male logo3.png

HERNÍ NÁROD - dokumentární film Film & Video

ŽÁDÁME O PODPORU DOKUMENTÁRNÍHO FILMU O FENOMÉNU POČÍTAČOVÝCH HER A JEJICH HISTORII U NÁS.

HERNÍ NÁROD - dokumentární film

Vybráno0 Kč(0 %)

0 %
850 000 Kčpožadováno
0startérů
Podpořit projektZobrazit odměny

 

 

Videohry jsou bezesporu médiem nové doby, přestože existují krátce. Z koníčka pro pár „podivínů“ se videohry vypracovaly v nejvýdělečnější zábavní průmysl na světě. Tento trend neminul ani naši zemi, která také ve videoherní kultuře a její historii zanechala svoji stopu.

Rádi bychom naším dokumentem dali vědět o tomto fenoménu především na území naší republiky – jak u nás videohry začaly, kam se vypracovaly a kde jsou dnes. Jaké místo si vybudovaly v naší společnosti a jak ji dokážou kladně, ale i negativně ovlivňovat.

 

Dokument zachycující herní tématiku u nás doposud nevznikl, což bychom rádi chtěli naším filmem změnit!

 

Sledujte nás: 

 

Z neznámého důvodu nám zde na Startovači nejde odpovídat na Vaše dotazy a proto Vás prosíme...

SVÉ OTÁZKY SMĚŘUJETE NA NAŠE SOCIÁLNÍ SÍTĚ

 

Kdo jsme?

Na režisérskou sesli usedne Radim Grzybek, režisér řady internetových reklam, festivalově oceňovaných studentských filmů jako Vlaštovka, Já jsem práce nebo Pytlácká noc a nezávislých dokumentů, mezi které patří jeho úspěšný dokumentární debut Beskydská sedmička: 95 kilometrů, které ti změní život.

Už od mala je vášnivým hráčem. Prohlašuje se za nejlepšího hráče NHL na klávesnici a s láskou vzpomíná na české klasiky jako Operace Flashpoint, Mafia nebo Bulánci.

 Za psacím strojem sedí Petr Pelech, scenárista festivalově úspěšných studentských snímků jako Moje sladká Marta, či Pytlácká noc. Také je držitelem ceny za nejlepší scénář v každoroční filmové soutěži 48 Hour Film Project Bratislava 2021.

Vedle psaní scénářů si rád zahraje i nějakou příběhovou nebo indie hru. Mezi své oblíbené české hry by zařadil kupříkladu Posla Smrti, Machinarium, či Poldu 4.

 

Našimi respondenty budou známé osobnosti z oboru, ať už se jedná o herní vývojáře, novináře, e-sportovce, či streamery anebo i o samotné hráče, kteří se s námi podělí o své příběhy, poznatky a názory.

 

