Herní portál Hexagon Community - crowfunding kampaň

Herní portál Hexagon Community

Podpořte rozvoj videoherního průmyslu v České republice.

Hry & Apps
Herní portál Hexagon Community

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

title - co je hexcom.png

Hexagon Community (zkráceně HexCom) je multiherní portál, který se zabývá veškerým videoherním průmyslem v České republice a v rámci možností i na Slovensku, s prioritním zaměřením na podporu jeho rozvoje a poskytování solidního prostředí a zázemí s férovým jednáním a přístupem ke všem hráčům.

Vynikáme zejména kladením velkého důrazu na hráčské a společenské hodnoty. Při dodržování našich zásad poskytujeme, zejména členům HexCom, pomoc a mentoring při řešení situací (organizačních, herních atd.). Dále poskytujeme komunikační a herní servery pro provozování herních aktivit a zároveň nabízíme ideální prostředí pro osobní rozvoj.

Podpořením HexCom zároveň podpoříte rozvoj videoherního průmyslu v České republice obecně. Jsme něco, co může v blízké budoucnosti prospívat naprosto každému, kdo se, byť jen zběžně, v tomto průmyslu pohybuje. Můžeme zlepšit kvalitu zejména eSport scény zvýšením jejich standardů, jelikož rozšíříme jak videohry, tak eSport mezi širokou veřejnost. Je až ostudou, že srdce Evropy není centrem dění elektronických sportů. I to je jedna z mnoha věcí, kterou společným úsilím můžeme změnit.

A tohle je náš maskot, Hexík!

wave-small.png

emojis maskot.png

 

 

 

title - z čeho.png

 

Hexagon Community má, jak už sám název napovídá, šest základních pilířů.

hexcom sekce 2.png

 

 

HexCom News – Novinky ze světa her a techniky

Náš magazín se zaměřuje na novinky ze světa her, hardware, software, eSportu a v rámci možností i zajímavosti z youtuberské a streamerské sféry. Píšeme zkrátka o tématech, která hráče zajímají. Zakládáme si na solidním a informativním obsahu. Nechceme však zůstat jen u psaní. Našim dalším velkým cílem je zařadit do magazínu pravidelnou videotvorbu, která našim návštěvníkům přinese nejen vizuálně atraktivní recenze či novinky, ale i plnohodnotný herní pořad.

Stav: V plném proudu – sháníme redaktory do týmu!

 

nes preview 2.png

Zobrazit webové stránky

 

 

Podporování Youtuberů a streamerů – HexCom Watch

Youtubery a streamery podporujeme již od našich počátků a jsme na to patřičně hrdí. Vždy rádi navážeme spolupráci s jakýmkoliv tvůrcem, i úplným nováčkem, který má divákům co nabídnout. Prioritním kritériem je pro nás kvalitní výstup dotyčného, nikoliv jeho sledovanost. Ta pro nás nikdy nehrála hlavní roli a hodláme se této zásady držet i nadále. Chceme těm, kteří si to zaslouží, poskytnout silné a perspektivní zázemí, možnost vzájemně propagovat naše služby a při dobré reprezentaci HexCom chceme ty nejlepší, ve spolupráci se sponzory, odměňovat.

Stav: Sekce pro streamery ve fázi vývoje, Youtube se teprve připravuje.

WATCH.png

Poznámka: Tvůrci v obrázku nespolupracují s HexCom. Jde jenom o ukázkový obsah.

 

HexCom Gaming – Herní a komunikační servery

Herní servery nabízí hraní her s více hráči (multiplayer) a na jejich poskytování byl celý HexCom založen. V minulosti jsme se prosadili zejména ve hře Counter-Strike: Global Offensive, v rámci které jsme provozovali nejúspěšnější módovaný server ve střední Evropě. Z finančních důvodů jsme byli nuceni jeho provoz dočasně pozastavit a o titul nejúspěšnějšího serveru jsme tak přišli. V současnosti jsou naše CS:GO servery (jediné herní servery, které si můžeme nyní dovolit) závislé na jiném herním portálu, kde jsme bohužel velmi omezeni. Na limity narážíme zejména ve výkonnosti. Možnost přizpůsobit si servery k obrazu svému má také své hranice. Rádi bychom si je proto opět vzali pod svá křídla a zajistili pro hráče vlastní servery s dodržením našich vysokých standardů.

Rozhodně budeme v budoucnu sekci Gaming obohacovat i o další hry, jimiž jsou například Rust, Garry's Mod, Team Fotress 2, Unturned, Minecraft a další populární tituly. Vše závisí hlavně na zájmu našich příznivců, kterým nasloucháme a snažíme se jim vždy vyhovět.

