Miroslav Horníček očima přátel, očima sběratele - crowfunding kampaň

Miroslav Horníček očima přátel, očima sběratele

Kniha o Miroslavu Horníčkovi pohledem sběratele obsahuje autorovy známé i neznámé fotografie a texty a příspěvky přátel k jeho stému výročí narození.

Knihy
Miroslav Horníček očima přátel, očima sběratele

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Milí přátelé, cílovou částku se podařilo vybrat, děkuji!


O ČEM KNIHA JE

V knize zúročuji svou několikaletou badatelskou a sběratelskou činnost zaměřenou na život a dílo Miroslava Horníčka. Čtenářům jsou předkládány vzpomínky na moudrého člověka, kamaráda, pracovitého umělce se srdcem a smyslem pro humor. Kniha odráží všechny umělecké a tvůrčí činnosti Miroslava Horníčka a popisuje navázaná přátelství s dalšími výraznými osobnostmi z oblasti umění.

Kniha je díky svému obsahu unikátním počinem. Obsahuje deset kapitol:

Herec / Reportér / W+H / Fotograf / Spisovatel / Fejetonista / Výtvarník / Běla / Přátelství / Kuriozity

Uvedeny jsou jak vzpomínky přátel a kolegů, tak vyobrazeny dobové archiválie, artefakty, programy divadelních her, fotografie, rukopisy, dosud knižně nepublikované glosy, fejetony, zajímavé dopisy přátel a mnoho dalšího.

Vkladem této knihy jsou příspěvky a vzpomínky přátel blízkých Miroslavu Horníčkovi, např. Hany Hegerové, Jiřího Suchého, Milana Lasici, Sylvy Daníčkové, Moniky Švábové, Vladimíra Justa, Anny Sovákové, Pavla Koppa a dalších, které byly sepsány pro příležitost vydání této publikace.

 

PROČ VÁS ŽÁDÁM O POMOC

Výroba knihy je nákladná záležitost. Nechtěl jsem jít cestou kompromisu a proto jsem pro výrobu knihy oslovil Karla Kerlického a jeho nakladatelství KANT, které je proslavené pouze oceňovanými publikacemi. Těšit se tak můžete na knihu, která si zaslouží ve vaší knihovně místo i vedle těch nejkvalitnějších uměleckých publikací.

Předpokládaný počet stran knihy je 180–190 (celobarevných), formát 245 x 220 mm, vazba pevná V8. Kniha vyjde v nákladu 1 000 ks, prodejní cena cca 500 Kč. Přímé náklady na knihu jsou přes dvě stě tisíc korun. Větší část je již nyní pokryta díky štědrým sponzorům, o zbylou částku nyní žádáme vás, přátele, kamarády, známé i náhodné kolemjdoucí.


NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

Chete-li projekt podpořit symbolicky, vyberte si pohlednice nebo reprodukci důvtipné koláže Miroslava Horníčka.

Za 500,- Kč si můžete pořídit samotnou knihu, pokud si pospíšíte do 25. února, budete dokonce uvedeni v knize! To stejné platí i v případě dárkového balíčku, ve kterém kromě knihy dostanete ještě set pohlednic a reprodukci koláže.

Favoritem je pak kombinace knihy, balíčku a vstupu na křest knihy v hodnotě 1300,- Kč. Křest proběhne v neděli 10. března od 17 hodin ve vinárně Na břehu Rhôny, přítomni budou všichni dobří lidé, kteří se podíleli na vzniku knihy, stejně jako vážení hosté a těšit se můžete i na hudební program. Tentokrát však nebudou v popředí dobře utajené housle, ale violoncello v rukách mého syna Tomáše, který přednese pro přítomné několik skladeb. Drobné pohoštění i sklenka vína jsou v součástí pozvání.

Na břehu Rhôny

Speciální kategorií jsou pak “zážitkové” odměny z dílny mladší generace, odměny v duchu doslova rodinném! Za 3000,- Kč se můžete podívat do Berlínské filharmonie, výstavní galerie, strávit krásné odpoledne s dětmi nebo si nechat profesionálně zpracovat vaše videozážitky. 

 

V nejvyšší kategorii jsou přichystané odměny pro partnery knihy. Takovýto významný podporovatel bude mít možnost se v knize prezentovat, být veden jako spoluvydavatel, lze uzavřít smlouvu o umístění loga, reklamy... Možností je více - záleží na vzájemné dohodě.

Podporovatel navíc bude pozván na křest knihy a obdrží větší počet výtisků. Jako velké poděkování navíc přidám jednu cennost ze své sbírky.

Odměny - předměty se sbírky

PODĚKOVÁNÍ

Milí přátelé, pokud jste dočetli až sem, znamená to, že uvažujete o podpoře projektu. Věřím, že se podaří najít dostatek prostředků a zrealizovat nejen tento sen, ale především důstojnou poctu k nedožitým stým narozeninám Miroslava Horníčka. Děkuji!


Co si o tomto projektu myslíte?