Psáno našeptávačem! Konečně tištěná Google poezie - crowfunding kampaň

Psáno našeptávačem! Konečně tištěná Google poezie

Fanklub nejpoetičtějšího z internetových vyhledávačů slaví sedm let existence na českém internetu. A to si zaslouží tištěnou knihu!

Knihy
Psáno našeptávačem! Konečně tištěná Google poezie

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Stálice české internetové zábavy míří do čítanek. Nenechte si ujít příležitost podpořit skutečnou literaturu 21. století!

Všechno to začalo v říjnu 2012. Fin jménem Sampsa Nuotio seděl k večeru u Googlu a chystal se něco hledat. Jenže od počítače odešel a když se vrátil, už tam byla Google poezie...

Tak se od té doby říká jevu, kdy v našeptávači googlovského vyhledávání najdete něco, co by vás nejspíš vůbec nenapadlo hledat. Kdy na základě slova nebo několika písmenek vytáhne algoritmus z nejvyhledávanějších výrazů pár frází a poskládá je tak, že to dává nečekaný smysl. Může to být lacině vtipné i úderně depresivní. Hluboké i totálně mimo. Každopádně někdy stojí za to si ten objev uložit. O tom byla facebooková Google poezie. Pak instagramová a twitterová Google poezie. Pak jsme vymysleli trička, vyrobili placky a vydali e-knihu. A teď je čas, aby Google poezie byla konečně tištěná.

"Google poezie: Psáno našeptávačem" bude výběrem toho nejlepšího, co se na české Google poezii objevilo od března 2013, kdy po vzoru Sampsova Google Poetics vznikla.

K tomu přidáme pár dosud nepublikovaných kousků, to vše v jedinečné grafické podobě, která vzhledem vychází z prostředí Googlu, ale neomezuje se nízkým rozlišením původních screenů.

Více než 150 stránek Google poezie navíc doplní rozhovor se samotným Sampsou Nuotiem, který to všechno kdysi způsobil, a zamyšlení Karla Pioreckého, zástupce ředitele Ústavu pro českou literaturu AV ČR.

Tohle bude Google poezie, jak jste ji ještě nečetli.

O autorech:

Tomáš Miklica - hlavní autor knihy a vedoucí projektu Google poezie

Daniel Poláček - spoluzakladatel projektu Google poezie, jeden z adminů facebookové stránky

Tomáš Coufal - hlavní admin facebookové stránky Google poezie

Martin Toman - zakladatel nakladatelství Backstage Books

Projekt podporují Impact Hub a GUG.cz - česká Google User Group.

Cílová částka a odměny:

POZOR! PRVNÍCH ČTYŘICET STARTÉRŮ OBDRŽÍ DAY PASS DO IMPACT HUBU ZDARMA! (PLATÍ PRO VŠECHNY ODMĚNY)

Cílová částka je nastavena tak, aby pokryla redakční i grafickou přípravu knihy a tisk. Odměny jsou včetně poštovného (v případě Slovenska je třeba si přičíst dalších 140 Kč, cca 5 EUR).

Day Pass do Impact Hubu je jednorázové denní členství ve vybraném coworkingovém hubu (Praha, Brno nebo Ostrava), v jehož rámci má člověk přístup do všech sdílených prostor, může neomezeně využívat telefonních budek pro nerušené hovory, kancelářské potřeby apod.

05.png

Žhavá novinka Backstage Books Low-cost za každou cenu vypráví o cestě Tadeáše Rulíka a jeho kamarádů Balkánem a západní Evropou ve staré dodávce. Poezie umělého světa (2016) je sbírkou básní, jež byly automaticky vygenerovány počítačem za pomoci umělých neuronových sítích, pod dohledem specialisty na strojové učení Jiřího Materny. Google poezie: Básně z vyhledávače (2015) jsou první sbírkou Google poezie.

Internetový obchod eTARDIS.cz je na české scéně od roku 2013. Přináší dárkové předměty zejména ze světů sci-fi, fantasy a YouTube. Ve spolupráci s Google poezií vytvořil tematické placky (1,2) a tričko.

Co si o tomto projektu myslíte?