Stav: Zdokonalování současných CS:GO serverů – nejpopulárnější.

gaming-small.png

 

 

HexCom League – LANky, turnaje a ligy

Turnaje jsou krátkodobé, většinou několikadenní, soutěže, ve kterých spolu soupeří určitý počet účastníků o výhru. Turnaje mohou být pořádány online (prostřednictvím herního serveru nebo multiplayeru, který nabízí přímo daná hra) nebo offline (LAN akce, na místě). U lig se jedná o dlouhodobé soutěže pro stanovený počet účastníků, kteří mohou projít kvalifikacemi nebo být organizátory přímo pozváni.

Stav: Připravuje se (navrhování systému a webdesignu).

maskot league.png

 

 

HexCom eSports – Reprezentace v elektronických sportech

Progaming (elektronický sport, eSport) je sportovní soutěžení hráčů počítačových her. Soutěží se formou hry pro více hráčů v různých turnajích a ligových soutěžích. V současnosti fungují v České republice a na Slovensku desítky herních týmů, z nichž jen několik nabízí hráčům skutečně kvalitní zázemí, které je v tomto odvětví s ohledem na jeho náročnost potřeba.

Poskytujeme oporu téměř všem solidním týmům i jednotlivcům nezávisle na titulu – podporujeme i méně známé hry. Důležité je pro nás především dostat samotný eSport do širšího povědomí. Všechny týmy HexCom eSports mají zpravidla jedny z nejvyšších možných hodností, kterých lze v dané hře dosáhnout. Naši hráči mají možnost reprezentace a účasti na offline akcích. Sdružujeme hráče, kteří mají zájem a touhu se dostat co nejdál

Stav: V plném proudu!

esports.png

 

 

HexCom Development – Podpora herních vývojářů

Cílem HexCom Development je podpora malých herních vývojářů v České republice a na Slovensku, a to jak z hlediska zviditelnění a marketingu, tak i samotného vývoje. Aktuálně na této sekci pracujeme a její spuštění je jednou z našich hlavních priorit. V našem zájmu je především využít návštěvnost webu za účelem zviditelnění šikovných vývojářů, kteří si to dle našeho usouzení nejvíce zaslouží.

Stav: Webové stránky ve vývoji.

DEVELOPMENT2.png

Poznámka: Tvůrci ani tituly v obrázku nespolupracují s HexCom. Jde jenom o ukázkový obsah.

Zobrazit celý návrh webdesignu

 

 

 

title - motto.png

Motto „…více než herní portál.“ se s námi táhne už dobré dva roky a příkladně se jím řídíme. Vždy přinášíme na scénu něco více. Něco s velkou myšlenkou. Jsme hrdým výsledkem déle než dvou a půl roku trvající práce. Jsme jistota – videohry jsou nezastavitelný trend, který toho má ještě mnoho před sebou. Jsme zaměřeni na PR a kvalitu veškerých námi poskytovaných služeb. Jsme více než herní portál a při dosahování našich cílů nás žádné překážky nezastaví.

welcome to hexcom.png

Všechny týmy HexCom se bez výjimky skládají z dobrovolníků, studentů i pracujících lidí, kteří věří našim perspektivním cílům a filosofii. Máme rádi výzvy a nemáme žádné limity. Sdílíme stejnou myšlenku, která nás žene kupředu a společným úsilím se postupně dobýváme na vrchol.

gear.png

Déle než dva a půl roku od založení HexCom jsme se ani na den (kromě toho „dne“, kdy bylo na měsíc zdarma WoWko…) nezastavili (nebo The International). Každý den jsme byli (ehm, sledování E3 konference dlouho do noci…) produktivní a portál byl nepřetržitě provozován… 

…hele, furt jsme jenom hráči, takže se určitě chápeme.

 

Webové stránky v roce 2016

web2016.png

 

Webové stránky v roce 2018 – Návrh webdesignu

HEXCOM 3.1 - PRESENTATION.png

Klikni pro plné rozlišení

 

Ať už to jsou webové stránky, poměrně nedávno předělané komunitní fórum, průběžně vyvíjený magazín nebo třeba aktualizování a vylepšování herních a komunikačních serverů, vždy za sebou necháváme skvělé výsledky, rozšiřujeme naše možnosti a nasloucháme našim příznivcům. Doposud jsme odvedli velký kus práce, ale ještě je toho před námi mnohem více. Byť to je zdokonalování našich dosavadních služeb nebo realizování těch nových.

