HERNÍ NÁROD - dokumentární film - crowfunding kampaň

HERNÍ NÁROD - dokumentární film

ŽÁDÁME O PODPORU DOKUMENTÁRNÍHO FILMU O FENOMÉNU POČÍTAČOVÝCH HER A JEJICH HISTORII U NÁS.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

 

 

Videohry jsou bezesporu médiem nové doby, přestože existují krátce. Z koníčka pro pár „podivínů“ se videohry vypracovaly v nejvýdělečnější zábavní průmysl na světě. Tento trend neminul ani naši zemi, která také ve videoherní kultuře a její historii zanechala svoji stopu.

Rádi bychom naším dokumentem dali vědět o tomto fenoménu především na území naší republiky – jak u nás videohry začaly, kam se vypracovaly a kde jsou dnes. Jaké místo si vybudovaly v naší společnosti a jak ji dokážou kladně, ale i negativně ovlivňovat.

 

Dokument zachycující herní tématiku u nás doposud nevznikl, což bychom rádi chtěli naším filmem změnit!

 

Sledujte nás: 

 

Z neznámého důvodu nám zde na Startovači nejde odpovídat na Vaše dotazy a proto Vás prosíme...

SVÉ OTÁZKY SMĚŘUJETE NA NAŠE SOCIÁLNÍ SÍTĚ

 

Kdo jsme?

Na režisérskou sesli usedne Radim Grzybek, režisér řady internetových reklam, festivalově oceňovaných studentských filmů jako Vlaštovka, Já jsem práce nebo Pytlácká noc a nezávislých dokumentů, mezi které patří jeho úspěšný dokumentární debut Beskydská sedmička: 95 kilometrů, které ti změní život.

Už od mala je vášnivým hráčem. Prohlašuje se za nejlepšího hráče NHL na klávesnici a s láskou vzpomíná na české klasiky jako Operace Flashpoint, Mafia nebo Bulánci.

 Za psacím strojem sedí Petr Pelech, scenárista festivalově úspěšných studentských snímků jako Moje sladká Marta, či Pytlácká noc. Také je držitelem ceny za nejlepší scénář v každoroční filmové soutěži 48 Hour Film Project Bratislava 2021.

Vedle psaní scénářů si rád zahraje i nějakou příběhovou nebo indie hru. Mezi své oblíbené české hry by zařadil kupříkladu Posla Smrti, Machinarium, či Poldu 4.

 

Našimi respondenty budou známé osobnosti z oboru, ať už se jedná o herní vývojáře, novináře, e-sportovce, či streamery anebo i o samotné hráče, kteří se s námi podělí o své příběhy, poznatky a názory.

 

