Grafická kniha Hloupé děti nečtou - crowfunding kampaň

Grafická kniha Hloupé děti nečtou

Grafická kniha Petra Měrky, jako autora textu. A Lenky Šimečkové, autorky grafického ztvárnění.

Knihy
Grafická kniha Hloupé děti nečtou

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

 

Hloupé děti nečtou je grafická kniha, kdy za textem stojí Petr Měrka, český spisovatel. Viz.: http://www.kosmas.cz/hledani/?query=Petr+M%C4%9Brka Nebo také: http://www.zivel.cz/ kde píše strip Liovo tajemství.

Lenka Šimečková je mladá česká výtvarnice. Viz. http://lenkasimeckova.blogspot.com

Ale publikovala i v tištěné podobě: Crew, Aargh!, FullMoon, Živel a sbornících Comics & Manga Book a BubbleGun.

img270.jpg

 

O čem hloupé děti pojednávají?:

Kdo nezná Měrkovu tvorbu, pro toho bude možná na první pohled toto čtení poněkud šokující, možná odpudivé, sprosté, obscéní, nebo jinak nepřijatelné. Ale jak říká sám autor : " Sprosté nejsou knihy, ale lidé ". 

A Kdo umí číst mezi řádky, velmi rychle pochopí, že autor tady neprezentuje své zvrácené fantazie, ale pouze nastavuje zrcadlo soudobému světu. A prostřednictvím černočerného humoru se sociálně kritickým podtextem, vybízí k zamyšlení. Zda není něco shnilého v království.....

Hloupé děti nečtou jsou sborníkem 11 klasických Měrkových povídek, jaké můžete znát z jeho knih Hitler se na vás usmívá (Druhé město, 2012) či Telekristus a Mentál (Fra, 2007).

img225.jpg

Proč potřebujeme 120 tisíc?

Grafická barevná kniha je poměrně drahou záležitostí, a jen náklady na tisk, jsou dost vysoké, v porovnání s knihou klasickou, kde je sem tam nějaká ta černobílá ilustrace.

I z těchto důvodů kniha těžko nalézá uplatnění u klasických vydavatelů. Nehledě na zachování autenticity autorovy tvorby, která je přinejmenším, dalo by se říct, výrazně odlišná od knih, které můžete běžně koupit v knihkupectví.

Výrazná část peněz bude použita na poštovné, jelikož základní odměnou jednotlivým startérům je podepsaný výtisk. Tedy poštovné je v ceně příspěvku.

Je to první kniha tohoto grafického typu, kterou by autor rád vydal. A protože je kniha opravdu vydařená, byla by škoda, aby zůstala uvězněna pouze ve virtuálním šuplíku paměti počítače.

Rozhodli jsme se tedy pokusit se vydat knihu svépomocí.

Kniha by měla být vydána pod hlavičkou Psychománie, což je technická sekce tvořená manžely Tomaníkovými, kteří jsou přáteli a nezištnými podporovateli autora Petra Měrky.

 Předem děkujeme všem, co nám přispějí.

Zde jsou odkazy na kompletní povídky:

http://bozo.cz/literatura/vizualni-graficka-povidka-petra-merky/

http://uloz.to/xt5vb34M/stydke-pysky-poznani-pdf

 

Autorova tvorba:
Primární je humor. Černý a cynický.
Další složkou je sociálně kritické ladění a koexistence mezi lidmi.
Sex a násilí tvoří kulisu světa, který vytváří jako do extrému vyexponovanou alternativu toho našeho soudobého, jenž má svá pravidla a zákony stanovené ve zmaru a chaosu.

http://www.kosmas.cz/hledani/?query=Merka+Petr
http://www.zivel.cz/ Liovo Tajemství

Co si o tomto projektu myslíte?