 

 

 

title - cile.png

Na co vlastně potřebujeme peníze? Především na financování specializovaných webových vývojářů, pokrytí provozu některých našich služeb a samozřejmě na odměny pro startéry, kteří nám pomůžou portál nakopnout. Zaručujeme, že peníze budou využity výhradně pro tyto účely.

 

stupen1.png

Dosažená částka: 20 000 Kč

 „Slibujete zlepšení rozvoje videoherního průmyslu v ČR a vybíráte peníze na e-shop?!“

Důvodů pro e-shop je celá řada. Především ten, že si tak zajistíme určitou soběstačnost. Budeme moci v rámci možností financovat naše turnaje a akce a v neposlední řadě také specializované lidi, díky kterým můžeme mnohonásobně urychlit vývoj celého HexCom.

E-shop bude sloužit zejména pro prodej VIP balíčků a dalších služeb našich herních serverů. Najdete v něm také merchandise a vůbec různé doplňky či oblečení s naší značkou. Samozřejmostí je také integrace prodeje her – třeba těch, které budeme podporovat v rámci sekce HexCom Development.

 

fullhd show.png

Návrh webdesignu eShopu – Zobrazení na celou obrazovku (FullHD)

simple red line half size.png

 

stupen2.png

Dosažená částka: 30 000 Kč

Vlastní dedikovaný server pro rozšíření nejen naší sekce HexCom Gaming, ale také pro servery na turnaje v rámci sekce HexCom League a tréninkové servery pro potřebu HexCom eSports.

Více podrobností bude doplněno v případě překonání předchozího stupně.

simple red line half size.png

 

stupen3new.png

Dosažená částka: 40 000 Kč

Úplná realizace sekcí Watch – podpora Youtuberů a streamerů, a Development – podpora herních vývojářů.

Více podrobností bude doplněno v případě překonání předchozího stupně.

simple red line half size.png

 

stupen4.png

Dosažená částka: 50 000 Kč

Představení a realizace sekce HexCom League – LANky, online turnaje a ligy.

Více podrobností bude doplněno v případě překonání předchozího stupně.

simple red line half size.png

 

stupen5.png

Dosažená částka: 60 000 Kč

Zcela nové fórum stavěné na těch nejlepších technologií.

Více podrobností bude doplněno v případě překonání předchozího stupně.

 

 

 

title - odmeny.png

V první řadě bychom chtěli moc poděkovat všem, kteří se rozhodnou nás finančně podpořit. Opravdu si toho vážíme. Odměny rozdáváme především v rámci služeb, které plánujeme v co největším měřítku rozvíjet a jsou centrem veškerého současného i budoucího komunitního dění (fórum a Discord server). Můžete se na nich tedy zviditelnit a ukázat, že patříte mezi ty, díky kterým jsme to vlastně dokázali!

Pokud projekt nedosáhne cílové částky, bude Vám příspěvek vrácen.

 

 

 

Coin_flip_malý.png

Úroveň 1 – HexComák

Každá částka pro nás hodně znamená a za ty roky jsme se naučili pracovat i s těmi nejmenšími, ne-li žádnými. Víš, že 100 Kč téměř pokrývá poplatek za vlastnění domény www.hexcom.cz po dobu jednoho roku?

Odměny

 • Děkovný e-mail!

simple red line half size.png

 

Moneeyyyy_male_transparent white 3.png

Úroveň 2 – VIP HexComák

Víš, že 350 Kč pokrývá provoz našeho TeamSpeak komunikačního serveru, který navštěvují denně desítky až stovky lidí, po dobu jednoho měsíce? Ze zbytku ještě můžeme uhradit poplatek za vlastnění domény www.hexcom.cz po dobu jednoho roku.

Odměny

Odměny úrovně 1, a navíc:

Discord server

 • Role „Startér“ na Discord server (zahrnuje odlišení od ostatních uživatelů, zelenou přezdívku a přístup do starterského textového kanálu a komunikační místnosti (zobrazit ukázku).

  BONUS: Přístup do soukromého textového kanálu, kam budou mít přístup pouze startéři, VIP uživatelé a vedení HexCom. Tento kanál bude, zejména ze strany vedení, sloužit ke sdílení zajímavých screenshotů a záběrů z vývoje portálu. Budete se moct podílet na směřování a vývoji HexCom nebo budete mít předběžný přístup ke službám, na kterých zrovna pracujeme.

