Himálajská expedice | crowdfunding kampaň

Himálajská expedice

Pomozte nám uskutečnit expedici do neprobádaných oblastí indického Himálaje s cílem zdokumentovat život lidí v místech, kde se čas zastavil.

Ostatní

Himálajská expedice

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Himálajská expedice putuje do oblasti Ladakhu, srdce indického Himálaje, aby zmapovala životy a kulturu místního obyvatelstva. Své putování bude dokumentovat průběžně na sociálních sítích a po svém návratu pro Vás vytvoří cestovateslkou knihu s autentickými zápisky a fotkami.

 

Proč přispět?                                         

Vaše příspěvky použijeme na úhradu nákladů spojených s naší cestou a nákupem potřebné výbavy, bez níž se v Himálajích neobejdeme. A hlavně nám tak pomůžete se vznikem cestovatelské knihy, která Vám poté může posloužit jako průvodce při Vašich dobrodružných výpravách do oblasti Ladakhu.

Když se nám díky Vaší pomoci podaří vybrat 55 000 Kč, použijeme peníze také na nákup místního telefonu pro zasílání fotek z cest a jejich uploadování na web a sociální sítě. :-)

Náklady, které nás k realizaci projektu neminuly a ještě neminou:

 • letenky cca 13 000,-/osoba (při 6 osobách 78 000,-)
 • očkování cca 6000,-/osoba (při 6 osobách 36 000,-)
 • víza 1050,-/osoba (při 6 osobách 6 300,-)
 • pořízení místního telefonu + simka
 • tisk knihy
 • poplatek Startovači z vybrané částky  bude 7 %
 • outdoor výbava (trekové hole, stany, spacáky, karimatky, vařiče,…)
 • poštovné a související poplatky
 • drobné dárečky pro místní obyvatele

Třebaže stanovená suma 55.000 Kč nemůže pokrýt všechny náklady, podstatně nám pomůže a budeme za ni moc rádi! Přispějte a pomozte nám tak projekt odstartovat!

Jako výraz vděku jsme pro Vás připravili řadu odměn. Koukněte se a vybírejte. :-) Pokud po žádné odměně netoužíte, ale přesto byste rádi tento projekt podpořili libovolnou částkou, tak stačí už jen kliknout na tlačítko "Podpořte projekt" (vpravo nahoře hned pod cílovou částkou) nebo přispět formou sms. Budeme rádi za jakoukoliv kačku, kterou nám pošlete.

 

Bližší informace o projektu

Chcete se s námi podívat do pohoří indického Himálaje, navštívit buddhistické mnichy v místních klášterech a být vtaženi do výuky v izolovaných školách v nadmořské výšce okolo 4000 m n. m.? Náš projekt si klade za cíl zdokumentovat život lidí v místech, kde se čas zastavil a kam se běžný Evropan jen stěží podívá. Chceme Vám přinášet aktuální zprávy přímo z cesty a po našem příjezdu uspořádat přednášky a vydat cestovatelskou knihu s fotkami a autentickými zápisky, která tento kout planety do nejmenších podrobností popíše.

 

Co je cílem projektu?

Naší cestou chceme přinést informace o životě lidí v indickém regionu Ladakh, a to v místech, kam se běžný Evropan zřídka kdy podívá. Chceme Vás seznámit zejména se životem mnichů v klášterech v údolí Spiti a s výukou malých žáčků ve vysoko položené vesničce Demul. Navštívíme tak izolované horské vesničky a zmapujeme životy lidí v místech, kde se čas zastavil. Ze zápisků a fotek z cesty chceme vydat cestovatelskou knihu, která může posloužit jako průvodce pro další cestovatele, případně jako učební materiál pro české školáky. :-)

Rádi bychom Vás také vtáhli přímo do děje tím, že budeme bezprostředně z divočiny zveřejňovat fotky a zprávy na našem Facebooku. Vy tak budete mít aktuální informace o tom, jak se expedice vyvíjí.

 

A kdo za tím vším stojí? :-) 

Jsme parta lidí, co ráda podniká výpravy za dobrodružstvím, poznává nové kultury, ve volném čase se věnuje dobrovolnictví a pomoci druhým (odtud naše značka Walk for Help, kterou najdete na někerých našich odměnách a která se snaží stmelovat lidi a šířit pozitivní energii :))

Na počátku jsme byli čtyři (zleva Silvouš, Pája, Jarda a Naty)…

čtverka.jpg

…pak k nám přibyla Terka…

Terkaa.jpg

…a po dobročinné pouti “Pro Matěje” Vašek.

