Hitparáda slaví na Hradeckém slunovratu - crowfunding kampaň

Hitparáda slaví na Hradeckém slunovratu

Pomozte nám oslavit 1000 kol Hitparády Kolem se toč a 20 let působení Milana Tesaře na Radiu Proglas živým koncertem na festivalu Hradecký slunovrat

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Na magickém zámku v Hradci nad Moravicí bychom 24. a 25. 6. 2016 v rámci festivalu Hradecký slunovrat rádi oslavili dvě skutečnosti: 20 let působení Milana Tesaře coby hudebního dramaturga Radia Proglas a hlavně 1000 odvysílaných kol hitparády Kolem se toč. Tak významný milník si určitě zaslouží i oslavu „naživo”, tedy jedno společné odpoledne a večer s posluchači i s některými z mnoha interpretů, kteří v ní za dvacet let bodovali. Podporujeme kvalitní hudbu, která nedostává tolik prostoru v jiných celostátních médiích - a teď pro změnu věříme ve vaši podporu. Každý příspěvek je pro nás důležitý a moc si ho vážíme. 

Na co vaše příspěvky využijeme?

Potřebujeme k realizaci tohoto plánu docela velké množství finančních prostředků. Je například nutné postavit důstojnou scénu se světly a zvukem (rádi bychom také realizovali televizní záznam celé této důležité události, což bez odpovídajícího pódia nelze). Také je nutné zajistit další zázemí a techniku. Část financí jsme již sehnali od našich festivalových sponzorů, ale bez vaší pomoci to všechno nezvládneme. Jsme hluboce přesvědčeni, že vzhledem k významu, kterou má práce Milana Tesaře na Radiu Proglas (i jinde) pro českou nezávislou - nebo lépe řečeno kvalitní - muziku, si důstojnou poctu v této formě zaslouží.

Proč je tato scéna zrovna na Hradeckém slunovratu?

Milan Tesař: „Vedle mého dlouholetého přátelství s ředitelem festivalu Vaškem Müllerem je důvodem i to, jak se Hradecký slunovrat profiluje. Pojme různé žánry od folku přes alternativu a kvalitní pop až po world music nebo elektronickou hudbu. A podobně se snažím vyvažovat i já hudební obsah naší hitparády. Myslím tedy, že hitparáda Kolem se toč a Hradecký slunovrat mají mnoho společného a mimořádným propojením v roce 2016 chceme na tyto společné dramaturgické prvky upozornit. Mimochodem z Proglasu mohou posluchači znát nejen ty interprety, kteří se představí na „naší” scéně, ale i mnoho dalších účinkujících Hradeckého slunovratu.“

Vašek Müller (ředitel festivalu Hradecký slunovrat): „Je pro nás ctí, že můžeme náš festival propojit právě s radiem Proglas a hitparádou Milana Tesaře. Hradecký zámek je opravdu nádherné a magické místo – pobývali zde Ludvík van Beethoven, Ferenc Liszt, Niccolo Paganini, Cosima Wagnerová, Sidonie Nádherná, Rainer Maria Rilke… Festival Hradecký slunovrat je jednou z dlouhé řady kulturních aktivit, které se na tomto místě s tak silným geniem loci odehrávají již po celá staletí. A pro nás coby pořadatele Hradeckého slunovratu je opravdu velkou ctí propojit naši akci s Radiem Proglas a hitparádou Kolem se toč. A aby to propojení bylo důstojné včetně dobrého zvuku a reprezentativního pódia a interpretů, potřebujeme vaši pomoc.“

Zde se můžete v rychlovideu podívat, jak to na festivalu Hradecký slunovrat vypadalo loni: https://www.youtube.com/watch?v=hKBKIK1izgA

Zde si můžete v našem playlistu poslechnout, na koho se můžete těšit letos:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLnMjyCh5NR81qiqwsAQLpAJQdlYn51HwM

A které kapely přijaly pozvání k oslavě výročí hitparády Kolem se toč a dvaceti let působení Milana Tesaře v radiu Proglas?

Podívejte se:

jablkon_facebook.jpg

Jablkoň je český hudební poklad. Klenot zářící i za hranicemi českého rybníčku, což je věc v tuzemské muzice velmi výjimečná. Skupina, kterou Jiří Černý definoval jako setkání Georga Friedricha Händela s pračlověkem.

květy_facebook.jpg

Jedna z nejlepších českých rockových kapel, natočila velkého kandidáta na desku roku - album  Miláček slunce

yellow_sisters_facebook.jpg

  Česká vokální špička přiveze na Hradecký slunovrat nové album určené především dětem. 

Katarína Koščová_facebook.jpg

Slovenská zpěvačka, jejíž kariéra se v lecčems podobá naší Anetě Langerové. Katarína také vyhrála první (a nejsledovanější) soutěž SuperStar, a stejně jako Aneta se i ona posléze projevila jako silná osobnost, která si zvolila svou originální a mnohem těžší cestu. Dnes je Katarína Koščová respektovanou hvězdou s kvalitním repertoárem a vyprodanými koncerty.

Epy de Mye_facebook.jpg

Album skupiny Epy de Mye nazvané Kotlina se věnuje českým dějinám. Zvítězilo v anketě Radia Proglas, v níž hlasovalo více než sto hudebních osobností, a stalo se tak Albem roku.

