

Staňte se velkým partnerem knihy, získáte 8 výtisků a vlastní prostor v rozmezí poloviny jedné strany publikace. Automaticky získáte také vstup pro čtyři osoby na křest knihy ve vinárně Na břehu Rhôny. Jako poděkování dostanete krásné sběratelské kousky, dobový plakát z představení Dobře utajené housle a stejnojmennou knihu s vlastnoručním podpisem Miroslava Horníčka.

Očekávané doručení odměny: prosinec 2018

Počet dostupných odměn: 2/2

Odměna nedostupná

40 000 KčHLAVNÍ PARTNER KNIHY

Staňte se hlavním partnerem knihy, získáte 10 výtisků a vlastní prostor na jedné celé straně. Automaticky získáte také vstup pro čtyři nebo více osob na křest knihy ve vinárně Na břehu Rhôny. Jako poděkování dostanete velmi vzácný sběratelský kousek, originál koláže Miroslava Horníčka s jeho vlastnoručním podpisem.

Očekávané doručení odměny: prosinec 2018

Počet dostupných odměn: 1/1

Odměna nedostupná