Startovač - financování projektů

Miroslav Horníček očima přátel, očima sběratele - crowfunding kampaň

Miroslav Horníček očima přátel, očima sběratele

Kniha o Miroslavu Horníčkovi pohledem sběratele obsahuje autorovy známé i neznámé fotografie a texty a příspěvky přátel k jeho stému výročí narození.

Knihy
Miroslav Horníček očima přátel, očima sběratele

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Podpořte vydání knihy MIROSLAV HORNÍČEK Očima přátel, očima sběratele. Miroslav Horníček by nedávno oslavil své 100. narozeniny, kniha je vyjádřením pocty významné osobnosti českého kulturního života.


O ČEM KNIHA JE

V knize zúročuji svou několikaletou badatelskou a sběratelskou činnost zaměřenou na život a dílo Miroslava Horníčka. Čtenářům jsou předkládány vzpomínky na moudrého člověka, kamaráda, pracovitého umělce se srdcem a smyslem pro humor. Kniha odráží všechny umělecké a tvůrčí činnosti Miroslava Horníčka a popisuje navázaná přátelství s dalšími výraznými osobnostmi z oblasti umění.

Kniha je díky svému obsahu unikátním počinem. Obsahuje deset kapitol:

Herec / Reportér / W+H / Fotograf / Spisovatel / Fejetonista / Výtvarník / Běla / Přátelství / Kuriozity

Uvedeny jsou jak vzpomínky přátel a kolegů, tak vyobrazeny dobové archiválie, artefakty, programy divadelních her, fotografie, rukopisy, dosud knižně nepublikované glosy, fejetony, zajímavé dopisy přátel a mnoho dalšího.

Vkladem této knihy jsou příspěvky a vzpomínky přátel blízkých Miroslavu Horníčkovi, např. Hany Hegerové, Jiřího Suchého, Milana Lasici, Sylvy Daníčkové, Moniky Švábové, Vladimíra Justa, Anny Sovákové, Pavla Koppa a dalších, které byly sepsány pro příležitost vydání této publikace.

 

PROČ VÁS ŽÁDÁM O POMOC

Výroba knihy je nákladná záležitost. Nechtěl jsem jít cestou kompromisu a proto jsem pro výrobu knihy oslovil Karla Kerlického a jeho nakladatelství KANT, které je proslavené pouze oceňovanými publikacemi. Těšit se tak můžete na knihu, která si zaslouží ve vaší knihovně místo i vedle těch nejkvalitnějších uměleckých publikací.

Předpokládaný počet stran knihy je 180–190 (celobarevných), formát 245 x 220 mm, vazba pevná V8. Kniha vyjde v nákladu 1 000 ks, prodejní cena cca 500 Kč. Přímé náklady na knihu jsou přes dvě stě tisíc korun. Větší část je již nyní pokryta díky štědrým sponzorům, o zbylou částku nyní žádáme vás, přátele, kamarády, známé i náhodné kolemjdoucí.


NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

Chete-li projekt podpořit symbolicky, vyberte si pohlednice nebo reprodukci důvtipné koláže Miroslava Horníčka.

Za 500,- Kč si můžete pořídit samotnou knihu, pokud si pospíšíte do 25. února, budete dokonce uvedeni v knize! To stejné platí i v případě dárkového balíčku, ve kterém kromě knihy dostanete ještě set pohlednic a reprodukci koláže.

Favoritem je pak kombinace knihy, balíčku a vstupu na křest knihy v hodnotě 1200,- Kč. Křest proběhne v neděli 10. března od 17 hodin ve vinárně Na břehu Rhôny, přítomni budou všichni dobří lidé, kteří se podíleli na vzniku knihy, stejně jako vážení hosté a těšit se můžete i na hudební program. Tentokrát však nebudou v popředí dobře utajené housle, ale violoncello v rukách mého syna Tomáše, který přednese pro přítomné několik skladeb. Drobné pohoštění i sklenka vína jsou v součástí pozvání.

Na břehu Rhôny

Speciální kategorií jsou pak “zážitkové” odměny z dílny mladší generace, odměny v duchu doslova rodinném! Za 3000,- Kč se můžete podívat do Berlínské filharmonie, výstavní galerie, strávit krásné odpoledne s dětmi nebo si nechat profesionálně zpracovat vaše videozážitky. 

 

V nejvyšší kategorii jsou přichystané odměny pro partnery knihy. Takovýto významný podporovatel bude mít možnost se v knize prezentovat, být veden jako spoluvydavatel, lze uzavřít smlouvu o umístění loga, reklamy... Možností je více - záleží na vzájemné dohodě.

Podporovatel navíc bude pozván na křest knihy a obdrží větší počet výtisků. Jako velké poděkování navíc přidám jednu cennost ze své sbírky.

Odměny - předměty se sbírky

PODĚKOVÁNÍ

Milí přátelé, pokud jste dočetli až sem, znamená to, že uvažujete o podpoře projektu. Věřím, že se podaří najít dostatek prostředků a zrealizovat nejen tento sen, ale především důstojnou poctu k nedožitým stým narozeninám Miroslava Horníčka. Děkuji!


Co si o tomto projektu myslíte?