  Nezapomeňte nám při poslání příspěvku napsat do poznámek přezdívku na Discordu

Fórum

 • Všechny VIP funkce na fóru, současné i v budoucnu přidané (zobrazit seznam VIP funkcí)
 • Speciální hodnost Startér na fóru, včetně zelené přezdívky (zobrazit ukázku)
 • Odznáček Startér
 • Zelené ohraničení všech příspěvků

  Nezapomeňte nám při poslání příspěvku napsat do poznámek přezdívku na fóru

simple red line half size.png

 

level3_male 2.png

Úroveň 3 – Certifikovaný HexComák

Odměny

Odměny úrovně 1, 2 a navíc:

 • Tištěný, skvěle designovaný certifikát, zaslaný na tvou adresu
 • Náramek s motivem HexCom
 • Samolepky loga HexCom

simple red line half size.png

 

level4_male 2.png

Úroveň 4 – Náročný HexComák

Víš, že 1000 Kč téměř pokrývá pronájem dedikovaného serveru po dobu jednoho měsíce, na kterém bychom mohli poskytnout desítky až stovky hodin zábavy pro více než 300 hráčů Counter-Strike: Global Offensive současně?

Odměny

Odměny úrovně 1, 2, 3 a navíc:

 • Limitovanou edici startérského trička s motivem HexCom (zobrazit tričko)
  Nezapomeňte nám při poslání příspěvku napsat do poznámek velikost a barvu trička
 • Vlastní titul na fóru (namísto Startér)
 • Víc náramků a víc samolepek!

simple red line half size.png

level5.png

Úroveň 5 – Sponzorák HexComák

Odměny

Odměny úrovně 1, 2, 3, 4 a navíc:

 • Návrh vlastní chibi postavičky
  Naše úžasná a půvabná ilustrátorka Eilion se, sama od sebe (zcela dobrovolně, bez použití násilí ani pistole České zbrojovky CZ 75 B SHADOW LINE namířené u hlavy) nabídla, že všem startérům úrovně 5 věnuje své kreslířské nadání. Necháme tě navrhnout si svou vlastní chibi postavičku! Pokud jsi youtuber, streamer nebo jsi součástí nějaké firmy či organizace, klidně může mít na sobě reklamní předměty!
 • Samostatný obrázek své postavičky
 • Ze všech postaviček uděláme nový komunitní obrázek pro naší facebookovou skupinu
 • Komunitní obrázek jako pozadí plochy v té nejlepší kvalitě
 • Komunitní obrázek jako tištěný plakát
 • ...VÍC NÁRAMKŮ A SAMOLEPEK!

 

 

 

title - penize.png

Peníze nejsou všechno a my jsme toho živoucím důkazem. Není od věci si vzpomenout, že i bez jediného příjmu jsme se dostali daleko (pomineme-li pár drobných darů). Nemáš možnost nás finančně podpořit, ale přesto bys rád přiložil ruku k dílu? Sdílej tuhle kampaň mezi svými přáteli (i nepřáteli) na sociálních sítích! Přijde ti to málo?

 

 

 

 

title - kdo.png

hax.png

„Jsem vášnivým hráčem již od doby, kam sahají moje nejstarší vzpomínky. Rád vyhledávám výzvy. Zapálení projektanta, projektového manažera, mám již od útlých let, kdy jsem měl poprvé přístup k internetu. Začínal jsem s blogy, kde jsem jenom šířil herní nebo jiný, zábavný obsah, pokračoval spravováním menších i větších facebookových stránek, herních serverů a mnohým dalším. Navzdory tomu, že každý tento rádoby projekt nedopadl dle mých představ, vyvinul jsem si schopnost poučit se z minulých chyb, které jsem na následujícím projektu využil ve svůj prospěch. Vždy jsem měl touhu přinášet lidem něco do života, zlepšovat náladu, vytvořit nezapomenutelný zážitek. Přesně to, co právě teď dělám, a kam směřuji vůbec celý HexCom již od jeho založení. Momentálně stále studuji, nicméně do HexCom investuji veškerý volný čas, a to mnohdy i na úkor studia. Je to něco, co mě baví i naplňuje a zároveň v tom vidím své jakési poslání. Něco, co rozhodně budu dělat nebo se o to alespoň pokoušet, většinu svého života. Ruku na srdce, stát se může cokoliv.“

 

Kontakt

E-mail: haxedus@hexcom.cz
Facebook: www.facebook.com/Haxedus
LinkedIn: www.linkedin.com/in/Haxedus

 

 

hntr.png

„Poprvé jsem se setkal s HexCom jako hráč, kdy jsem dostal doporučení od jednoho bývalého spoluhráče. Po úvodní komunikaci s Haxedusem bylo jasné, že to je to pravé útočiště pro náš tým a tím vznikla naše spolupráce. Po určité době (bohužel po úrazu) jsem se přesunul z pozice hráče na pozici manažera právě eSports sekce, která se v tu dobu skládala jen z CS:GO sekce. Od té doby se naše spolupráce prohlubovala a společnými silami jsme rozšířili počet našich týmů a sekcí. A tím naše práce nekončí. Nadále rozšiřujeme a zdokonalujeme působení našich eSport týmů, abychom dosáhli těch nejvyšších úspěchů.“