 • Daniel VÁVRA – herní designér, režisér a scénárista, který začal svoji herní kariéru u hry Hidden and Dangerous a poté se podepsal pod hry jako Mafia, Mafia II nebo Kingdom Come Deliverence.
 • Marek ŠPANĚL – zakladatel a výkonný ředitel Bohemia Interactive Studio. Podílel se na hrách jako Operace Flashpoint, či na sérii ArmA.
 • Pavel ŠEBOR – majitel a výkonný ředitel studia SCS Software, jenž stojí za hrami jako Euro Truck Simulator 2, či American Truck Simulator.
 • Jakub DVORSKÝ – výtvarník, herní vývojář a zakladatel studia Amanita Design, jenž se podílel na úspěšných hrách jako Samorost, Machinarium nebo Botanicula.
 • Jarek KOLÁŘ – herní vývojář a spoluzakladatel studia Pterodon, který stojí za hrami jako Vietcong nebo Mafia II.
 • František FUKA – filmový publicista, který v 80. letech programoval hry pro osmibitové počítače ZX Spectrum.
 • Michal KOVAŘÍK – tvůrce úspěšné indie hry Factorio.
 • Petr SVOBODA – programátor a producent v tuzemsku nejznámější české série Polda.
 • Patrik "Raxoft" RAK – programátor ve studiu SCS Software, který začínal u programování her na ZX Spectrum.
 • Mirek FÍDLER – programátor prvních počítačových her na ZX Spectrum u nás.
 • Jaroslav WAGNER – scenárista a grafik her jako Polda nebo Bulánci. V současné době spolupracuje na pokračování Bulánků.
 • Slavomír PAVLÍČEK – stál u zrodu herního obchodu JRC a je rovněž spoluzakladatelem herního studia Bohemia Interactive Studio, kde zastává funkci finančního ředitele.
 • Mikoláš TUČEK – herní novinář, dřívější šéfredaktor SCORE a moderátor legendárních pořadů jako Game Page nebo Re-Play.
 • Andrej ANASTASOV – bývalý herní novinář, redaktor časopisu EXCALIBUR a zakladatel herního časopisu SCORE.
 • Jakub ČERVINKA – grafik a redaktor prvního herního časopisu EXCALIBUR a časopisu SCORE, herní pamětník a vášnivý sběratel starých her a staré herní techniky.
 • Filip "Fiola" KRAUCHER – herní žurnalista, zakladatel projektu INDIAN, ale také indie vývojář a autor hry Blackhole.
 • Ladislav HRÁDEK – dabingový režisér a zvukař, který má na svém kontě režii dabingů ke kultovním hrám jako Warcraft III, Operace Flashpoint nebo Mafia II.
 • Ladislav "Nodlle_____" DYNTAR – zakladatel a ředitel českého e-sportovního týmu eSuba.
 • Nikolai "Mazarini" LAZAREV – streamer a bývalý e-sportovec, jenž byl také kameraman a střihač pořadů jako Re-Play nebo Applikace.
 • Pavel "Herdyn" MIKEŠ – streamer a bývalý e-sportovec, jenž je dvojnásobným českým mistrem ve hře League of Legends.
 • Melichar "FlyGun" ORAVEC – youtuber a streamer, který svými komentovanými herními videi baví diváky již deset let.
 • Oldřich "ArcadeBulls" ŠTĚRBA – streamer a moderátor herního pořadu Re-Play 2.0.

 

V dokumentu budou zmiňována herní studia jako Illusion Softworks, Bohemia Interactive Studio, Amanita Design, SCS Software, Warhorse Studios, Zima Software a další!

 

850 000 kč – Za tuto částku budeme schopni film natočit, protože v dnešní COVID době je těžké sehnat finance na jakýkoliv projekt. Budeme mít celkem 15 natáčecích dní, budeme si moci pronajmout kamerovou a zvukovou techniku, ateliér apod. Za tuto částku budeme moci také film sestříhat a celkově obrazově a zvukově dokončit v postprodukci. A celkově zajistit veškeré produkční práce s tím spojené.

 

1 000 000 kč – Za tuto částku si budeme moci dovolit natáčecích dní trošku více a natočit ještě více materiálu, což nám umožní udělat z toho celovečerák! Navíc budeme moci schopni sehnat na natáčení i rekvizity z dob minulých, tzn. staré počítače, diskety a hry – zkrátka vzít Vás i fyzicky do dob, kdy to všechno začalo.

 

1 279 000 kč – Tato částka nám umožní udělat z našeho filmu normální distribuční film a poslat jej do kin, kde jej budete moci vidět na velkém plátně, které si zaslouží!

 

1 499 000 kč – Tato částka nám umožní natočit i dokumentární rekonstrukce, tzn. ilustrace památných historek a situací, které se v naší herní historii odehrály, a náš film bude tímto úplně stoprocentně takový, jaký jsme si jej vysnili.

 

ZA VAŠI PODPORU SI MŮŽETE VYBRAT JEDNU Z NAŠICH EXKLUZIVNÍCH ODMĚN!

 

POČÍTAČ A PŘÍSLUŠENSTVÍ DO KAMPANĚ ZAPŮJČILA SPOLEČNOST 

DĚKUJEME!

Vybráno0 Kč(0 %)

0 %
850 000 Kčpožadováno
0startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuRadim Grzybek

Odměny

150 Kč„THANKS TO…“

Pro někoho symbolická částka, pro nás velká pomoc, které si velmi vážíme! K dobrému pocitu ti přibude i vřelé poděkování na tvůj mail!

Očekávané doručení odměny: červenec 2021

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

300 KčJMÉNO V TITULCÍCH

Chceš vidět své jméno na stříbrném plátně? Tak to jsi tady správně! Při výběru této odměny uvidíš své jméno v závěrečných titulcích filmu!

Očekávané doručení odměny: červenec 2022

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

450 KčSAMOLEPKA

Chceš si něčím ozdobit svůj počítač nebo herní konzoli? V tom případě při výběru této odměny od nás dostaneš fešnou samolepku s logem filmu… A to není všechno! Jako bonus uvidíš své jméno v titulcích filmu!

