Gravitation - crowfunding kampaň

Gravitation

Sportovní motivační film o překonávání gravitace, fyzické ale i duchovní.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Facebook stránka filmuhttps://www.facebook.com/Gravitationfilm

Oficiální stránka filmu: http://gravitation.cz/

__________________________________________________________________________________

Kdo jsme

Filmem provází jeden z nejlepších českých freerunnerů Jakub Dohnal z týmu Urban Sense.

Za kameru se postaví Petr Špetla, režie se chopí Denisa Gumbírová a atmosféru filmu podtrhne hudba od oceněňovaného skladatele Karla Antonína a dj/producenta Jiřího Kurčíka.

Dále se ve filmu objeví spoluzakladatelé SebeRevolty Adam Raw a Revolta, Jan Kaňůrek a Michael Beran za Zabil.cz, stuntrider Martin Krátký, členové freerunningových týmů InMotionUrban Sense, Sans Encombre a další.

Synopse

Když kameraman Petr Špetla, natáčel videa s různými sportovci, začal si uvědomovat jejich rozdíly a jednu podstatnou podobnost. Byli to lidé, kteří denně překonávali gravitaci, fyzickou samozřejmě ale i duchovní. Začal snít o tom, přivést je všechny na jedno místo a zachytit tak jejich myšlení. Gravitation je o poznání motivace, překážek, které pro někoho můžou být moc velké, cílů, strachu, nadějí a života bez garance minimální trvanlivosti. Cesta napříč Českou republikou zavede Jakuba Dohnala (freeruner, průvodce filmem) na návštěvu za představiteli vrcholových mladých sportů, někdy extrémních, ale vždy neokoukaných. Mezi návštěvami se staví na slovíčko za tělocvikáři a žáky základních škol, trenéry, věnující se sportu doslova celý život, sportovními komentátory a sociologem, ve snaze najít odpovědi na otázky Proč sportujeme a Proč ostatní baví, se na to dívat.

Cíl projektu

Myšlenkovým cílem filmu je odpovědět na otázku „Proč lidi sportují?“ a představit sportovce mladých neokoukaných disciplín. Vysvětlit motivaci, která je žene kupředu. Napravit reputaci extrémních sportovců. Pobavit diváka jejich výkony. A mladým lidem poskytnout široké názorové spektrum, které jim pomůže rozhodnout, jakým směrem se vydat. Vizuálně chceme natočit dokument, který se bude rovnat kvalitě filmů světové úrovně.

Cílová skupina

Film je zaměřen na diváky od 8 do 35 let. Z důvodu rozšíření diváckého potenciálu jsme se rozhodli vedle extrémních sportů, jako jsou freestyle bmx, freestyle motokrosu apod. zařadit i takové, které zaujmou velkou skupinu lidí napříč věkovými kategoriemi – street workout a parkour. Například jeden z hlavních aktérů bar athlete Adam Raw už v minulosti dokázal svým videem zaujmout přes milion dvě stě tisíc diváků.

Financování a distribuce

Rozpočet je stanoven na 190 000,- Kč. Předpokládaná stopáž 75minut.
Film bude k vidění v kinech, v televizi a na YouTube spolu s překladem do angličtiny v roce 2014.
Jedním ze způsobů financování filmu byl crowdfunding server, kde jsme od fanoušků vybrali 22 500,- Kč.

Co si o tomto projektu myslíte?