Himálajská expedice - crowfunding kampaň

Himálajská expedice

Pomozte nám uskutečnit expedici do neprobádaných oblastí indického Himálaje s cílem zdokumentovat život lidí v místech, kde se čas zastavil.

Ostatní
Himálajská expedice

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Himálajská expedice putuje do oblasti Ladakhu, srdce indického Himálaje, aby zmapovala životy a kulturu místního obyvatelstva. Své putování bude dokumentovat průběžně na sociálních sítích a po svém návratu pro Vás vytvoří cestovateslkou knihu s autentickými zápisky a fotkami.

 

Proč přispět?                                         

Vaše příspěvky použijeme na úhradu nákladů spojených s naší cestou a nákupem potřebné výbavy, bez níž se v Himálajích neobejdeme. A hlavně nám tak pomůžete se vznikem cestovatelské knihy, která Vám poté může posloužit jako průvodce při Vašich dobrodružných výpravách do oblasti Ladakhu.

Když se nám díky Vaší pomoci podaří vybrat 55 000 Kč, použijeme peníze také na nákup místního telefonu pro zasílání fotek z cest a jejich uploadování na web a sociální sítě. :-)

Náklady, které nás k realizaci projektu neminuly a ještě neminou:

  • letenky cca 13 000,-/osoba (při 6 osobách 78 000,-)
  • očkování cca 6000,-/osoba (při 6 osobách 36 000,-)
  • víza 1050,-/osoba (při 6 osobách 6 300,-)
  • pořízení místního telefonu + simka
  • tisk knihy
  • poplatek Startovači z vybrané částky  bude 7 %
  • outdoor výbava (trekové hole, stany, spacáky, karimatky, vařiče,…)
  • poštovné a související poplatky
  • drobné dárečky pro místní obyvatele

Třebaže stanovená suma 55.000 Kč nemůže pokrýt všechny náklady, podstatně nám pomůže a budeme za ni moc rádi! Přispějte a pomozte nám tak projekt odstartovat!

Jako výraz vděku jsme pro Vás připravili řadu odměn. Koukněte se a vybírejte. :-) Pokud po žádné odměně netoužíte, ale přesto byste rádi tento projekt podpořili libovolnou částkou, tak stačí už jen kliknout na tlačítko "Podpořte projekt" (vpravo nahoře hned pod cílovou částkou) nebo přispět formou sms. Budeme rádi za jakoukoliv kačku, kterou nám pošlete.

 

Bližší informace o projektu

Chcete se s námi podívat do pohoří indického Himálaje, navštívit buddhistické mnichy v místních klášterech a být vtaženi do výuky v izolovaných školách v nadmořské výšce okolo 4000 m n. m.? Náš projekt si klade za cíl zdokumentovat život lidí v místech, kde se čas zastavil a kam se běžný Evropan jen stěží podívá. Chceme Vám přinášet aktuální zprávy přímo z cesty a po našem příjezdu uspořádat přednášky a vydat cestovatelskou knihu s fotkami a autentickými zápisky, která tento kout planety do nejmenších podrobností popíše.

 

Co je cílem projektu?

Naší cestou chceme přinést informace o životě lidí v indickém regionu Ladakh, a to v místech, kam se běžný Evropan zřídka kdy podívá. Chceme Vás seznámit zejména se životem mnichů v klášterech v údolí Spiti a s výukou malých žáčků ve vysoko položené vesničce Demul. Navštívíme tak izolované horské vesničky a zmapujeme životy lidí v místech, kde se čas zastavil. Ze zápisků a fotek z cesty chceme vydat cestovatelskou knihu, která může posloužit jako průvodce pro další cestovatele, případně jako učební materiál pro české školáky. :-)

Rádi bychom Vás také vtáhli přímo do děje tím, že budeme bezprostředně z divočiny zveřejňovat fotky a zprávy na našem Facebooku. Vy tak budete mít aktuální informace o tom, jak se expedice vyvíjí.

 

A kdo za tím vším stojí? :-) 

Jsme parta lidí, co ráda podniká výpravy za dobrodružstvím, poznává nové kultury, ve volném čase se věnuje dobrovolnictví a pomoci druhým (odtud naše značka Walk for Help, kterou najdete na někerých našich odměnách a která se snaží stmelovat lidi a šířit pozitivní energii :))

Na počátku jsme byli čtyři (zleva Silvouš, Pája, Jarda a Naty)…

čtverka.jpg

…pak k nám přibyla Terka…

Terkaa.jpg

…a po dobročinné pouti “Pro Matěje” Vašek.

Vašekk.jpg

 A to jsme my v kompletní sestavě a v celé své kráse! :)

šestka.jpg

 

Kam se přesně chceme vydat?

Himálajská expedice - mapa.jpg

Naše cesta začne 6.8. v Dillí, odkud se přepravíme dopravními prostředky na sever Indie, do srdce Ladakhu, městečka Leh, ve výšce 3500 m n. m., odkud naše putování započne. Nevynecháme okolní kláštery ani známý královský palác v Lehu. Poté se přesuneme na nádherný trek kolem dechberoucí hory Stok Kangri (6153 m) a navštívíme mnichy v klášteře Komik a Key v údolí Spiti, kam každoročně míří organizace MOST ProTibet, která v tamní oblasti pomáhá s rozvojem škol a buddhistické vzdělanosti. A i my budeme mít tu možnost se tam podívat .

Neopomeneme navštívit ani slavnou Dharamsalu, a kdo ví, třeba budeme odměněni setkáním s dalajlámou, což by byl vrchol všech vrcholů, a mohli bychom jet klidně domů :). Ale nám to stačit nebude a vypravíme se na jihovýchod a své síly poměříme v Himálajském národním parku Hemis, kde se při troše štěstí potkáme se sněžným leopardem.  

Na hranicích s Nepálem budeme nasávat energii obřího himálajského masivu a na dálku pozdravíme Charitu ČR, která usilovně pomáhá s obnovou země po ničivém zemětřesení. 

Naše cesta skončí tam, kde začne, tedy v Díllí o 4-5 týdnu později, kde budeme ochutnávat tradiční indickou kuchyni a asi taky hodně spát a relaxovat.

Fotky a aktuální zápisky z cesty můžete sledovat ZDE, na naší facebookové stránce.

 

Děkujeme, Vaší pomoci si vážíme!

Pokud se nám cílová částka nepodaří vybrat, peníze Vám budou vráceny.

Co si o tomto projektu myslíte?