Očekávané doručení odměny: září 2021

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

550 KčPŮLNOČNÍ PŘEDPRODEJ + JMÉNO V TITULCÍCH

Rád si užíváš filmy z pohodlí domova? Tak od toho tu je náš „půlnoční předprodej“! V den premiéry filmu se můžeš těšit na speciální odkaz ke zhlédnutí našeho filmu online, který ti přijde o půlnoci ještě před premiérou! Od dobý kdy ho spustíš, budeš mít film přístupný na 24 hodin! Navíc uvidíš své jméno v titulcích! (v pořadí v jakém bylo přispěno)

Očekávané doručení odměny: červenec 2022

Počet dostupných odměn: 400/400

Odměna nedostupná

650 KčPLÁTĚNÁ TAŠKA S LOGEM FILMU

Tašek není nikdy dost, a proto za výběr této odměny od nás dostaneš naší stylovou plátěnou taškou s logem filmu! Předem upozorňujeme, že se do ní tvůj stolní počítač nevejde…

Očekávané doručení odměny: září 2021

Počet dostupných odměn: 300/300

Odměna nedostupná

750 KčDIGITÁLNÍ DOWNLOAD + JMÉNO V TITULCÍCH

Vyslyšeli jsme Vaše volání a nyní si můžete náš film stáhnout do počítače a už bude jenom Váš až na věčné časy. K tomu samozřejmě náleží jméno v titulcích filmu!

Očekávané doručení odměny: září 2022

Počet dostupných odměn: 750/750

Odměna nedostupná

800 KčHRNEK

Tvoje ranní káva nebude chutnat tak dobře jako v našem hrnku, který bude zdobit logo našeho filmu!

Očekávané doručení odměny: září 2021

Počet dostupných odměn: 100/100

Odměna nedostupná

1 000 KčTRIČKO

Chceš všem ukázat, že fandíš našemu projektu a zároveň bys chtěl něco na sebe? S touto odměnou od náš dostaneš tričko, které bude zdobit tvoji hruď logem našeho filmu! Také máš zaručeno své jméno v titulcích! (NEZAPOMEŇ PŘI KOUPI, NAPSAT PREFEROVANOU VELIKOST!)

Očekávané doručení odměny: září 2021

Počet dostupných odměn: 200/200

Odměna nedostupná

1 000 KčPODLOŽKA POD MYŠ

Chtěl bys něco, co pořádně využiješ? Tak bychom tu pro tebe měli podložku pod myš s logem filmu! Také máš zaručeno své jméno v titulcích!

Očekávané doručení odměny: září 2021

Počet dostupných odměn: 200/200

Odměna nedostupná

1 000 KčKŠILTOVKA

Nezapomněli jsme ani na milovníky kšiltovek. Při výběru této odměny od nás dostaneš stylovou kšiltovku s logem filmu! Také máš zaručeno své jméno v titulcích!

Očekávané doručení odměny: září 2021

Počet dostupných odměn: 200/200

Odměna nedostupná

1 300 KčLÍSTEK NA PREMIÉRU DOKUMENTU A BESEDU S TVŮRCI

Při výběru této odměny můžeš na vlastní oči vidět premiéru našeho dokumentu, kde budou všichni členové štábu a určitě nějaká ta herní osobnost a zároveň naživo uvidíš své jméno v titulcích. Po promítání bude beseda s tvůrci!

Očekávané doručení odměny: březen 2022

Počet dostupných odměn: 200/200

Odměna nedostupná

1 300 KčSTYLOVÁ FLASHKA S FILMEM + BONUS!

Vyberte si ze dvou naších stylových flashek. Jedna ve tvaru diskety, či druhá ve tvaru controlleru (napište do poznámky prosím). Obsah však zůstane stejný. Náš filmeček + BONUS - vyberte si libovolnou osobnost, a my Vám na flashku přidáme kompletní nesestříhaný rozhovor s ní. Do filmu se samozřejmě nedostane celý, ale Vy ho celý mít můžete! Jméno v titulcích je samozřejmost.

