Goalball Club Perun ve finále SEGL Ostatní

Podpořte hráče goalballu z GC Perun, aby se mohli zúčastnit finále prestižní soutěže Super European Goalball League, pořádané v Lisabonu.

Výsledek naší výpravy na SEGL do Lisabonu
29. 3. 2019

I když jsem odkazovala na klubový facebook pro informace z turnaje, nedá mi to sem dopsat úplně poslední novinku týkající se našeho projektu. Jednoduše proto, že ne všichni mají facebook.

Ve dnech 22. - 24. 3. jsme se vydali na finálovou část goalballového turnaje SEGL. Díky vaší pomoci výpravu tvořili čtyři hráči + trenér. Cesta Praha (ve čtvrtek v noci) -> Mnichov -> Kolín nad Rýnem/Bonn -> Lisabon byla dlouhá a náročná, což se zřejmě projevilo ve večerním utkání prvního dne proti Old Power (FIN). Co na tom, že od téměř hodinového zahajovacího ceremoniálu uběhlo skoro pět hodin. Ani nastudování soupeře z úvodního zápasu turnaje nepomohlo, a tak prohráváme 12:9. Pomalu začínáme kalkulovat, jak se dostat do TOP 4 (z pouhých pěti týmů mužů s potvrzenou účastí), která má zajištěnou účast v nedělních hrách o medaile. Páté, poslední místo totiž rozhodně nebylo našim cílem. Hlavní ale bylo se konečně pořádně vyspat.

Sobotní den začal brzkou snídaní a odvozem do haly. Čekali nás Švédi z FIFH Malmö, vítězové severní divize. Těžký soupeř, se kterým jsme ale po výpadku s Old Power museli bodovat. Zápas byl vyrovnaný a napínavý až do posledních chvil, po siréně byl na skórové tabuli stav 8:5 pro nás a naše velká radost na hřišti. Hru s domácím (a pořádajícím) Sportingem jsme sice rozhodně nevypustili (konečné skóre Perun 5 - Sporting 8), ale klíčový zápas o postup do bojů o medaile nás čekal až večer proti AISTI Sport (FIN). Ty jsme prostě dát museli. Na náš třetí zápas dne v poměrně pravidelných rozestupech už klukům možná nezbývalo tolik sil, ale na hřišti do toho šli všichni naplno - tak důležitý to byl mač. Soupeř byl také nabuzený, protože všechny své dosavadní zápasy prohrál. Kdo by očekával naši jasnou dominanci, byl by zklamán. I když naše výhra 9:4 vypadá jednoznačně, ani jeden tým dlouho nedokázal odskočit do výrazného vedení. Dílčí cíl probojovat se do TOP 4 byl splněn, větší kus práce nás čekal v neděli.

Třetí pozice v tabulce nám do závěrečného dne přisoudila druhý tým tabulky. Jednalo se vlastně o reprízu úvodního utkání - proti Old Power. Únava byla ta tam, motivace víc než jasná - přivézt domů placku. Hra začala opět vyrovnaně, dost připomínala první střetnutí. V jedné fázi si soupeř špatně přihrál a dal vlastní gól (jeden se proti nám povedl také hráčům z AISTI Sport), což kluci označili jako (pravděpodobný) zlomový moment utkání. Dařilo se nám vytvořit a důsledně bránit náskok, a přestože se soupeř snažil dotáhnout, bláznivá přestřelka se zastavila na skóre 13:10 pro nás. Propukla taková radost, jako bychom snad vyhráli olympiádu. Povezeme domů medaili! O její barvě rozhodoval finálový zápas proti domácímu Sportingu. Na tribunách měli slušný kotel, ale našlo se i pár lidí (hráčů), kteří fandili nám. Kluci hodně chtěli Sporting "konečně dát", ale bohužel favorit celé soutěže potvrdil svou silnou pozici. Naše prohra 6:12 sice vypadá hrůzostrašně, ale je potřeba dodat, že Sporting celý zápas hrál s hráči "áčka" (naproti tomu při zápase ve skupině na posledních pár minut poslali i "slabší" hráče, kterým jsme dali v rychlém sledu tři góly). Po siréně na naší straně sice vládlo zklamání, ale kdo by nebyl zklamaný... Ve výsledku je vybojované druhé "vícemistrovské" místo v této "evropské lize mistrů" nepopsatelně velkým úspěchem pro tým i český goalball.

Ještě jednou děkujeme, že jsme s vaší pomocí mohli být součástí finále SEGLu. Perun s vámi i s námi!

Naše stříbrné krásky (zepředu a zezadu):

Je to tam!!!
21. 3. 2019

Díky vaší pomoci jsme dokázali dosáhnout cíle, i když to bylo za pět minut dvanáct...

Jak už mnozí z vás, Startovačů, zjistili skrze své emailové schránky, náš projekt dorazil úspěšně do cíle. Psali jsme to už sice mnohokrát, ale ještě jednou MOC DĚKUJEME za vaši pomoc! Jen díky vám se může část týmu GC Perun pomalu začít balit na cestu do Portugalska.

Bohužel můžeme z finančních důvodů vyslat jen 4 hráče a trenéra, ale to klukům určitě nezabrání rvát se o co nejlepší umístění mezi goalballovou špičkou Evropy. Informace o finále SEGLu (včetně týmů, soupisek atd.) najdete zde, fandit na dálku a sledovat zápasy pak můžete proklikem přes tento odkaz.