 • Daniel VÁVRA – herní designér, režisér a scénárista, který začal svoji herní kariéru u hry Hidden and Dangerous a poté se podepsal pod hry jako Mafia, Mafia II nebo Kingdom Come Deliverence.
 • Marek ŠPANĚL – zakladatel a výkonný ředitel Bohemia Interactive Studio. Podílel se na hrách jako Operace Flashpoint, či na sérii ArmA.
 • Pavel ŠEBOR – majitel a výkonný ředitel studia SCS Software, jenž stojí za hrami jako Euro Truck Simulator 2, či American Truck Simulator.
 • Jakub DVORSKÝ – výtvarník, herní vývojář a zakladatel studia Amanita Design, jenž se podílel na úspěšných hrách jako Samorost, Machinarium nebo Botanicula.
 • Jarek KOLÁŘ – herní vývojář a spoluzakladatel studia Pterodon, který stojí za hrami jako Vietcong nebo Mafia II.
 • František FUKA – filmový publicista, který v 80. letech programoval hry pro osmibitové počítače ZX Spectrum.
 • Michal KOVAŘÍK – tvůrce úspěšné indie hry Factorio.
 • Petr SVOBODA – programátor a producent v tuzemsku nejznámější české série Polda.
 • Patrik "Raxoft" RAK – programátor ve studiu SCS Software, který začínal u programování her na ZX Spectrum.
 • Mirek FÍDLER – programátor prvních počítačových her na ZX Spectrum u nás.
 • Jaroslav WAGNER – scenárista a grafik her jako Polda nebo Bulánci. V současné době spolupracuje na pokračování Bulánků.
 • Slavomír PAVLÍČEK – stál u zrodu herního obchodu JRC a je rovněž spoluzakladatelem herního studia Bohemia Interactive Studio, kde zastává funkci finančního ředitele.
 • Mikoláš TUČEK – herní novinář, dřívější šéfredaktor SCORE a moderátor legendárních pořadů jako Game Page nebo Re-Play.
 • Andrej ANASTASOV – bývalý herní novinář, redaktor časopisu EXCALIBUR a zakladatel herního časopisu SCORE.
 • Jakub ČERVINKA – grafik a redaktor prvního herního časopisu EXCALIBUR a časopisu SCORE, herní pamětník a vášnivý sběratel starých her a staré herní techniky.
 • Filip "Fiola" KRAUCHER – herní žurnalista, zakladatel projektu INDIAN, ale také indie vývojář a autor hry Blackhole.
 • Ladislav HRÁDEK – dabingový režisér a zvukař, který má na svém kontě režii dabingů ke kultovním hrám jako Warcraft III, Operace Flashpoint nebo Mafia II.
 • Ladislav "Nodlle_____" DYNTAR – zakladatel a ředitel českého e-sportovního týmu eSuba.
 • Nikolai "Mazarini" LAZAREV – streamer a bývalý e-sportovec, jenž byl také kameraman a střihač pořadů jako Re-Play nebo Applikace.
 • Pavel "Herdyn" MIKEŠ – streamer a bývalý e-sportovec, jenž je dvojnásobným českým mistrem ve hře League of Legends.
 • Melichar "FlyGun" ORAVEC – youtuber a streamer, který svými komentovanými herními videi baví diváky již deset let.
 • Oldřich "ArcadeBulls" ŠTĚRBA – streamer a moderátor herního pořadu Re-Play 2.0.

 

V dokumentu budou zmiňována herní studia jako Illusion Softworks, Bohemia Interactive Studio, Amanita Design, SCS Software, Warhorse Studios, Zima Software a další!

 

850 000 kč – Za tuto částku budeme schopni film natočit, protože v dnešní COVID době je těžké sehnat finance na jakýkoliv projekt. Budeme mít celkem 15 natáčecích dní, budeme si moci pronajmout kamerovou a zvukovou techniku, ateliér apod. Za tuto částku budeme moci také film sestříhat a celkově obrazově a zvukově dokončit v postprodukci. A celkově zajistit veškeré produkční práce s tím spojené.

 

1 000 000 kč – Za tuto částku si budeme moci dovolit natáčecích dní trošku více a natočit ještě více materiálu, což nám umožní udělat z toho celovečerák! Navíc budeme moci schopni sehnat na natáčení i rekvizity z dob minulých, tzn. staré počítače, diskety a hry – zkrátka vzít Vás i fyzicky do dob, kdy to všechno začalo.

 

1 279 000 kč – Tato částka nám umožní udělat z našeho filmu normální distribuční film a poslat jej do kin, kde jej budete moci vidět na velkém plátně, které si zaslouží!

 

1 499 000 kč – Tato částka nám umožní natočit i dokumentární rekonstrukce, tzn. ilustrace památných historek a situací, které se v naší herní historii odehrály, a náš film bude tímto úplně stoprocentně takový, jaký jsme si jej vysnili.

 

ZA VAŠI PODPORU SI MŮŽETE VYBRAT JEDNU Z NAŠICH EXKLUZIVNÍCH ODMĚN!

 

POČÍTAČ A PŘÍSLUŠENSTVÍ DO KAMPANĚ ZAPŮJČILA SPOLEČNOST 

DĚKUJEME!

Co si o tomto projektu myslíte?