Očekávané doručení odměny: září 2021

Počet dostupných odměn: 350/350

Odměna nedostupná

2 500 KčPLAKÁT FILMU S PODPISY OSOBNOSTÍ

Chtěl bys nějaký sběratelský předmět? Co takhle exkluzivní plakát filmu podepsaný několika osobnostmi, které v našem filmu vystoupí? Jiný takový plakát v naší zemi neexistuje a ani existovat už nebude! Ale pozor, je pouze limitovaný počet kusů! Dále uvidíš své jméno v titulcích!

Očekávané doručení odměny: říjen 2021

Počet dostupných odměn: 20/20

Odměna nedostupná

3 000 KčLÍSTEK NA PREMČU A BESEDU S TVŮRCI + AFTERPARTY!!

Kromě osobní účasti na premiéře našeho dokumentu a besedě s tvůrci, dostáváš touto odměnou pozvánku na následnou afterparty!

Očekávané doručení odměny: červenec 2022

Počet dostupných odměn: 80/80

Odměna nedostupná

3 500 KčHERNÍ SESSION S TVŮRCI FILMU + LÍSTEK NA PREMČU!

Chtěl bys lépe poznat tvůrce filmu? Výběrem této odměny můžeš, a navíc si s námi i zahraješ. Dáme společně herní session, zahrajeme třeba NHL na PlayStationu nebo Mario Kart na Nintendu Switch. Nebo zkrátka na čem se domluvíme! Samozřejmě u toho spolu i pokecáme! Navíc dostaneš lístek na premču!

Očekávané doručení odměny: říjen 2021

Počet dostupných odměn: 5/5

Odměna nedostupná

4 000 KčDOTOČNÁ S TVŮRCI

Při koupi této odměny se budeš moct podívat a zúčastnit se naší „dotočné“, oslavy dokončení natáčení, kam budou pozvány i všechny osobnosti z našeho dokumentu. Můžeš se tam s námi lépe poznat a navíc se dobře napít a nadlábnout! Navíc k tomu dostaneš online odkaz na film!

Očekávané doručení odměny: říjen 2021

Počet dostupných odměn: 15/15

Odměna nedostupná

6 000 KčKLAPKA + LÍSTEK NA PREMČU A AFTERKU!

Pokud chceš ještě větší raritu, tak při koupi této odměny od nás dostaneš klapu, se kterou se odklapá celý dokument. Navíc bude s podpisem štábu a osobností, které se v dokumentu objeví! + samozřejmě lístek na premču!

Očekávané doručení odměny: říjen 2021

Počet dostupných odměn: 1/1

Odměna nedostupná

7 000 KčREKVIZITA Z FILMU + LÍSTEK NA PREMČU

Při koupi této odměny budeš moct mít doma kousek našeho dokumentu, respektive rekvizitu, která se v našem filmu objeví s podpisem jedné z osobností! A k tomu všemu tvou vlastní rekvizitu uvidíš na plátně, neboť k ní dostaneš i jeden lístek na premiéru!

Očekávané doručení odměny: listopad 2021

Počet dostupných odměn: 10/10

Odměna nedostupná

8 000 KčROLE V DOKUMENTU

Chceš SÁM SEBE vidět na stříbrném plátně? Tak to jsi tady správně! Při koupi této odměny si tě pozveme do našeho ateliéru, kde si tě vyzpovídáme na téma hry a ty se tak staneš jedním z našich účinkujících! Garantujeme ti, že minimálně jedna tvá věta se ve filmu objeví!

Očekávané doručení odměny: září 2021

Počet dostupných odměn: 10/10

Odměna nedostupná

30 000 KčMALÝ PARTNER FILMU

Zaujal tě náš projekt natolik, že by ses chtěl stát partnerem filmu? Při koupi této odměny budeme propagovat logo tvé firmy v titulcích na konci filmu i na plakátu. Dostaneš k tomu všechen náš merch z kampaně + dva lístky na premču.

Očekávané doručení odměny: červenec 2022

Počet dostupných odměn: 7/7

Odměna nedostupná

200 000 KčVELKÝ PARTNER FILMU

Zaujal tě náš projekt ještě více? Staň se, se svou firmou velkým partnerem našeho filmu a zviditelni se ve světě gamingu! Všude, kde to půjde, budeš mít velké logo, hlavně na začátku a na konci filmu. Kromě filmu i plakátu tě zpropagujeme i bannerem a zmínkou na premiéře filmu, kam tímto dostáváš 5 lístků + veškerý náš merch z kampaně.

Očekávané doručení odměny: červenec 2022

Počet dostupných odměn: 3/3

Odměna nedostupná