Vašekk.jpg

 A to jsme my v kompletní sestavě a v celé své kráse! :)

šestka.jpg

 

Kam se přesně chceme vydat?

Himálajská expedice - mapa.jpg

Naše cesta začne 6.8. v Dillí, odkud se přepravíme dopravními prostředky na sever Indie, do srdce Ladakhu, městečka Leh, ve výšce 3500 m n. m., odkud naše putování započne. Nevynecháme okolní kláštery ani známý královský palác v Lehu. Poté se přesuneme na nádherný trek kolem dechberoucí hory Stok Kangri (6153 m) a navštívíme mnichy v klášteře Komik a Key v údolí Spiti, kam každoročně míří organizace MOST ProTibet, která v tamní oblasti pomáhá s rozvojem škol a buddhistické vzdělanosti. A i my budeme mít tu možnost se tam podívat .

Neopomeneme navštívit ani slavnou Dharamsalu, a kdo ví, třeba budeme odměněni setkáním s dalajlámou, což by byl vrchol všech vrcholů, a mohli bychom jet klidně domů :). Ale nám to stačit nebude a vypravíme se na jihovýchod a své síly poměříme v Himálajském národním parku Hemis, kde se při troše štěstí potkáme se sněžným leopardem.  

Na hranicích s Nepálem budeme nasávat energii obřího himálajského masivu a na dálku pozdravíme Charitu ČR, která usilovně pomáhá s obnovou země po ničivém zemětřesení. 

Naše cesta skončí tam, kde začne, tedy v Díllí o 4-5 týdnu později, kde budeme ochutnávat tradiční indickou kuchyni a asi taky hodně spát a relaxovat.

Fotky a aktuální zápisky z cesty můžete sledovat ZDE, na naší facebookové stránce.

 

Děkujeme, Vaší pomoci si vážíme!

Pokud se nám cílová částka nepodaří vybrat, peníze Vám budou vráceny.

Co si o tomto projektu myslíte?

 • Splněno 11 150 Kč (20 %)
 • 20 %
 • 55 000 Kč požadováno
 • již skončilo
 • Nelze podpořit
 • Na tento projekt už přispělo 0 Startérů

Autor projektu

Himálajská expedice - obrázek
 • projekt od Himálajská expedice
 • Česká republika

Odměny (Rewards)

100 Kč

Placka s logem Walk for Help

Stylová placka se zavíracím špendlíkem a krásným logem Walk for Help (velikost 38mm).

Ilustrační foto placky

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
130 Kč

Otvírák s logem Walk for Help

Stylový otvírák v podobě placky s krásným logem Walk for Help (velikost 56 mm).

Ilustrační foto otvíráku

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
200 Kč

Pohlednice z cest s věnováním

Pohlednici z cest Vám zašleme s věnováním a příběhem, který se k ní váže. Známe však indické pošty, proto pokud byste chtěli mít jistotu, že Vám pohlednice dorazí, můžeme Vám ji zaslat až po návratu do ČR.
Do poznámky nám napište, zda chcete pohlednici poslat z Indie nebo až z ČR. Pokud by k Vám pohlednice z Indie nedorazila, pokusíme se Vám vymyslet náhradní dárek. :-)

Počet dostupných odměn: 200/200

Nelze podpořit
200 Kč

Pohlednice s fotkou z cesty s věnováním

Z nafocených fotek po návratu vybereme právě jednu pro Vás, vyvoláme ji a pošleme Vaším směrem s věnováním a příběhem, který se k ní váže. Bude tedy pro Vás a vlastně i pro nás překvapením, jakou fotku nakonec obdržíte. ;-)

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
200 Kč

1 fotografie z cest formát A3

Nechte se překvapit krásnou fotkou z indických Himálají ve formátu A3, kterou si můžete připevnit nad postel svého pokoje nebo na zeď vaší kanceláře (foto zašleme v tubě, aby se neponičilo).

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
250 Kč

1 fotografie z cest formát A2

Nechte se překvapit krásnou fotkou z indických Himáljí ve formátu A2, kterou si můžete připevnit nad postel svého pokoje nebo na zeď vaší kanceláře (foto zašleme v tubě, aby se neponičilo).