 

Kontakt

E-mail: hntr@hexcom.cz
Steam: www.steamcommunity.com/id/hntrcz

 

 

fuka.png

„Hry mne doprovázely celým mým životem. Už v pěti letech mi rodiče koupili sadu videoher a já trávil čas u klasik jako Space Invaders, Pacman, nebo Mario. Pak jsem spíše vyhledával dobrodružství venku než u televizní obrazovky. Zlom ale přišel v roce 2001, kdy mi kamarád nainstaloval na můj první počítač hru FIFA 99 a od té doby jsou hry pevnou součástí mého života. Po dlouhých letech a tisících hodin strávených u tohoto fenoménu jsem se rozhodl, že by nebylo od věci tyto hodiny zúročit a využít znalostí z herního prostředí, které jsem za tu dobu nasbíral a využít je ve svůj prospěch. Jakožto student fotografie se zaměřením na reportáže, a stále sílícím zájmem o žurnalistiku jsem hledal prostor, kde bych se mohl angažovat. Tento prostor mi nabídl HexCom a já jsem za tuto příležitost velice vděčný. Nejen že se mohu realizovat v odvětví, které mne baví a mohu zde spojit své záliby a zkušenosti, ale jsou zde skvělí lidé, ve které věřím. Věřím v ně, protože obdivují hry stejně jako já a vidím v nich obrovský potenciál prosadit se. Jsem přesvědčen, že společnými silami dostaneme HexCom na špičku herních magazínů a naše práce nám zůstane koníčkem stejně, jako je tomu tak nyní.“

 

Kontakt

E-mail: fuka.news@hexcom.cz

 

 

kubad.png

„Ve svém životě jsem už byl součástí několika projektů, některé jsem i sám založil, ale žádné z nich nedosahovaly rozměrům ani perspektivě HexCom. Dělám v SourcePawno, AmxModx, SA-MP Pawn, PHP, HTML, CSS, MYSQL a spoustě dalších programovacích jazycích. V mém vlastním zájmu je zajistit co nejlepší kvalitu všech našich služeb a nepřetržitě je zdokonalovat.“

 

Kontakt

Steam: www.steamcommunity.com/id/Kubad

 

 

chrust.png

„Grafikou se zabývám jako amatér již přes 5 let, poslední 2 roky se snažím převážně profesionálně. Specializuji se především na tiskoviny a digital media design, ale čas od času se vrhnu i na logodesign. Kromě toho mě baví i střih a post-processing videa nebo videohry, ale na to většinou nezbývá moc času. Mimo virtuální prostředí rád čtu, píši povídky a fejetony, poslouchám hudbu, nebo sportuji. K HexCom jsem se dostal téměř při zrození a od té doby stojím za majoritní částí veškeré grafické práce."

 

Kontakt

Twitter: www.twitter.com/exorchrust

 

 

ellion 2.png

„Jsem nejen ilustrátorka, ale i kreslířka komiksů a ve svém volném čase se snažím dělat animace. Kreslím nejen anime stylem, ale pokouším se i o semi-realismus. Do HexCom jsem se dostala přes nábor. Už ani nevím, jak to celé proběhlo, ale jedno vím jistě. Strašně ráda pomáhám, a proto jsem se přidala. V HexCom se starám o maskota, kterého jsem sama navrhla."

 

Kontakt

Facebook: www.facebook.com/EilionCreative

 

 

A další...

Našimi řadami prošly desítky členů. Od správců herních serverů přes webové vývojáře až po reprezentanty v eSportu. Bez těchto lidí, ať už těch, kteří u nás stále působí nebo těch, s nimiž se naše cesty již rozdělily, bychom nikdy nebyli tam, kde jsme teď. Všichni naši členové investují či investovali mnoho volného času bez vidiny jakéhokoliv zisku, a to je na tom to nejkrásnější, jelikož nás všechny vedla a nadále vede stejná myšlenka a touha. Touha společně vytvořit něco, na co ještě nikdo před námi neměl dostatek kuráže.

 

 

 

Děkujeme.

 

 

 

Je ti něco nejasné? Zajímá tě více o HexCom? Nebo nám chceš jenom projevit svou podporu?
Neváhej využít sekci komentářů pod kampaní nebo se ozvat na e-mail haxedus@hexcom.cz

Co si o tomto projektu myslíte?