Jitka Šuranská Trio_facebook.jpg

Největší hvězda tuzemské world music, držitelka dvou Andělů Jitka Šuranská, přijede na Hradec s kapelou složenou ze špičkových muzikantů

linhart_facebook tečky.jpg

Petr Linhart a Zaječí: To je nejúspěšnější píseň posluchačské hitparády Kolem se toč za rok 2015. Naleznete ji na novém výborném albu Rozhledna. Je tedy jasné, že nikomu nepodobný písničkář, píšící písně s naprosto originálními náměty, nemůže letos na Hradci na scéně věnované oslavě 1000. kola Hitparády Kolem se toč a 20 let působení Milana Tesaře na Radiu Proglas chybět. 

létajicí_rabín_facebook.jpgNejzábavnější český klezmer. Kapela pevně zakotvená v tradici, a přitom až překvapivě moderní.  O sobotní hradecké noci vás spolehlivě roztančí. A nejen to, umí být i aktuálně vtipní, jak dokazuje píseň Dzhankoye (Tam na Krymu).

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Výše uvedené kapely jsou však jen malou částí účinkujích, kteří vystoupí na Hradeckém slunovratu. Více kapel a písničkářů, které na zámku v Hradci nad Moravicí uslyšíte (od věhlasného tria Ivana Hlase až po mladé nadějné kapely), najdete zde:

http://hradeckyslunovrat.cz/ucinkujici/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na Hradci váš však nečekají jenom lahůdky hudební. Již vyhlášená je naše gastrostage Krmelec. Na své si přijdou i vegetariáni a vegani. A velký důraz dáváme také na kvalitní víno. I proto si můžete v rámci tohoto Startovače pořídit cuvée Hradecký slunovrat ze špičkového vinařství Krásná hora.

kopriva _facebook.jpg

Festival otevřeme velmi významnou událostí. Instalací, tedy přesněji „znovuinstalací“, sochy Kurta Gebauera Sen o létání. Jeden ze symbolů Hradce nad Moravicí se vrátí k Červenému zámku.

sen_facebook.jpg

Hradecký slunovrat má i velmi silnou diskuzní scénu, jeho součástí jsou také přednášky, workshopy a scéna pro děti v režii opavského spolu Montessori. 

Důležitou součástí tohoto v pravém slova smyslu kulturního festivalu jsou i výstavy a výtvarné instalace. V rámci Hradeckého slunovratu již vystavoval třeba Jaromír 99, návštěvníci si mohli prohlédnout také výstavu fotografií Filipa Topola a Psích vojáků, realizovanou při příležitosti nedožitých padesátých narozenin legendy českého undergroundu.

Celý letošní program postupně zveřejňujeme na našem webu: www.hradeckyslunovrat.cz

a facebookovém profilu: Facebook.com/hradeckyslunovrat 

Jsme velmi rádi, že se u nás naši návštěvníci a také hudebníci cítí moc dobře. Tato slova napsal o našem festivalu Michal Němec z Jablkoně, tedy člověk, který za svou hudbení kariéru poznal opravdu velké množství hudebních přehlídek:

„Ten festival, to je zázrak! Nádherný dvojzámek (opravdu tam jsou dva zámky najednou), park, příroda, řeka, všechno úžasné. A program? Výběrem účinkujících patří Hradecký slunovrat k těm několika málo nej festivalům u nás, navíc šťastná chemie, která hudbu i místo spojuje a vytváří, působí fakt blahodárně. Já už jsem v Hradci tak trochu doma, proto vím, co říkám, a samozřejmě doufám, že se tam potkáme!“

michal němec.jpg

 Máme i zimní verzi Hradeckého slunovratu, takzvaný Winter Edition, který pořádáme v krásném sále Velké dvorany. Atmosféra je pravidelně okouzlující. Letos se HS WE uskuteční 5. 11. a v odměnách si můžete lístky na tuto akci zakoupit za velmi výhodnou cenu

díky HS.jpg

Přivezli jsme na zámek v Hradci nad Moravicí poměrně dost hvězd, jmenujme třeba Lenku Dusilovou nebo Jiřího Schmitzera. Přesto však vždy naší největší hvězdou bude samotný krásný hradecký zámek. A na jeho propojení s Radiem Proglas a hitparádou Kolem se toč se moc těšíme. Děkujeme za podporu! A jako bonus ke každé odměně přidáváme videokurz stírání rosy na kolejích, bez něhož je život prázdný a smutný! :-)

bílá věž.jpg

scéna Pod Bílou věži (foto Tomáš Rychtář)

scéna nádvoří.jpg

 scéna Nádvoří (foto Petra Vavrečková)

bílý zámek.jpgBílý zámek v jehož areálu se festival odehrává

červený zámek.jpgČervený zámek, který tvoří se zámkem Bílým jeden areál

 

Jak vypadají naše nová trička?

tričko + startovač.jpg

 

trička 3.jpg

Obraz Petry Vavrečkové Hradecký krúžok

petra obraz.jpg

11.jpg

 

9.jpg

6.jpg

 

10.jpg

7.jpg

Bonsaič.jpg

kittchen_facebook.jpg

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Co si o tomto projektu myslíte?