Nezapomeňte také sledovat/stát se fanoušky oficiální facebookové stránky GC Perun, kam pravděpodobně přidáme i nějakou tu aktualitu z Lisabonu (a samozřejmě i další informace, články aktuality, fotky, pozvánky na akce atd.) :)

Na vyřízení a odeslání/předání odměn se vrhneme co nejdříve po návratu ze SEGLu.

Děkujeme, Perun s vámi!

Projekt (i zápas) spějí do finále
18. 3. 2019

Už jen několik hodin zbývá do rozhodnutí, zda projekt (zápas) úspěšně dokončíme či nikoliv. Aktuální stav by vypadal tak, že bychom teoreticky mohli poslat 2/5 týmu (což jsou z "plánovaného" stavu, na který byl projekt psán, dva hráči, nebo hráč + trenér), ale tato varianta není možná - ani pravidly Startovače (cílová částka musí být naplněna, nebo se vše vrací přispívajícím), ani pravidly goalballu.

Na skórové tabuli utíkají číslice u nápisu času, jsme po jedenácté minutě. Ve druhém poločasu jsme sice opět přidali několik gólů (vašich finančních příspěvků - moc za ně děkujeme), ale soupeř (čas) má navrch. Na lavičce i hřišti probíhá značná nervozita, jak to všechno dopadne. Šancí na vstřelení gólů už totiž není tolik, zároveň by hráči pod tlakem mohli začít zbytečně chybovat v obraně nebo dát soupeř výhodu v podobě penalty. A to rozhodně nechceme.

Mockrát děkujeme všem dosavadním Startovačům za vaše dary. Děkujeme také za sdílení mezi lidi, snad jsme alespoň zvýšili povědomí o goalballe.

P.S.: TV reportáž z tréninku GC Perun (což měla být zmiňovaná ukázka jedné z odměn) se nějakým způsobem zřejmě nestihla zpracovat/"vyslat do éteru", možná bude až ex-post. Minule jsem sdílela video, tak teď něco "do ouška" - rozhovor o goalballe pro rádio od Honzy Boška. Kromě zajímavých informací tam najdete i zvukovou ukázku míče :)

První poločas projektu za námi
10. 3. 2019

Pomalu se krátí čas do konání finále SEGLu, ale jak si aktuálně stojíme v polovině našeho projektu my? Čtěte dále.

Přehoupli jsme se do druhé poloviny běhu projektu. Goalballovou paralelou jsme dohráli první poločas. V něm jsme sice těsně před sirénou přidali ještě pár gólů (příspěvků od vás, Startovačů), ale soupeř také skóroval a stále se drží nebezpečně na dostřel. Reálně tak hrozí, že ve druhém poločase o to více přitvrdí. Stále máme šanci, abychom dosáhli vytouženého cíle, k tomu ale budeme potřebovat obrovskou dávku vaší podpory.

Poločasy jsou oddělené přestávkou, na nějaké velké odpočívání však není čas - je potřeba zopakovat si strategii a taktiku, náležitě se občerstvit a nabrat síly pro druhý poločas, který bude zřejmě kritickou fází celého zápasu (projektu). Teprve tam se ukáže, zda uspějeme ( :-) ), či nikoliv ( ;-( ).

Bude to ještě hodně těžký boj, a přestože stále pevně doufáme a věříme v happyend, zatím nemáme vůbec nic jisté.

Děkujeme mockrát za vaše příspěvky, velmi si jich vážíme. Stále vás prosíme, sdílejte tento projekt všemi možnými cestami, aby se mohl dostat k dalším potenciálním Startovačům-dárcům. Jen s vaší pomocí máme možnost skutečně dosáhnout cíle.

Perun s vámi!

P.S.: Jak umí kluci otáčet (a dramatizovat) extrémně důležité zápasy dokazuje video z pražské části kvalifikace na SEGL, konkrétně ze zápasu GC Perun - RGC Hansa.

Krátce po startu (projektu, zápasu)
5. 3. 2019

Popsat náš projekt na startovači jako goalballový zápas? Proč ne? Hráči jsou při hře napjatí (až nervózní), zda dokáží udržet slibné skóre a dotáhnout zápas do vyhraného konce. Podobně napjatí jsme teď i my - povede se nám s projektem uspět a dostat se tak do Lisabonu?

Vážení a milí startovači,
děkujeme za vaši podporu už v prvních minutách, kdy projekt spatřil světlo světa. Tak rychlou odezvu čekal asi málokdo z nás, ale jsme za ni samozřejmě moc rádi. Také jsme rádi, že projekt šíříte, a prosíme, šiřte dále :)

Do jisté míry by bylo možné průběh celého projektu přirovnat ke goalballovému zápasu - teď jsme asi někde kolem čtvrté až páté minuty (ze dvanácti) prvního poločasu, trochu jsme si oťukali protihráče a podařilo se nám připsat pár gólů (= vašich příspěvků). Hra ale ještě zdaleka není rozhodnutá, protože skóre se může ve chvilce rapidně změnit, ať už v náš prospěch, či neprospěch. Nejdůležitější je držet se vytyčeného cíle (= úspěšné naplnění projektu - sdílení lidem, přispění a následné dosažení cílové částky), hrát aktivně, ustát tlak a překonat gólovou stagnaci (relativní klid u dosud vybrané částky může být záludný).

Proto prosíme i nadále sdílejte náš projekt, mluvte o něm, posuňte nás o něco blíže k cíli. Děkujeme, brzy se opět ozveme s novinkami o průběhu utkání.

P.S.: Supertajné zákulisní info -> něco se chystá :) Téměř jistě přibude ukázka jedné odměny... Jen si na ni musíme chvíli počkat.