Hlídací psi demokracie - crowfunding kampaň

Hlídací psi demokracie

Již pět let narušujeme miliardářský mediální kartel. Pomozte nám pokračovat! Podpořte HlídacíPes.org!

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Na Den lidských práv - 10. prosince oslaví investigativně-analytický web HlídacíPes.org přesně pět let existence. Náš projekt Žurnalistiky ve veřejném zájmu je neziskový, nestojí za námi žádný oligarcha. Provoz financujeme především z darů a grantů.

Pomožte nám fungovat naplno i v další pětiletce!

Proč?

Nezávislí novináři jsou čím dál častěji terčem útoků všech nepřátel svobody. Žádný div. Dějiny nás učí, že totalitáři všech azimutů vedou první útok na svobodná média. Dobře vědí, co činí.

Protože bez nezávislých médií nemá demokratická společnost šanci na přežití. Úlohou novinářů je koukat se mocným pod prsty, poukazovat na nemorální či nezákonná jednání, odhalovat zneužívání moci - politické i ekonomické - i útisk slabších silnějšími.

HlídacíPes.org se mocným pod prsty dívá již pět let. Ví o nás čtenáři i odborníci. Naši reportéři získali prestižní Novinářskou cenu tři roky po sobě, získali jsme i Křišťálovou Lupu 2017 - cenu českého internetu.

Křišťálová lupa - prosinec 2017.jpg

Pomozte nám i dalších pět let odhalovat mimo jiné ruské a čínské zájmy v Česku, zneužívání médií jejich majiteli - oligarchy či mapovat vazby velkého byznysu na tuzemské politické špičky.

O čem konkrétně píšeme? Jako první jsme zjistili, co a především kdo stojí za příklonem Miloše Zemana ke Kremlu a Číně. Jako první jsme zmapovali střety zájmů, evropské dotace, státní zakázky a celý byznys Andreje Babiše. Jako první jsme upozornili na ohrožení nezávislosti tuzemské justice.

Obálky.jpg

Jako první jsme udělali i bustu Tomio Okamurovi. Radost z ní ale neměl...

 

Česká média čelí v posledních pěti letech těžkým časům. Jedno po druhém skupují místní miliardáři. A využívají je ke svým byznysovým - v případě Andreje Babiše i politickým - cílům. Nepřátelé svobody zároveń vedou tvrdý atak na Českou televizi a Český rozhlas.

SItuaci a vývoj v tuzemských médiích po roce 1989 jsme popsali v nové knize Šok! Hrůza! Média! Má výmluvný podtitul Od svobody k oligarchům a vychází k 30. výročí 17. listopadu. Mapujeme v ní samořejmě i byznysově-mediální impéria oligarchů.  

xycxycxyx.jpg

Podpořte neziskovou a nezávislou žurnalistiku ve veřejném zájmu!

Nenechte oligarchy a nepřátele svobody vyhrát! 

Je nás zatím pět. A víme, že nemusí pršet, stačí když kape .-)

Vaše redakce HlídacíPes.org

Foto redakce 1.jpg

Co si o tomto projektu myslíte?