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
300 Kč

2 vstupy na přednášku zdarma

Svých dárců si vážíme a proto od nás dostaneme VIP vstupenky na naše povídání do první řady zdarma a k tomu naši společnou fotografii z cesty s podpisem, věnováním a příběhem k ní se vážícím.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
300 Kč

Taška s logem Walk for Help

Kdo by ji nechtěl?:) Elegantní plátěná taška s logem Walk for Help.

Ilustrační foto tašky

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
500 Kč

Suvenýr od místních

Ručně vyrobený dárek je ten nejlepší! :)
Chcete náramek, korálky nebo třeba namalovaný obrázek přímo od místních? Nechte se překvapit, co přivezeme ;-)

Počet dostupných odměn: 16/20

Nelze podpořit
500 Kč

2 vstupy na přednášku zdarma + 2 fotky s věnováním

Když přijdete na naši přednášku, nejen že si sednete zdarma do přední VIP řady, ale dostanete od nás 2 různé fotografie z cest s věnováním a příběhem k nim se vážícím. Poté se můžete o fotografie poprat, neb obě budou určitě moc pěkné. :)

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
500 Kč

Velký nástěnný fotokalendář na rok 2017

Velký nástěnný fotokalendář o formátu A3. Chcete mít po celý rok na zdi u sebe doma nebo v zaměstnání fotografie z naší výpravy? Tak je právě tento dárek stvořený přímo pro Vás! Každý měsíc na Vás bude čekat další, dechberoucí scenérie Indických Himálají.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
600 Kč

Bavlněné tričko s logem Walk for Help

Kdo by ho nechtěl? :-)
Tričko s logem Walk for Help ze 100% bavlny (unisex, v bílé či černé barvě, v různých velikostech). Určitě Vám bude moc slušet :-)

Ilustrační foto trička

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
800 Kč

Vaše jméno či logo na našem tričku/ batohu

Chcete mít své jméno či logo na našem tričku či batohu? Do 31. 7. nám je můžete zaslat a my je připevníme na tričko, batoh či někam na vhodné viditelné místo :) Uděláme Vám reklamu při našem putování a navíc Vás zvěčníme i na fotografiích, které cestou pořídíme a ty pak budeme promítat na přednáškách, sdílet na našich webových stránkách a sociálních sítích.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 000 Kč

Osobní setkání + 1 pohlednice s fotkou z cest

Je jen na Vás, s kým z naší výpravy si budete chtít vypít sklenku vína, škopek piwa či jen tak posedět u šálku lahodné kávy či čaje rozmanitých chutí. Výběr je však omezen vzdáleností, proto volíme setkání v Brně a Praze. A navíc k tomu od nás obdržíte pohlednici, námi pečlivě vybranou při našem putování, s věnováním a třeba i krátkým příběhem na druhé straně.

Počet dostupných odměn: 15/15

Nelze podpořit
1 000 Kč

Balíček

Balíček obsahuje: DVD z cesty + 1 pohlednice s fotkou z cest s věnováním + 1 přednáška free.

Dechberoucí DVD z našeho putování plné krásných scenérií. K tomu Vám dáme pohlednici z cesty s věnováním a pozvánku na naši přednášku zdarma do první VIP řady. :)

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 000 Kč

Cestovatelský deník s věnováním

Většina členů naší výpravy si bude po cestě psát deníček. Po skončení expedice zápisky shrneme do všezahrnujícího cestovatelského deníku a vy si tak můžete přečíst autetické zápisy o tom, jak naše cesta den po dni probíhala. :)

Bude možná tištěná či elektronická verze. Kterou si zvolíte vy? Napište nám do zprávy. ;-)

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
3 000 Kč

Přednáška na přání

Pokud se o nás nechcete s nikým dělit, uspořádáme přednášku šitou na míru pouze pro Vás. Přijedeme za Vámi a popřednášíme ve Vaší oblíbené hospůdce, knihovně, nebo přímo u Vás doma :)

Počet dostupných odměn: 10/10

Nelze podpořit
5 000 Kč

Originální zápisky z cest

Unikátní sbírka cestovatelských zápisků jednotlivých členů výpravy. Žádná kopie, žádný přepis, autentické rukou psané záznamy o tom, jak probíhala cesta den po dni. :-)

Počet dostupných odměn: 1/1

Nelze podpořit
10 000 Kč

Hrdý sponzor

Stáváte se hrdým čenem Walk for Help. Můžete si vybrat libovolných 7 odměn. Budete navíc nesmazatelně zapsán na našich stránkách, DVD a dalších propagačních materiálech pro příští expedici.

Počet dostupných odměn: 3/3

Nelze podpořit